Субота, 23.11.2024, 10:02















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2016 » Листопад » 07

      День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висв’ячений в сан диякона. Він був книжником з широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст.

Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».

Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси .

А ще 9 листопада, на Українському радіо відбудеться шістнадцятий радіодиктант національної єдності. Акція має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова.

Для того, щоб стати учасником, окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку,  радіоприймач, комп’ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет. Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо почнеться годинна радіопрограма, присвячена акції: йтиметься про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучить власне текст.

Диктуватиме доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.

Українське радіо запрошує усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання за місцем роботи чи навчання, адже мета акції не перевірка грамотності, а єднання!

За умовами акції, кожен може надіслати диктант на перевірку на Українське радіо. Для цього треба скористатися звичайною поштою або електронною.

Паперові листи треба надсилати на адресу Хрещатик, 26, Київ 1, 01001; електронні –rd@nrcu.gov.ua .

 

Проглядів матеріалу: 518 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 07.11.2016 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 579 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 07.11.2016 | Комментарії (0)

   Тиждень  педагогічної майстерності вчителів початкових класів та української мови шкіл з румунською мовою навчання, який проводився на базі РМЦ з 28жовтня по 3 листопада працював під девізом: «Трудність полягає не у  сприйнятті  нових ідей, а у відмові від старих уявлень». Реалізація основних завдань у рамках тижня передбачала:  

- активізацію методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів;

- пропагування передового педагогічного досвіду;

- обмін педагогічним досвідом.

  Відкрила Тиждень педмайстерності  завідувач РМЦ О. Намака, яка зауважала, що «кожний вчитель знає: усе закладене в початковій школі стає в пригоді для подальшого навчання, можна порівнювати діяльність педагога з працею садівника. Адже садівник , щоб виростити гарну квітку, вчасно поливатиме і підживлюватиме її – лише тоді вона розкриється красивою. Так і святий обов’язок вчителя- не загубити жодної дитини, дати їй можливість розкрити все найкраще, закладене природою, школою, сім’єю. Ми допомагаємо своїм учням тягнутися до світла знань, бо вірімо, що вони виростуть мудрими і творчими, здатними утверджувати і примножувати добро».

  Робота Тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів - це проведення пристендових уроків з української мови (вчитель Просіцької ЗОШ- Семенович О. І., Купського НВК - Богданюк М. Р., Багринівської ЗОШ – Кушнір Ю. М., Привороківської ЗОШ – Мокан В. Г.) , математики ( вчитель Волоківської ЗОШ –Антош О. І.) майстер- класів, (Магас Г. І.,  Шапка О. І., Зегря В. Г., Унгурян М. І.,Петрович Т. Р., Зегря Т. С. ), методичних лабораторій ( Оленюк В. О., Божеску М. Ф., Коркодел В. В.)

Був представлений Вернісаж педагогічних сюжетів , де  присутні ознайомились з кращими зразками педагогічного досвіду(Іонець А.В.- Просіцька ЗОШ , Фретеучан Л. Г. – Сучевенська ЗОШ, Баш Р. В. – Просіцька ЗОШ , Василаш А.Г.- Тереблеченська ЗОШ , Марку В. В. – Купський НВК, Тарица С. Л. –Купський НВК №2).    Учасники Тимжня педагогічної майстерності  в  ході  засідання «Самоосвіта  -  один із  шляхів  підвищення  професійної  майстерності»  під час фахового тренінгу , який проводила Е. Леонтій,  теоретично обґрунтували роль самоосвіти вчителя у його педагогічній діяльності. Реалізувати сучасні  педагогічні  ідеї  в  практичну  сприяли метод «Мозковий штурм», вправа «Дерево життя»,  «Криголам».

 Тиждень педагогічної майстерності  закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися. Наші вчителі ще раз довели, що вони - справжні фахівці своєї справи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Проглядів матеріалу: 741 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 07.11.2016 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024