Вівторок, 19.03.2024, 05:55















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 3 4 ... 351 352 »

    МОН планує починати шкільну освіту дітей з років. За словами Сергія Шкарлета, Міністерство освіти готове розробити освітні і навчальні програми для дітей, у разі підтримки суспільством ідеї організації шкільного навчання дітей, починаючи з 5 років.

Школи проведуть акцію «16 днів проти насильства». Міносвіти рекомендує школам провести навчальні заняття з нагоди відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Зарплатну постанову Гройсмана-Гриневич знову зупинили. Кабмін на рік зупинив дію постанови № 822 від 10 липня 2019 року про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, яка була ухвалена наприкінці каденції уряду Володимира Гройсмана.

В очільника МОН з'явиться ще два заступники. До структури апарату МОН додано посади ще двох заступників міністра — відтепер їх буде 8. Зокрема, керівництво відомства складатиметься з міністра, першого заступника міністра, 7-х заступників міністра та державного секретаря.

При ознаках ГРВІ необхідно робити тест на COVID-19, - Ляшко. Головний санітарний лікар наголошує, що люди, які мають симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції, мають звернутись до свого сімейного лікаря і здати тест на COVID-19.

Владі пропонують застосувати коефіцієнт 1,5 для зарплат освітян. Профспілка працівників освіти пропонує ухвалити постанову, якою передбачено застосування додаткового коефіцієнта 1,5 для розмірів посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників.

МОН розробило Положення про ліцей. Основними завданнями діяльності ліцею стане виявлення та розвиток здібностей та обдарувань учнів, їхніх індивідуальних здібностей, досягнення ними результатів навчання, прогресу в розвитку.

МОН поділяє занепокоєність щодо якості підручників. Міносвіти планує змінити систему експертизи шкільних підручників, вдосконалити порядок організації навчання експертів, які їх відбирають та підвищити рівень відповідальності видавництв.

COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів, - МОН. Захворювання на COVID-19, отримане під час виконання вчителями своїх обов'язків, не є професійним захворюванням, а тому педпрацівники не можуть розраховувати на додаткове державне страхування у випадку інфікування.

Світовий банк долучиться до реформи вищої освіти. Світовий банк підтвердив готовність надати підтримку й фінансування проєкту, що має сприяти створенню в Україні умов для підвищення ефективності, якості та прозорості вищої освіти.

Освіта.ua

Проглядів матеріалу: 21534 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.11.2020 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 20723 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.11.2020 | Комментарії (0)

28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і закордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії.
Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму. Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.
Кожен в Україні може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор:
- запалити свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста або меморіалу у День пам'яті жертв голодоморів;
- записати свідчення від родичів-очевидців Голодомору та передати їх до музею (місцевого, краєзнавчого чи Національного музею Голодомору-геноциду);
- віднайти старі світлини рідних людей;
- передати до музею артефакти 1920-30-х років (сорочки, рушники, предмети побуту, тощо).
Нині серед живих залишились надзвичайно мало тих, хто пережив Голодомор 1932 – 1933 років та й голод 1946 – 1947 років. До того ж, вони, як і всі люди старшого віку, є особливо вразливими до коронавірусу. І потребують уваги рідних і близьких. Тож нехай День пам'яті жертв голодоморів стане і додатковою можливістю приділити увагу та надати підтримку тим, хто сьогодні потребує нашого піклування. Їхні спогади, їхні світлини, пам'ятки минулого, що вони зберігають, зміцнюють пам'ять роду і національну пам'ять. Наше завдання зберегти і передати цю пам'ять наступним поколінням, зберегти історію живою.
 
Українців закликають долучитися до акції “Запали Свічку пам'яті”: 28 листопада, о 16:00 засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодом українців.
Проглядів матеріалу: 20575 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.11.2020 | Комментарії (0)

    Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05?19 січня 2021 року. Зареєструватися можна буде на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.
Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).
Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021. 
Проглядів матеріалу: 20506 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.11.2020 | Комментарії (0)

Вітаємо Королюка Романа, вихованця гуртка “Юні квітникарі” Глибоцького РБТДЮ на базі Глибоцької гімназії, керівник Балан Наталія Володимирівна, з другим місцем  в обласному учнівському екологічному конгресі “Живи, Земле” (номінація “Охорона тваринного світу”).

Враховуючи епідемічну ситуацію захід проводився онлайн за допомогою платформи для проведення відеозустрічей Google meet. Мета заходу традиційно - активізація екологічного руху на Буковині, вивчення стану навколишнього природного середовища і пошук шляхів його поліпшення, а також привернення уваги місцевої влади, державних та громадських організацій до локальних екологічних проблем. 

Згідно програми Конгресу, проведена робота в наступних номінаціях: «Загальні екологічні проблеми», «Охорона рослинного світу», «Охорона тваринного світу», «Природоохоронні території». Учасниками Конгресу стали учні загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, члени шкільних лісництв, гуртків юних екологів, юних друзів природи та інших учнівських об'єднань закладів освіти області, які займаються питаннями вивчення стану навколишнього природного середовища та пошуками шляхів його поліпшення. Роботу учасників Конгресу оцінювало компетентне журі в складі науковців Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича (Ситнікова І. О., Москалик Г. Г., Жук А.В., Токарюк А.І., Литвін Н.Г.), Хлуса К.М., представника Управління екології та природних ресурсів ЧОДА (Каменецький В.М.), ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж» (Москаленко Л.П.), Чернівецького обласного краєзнавчого музею (Смірнов Н.А.) та педагогів Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (Черлінка Л.В., Задобрівська Л. О., Кузьмінська В. В.). Голова журі - Ситнікова Ірина Олександрівна – кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Проглядів матеріалу: 20572 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.11.2020 | Комментарії (0)

    Шкільна родина  Михайлівського НВК  продовжує активно сприяти здоров'ю учнів, надихаючись ідеями та креативними завданнями Програми Healthy Schools .

Челендж 1 - Фанова руханка

Ловіть моменти про наші активності, рухайтесь з нами та заряджайтесь енергією.

 

 

Проглядів матеріалу: 20484 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.11.2020 | Комментарії (0)

    Діти не будуть сідати за парти у 5 років, - Шкарлет. За словами в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета, при обговоренні питань організації 12-річного навчання в українських школах не йдеться про те, що діти в 5 років мають сісти за парти.

Іноземні студенти щороку витрачають в Україні понад $500 млн. У 2019 році витрати іноземних студентів сягнули 570 млн доларів. Сума витрат складається з витрат на навчання, проживання, страхування, оформлення документів, харчування, транспорт тощо.

Виші отримають доступ до бази ScienceDirect. За словами Сергія Шкарлета, Міністерство освіти і науки забезпечить українських вчених доступом до електронних книг бази даних ScienceDirect. Доступ буде оплачено за рахунок бюджетних коштів.

Уряд ігнорує завдання закону «Про освіту», - профспілки. У Федерації професійних спілок заявили, що КМУ ігнорує завдання, поставлені у законі «Про освіту», зокрема, у частині зобов’язань щодо забезпечення щорічного збільшення посадового окладу педпрацівників.

ВООЗ рекомендує не закривати школи, - Радуцький. Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації наголошує, що Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дозволяти традиційне навчання в школах та садочках і закривати їх тільки у критичних ситуаціях.

Академія педнаук розроблятиме освітні політики для МОН. Сергій Шкарлет висловив впевненість, що пріоритетами спільної діяльності МОН та Національної академії педнаук стануть доступна дошкільна освіта, реалізація реформи НУШ, сучасна професійна й фахова передвища освіта.

Нацфонд досліджень профінансує проєкти попередніх років. Уряд знайшов можливості для фінансування проєктів, обраних переможцями спільних конкурсів, що проводилися Держфондом фундаментальних досліджень разом з іноземними науковими товариствами протягом 2017-2018 років.

МОН звільнить частину фахівців, які відповідають за реформи. Керівництво відомства має намір скоротити з 6 до 4 кількість директоратів МОН шляхом їх поєднання. Окрім того, заплановане скорочення кількості працівників директоратів: з 96 до 50.

У МОН запевняють у незмінності курсу реформ. Сергій Шкарлет запевнив голову Представництва ЄС в Україні у незмінності курсу реформ, що реалізуються в Україні та підтримуються Євросоюзом. Також він висловив сподівання на розширення співпраці МОН з ЄС.

ЮНІСЕФ: діти часто заражаються COVID-19 поза школами. Доповідь, опублікована ЮНІСЕФ містить вагомі докази, що переваги від роботи шкіл за умови дотримання основних заходів безпеки перевищують фактори, пов’язані із їх закриттям.

ЄС вдруге попередив МОН про важливість реформ. Європейський Союз вдруге застеріг українську владу від намірів реорганізувати структуру МОН та скоротити кількість фахівців, відповідальних за реформи. Розворот від реформ може поставити під загрозу подальшу співпрацю.

Освіта.ua

Проглядів матеріалу: 20571 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.11.2020 | Комментарії (0)

    Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи - день, в який 7 років тому розпочались події, які назавжди змінили Україну. З метою гідного вшанування мужності учасників цих подій, які відстоювали права людини, європейського майбутнього України, а також ідеали свободи, справедливості у нашій школі було проведено комплекс заходів:

- класними керівниками проведено виховні години "День Гідності та Свободи";

- конкурс малюнків "Ми за мир", "Пишаюся тобою, Україно!";

- перегляд документальних фільмів: "Зима, що нас змінила", "Революція Гідності".

Ці заходи - нагадування всім українцям про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам'яті наших Героїв! Завдяки нашій згуртованості, незламності духу та беззаперечній вірі у перемогу справедливості над нашою Батьківщиною запанує мирне небо, а в наші домівки прийде радість, злагода та впевненість у завтрашньому дні!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 20549 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.11.2020 | Комментарії (0)

    Глибоцьким центром професійного розвитку педагогічних працівників підведено підсумки І-го етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Розвивальні програми» у 2020/2021 н.р.

Згідно результатів конкурсу І місце – здобула соціальний педагог Глибоцької гімназії Цуренко Наталя Георгіївна з програмою «Подорож до вершини знань».

Щиро вітаємо та бажаємо перемоги на наступних етапах конкурсу!

Проглядів матеріалу: 20642 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 20.11.2020 | Комментарії (0)

     21 листопада ми разом з усією країною відзначаємо день Гідності та Свободи. В цей день ми віддаємо шану громадянському подвигу, патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави. Патріотизм нинішнього покоління, завзяття творців української державності довели, що наш народ є господарем на своїй землі.

Ми не маємо морального права забути подвиги учасників Революції Гідності, учасників АТО, які відстоюють інтереси народу України в нелегкі часи сьогодення. Низко вклоняємося  героям Небесної сотні, всім, хто віддав своє життя за право жити у вільній і незалежній державі, адже їх подвиг є неоціненним для України.

Ми мусимо усіма своїми справами утверджувати мир та суспільну гармонію на нашій Богом даній землі, розбудовувати нову європейську державу! Адже від кожного з нас залежить, у якій Україні житимемо ми і житимуть наступні покоління.

Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас!

Проглядів матеріалу: 20617 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 20.11.2020 | Комментарії (0)

    16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності.
Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості.
У цій декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої віри, етнічної належності чи кольору шкіри. Навчання починається з дітей, яких варто вчити поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.
Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.
Щороку у Нижньосиньовецькій ЗОШ проводиться Міжнародний День Толерантності. Під керівництвом практичного психолога Унгурян М. І. цього року учні школи взяли участь у конкурсі малюнків до дня Толерантності під назвою «Світ починається з мене».
Учні початкової ланки мали змогу на основі тематичних мультиків краще зрозуміти значення поняття толерантності. Діти отримали необхідні в сучасних умовах життя знання про толерантність та її особливості а також переглянули серію відео про чуйність, доброту і милосердя. Сподіваємось, заходи надовго залишився в пам’яті школярів, а «толерантність» для них – не просто абстрактне поняття, але й один із життєвих постулатів.
З учням середньої ланки були  проведені онлайн тренінги, з учнями старших класів, проведені бесіди на теми:
 «Толерантність у нашому житті»,
«Толерантність починається з мене»,
« Вчимося толерантному спілкуванню»,
«Що таке толерантність?».

Проглядів матеріалу: 20618 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 18.11.2020 | Комментарії (0)

Толерантність – це вміння людини з терпінням ставитись до думок інших людей, до їхнього віросповідання, національності, мови, звичаїв, традицій, погляду на життя тощо.

Щороку в Коровійській ЗОШ І-ІІІ ст. відзначають День толерантності. Цього року епідеміологічна ситуація по захворюванню на COVID-19 додала свої корективи  і «змусила» змінити формат відзначення цієї дати. Оскільки, в школі, станом на 16 листопада переважає змішана форма навчання, то школярі 1-4 кл. разом із своїми наставниками мали змогу традиційно відзначити День толерантності в стінах своїх класів, чого не змогли зробити школярі середньої та старшої школи. Для учнів 5-11 кл. були організовані бесіди з використанням відеоматеріалів та слайд-презентацій.

Представники учнівського самоврядування школи, напередодні Дня толерантності взяли участь у конкурсі есе на тему «Всі люди однаково важливі», який був організований Центром громадської активності «Синергія» в межах реалізації проєкту, за підтримки Фонду демократії Посольства США в Україні. В цьому конкурсі учасники розкрили тему толерантного ставлення до різних цільових груп.

Будьмо добрішими і толерантними і світ навколо нас зміниться! Толерантність врятує світ!

Проглядів матеріалу: 20609 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 18.11.2020 | Комментарії (0)

    Старшокласників та студентів запрошують взяти участь у конкурсі, який надасть можливість набути практичного досвіду публічних виступів та переконливої аргументації.

Метою конкурсу «Права людини очима молоді» є знайомство молоді з міжнародними стандартами в галузі прав людини, усвідомлення власних прав та свобод і розуміння важливості їхнього захисту для життя в демократичній державі.

Участь у конкурсі можуть взяти учні 9-11 класів, учні коледжів та закладів професійної освіти, а також студенти 1-3 курсів закладів вищої освіти.

Для того щоб стати конкурсантом, потрібно зареєструватись та записати відео переконливої промови на задану тему тривалістю 4-5 хвилин.

На вибір учасників подано 4 теми: “Реалізація прав людини – це спосіб життя”, “Школа – територія прав людини”, “Боротьба з корупцією є однією з найважливіших вимог демократичної держави”, “Дистанційна освіта відкриває можливості для соціально вразливих категорій населення”.

У виступі конкурсант має розкрити важливість теми прав людини, пояснити, навіщо знати свої права і свободи та вміти їх захищати.

Пріоритетом буде розповідь про успішну історію захисту порушених прав. Коло питань варто розглядати у контексті сучасної України та інтересів дітей і молоді.

Після запису потрібно розмістити своє відео на власній сторінці в соціальній мережі Facebook або Instagram з поміткою «Права людини очима молоді» та надіслати лінк організаторам за адресою debate.dp@gmail.com до 07 грудня 2020 року з поміткою «На конкурс».

Відео може бути записано на мобільний телефон. Його якість не впливає на результати конкурсу.

Переможці отримають сертифікати та можливість безкоштовної участі в онлайн тренінгу з ораторської майстерності від кращих тренерів дебатної спільноти.

Реєстрація на конкурс триває до 5 грудня 2020 року.

Результати конкурсу будуть опубліковані 12 грудня 2020 року на сайті ГО «Нове Бачення».

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ

Проглядів матеріалу: 20583 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 18.11.2020 | Комментарії (0)

    МОН та ЮНІСЕФ пропонують учителям долучитися до всеукраїнської ініціативи і провести «Найбільший урок у світі» про права дитини.

Урок створено для того, щоб учні дізналися про результати роботи ООН та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Метою уроку є розтлумачення  учням поняття прав людини та прав дитини, пояснення значення організації ООН та ЮНІСЕФ, ознайомлення учнів із Конвенцією ООН про права дитини тощо.

Урок розрахований на учнів 5–8-х класів. Водночас  за потреби вчителі початкових та старших класів можуть адаптувати матеріал для своїх учнів.

Також учасники ініціативи мають можливість отримати сертифікати та взяти участь у  розіграші сувенірів від ЮНІСЕФ. Для цього їм необхідно зробити фото під час або наприкінці уроку разом з учнями та опублікувати їх у фейсбуці з хештегом  #Найбільший_урок_у_світі та #Знаю_права_і_змінюю_світ.

Матеріали уроку можна використати для трьох різних форматів відповідно до наявності доступу в учнів до інтернету та залежно від формату навчання в школі (очного чи дистанційного).

Для того щоб отримати сертифікат про участь у акції, необхідно зареєструватись та пройти курс.

Дізнатись більше

Проглядів матеріалу: 20544 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 18.11.2020 | Комментарії (0)

    У МОН планують завоювати довіру до профтехосвіти. За словами заступника міністра освіти Ігора Гарбарука, недостатня увага до професійної освіти та робітничих професій є проблемою, яка матиме широкі наслідки не тільки для розвитку конкретного регіону, а й для економіки усієї країни.

В МОН розробили стандарт виховання дошкільнят. Базовий компонент є державним стандартом освіти, що містить норми і положення, які визначають державні вимоги до рівня розвиненості, освіченості та вихованості дитини дошкільного віку.

МОН розпочало дискусію про терміни шкільного навчання. В.о. міністра освіти Сергій Шкарлет наголошує, що дискусія, яка триває в освітній спільноті з приводу термінів початку та завершення шкільного навчання, у жодному разі не передбачає повернення десятирічки.

Держава буде оплачувати самоізоляцію через COVID-19. Держава оплачуватиме лікарняний працівникам, які залишатимуться на самоізоляції. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, люди, члени родин яких захворіли на COVID-19, мають залишитись на самоізоляції.

Київ відмовиться від паперових шкільних журналів. Наступного навчального року столичні школи повністю перейдуть на роботу в «Електронному класному журналі», а паперові версії документа більше не знадобляться.

В Україні посилено карантинні заходи. В Україні через експонентне зростання кількості хворих на COVID-19 та суттєве збільшення навантаження на лікарні та лікарів запроваджені нові карантинні обмеження та встановлений карантин вихідного дня.

Схвалена стратегія державної молодіжної політики. Уряд схвалив Національну стратегію державної молодіжної політики, яка має забезпечити створення можливостей для української молоді бути конкурентоспроможною й брати участь у житті суспільства.

Гриневич: провідні країни навчають дітей у школі до 18 років. За словами Лілії Гриневич, у Європі та багатьох провідних освітніх системах діти навчаються у школах до 18-ти, а деколи й до 19-ти років, оскільки у цьому віці людина є більш підготовленою до наступного вибору.

У Києві вважають, що школярі знизять агресивність епідемії. Голова столичної Держспоживслужби Олег Рубан зазначає, що робота дитячих садків та шкіл дасть той результат формування імунітету, який знизить агресивність епідемії.

В Україні розроблять нову освітню програму для 5-9 класів. Міністерство освіти розробить типову освітню програму для 5-9 класів на основі нового Державного стандарту базової середньої освіти. Навчання за новою програмою п'ятикласники розпочнуть у 2022 році.

Вишам рекомендували перейти на змішане навчання. Міносвіти рекомендує закладам вищої та фахової передвищої освіти з 16 листопада проводити освітній процес за змішаною формою. Водночас ухвалення рішення щодо форми освітнього процесу належить до компетенції вишу.

МОН планує зменшити бюрократичний тиск на освітян. Відомство має намір зменшити бюрократичне навантаження на науково-педагогічних та педагогічних працівників. Окрім того, першочерговими цілями відомства є тотальне переведення документообігу в цифровий формат.

Проглядів матеріалу: 20608 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.11.2020 | Комментарії (0)

Дві учениці із Глибоччини стали призерками найбільшого інтелектуального конкурсу України

Одна з речей, яка мені найбільше подобається у журналістській роботі — це розповідати про успіхи нашого молодого покоління. Ось і цього разу мова піде про двох талановитих дівчат із Глибоччини, які завдяки своїй наполегливій праці змогли здобути високі результати на рівні держави.
Конкурс, на якому зуміли відзначитись Анастасія Ходан — учениця Глибоцького ліцею та Надія Сарафінчан — учениця Молодійської ЗОШ, назвали наймасштабнішою інтелектуальною подією року в Україні. Насправді ж, йдеться про ІІІ (фінальний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких проєктів, який проводиться під егідою Малої академії наук України. Він надає можливість хлопцям та дівчатам із усієї України представити результати своїх досліджень у різних напрямках. Стартували цьогоріч понад 100 тисяч юних дослідників, які під керівництвом своїх педагогів презентували роботи у 65 секціях.
Нинішній фінал конкурсу уперше відбувся в онлайн-форматі, а відтак понад тисячу учасників, які пробились до цього етапу, демонстрували свої роботи за допомогою сучасних засобів зв'язку. На чотири дні всі регіони нашої країни об’єдналися в інтелектуальний інтернет-зв’язок, який локалізувався у Києві і до якого кожен учасник та учасниця долучалися, щоб розповісти про свої унікальні наукові проєкти, ідеї, дослідження.
Глибочанка Анастасія Ходан та молодійка Надія Сарафінчан — серед тих, чиї роботи поважне журі високо оцінило. У підсумку, і Анастасія, і Надія завоювали третє призове місце. Їхні дослідження були присвячені історичній тематиці. Анастасія разом зі своїм науковим керівником Аллою Сиротюк, вчителем історії та правознавства Глибоцького ліцею, презентували роботу «Хрестові походи: крах ілюзій» у секції «Всесвітня історія». У свою чергу, Надія під керівництвом Вікторії Глевко, вчителя історії Молодійської ЗОШ та Світлани Герегової, доцента Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, дослідила життєвий та творчий шлях видатного уродженця Буковини Євсевія Мандичевського і була представлена у секції «Історія України».
Загалом же, Чернівецька область, як відзначає Буковинська мала академія учнівської молоді, була представлена 30 учасниками, які, зрештою, завоювали 15 призових місць: одне — перше, чотири — других та десять — третіх.
— Всі роботи були цікавими та оригінальними, тандем науковця і учня показав, що наша Буковина багата на культурну, історичну, географічну спадщину, яку юні науковці мають досліджувати, відкривати і презентувати, — розповідають у Буковинській малій академії учнівської молоді.
І, напевне, недарма цей конкурс називають наймасштабнішим інтелектуальним змаганням для молоді. Перш за все, він надає змогу учасникам демонструвати свої здібності. Однак, до цього ж, в його рамках відбуваються цікаві знайомства з видатними людьми із різних сфер. ... Читати далі - тисни тут
Проглядів матеріалу: 20564 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 13.11.2020 | Комментарії (0)

   06 листопада в Глибоцікій гімназії відбулася Посвята п'ятих класів в гімназисти. Цьогоріч 66 учнів із високим інтелектуальним та творчим потенціалом розпочали свій гімназійний шлях.

Урочистої посвяти наймолодші гімназисти чекали з нетерпінням і тому ретельно готувались до неї, створюючи цікаву концертну програму. Свято пройшло в актовій залі, до якої були запрошені батьки, вчителі, гімназисти-старшокласники. П’ятикласники дуже хвилювались, відчуваючи важливість цієї події, але зуміли легко, творчо та креативно представити свої новостворені класні колективи.

Із теплими привітальними словами до учнів та їх батьків звернулися на святі заступник директора з методичної роботи Л. А. Вороніна, класні керівники Максимюк Л. І., Герман А. В., зазначаючи, що всі таланти і здібності учні гімназії зможуть відкривати й удосконалювати й надалі, адже для успішного навчання та всебічного розвитку особистості в навчальному закладі створені всі умови.

Привітати юних гімназистів прийшли лідери учнівського самоврядування: президент УС- Анастасія П’ясецька,сестрички Іванка та Ліза Зайцеви та Сергійко Лупуляк. Кульмінацією свята стала клятва п’ятикласників добре вчитися, брати активну участь у громадському житті, берегти і примножувати славу рідної гімназії, із честю нести високе звання гімназиста.

Ведучі свята ,Верхоляк Софія та Софієва Віка, організували для юних гімназистів вікторини, конкурси, флешмоби…

Відтепер учні п'ятих класів стали повноправними членами великої гімназійної родини.

Хай вам щастить, наші маленькі гімназисти!

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 20650 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 13.11.2020 | Комментарії (0)

Щоб кохати – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку

й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова,

треба її любити. (Василь Сухомлинський)

День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада. Мова – це найбільше і найдорожче добро кожного народу. Без мови немає народу. Українська мова – співоча та мелодійна, поетична.

Цього року це величне свято учні та педагоги Коровійської ЗОШ І-ІІІ ст. відзначили дистанційно. Вчителі української мови та літератури підготували для учнів школи (для різних вікових категорій) презентації присвячені Дню української мови та писемності.

Традиційно, вже роки поспіль у цей день проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію започаткували у 2000 році, а отже цього року проходив ХХ ювілейний радіодиктант на тему «Виклики книжкової ери», до написання якого долучилися й наші учні, разом із своїми батьками. Радіодиктант проходить як своєрідний флешмоб, який об’єднує всіх українців з усіх куточків України та з-за кордону навколо рідної мови.

Плекаймо, вивчаймо та любімо нашу рідну мову!

     

Проглядів матеріалу: 20617 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.11.2020 | Комментарії (0)

      Людині для життя потрібні сонце, воля і маленька квіточка», - сказав колись видатний казкар Ганс Крістіан Андерсен. І справді, квіти супроводжують нас протягом усього нашого життя: зустрічають при народженні, втішають у старості, радують на весіллях, іменинах, святкуваннях… І так було завжди.

  Ще з давніх часів квіти в житті людей грали величезну роль. Вони завжди асоціювалися з любов'ю, радістю, гарним настроєм і бадьорістю. Наші предки дарували квіти не тільки у свята, а також і в будні дні, бо вірили, що магія квітів допомагає навіть хворій людині піднятися на ноги, надати йому відчуття легкості і безтурботності. Природа створила безліч різноманітних квіткових рослин, серед яких дуже багато таких, що мають декоративне значення для людини. 

3 листопада у Валякузьминській школі не дивлячись на дощову погоду панувало справжнє царство квітів! Учні із задоволенням прийняли участь у конкурсі «Осінніх композицій із квітів». Кожна композиція відрізнялася від інших своєю неперевершеністю та творчістю .

Безліч квітів не тільки роблять наше життя яскравішим, вони також сприяють очищенню і оздоровленню повітря навколо нас. Вчені довели, що ці прекрасні створіння вміють поглинати негативну енергію, натомість віддаючи позитивно заряджені частинки. Лише згадайте посмішки і радість людей, яким ви дарували квіти ...

Для людини дуже важливо навчитися знімати щоденне напруження. У цьому теж допомагають квіти. Красиві, свіжі, ароматні букети квітів сприяють тільки хорошим думкам, заряду енергії і почуттю задоволеності життям. Квіти, як і музика, створюють піднесений настрій, надихають на творчість. Чимало художників, письменників, композиторів присвятили квітам свої твори, вклавши в них багато любові, тепла й уваги. Квіти з нами завжди: і в свято, і в будень. Не жилося б так легко і щасливо, якби не було квітів. Різнобарвним килимом чарують вони очі. Це сміливі чорнобривці, хвилюючі маки, пишні півонії, несміливі дзвоники, пристрасні гладіолуси, гордовиті хризантеми і засмучені волошки.

«Людині для життя потрібні сонце, воля і маленька квіточка», - сказав колись видатний казкар Ганс Крістіан Андерсен. І справді, квіти супроводжують нас протягом усього нашого життя: зустрічають при народженні, втішають у старості, радують на весіллях, іменинах, святкуваннях… І так було завжди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 20582 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 08.11.2020 | Комментарії (0)

     Конкурс «Учитель року» відбувається дистанційно. В Україні стартував конкурс «Учитель року – 2021». Три конкурсні випробування першого туру проходитимуть дистанційно. Одним із завдань конкурсу є перевірка вміння вчителя організовувати дистанційне навчання.

У МОН розповілияк обліковувати та оплачувати дистанційні уроки. При організації дистанційного навчання зберігаються доплати та надбавки. Водночас організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителя та учнів.

МОН планує оцінювати фізичну підготовку молоді. Відомство має намір проводити оцінювання фізичної підготовленості учнівської та студентської молоді. Найближчим часом проєкт відповідних тестів і нормативів буде винесений на громадське обговорення.

В Україні оновлять регламент харчування дітей у школах. За словами дружини президента України Олени Зеленської, новий документ визначає, що можна і що заборонено продавати у шкільних буфетах, а також надає нові можливості для організації харчування у школах.

МОН надало рекомендації з професійного розвитку викладачів вишів. Документ роз'яснює механізм вдосконалення набутих професійних та загальних компетентностей викладачів. Також рекомендації розкривають траєкторію проведення професійного розвитку викладачів вишів.

МОЗбатьки не мають підписувати документи про COVID-19. За словами міністра охорони здоров'я, батьків не мають змушувати підписувати документи про те, що школа не несе відповідальності за розповсюдження COVID-19, оскільки подібні документи не передбачені законодавством.

З вересня на COVID-19 захворіли понад 10 тисяч вчителів. За інформацією МОЗ, з початку поточного навчального року на коронавірус захворіли понад 5 тисяч школярів та 10 552 вчителі. Зараз в Україні 912 закладів освіти працюють у дистанційному режимі навчання.

Місцева влада зможе закупити маски для шкіл. Кабінет Міністрів ухвалив рішення, згідно з яким місцеві ради отримають можливість використовувати залишки коштів освітньої субвенції на закупівлю засобів захисту для учасників освітнього процесу.

Мінцифри запустило тест на цифрову грамотність. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей. Після складання тесту учасник зможе отримати сертифікат, що засвідчить рівень цифрової грамотності.

Двох шкільних зимових канікул не буде. Міносвіти спростувало інформацію ЗМІ про встановлення двох термінів зимових канікул через пандемію — у грудні-січні та лютому. Також у МОН нагадали, що тривалість канікул, не враховуючи літніх, не повинна перевищувати 30 днів.

У МОН подякували вчителям за дистанційне навчання. Сергій Шкарлет подякував учителям за напрацювання нових підходів до організації навчання. За його словами, нові виклики вимагають від освітян оперативної реакції з метою забезпечення якісної освіти.

МОН просить вчителів не перевантажувати дітей. Міністерство освіти звернулось до вчителів з проханням уникати в умовах дистанційного навчання великого й нескоординованого обсягу домашніх завдань та не робити освітній процес надмірно тривалим.

МОЗ пропонує переводити школи в онлайн. Міністерство охорони здоров'я пропонує розглянути можливість переведення всіх школярів 5-11 класів, які проживають на територіях «червоного» рівня епідеміологічної небезпеки, на дистанційне навчання.

В Україні стартувало опитування про дистанційне навчання. Онлайн-опитування має на меті виявлення проблем організації дистанційного навчання й пошуку шляхів ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 20534 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 08.11.2020 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024