Учні Новововчинецького НВК доєднались до акції "Глибоччина без сміття", зініційованої творчою групою РМЦ, та започаткували збір використаних батарейок, адже одна пальчикова сольова батарейка, викинута на сміттєзвалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води. Незважаючи на те що батарейка може вибухнути, протекти і пошкодити обладнання, основна шкода, яку вона завдасть, – забруднення природного середовища (якщо не буде правильно утилізована). Узагалі, батарейки – це хімічні пристрої, елементи яких вступають у реакцію, даючи на виході електрику.
Батарейки, залежно від їхнього типу, містять важкі метали та елементи, токсичні і небезпечні для живих організмів, які
практично не виводяться з організму, а накопичуються в ньому, вражаючи нирки, кісткові тканини, викликають розлади нервової системи, порушують функції підшлункової та щитовидної залози. Володіють мутагенними і канцерогенними властивостями, становлячи потенційну генетичну небезпеку, провокують ракові захворювання.
Після викидання металеве покриття батарейки руйнується від корозії і важкі метали потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, звідки вже недалеко і до річок, озер та інших водойм, використовуваних для питного водопостачання.
У багатьох європейських країнах просто на вулицях чи у магазинах розташовані спеціальні скриньки для використаних елементів батарейок.
Україна також має всі шанси зупинити екологічне лихо.
Чим більше зберемо батарейок, тим більше допоможемо собі і довкіллю.
Бережіть природу! Будьте екологічно свідомими людьми!
долучайтесь до акції "Глибоччина без сміття"!
|