П'ятниця, 26.04.2024, 14:00















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 189 190 191 192 193 ... 351 352 »

    У відповідності до затвердженого плану роботи, графіку проведення інструктивно-методичних семінарів-нарад педагогічних працівників Глибоцького району, 23 серпня 2016 року було проведено інструктивно-методичне засідання з відповідальними особами для роботи з порталом ІСУО (Інформаційною системою управління освітою) https://cv.isuo.org/

Відкрила роботу засідання завідувач районного методичного центру управління освіти Глибоцької райдержадміністрації О.Намака виступом «Освітній простір Глибоччини – територія співпраці вчителів, учнів та батьків». В своєму повідомленні вона ознайомила присутніх з аналізом роботи районного методичного центру за минулий рік та за останні 5 років, доведено нові шляхи та напрямки діяльності методичного центру в рамках реформування освітньої галузі. Було наголошено, що починаючи з 1.09.2016 року освітяни району працюють над новою проблемою «Вироблення системи методичних дій і заходів, спрямованих на активізацію самоосвітньої діяльності вчителя, використання інноваційного потенціалу педагогів в умовах реформування системи освіти».

Далі методист РМЦ Бабій М.Г. довів вимоги, завдання та циклограму роботи відповідальних осіб для роботи з порталом ІСУО (https://cv.isuo.org/) на 2016-2017 навчальний рік, в відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України № 986 від 29.09.2015 року «Про впровадження інформаційної системи управління освітою «ІСУО». Проаналізував роботу системи ІСУО освітніх закладів за минулий навчальний рік. Під час практичної частини, проаналізовано роботу програм «Курс школа», «Курс сайт», переглянуто новини сайту розробника програм http://ekyrs.org/, ознайомлено з даними освітніх закладів району на порталі https://cv.isuo.org/, проведено методично-розʼяснювальну роботу по роботі програм та розглянуто питання організації роботи відповідальної особи для роботи з порталом ІСУО в освітньому закладі.

Методист РМЦ   М.Г. Бабій

Проглядів матеріалу: 513 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.08.2016 | Комментарії (0)

    22 серпня 2016 року на базі методичного центру управління освіти Глибоцької РДА відбулася інструктивно – методична нарада вчителів іноземних мов, яку провела методист іноземних мов Віра Заяц. На нараді було розглянуто наступні питання:

  1. «Науково-методичний супровід викладання іноземних мов в системі освіти області у 2016-2017 н.р.»
  2. Ключві зміни до оновлених програм початкової школи.
  3. 2016 – 2020 рр – Рік англійської мови в Україні.
  4. Літній мовний табір – 2016.
  5. Аналіз результатів ЗНО – 2016.
  6. Освітній простір Глибоччини – територія співпраці вчителів, учнів та батьків.

Учасники наради активно обговорили вищезгадані проблеми, окреслили подальші шляхи вирішення трудових задач та виробили рекомендації.

Проглядів матеріалу: 466 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.08.2016 | Комментарії (0)

      З 22 серпня 2016 року у Коровійській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів продовжила свою роботу «Школа майбутніх першокласників». Щодня з 9 до 11 години малюки будуть відвідувати школу та готуватися до навчання в 1 класі за новим Державним стандартом, знайомитися з приміщеннями школи, вчителями, які з 01 вересня будуть їх навчати. Так, сьогодні, 22.08.2016 р., проводячи екскурсію школою, вчителі (1-А кл. - Тетяна Теофілівна Деліцой, 1-Б кл. - Марта Вікторівна Тодосійчук) завітали і в кабінет директора Ольги Геогіївни Лупуляк, відвідали спортивний та ігровий майданчики, спальну та ігрову кімнати й ін.

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 488 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.08.2016 | Комментарії (0)

Що то, діти за країна –  неба синього блакить,

На ланах у серпні жито  стиглим золотом блищить?

У якій, скажіть, країні    клімат лагідний, м’який?

Бог відводить буревії,  негаразди всіх стихій?

Люди мудрі, працьовиті   у країні тій живуть.

На чуже не зазіхають  і свого не віддадуть.

    23 серпня в Тереблеченському ДНЗ діти старшої групи привітали усіх дітей та дорослих   дошкільного закладу з 25-ю річницею  незалежності нашої держави святковим концертом.

Проглядів матеріалу: 460 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.08.2016 | Комментарії (0)

 

 

Ми усі – одна родина

Й Україна в нас єдина

    Під таким гаслом 21 серпня в Луковицькому сільському будинку творчості відбувся урочистий концерт присвячений 25-тій річниці незалежності України. До проведення даного заходу долучилися  т вихованці ДНЗ, які підготували два танцювальні номери патріотичного спрямування та вірші про Україну. «Нація народжується в колисці», - говорила Софія Русова. Особливо актуально звучать ці слова сьогодні. Сучасна складна  ситуація в Україні змусила нас педагогів усвідомити свою відповідальність перед Україною за виховання справжніх патріотів Батьківщини .Саме тому вихователі нашого закладу докладають чимало  зусиль для того щоб ще з дошкільного віку прищепити у дітей почуття патріотизму, адже це є однією з провідних цінностей що мають сформуватися в дитини.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Проглядів матеріалу: 472 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.08.2016 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 1414 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.08.2016 | Комментарії (0)

    Традиційні серпневі зустрічі вчителів зарубіжної літератури відбулися на базі Глибоцької гімназії 22 серпня.  Відкрила нараду завідувач РМЦ Намака Олеся Сидорівна. У вітальному слові Олеся Сидорівна зауважила, що сьогодні кожен вчитель повинен забезпечити якісну реалізацію нових Державних стандартів освіти, активно займатись самоосвітою задля якісного педагогічного процесу. У презентації зав.РМЦ було представлено нову методичну проблему, над якою працюватиме РМЦ та вчителі району.  Про основні напрямки роботи щодо викладання зарубіжної літератури, російської мови і літератури у 2016/2017 н.р. проінформувала керівник районного МО вчителів зарубіжної літератури Вороніна Лариса Анатоліївна.

Насамкінець учасники наради виробили методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу та контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів, яких потрібно дотримуватися у подальшій роботі.

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 427 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 22.08.2016 | Комментарії (0)

   У п’ятницю, 19.08.2016р., відбулося районне інструктивно-методичне  засідання працівників психологічної служби, на базі конференцзали Глибоцького управління освіти, яке працювало над проблемою: «Стратегічні напрямки підвищення якості надання психологічних та соціально-педагогічних послуг в освітніх закладах Глибоцького району у 2016-2017н.р.»

Відкрив засідання працівників психологічної служби начальник управління освіти Глибоцької РДА Барарюк В.І. та вручив подяки ОІППО психологам та соціальним педагогам району: (Каменюк В.В. соціальний педагог Старововчинецького ліцею, Самушко Х.В. психолог Черепковецького ДНЗ, Гребенщикова Г.В. Волоківська ЗОШ, Білійчук Л.І. соціальний педагог Кам’янської ЗОШ, Унгурян А.І. психолог  Михайлівського НВК та методисту РМЦ Колесник А.І.), за активну участь у підготовці та проведенні обласного семінару для методистів РМЦ області з оволодіння методикою виховної програми з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

 Наступним етапом засідання було ознайомлення працівників психологічної служби з методичними рекомендаціями тисни тут та основними завданнями, які стоять перед психологами та соціальними педагогами у навчальному році, а саме:

  • це збереження психологічного здоров’я дітей та психологічне забезпечення підвищення ефективності педагогічного процесу в цілому;
  • попередження проявів суїцидальної поведінки;
  • оновлення психологічного супроводу учнів з девіантною поведінкою;
  • профілактика дезадаптації в учнів 1-х, 5-х, 10-х класів;
  • специфіка та проведення обов’язкових моніторингових досліджень;
  • проведення психологічних мінімумів з педагогами;
  • оновлення ділової документації працівників психологічної служби.

Родзинкою даного засідання була презентація двох методичних посібників:

  1. Напрацювання та матеріали методчного обєдання працівників психологічної служби за 2014-2016н.р. «Розвиток психологічної компетентності батьків, педагогічних працівників та керівників навчальних закладів», авторський колектив – психологи та соціальні педагоги району;
  2. Збірник  практичних матеріалів для працівників психологічної служби «Правова освіти та правове виховання в школі», автор В.В. Каменюк, соціальний педагог Старововчинецького ліцею.

Бажаю стійкого психологічного здоров’я, успіхів у роботі та терпіння!

 Методист РМЦ А.І. Колесник

Проглядів матеріалу: 488 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 19.08.2016 | Комментарії (0)

       Кожна подорож цікавими місцями - це маленька пригода, яка дарує нові враження, позитивні емоції та гарний настрій. Кожне місто живе своєю історією. Не є винятком і Хотин, що пережив багато битв і нині заворожує своєю кремезністю.

Вихованці туристсько-краєзнавчих об’єднань Глибоцького ЦТКСЕУМ, що працюють на базі Кам’янської ЗОШ, літні канікули розпочали знайомством з однією із найцікавіших фортець нашої країни. Ця середньовічна красуня може багато розповісти тому, хто побажає вислухати її… Хотинська фортеця одна із наймальовничіших і найвеличніших середньовічних фортець в Україні, є також і одним із семи чудес країни. Існує цікава версія щодо походження назви міста. Кажуть, вона утворилася від слова «хотіти». І дійсно, Замок в Хотині мав вигідне розташування – він знаходився на перетині важливих торгівельних шляхів і завжди був мрією для завойовників. Хотинськими землями прагнули володіти польські королі, молдовські господарі, турецькі султани. За наказом короля Данила Галицького, на місці дерев’яної фортеці було побудовано кам’яну, що стала однією з наймогутніших укріплень Східної Європи. Фортеця вразила нас своїми неприступними мурами та надзвичайними краєвидами. Побувавши там, ми ніби поринули у Середньовіччя. Захоплюючими були розповіді екскурсовода про факти з історії міста Хотин, про відому Хотинську битву між поляками та литовцями за Річ Посполиту, що відбулася у першій половині ХІХ ст. Про об’єднання Польського королівства і Великого князівства Литовського в одну державу, що відбулося 1569 року на спільному сеймі представників привілейованих станів обох країн. Першого липня унію було підписано. А битву завершено. Окрім цього, перебуваючи в Хотинській фортеці одразу згадались кадри зі стрічок “Айвенго”, “Д'Артаньян і три Мушкетери”, “Тарас Бульба” - адже вони знімались саме біля цих мурів.

На подвір’ї Хотинського замку знаходиться старовинний колодязь глибиною 62 метри. Навіть сьогодні можна черпати воду з нього.

Після розповіді екскурсовода ми оглянули чудові краєвиди долини Дністра, купили сувеніри, зробили фотографії на пам’ять. Мандрівка вдалась: враженнями та емоціями діти ділилися цілу дорогу до дому.

 

Надія Стрілак,

керівник гуртка Глибоцького ЦТКСЕУМ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 480 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 19.08.2016 | Комментарії (0)

     З метою здійснення контролю за фактичним станом  готовності навчальних закладів району  до роботи в новому 2016-2017 н. р. та в осінньо-зимовий період 16 серпня 2016 року розпочався об’їзд шкіл району компетентною комісією, за участі голови Глибоцької районної ради Петра Володимировича Панчука, заступника голови районної державної адміністрації Іллі Костянтиновича Лопуляка та   начальника управління освіти райдержадміністрації  Василя Івановича Барарюка.

Перевіривши рівень навчально-матеріальної  бази закладів, створення належних санітарно-гігієнічних умов у навчальних приміщеннях, зовнішній стан будівель і території, відповідність їх нормам техніки безпеки та пожежної безпеки,  якість проведених ремонтних робіт, члени комісії  відзначили, що оновлено матеріально-технічну і навчально-методичну базу закладів.

Керівники навчальних закладів і члени комісії запевнили, що школи із нетерпінням чекають початку нового навчального року, а оновлені коридори і класи готові зустріти учнів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

 

 

 

 

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 510 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.08.2016 | Комментарії (0)

     17 липня 2016 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підписала наказ № 826 «Про затвердження навчальних програм для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Процедуру оновлення також пройшла програма з історії України.

 Минулого року Український інститут національної пам’яті ініціював внесення змін до шкільної програми з історії України.  Міністерство освіти і науки створило робочу групу з удосконалення та розвантаження програм.

 До її складу увійшли представники урядових, науково-дослідних і навчальних установ, зокрема Українського інституту національної пам’яті з проектом навчальної програми з історії України для 10-11 класів. Після тривалого  обговорення та вдосконалення фахівцями робочої групи, проект було затверджено на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України та відповідним наказом Міністра.

 Уперше в старших класах вводяться практичні заняття з уроками узагальнення та тематичного оцінювання. Виділено в окремі теми Українську революцію 1917-1921 років. Тепер період масових репресій та великого терору в Україні здобув справедливу назву – «Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)». Окрім того, школярі будуть вивчати низку історичних постатей та персоналій, які сприяли розбудові України. У програмі виокремлено і розширено, зокрема, такі події, поняття, факти та терміни:

  • бій під Крутами;
  • етапи трудової та політичної еміграції;
  • війни радянської Росії з Українською Народною Республікою;
  • радянська окупація України;  
  • адміністративно-територіальні зміни українських земель протягом усього ХХ столітті;
  • Акт відновлення Української Держави;
  • внесок українського народу у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні;
  • українці у військових формуваннях держав Об’єднаних Націй;
  • вводиться поняття «депортація» (депортація з Криму кримських татар та інших народів, а також масові депортації етнічних українців з Польщі в 1944-1946 роках);
  • Українська Гельсінська група та багато іншого.

ПРОГРАМА - тисни тут

 
Проглядів матеріалу: 456 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 15.08.2016 | Комментарії (0)

    У планах роботи навчальних закладів необхідно передбачити заходи щодо відзначення важливих пам’ятних та ювілейних дат 2016/2017 навчального року.

На це вказано в Методичних рекомендаціях з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році, поданих у листі Інституту модернізації змісту освіти у листі від 25.07.2016 № 2.1/10-1828.

Візьміть на замітку.

Пам’ятні дати

980 років (1037) від заснування бібліотеки Софійського собору, першої відомої бібліотеки в Київській Русі

385 років (1632) від початку діяльності Києво-Могилянського колегіуму, першого вищого навчального закладу на території України

380 років (1637) від виходу «Євангелія Учительного» у друкарні Києво-Печерської лаври в перекладі українською мовою з виправленнями і вступним словом Петра Могили

295 років (1722) від заснування Харківського колегіуму — другої після Києво-Могилянської академії школи з повним курсом наук для всіх верств населення

200 років (1817) від заснування Рішельєвського ліцею, закритого середнього навчального закладу підвищеного типу (нині — Одеський національний університет імені І. І. Мечникова)

180 років (1837) з початку видання діячами «Руської трійці» альманаху «Русалка Дністровая» — першої книги українською мовою в Галичині

150 років (1867) від виходу журналу «Учитель» — одного з перших педагогічних друкованих органів в Україні та першого світського періодичного видання Закарпаття, завданням якого було підвищення професійного рівня вчителів та сприяння освітньому розвиткові простого народу

100 років (1917-1920) від заснування Українського товариства шкільної освіти, до якого входили організаційний, педагогічний та фінансовий відділи. Товариство розробило план єдиної трудової школи, відкрило 16 українських шкіл, видавало підручники українською мовою

100 років (1917) від заснування Першої української гімназії імені Тараса Шевченка (згодом — Трудова школа імені Тараса Шевченка), що перетворилася на своєрідну дослідну освітню установу, в якій проходили апробацію нові програми і підручники

Ювілейні дати –

ті, що не визначені або недавно минули

980 років від дня народження Феодосія Печерського (бл. 1036-1074), давньоруського церковного письменника, просвітителя, одного з перших ігуменів Києво-Печерського монастиря

190 років від дня народження Памфіїла Даниловича Юркевича (1826-1874), видатного українського мислителя, філософа і педагога

180 років від дня народження Василя Степановича Гнилосирова (1836-1900), педагога, публіциста, просвітника

180 років від дня народження Олександра Яковича Кониського (1836-1900), педагога, письменника, публіциста, громадського діяча, організатора недільних шкіл –

вересень-жовтень

150 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського (1866-1964), українського історика, громадського та політичного діяча, голови Центральної Ради Української Народної Республіки

200 років від дня народження Михайла Корнійовича Чалого (1816-1907), українського педагога, культурно-освітнього діяча, біографа Т. Г. Шевченка, автора наукових праць з питань історії народної освіти й культури України

– грудень-січень

180 років від дня народження Павла Гнатовича Житецького (1836-1911), ученого, п ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 928 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.08.2016 | Комментарії (0)

    У вересні відзначатимуть Дні Михайла Грушевського в Україні. Інститут модернізації змісту освіти у листі від 10.08.2016 № 2.1/10-1907 надав територіальним органам управління освітою рекомендації про заходи з підготовки та відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.

Відповідні заходи визначені Указом Президента України від 09.02.2015 № 63 «Про відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського».

Так, у навчальних закладах рекомендовано передбачити:

  • тематичні уроки (лекції) щодо історичної ролі громадсько-політичної та наукової діяльності Михайла Грушевського в українському державотворенні й науці (29-30 вересня)
  • тематичні конференції, засідання за круглим столом, наукові читання, інші заходи, присвячені популяризації наукової, державної та історико-культурної спадщини Михайла Грушевського
  • просвітницькі заходи, спрямовані на вивчення ролі історичної постаті Михайла Грушевського в історії українського державотворення та науки
  • урочистості з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського.

Згідно з регіональними планами роботи відбудуться конкурси учнівських робіт, присвячені життю й діяльності Михайла Грушевського

Щоб кращі конкурсні роботи учнів були представлені на офіційному сайті Інституту модернізації змісту освіти, до 16 вересня необхідно надати інформацію про переможців та посилання на розміщення конкурсної роботи в інтернеті на електронну адресу edchild@imzo.gov.ua за визначеною формою.

Відзначення ювілейної дати до дня народження Михайла Грушевського передбачають у планах роботи навчальних закладів на 2016/2017 навчальний рік.

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/news/3879-qqn-16-m8-10-08-2016-yak-vdznachati-150-rchchya-vd-dnya-narodjennya-mihayla-grushevskogo

Проглядів матеріалу: 653 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.08.2016 | Комментарії (0)

Абсолютні переможці в кожній номінації визначатимуться з числа фіналістів шляхом сумування оцінок журі та результатів онлайн-голосування. Кращі з кращих принесуть нагороди своїм школам.

«Покоління мобільного інтернету – це наші діти, які з народження бачать, як мобільні технології роблять життя людей простішим та зручнішим. Ми бажаємо учасникам фестивалю натхнення і з нетерпінням чекаємо на незвичайні 3G-історії», – говорить Алла Лаврентьєва, керівник фестивалю «Покоління мобільного інтернету», менеджер зі зв`язків із громадськістю Київстар.

Роботи на фестиваль приймаються до 20 вересня 2016 року.

У 2015 році Київстар спільно з педагогами ініціював перший Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету». В рік масштабного запуску 3G в Україні національний телеком-оператор запропонував школярам створити позитивний інтернет-контент про корисність швидкісних мобільних технологій. З цим завданням чудово впоралися 107 учнів під керівництвом педагогів із 9 областей України.

З офіційними правилами участі в другому Всеукраїнському фестивалі скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету» ви можете ознайомитися за посиланням.

                                            БІЛЬШЕ ПРО ФЕСТИВАЛЬ СКРАЙБІНГУ

Проглядів матеріалу: 468 | Завантажив: Микола | Дата: 09.08.2016 | Комментарії (0)

    Традиційно новий навчальний рік розпочнеться з Першого уроку виховного спрямування. А оскільки у 2016 році в нашій країні відзначається 25-та річниця Незалежності, то і тематика Першого уроку присвячена саме цій даті

Аудіоматеріали та Відеоматеріали Матеріали до Першого уроку 2016-2017 н.р. на тему: «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя незалежності України»

(ПЕРШИЙ УРОК У 2016-2017 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ -МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ + РОЗРОБКИ + ПЛАНИ-КОНСПЕКТИ)

- Методичні рекомендації для проведення Першого уроку в 2016/2017 навчальному році (Джерело матеріалу: Тема першого уроку 2016/2017 навчального року)

Готуємо навчальні плани на 2016/2017 н.р.

Про структуру 2016/2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів (лист МОНУ від 09.06.2016 № 1/9-296)

Про структуру 2016/2017 навчального року та робочі навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів" (наказ Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА від 13.06.2016 р. №289 )

Типові навчальні плани ===Для загальноосвітніх навчальних закладів- тисни тут

Проглядів матеріалу: 484 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 08.08.2016 | Комментарії (0)

     2 серпня, жителі села Михайлівка відзначали 550-ту річницю від першої писемної згадки про населений пункт.

Хвилиною мовчання вшанували тих солдатів, які загинули в АТО і назавжди залишаться в нашій пам’яті героями.

Після вітальних слів та вручення нагород настав час для святкової концертно-розважальної програми.

Святковий захід продовжило ціле сузір’я талантів: як пісенних, так і хореографічних виступів. Владислав Михайлюк, який після анексії його малої батьківщини Криму, проживає з мамою на Глибоччині виступив із пернатими артистами голубами, яких дресирує сам.

Завершилось святкування спільним колом, у яке об’єднав присутніх дует „Писанка” — народні артисти Оксана Савчук та Іван Кавацюк.

Отож залишається побажати громаді й надалі такої згуртованості, яку вони проявили під час святкування Дня села. 

Проглядів матеріалу: 471 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 08.08.2016 | Комментарії (0)

       Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила 13 оновлених та "розвантажених" навчальних програм для школярів 1-4 класів, які застосовуватимуться в молодшій школі вже з 1 вересня.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, йдеться про видалення з програм зайвої інформації, усунення дублювання, відбір найбільш важливих тем та їх логічний виклад, а також запровадження компетентністного підходу.

"Ми підходили до розвантаження дуже відповідально, треба постійно пам’ятати, що програми надбудовують одна одну й не можна просто так щось висмикувати з них. Найважливішим для нас було підняти якість освіти, а не якимось чином її опустити. Тому ми залишили якісні показники – що має вміти дитина, але в цих програмах змінили дорогу до їх досягнення", - зазначила міністр освіти і науки.

За її словами, є зміни, що торкнулися абсолютно всіх оновлених програм.

Зокрема, знято фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми – учителі визначатимуть їх самостійно. Ця новація покликана зробити навчальний процес логічнішим та дати більшу свободу вчителю, адже кожен клас має свої індивідуальні особливості, що впливають на те, скільки часу потрібно витрачати на кожну окрему тему.

Програми привели у відповідність до вікових особливостей дітей. Для цього експерти перенесли деякі теми у більш старші класи та скасували ряд вимог, що ставилися перед молодшими школярами.

Уніфіковано термінологію програм, якою мають послуговуватися вчителі та автори підручників. Це дозволило максимально наблизити термінологію до вікових особливостей дітей, а також сприятиме побудові міжпредметних зв’язків.

У свою чергу заступник міністра Павло Хобзей зазначив, що основна ідея полягає в тому, щоб дати дитині розкритися, максимально розвинути її індивідуальність, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину, а розвивати.

"Для цього потрібно, в тому числі, дати вчителю більшу свободу в підходах, дати їм можливість більше вибирати. Власне, на це й будуть націлені нові програми", - пояснив Павло Хобзей.

У Міністерстві освіти також повідомляють, що загалом було внесено зміни до програм з української мови, літературного читання, математики, інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, іноземних мов для загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів (англійська, німецька, французька та іспанська мови), природознавства, основ здоров’я та з предметів "Мистецтво" і "Я у світі".

Найближчим часом до оновлених програм в МОН підготують нові вимоги до оцінювання досягнень учнів та нові методичні рекомендації. Ці зміни включатимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей тощо.

У серпні для вчителів у кожній області відбудуться конференції, на яких, в тому числі, презентують та обговорять оновлені програми для 1-4 класів. Також відбудуться засідання методичних об'єднань вчителів початкової школи, де вони розбиратимуть усі оновлення і детально з ними ознайомляться. Таким чином, викладачі достеменно знатимуть про всі введені зміни.

Вже до 1 вересня на онлайн платформі ЕдЕра з’являться перші допоміжні матеріали для вчителів – від відео-курсів та навчальних матеріалів до роз’яснень про різні методики викладання.

Презентація оновлених програм

Проглядів матеріалу: 548 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.08.2016 | Комментарії (0)

    Упродовж останнього десятиріччя освіту для демократичного громадянства та прав людини (ОДГ/ОПЛ) впроваджено як основу освітньої реформи практично в усіх країнах Європи, що комплексно вплинуло на різні складові національних освітніх систем: зміст освіти, підготовку вчителів, управління освітою, оцінювання, методику навчання тощо. Саме тому Рада Європи, Міністерство національної освіти Польщі, Центр розвитку освіти Польщі та Європейський центр ім. Вергеланда у Норвегії оголосили конкурс на участь у VII літній академії «Демократія у школі». Це навчальна програма, присвячена створенню демократичної та інклюзивної культури у навчальних закладах країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусія, Грузія, Молдова, Україна), Польщі та Росії шляхом розвитку відповідних компетенцій у працівників освіти і суспільних діячів. Програма складається з трьох етапів: підготовчого в режимі он-лайн (2 – 8 травня), семінару в Польщі (8 – 16 липня), реалізації проектів (вересень 2016 – травень 2017).

 Із 80 заявок з України до другого етапу обрано дві команди учасників, представників Коломийського природничо-математичного та Глибоцького ліцеїв. Цьому передувала серйозна підготовка. Після реєстрації на платформі Share&Conneсt і виконання завдань за посібниками «Як усі вчителі можуть зробити внесок у ОДГ/ОПЛ» та «Демократичне правління в школі», після відгуків на книгу Д. Майєра «Хоробре серце Ірени Сендлер» та ретельно підготовленої презентації навчального закладу до Сулеювека (18 км від Варшави) запрошення отримали і ми, буковинські вчителі: Д.І. Глобак, директор Глибоцького ліцею, О.О. Бабина, представник педагогічного колективу, та К.К. Опаєць, представник ОТГ.

 Сулеювек – місто в центральній Польщі, належить до Мінського повіту Мазовецького воєводства. Тут, на вулиці імені славетного польського композитора і піаніста І.Я. Падеревського, у Центрі розвитку освіти (ORE), розташованому у колишньому будинку маршалка Пілсудського та його дружини Александри, ми провели незабутній тиждень цікавого навчання і спілкування. Про це подбали польські тренери Ради Європи та Європейського центру Вергеланда, Мажена Рафальска й Олена Стиславська, та тренер Ради Європи з Росії Андрій Іоффе. Оскільки навчання проводилося двома мовами (російською та англійською), синхронний переклад забезпечували перекладачі, слід зазначити українці пан Віктор та пані Марина.

 Перед напруженою роботою в літній академії відбувся міжнародний вечір знайомств, під час якого представники розповідали про свою країну, її культуру, навчальний заклад. Нас приємно вразили творчі виступи всіх команд: чарівне багатоголосся грузинок, які виконали популярну пісню «Суліко» на слова А. Церетелі, легенда про незвичну квітку білоруських учасниць, інсценізація росіянок про вчительську справу, майстерна гра на саксофоні польок, азербайджанські танці, тому після розповіді про Чернівці і Коломию, ми закружляли з усіма у запальній коломийці.

 Упродовж навчального тижня учасники літньої академії опрацювали основоположні цінності ОДГ/ОПЛ (компетенції), Хартію ради Європи, обмінялися досвідом у «Вернісажі кращих практик», ознайомилися з E-Twinning , способом підтримання різноманіття та інклюзивної взаємодії, про який розповіли Ева Раінска-Новак та Анна Товія Селлі, навчилися розпізнавати мову ненависті з представником молодіжного руху «No Hate Speech Movement» Збідневом Б’юаком, а також правильно організовувати та реалізовувати навчальний проект у школі. Тренінги мали практичний характер, постійно супроводжувалися енергетичними вправами на зосередження, розвиток уваги, спостереження, критичного мислення, уяви, творчості.

 З-поміж усіх занять найважчим виявився перегляд художньої стрічки Анджея Вайди «Корчак». Це історична драма про видатного лікаря і педагога, польського єврея Януша Корчака, який очолював дитячий сиротинець у Варшавському гетто під час Другої світової війни. Після початку депортації дітей-євреїв, незважаючи на тиск нацистів, доктор Корчак відмовився залишити вихованців, навіть заради свого порятунку і загинув разом з ними в концтаборі Треблінка. Стрічка чорно-біла, тому схожа на документальний фільм про Холокост, який не визнавала колись комуністична Польща. Сьогодні столиця робить все, щоб не забувати історію, виправити помилки і відродити ідею міжкультурного устрою держави. І ми переконалися у цьому під час екскурсії Варшавою. Так, наприклад, через 60 років після жахіть війни повернуто із забуття славетне ім’я Ірени Сендлер, мужньої сестри милосердя, яка врятувала 2500 єврейських дітей із Варшавського гетто. За героїзм Іоланта (підпільне ім’я Ірени) нагороджена президентом Польщі орденом Білого Орла, а дітьми – орденом Посмішки. У Варшаві на честь почесної жительки названа красива вулиця, заснована щорічна премія Сендлер за вдосконалення світу і заслуги у викладанні історії Холокосту. 1965 року польці із великим серцем присвоєно звання «Праведник народів світу», а 1983-го в Ізраїльському національному меморіалі Катастрофи і Героїзму ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 529 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.08.2016 | Комментарії (0)

    За допомогою Google Arts & Culture можна набагато цікавіше проводити уроки з мистецтва, історії та інших предметів.

Сайт має три розділи (з відповідними фільтрами):

  • мистецтво (митці, техніки, мистецькі напрямки, партнери, об’єкти, час, колір)
  • історія (історичні особи, історичні події, партнери, об’єкти, час)
  • чудеса (місця, партнери) Інструменти сайту дають змогу шукати мистецькі роботи й артефакти, занурюватися в культурний простір, історію, оглядати пам'ятки світу тощо.

Приміром, за допомогою фільтру «Час» можна проглянути в історичному розрізі художні твори, становлення мистецьких напрямів, порівняти історичні події та періоди життя історичних осіб. А замість переказувати, як виглядає та чи та пам’ятка, можна перенестися безпосередньо до неї у віртуальному турі.

У Google Arts & Culture зібрані експонати з понад тисячі музеїв та архівів 70-ти країн світу. Тож якщо користувач забажає побачити деякі мистецькі твори наживо, він, натиснувши «Visit» на сторінці обраного музею, дізнається про графік його роботи та події дня.

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/news/3845-qqn-16-m7-22-07-2016-vdvduyte-muze-svtu-prosto-z-klasu

 

Проглядів матеріалу: 472 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.08.2016 | Комментарії (0)

   Проведення Першого уроку 2016 / 2017 навчальні роки.

Наказ, конспекти, презентації, аудіо, відео, матеріали, оформлення, все скачати можна буде тут.

Перший урок у День знань Міносвіти рекомендує  присвятити національно-патріотичному вихованню, а конкретну тему навчальні заклади мають визначити самостійно.

 

 

 

 

 

 


Ми - нація єдина. Презентація“Ми – нація єдина”. Перший урок
Презентація – http://rozumaka.com/?p=17664
Конспект – http://rozumaka.com/?p=10319
Методичні рекомендації – http://rozumaka.com/?p=10314

 

 

 

 

Чим може пишатися українець Презентація“Чим може пишатися українець?”. Перший урок

Презентація – http://rozumaka.com/?p=17659
Конспект – http://rozumaka.com/?p=10500

 

 

 

Презентація до першого уроку. Мій сонячний дім - моя Україна“Мій сонячний дім – моя Україна”. Перший урок

Презентація – http://rozumaka.com/?p=16684
Конспект – http://rozumaka.com/?p=16678

 

 

 

 

“Щоб у серці жила Батьківщина” (до 25-річчя незалежності України). Перший урок

Презентація –
Конспект – http://rozumaka.com/?p=18638

 

 

 

Інші конспекти, розробки для проведення Першого уроку (можна переглянути онлайн та скачати потрібну безкоштовно):
“Ще не вмерла України і слава, і воля…”
“Хай квітне щаслива моя Україна”
“Україна – моя Батьківщина”
“Україна – мій рідний дім”
“Свята моя Київська Русь – Україна”
“Наша Батьківщина – Україна”
... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 949 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 29.07.2016 | Комментарії (1)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024