Мова українська - то Шевченка слово,
Лесі Українки і Марка Вовчка.
Мова українська - то дарунок Бога.
Це барвисте слово генія Франка.
Уже традиційно у перші тижні листопада в Нижньосиньовецькій загальноосвітній школі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.
Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня писемності тривають упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби українського слова, тематичні лінійки, класні години.
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси української мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- збагачувати словниковий запас;
- виховувати любов до української мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
7 листопада пройшла загальношкільна лінійка, на якій вчитель української мови та літератури Педурару А.Г. урочисто оголосила про відкриття Тижня української мови, ознайомила з основними заходами, закликала брати активну участь як учнів, так і вчителів. Учні 5 – 8 класів розповіли про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня з української мови.
З метою залучення учнів до джерел української національної історії та культури, збереження та прищеплення українських традицій, осмислення себе частинкою великого українського народу було проведено конкурси .У 5 класі пройшов КВК «Калинова українська мова», а в 6 класі конкурс «Юні знавці української мови».Молодші класи змагалися між собою віршами про мову.
9 листопада у День української писемності та мови було організовано написання радіодиктанту.Старші учні нашої школи під керівництвом Лерки О.Є.,також долучились до цієї акції і написали свій радіодиктант у школі для піднесення статусу української мови, її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури громадськості, удосконалення навиків майстерного володіння словом.Також у цей день в школі пройшов І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.
В кінці тиждня були нагороджені переможці й найактивніші учасники проведених заходів.
|