Глибоччина – край з давньою історією та багатовіковими традиціями, тут мирно співіснують представники різних національностей і релігійних конфесій. Розташування району на кордоні з Румунією призвело до взаємозбагачення культур українського та румунського народу. На території Глибоччини є чимало історичних сакрально-архітектурних пам’яток, але на жаль для широкого загалу наших співвітчизників та іноземців вони є маловідомими.
Для того щоб краще ознайомитись з релігійними об’єктами району, та оцінити його сакрально-туристичний потенціал, учні Коровійської ЗОШ І-ІІІ ст. разом з вчителем географії Салієм М.В., було складено експедиційний маршрут та відвідано більшість населених пунктів району. Підчас цікавої подорожі мальовничими куточками рідного краю, відвідання пам’яток церковної історії та культури, учні отримали багато позитивних емоцій та відкрили для себе один з найдавніших видів туризму – релігійний. Також було проведено оцінку сакрально-туристичного потенціалу кожного з відвіданих об’єктів за рядом критерій, (методикою розробленою Костащуком І.І.).
Серед найвизначніших місць, які будуть цікавими для туристів можна виділити: Білокриницький Собор Успіння Пресвятої Богородиці – величний кам’яний старообрядний храм зведений протягом 1900-1908 років що і зараз являється міжнародним центром старообрядництва та Космодем’янівську церкву ХІІІ ст.. Дерев’яна Дмитріївська церква в селі Луківці – зведена в 1757 році без єдиного цвяха. Також Миколаївська церква з дзвіницею 1618 року у селі Поляна, Воздвиженська церква 1790 року у Верхніх Синівцях, Успенська церква 1718 року в с. Турятка. Список привабливих в плані релігійного туризму об’єктів можна продовжувати оскільки він буде дуже великим, наш район просто переповнений пам’ятками дерев’яної та кам’яної архітектури, тут зосереджені як найдавніші храми хатнього типу характерні для Буковинського прикордоння, так і сучасні величні кам’яні споруди в селах поблизу м. Чернівці.
|