Четвер, 01.10.2020, 09:03Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 3 4 5 ... 347 348 »

    З метою здійснення контролю за фактичним станом готовності навчальних закладів району до роботи в новому 2020-2021 н. р. та в осінньо-зимовий період 13 серпня 2020 року розпочався об’їзд шкіл району компетентною комісією, за участі голови Глибоцької районної ради Петра Володимировича Панчука, голови Глибоцької райдержадміністрації Івана Вікторовича Веклича, першого заступника голови Глибоцької райдержадміністрації Василя Івановича Барарюк та в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Домнікою Мірчівною Міхай.

Перевіривши рівень навчально-матеріальної бази закладів, створення належних санітарно-гігієнічних умов у навчальних приміщеннях, зовнішній стан будівель і території, відповідність їх нормам техніки безпеки та пожежної безпеки, якість проведених ремонтних робіт, члени комісії відзначили, що оновлено матеріально-технічну і навчально-методичну базу закладів.

Керівники навчальних закладів і члени комісії запевнили, що школи із нетерпінням чекають початку нового навчального року, а оновлені коридори і класи готові зустріти учнів.

Проглядів матеріалу: 41 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.08.2020 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 416 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.08.2020 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 392 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.08.2020 | Комментарії (0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 1801 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.08.2020 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 46 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.08.2020 | Комментарії (0)

     Розпочато реєстрацію електронних кабінетів вступників. 1 серпня розпочалась реєстрація електронних кабінетів вступників. Створення електронного кабінету дозволить вступнику подавати заяви про вступ до закладів вищої освіти.

Закладам освіти доручили готуватись до навчального року. Міністерство освіти і науки доручило керівникам закладів освіти розпочати підготовку до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину.

МОН розпочало атестацію наукової діяльності вишів. Міністерство освіти і науки оголосило про початок державної атестації наукових напрямів університетів, підпорядкованих відомству. За результатами атестації буде оцінена ефективність наукової діяльності у вишах за останні 5 років.

У НАЗЯВО кажуть про загрозу ліквідації, МОН заперечує. У Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти заявляють про наміри МОН ліквідувати агентство, як незалежний колегіальний орган. У МОН наголошують на необхідності виконання припису НАЗК.

Держава витрачає на одного школяра 23 тисячі грн на рік. За інформацією освітнього омбудсмена, у 2019 році найбільші середні видатки на навчання одного учня були в Луганській області - 27 181 грн, а найменші — в Одеській області - 20 329 грн.

Профспілка просить збільшити держзамовлення на вчителів-магістрів. У профспілці зазначають, що через обмежений прийом для продовження навчання на магістра за держзамовленням значна частина фахівців змушена приступити до роботи, але зарплата фахівців – бакалаврів є невмотивованою.

МОН не буде забезпечувати школи масками і антисептиками. Заступник міністра освіти Любомира Мандзій повідомила, що забезпечення закладів освіти засобами індивідуального захисту, в т.ч. антисептиками і дезінфекторами покладено на засновників шкіл.

МОН пропонує школам утриматись від масових заходів 1 вересня. Міністерство освіти рекомендуватиме школам утриматись від масових заходів під час святкування 1 вересня. Зустріч школярів у школі може бути проведена у приміщенні класу або на вулиці.

МОН надало рекомендації щодо роботи шкіл з 1 вересня. Відомством надані рекомендації з організації роботи закладів загальної середньої освіти, яких мають дотримуватись школи у роботі із забезпечення створення безпечних умов організації освітнього процесу в новому навчальному році.

Розпочався прийом е-заяв для вступу в магістратуру. 5 серпня, розпочався прийом електронних заяв для вступу в магістратуру. Вступники можуть подавати до 5 заяв (на бюджет) у будь-який виш на спеціальності, для яких передбачено складання ЄВІ та/або ЄФВВ.

Ухвалено Концепцію природничо-математичної освіти. Концепція спрямована на модернізацію STEM-освіти, її впровадження на всіх рівнях освіти, встановлення партнерства з роботодавцями і науковими установами та їхнє залучення до розвитку природничо-математичної освіти.

Додаткова сесія ЄВІ з іноземних мов відбудеться 19 вересня. Участь у додатковому іспиті зможуть взяти вступники до магістратури, які не змогли скласти або бажають перескласти вступний іспит з іноземної мови. Реєстрація на сесію триватиме з 17 до 25 серпня.

МОН: освітян можна преміювати за дистанційну роботу. У Міністерстві освіти і науки повідомили, що працівникам закладів освіти, які проводять заняття в умовах дистанційного навчання, можуть бути встановлені відповідні надбавки.

МОН рекомендує підвищувати кваліфікацію вчителів дистанційно. Освітнє відомство рекомендує закладам післядипломної освіти при проведенні підвищення кваліфікації продовжити заняття з навчання вчителів, запланованих для очної форми, з використанням дистанційних технологій.

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 42 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.08.2020 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 57 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 09.08.2020 | Комментарії (0)

     07 серпня під головуванням в.о. начальника відділу освіти Глибоцької РДА  Домнікою Міхай відбулася  онлайн-нарада з директорами навчальних закладів району, в якій взяли участь працівники навчально-методичного центру, директори загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, перший заступник голови Глибоцької РДА Василь Барарюк.

Згідно порядку денного розглядались наступні питання:

1. Про забезпечення організованого та безпечного початку нового навчального року;

2. Про перевірку готовністі закладів освіти району та ОТГ до нового 2020/2021 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період;

3. Про проходження працівників закладів освіти медичного огляду;

4. Про забезпечення  закладів освіти району навчально-технічним забезпеченням;

5. Про особливості організації методичної роботи у 2020/2021 н.р;

6. Оголошення.

Протягом наради велося жваве обговорювання цих та інших питань, директори шкіл висловлювали пропозиції та побажання.

В. о. начальника відділу освіти Глибоцької РДА Домнікою Міхай, надані доручення відповідальним особам для належного опрацювання.

Проглядів матеріалу: 46 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 07.08.2020 | Комментарії (0)

     Міністерством освіти і науки розроблені інструктивно-методичні рекомендації щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році.

Для роботи дитячих садків у 2020/2021 навчальному році обов’язково мають бути заплановані дії щодо заохочення всіх учасників освітнього процесу до дотримання гігієнічних навичок, соціальної дистанції у приміщенні.

Рішення щодо відновлення діяльності та функціонування ЗДО ухвалюють регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що залежить від статистики захворюваності у регіоні.  За сприятливої ситуації у регіоні дитячі садки працюють у звичайному режимі, створивши максимально безпечні умови для вихованців та працівників. За створення таких умов відповідають засновники та керівники закладів.

Відповідно до Закону України "Про освіту" усім закладам освіти надано автономію в організації освітнього процесу, орієнтуючись на попередній досвід, аналіз результатів своєї роботи в минулому навчальному році та усі наявні рекомендації.

Наголошено, що при організації освітньої діяльності вихователям варто звертати увагу, що діяльнісний підхід є основою для досягнення цілей розвитку дітей різного віку, застосовувати його потрібно так, щоб це було природньо та органічно до їхніх потреб та інтересів.

Поряд із традиційними формами роботи з батьками чи законними  представниками дитини (опитування,  співбесіди,  консультації,  засідання батьківського комітету, конкурси тощо), можна застосовувати інноваційні, а саме: "Буккросинг", "Дерево цілей" або "Дерево розвитку групи" та "Батьківська скринька", а також  впроваджувати дистанційні форми спілкування.

Необхідною умовою для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, крім корекційно-розвиткових послуг та психолого-педагогічного супроводу, є створення універсального дизайну та розумного пристосування будівель, приміщень та прибудинкових територій, в тому числі створення ресурсної кімнати.

Впровадження дистанційних форм спілкування з батьками на онлайн-платформах та використання мобільних додатків є також прийнятним для дитсадків. Чітко зазначено тривалість і кратність роботи вихователя з дитиною за комп'ютером та гаджетами відповідно до віку і особливостей дитини.

Невід'ємною складовою роботи ЗДО у 2020/2021 навчальному році  залишається підвищення кваліфікації педагогічних працівників за різними формами та видами.

МОН у 2020/2021 н. р. продовжуватиме роботу з координації діяльності закладів дошкільної освіти в умовах карантинних заходів, спричинених COVID-19.

Нагадуємо, що затверджено тимчасові рекомендації щодо організації освітнього процесу у закладах освіти.

Джерело:https://mon.gov.ua

Проглядів матеріалу: 43 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 07.08.2020 | Комментарії (0)

    З 1 вересня у школах необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни, педагогам варто спілкуватись із батьками переважно дистанційно, а учням із захворюваннями дихальної та імунної систем рекомендовано вчитись дистанційно або на екстернаті. Відповідні рекомендації для початку навчального року оприлюднено на сайті МОН сьогодні, 5 серпня 2020 року. 

Відповідно до рекомендацій МОЗ і ВООЗ, під час освітнього процесу в закладах необхідно дотримуватись принципів соціального дистанціювання і правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту та уникати масових скупчень. 

До старту навчального року засновникам закладів рекомендовано забезпечити школи дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту. Директори закладів мають обладнати у школах місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.

Щоб створити умови для дистанціювання, зокрема рекомендовано: 

  • відкрити декілька входів до будівлі, 
  • збільшити відстань між партами, 
  • використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами, 
  • виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів,
  • використовувати великі приміщення – зокрема актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання, 
  • за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі,
  • встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.

Для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу МОН рекомендує закріпити за класами окремі навчальні кабінети. Під час уроків учителям варто обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, як-то проведення ранкового кола.

МОН рекомендує закладам запровадити гнучку структуру навчального року – передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації. 

Крім того, на початку нового навчального року слід з’ясувати рівень опанування навчального матеріалу, який учні вивчали дистанційно наприкінці навчального року 2019/2020, і визначити необхідність повторно вивчати цей матеріал. Спілкування педагогів із батьками слід здійснювати переважно дистанційно за допомогою доступних засобів зв’язку. 

Робота груп продовженого дня та позашкілля має так само бути організована з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.

МОН також рекомендує запропонувати батькам учнів із хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет тощо продовжити навчання за більш безпечними для них формами – як-то на екстернаті або дистанційно.

Нагадаємо, загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, продовжено до 31 серпня 2020 року. В регіонах встановлюється один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – ”зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”. При “червоному” рівні відвідування закладів освіти здобувачами заборонено, отже освітній процес відбувається дистанційно.

Рішення щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах “зеленого”, “жов ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 44 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 07.08.2020 | Комментарії (0)

   Міністерство освіти і науки доручило керівникам закладів освіти розпочати підготовку  до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину.

Відповідний лист підписаний в.о. міністра освіти і науки Сергієм Шкарлетом.

Згідно з рекомендаціями МОН, керівникам закладів освіти необхідно поінформувати учасників освітнього процесу та працівників про подовження адаптивного карантину та заборони, що діють на території України на період дії карантину в залежності від рівня епідемічної небезпеки в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях.

Також у закладах освіти мають бути проведені інструктажі з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, правил поведінки у закладах освіти, правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, профілактики шлунково-кишкових захворювань, норм гігієни та виробничої санітарії, правил поведінки в громадських місцях, а також інстуктажі щодо поводження з незнайомими людьми та предметами, користування громадським транспортом, попередження травмування тощо.

Окрім того, закладам освіти необхідно мати декілька десятків назв різноманітних документів (правил, договорів, посадових інструкцій, наказів, протоколів, планів, актів, посвідчень перевірок, журналів тощо), що засвідчать готовність закладу до нового навчального року.

Значна увага рекомендацій МОН присвячена стану пожежної безпеки в закладі освіти, стану електрогосподарства та утриманню території закладу освіти.

матеріали мон щодо підготовки до навчального року

Проглядів матеріалу: 40 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.08.2020 | Комментарії (0)

    Освітяни запрошуються на безкоштовний навчальний курс «Розгортання та використання середовища G Suite в діяльності освітньої установи», який організовують Служба освітнього омбудсмена та компанія Google Україна.

G Suite for Education – це пакет хмарного програмного забезпечення та цифрових інструментів для спільної роботи від компанії Google, який надає чудові можливості для організації дистанційного навчання. G Suite надається безоплатно для закладів освіти.

Навчання відбудеться з 12 по 25 серпня 2020 року в онлайн режимі. Загалом курс містить п’ять модулей, кожен із яких складається з відео-лекції, практичних вправ та підсумкового тесту, і розрахований на опрацювання матеріалів протягом 3-4 годин щоденно.

До участі запрошуються представники закладу освіти:
✔ керівник закладу освіти та заступники;
✔ системний адміністратор;
✔ вчителі/викладачі навчальних дисциплін;
✔ класні керівники/куратори

За підсумками курсу учасники отримають сертифікат про успішне завершення навчання за програмою “Розгортання та використання середовища G Suite в діяльності освітньої установи” в кількості 30 годин, який може бути зарахований як підвищення кваліфікації.

❗ Наголошуємо, що умовою видачі сертифікату про завершення курсу є:

Проглядів матеріалу: 37 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.08.2020 | Комментарії (0)

    Кожного року 1 вересня українська громадськість відзначає День знань. Перше вересня – це не просто дата нового навчального року у всій країні. Це початок нових кроків до успіхів і поразок, перешкод і перемог. Державним святом його проголошено з 1 вересня 1984 року. Традиційно свято супроводжувалося урочистими заходами – шкільними лінійками, на яких були присутні всі учні, вчителі, запрошені гості. Із року в рік все більше українських шкіл знаходять альтернативу традиційним лінійкам на 1 вересня, замінюючи їх іншими заходами, активно ведуться пошуки нових форм його проведення.

Реформа Нової української школи передбачає, що вчителі, батьки та учні є партнерами у освітньому процесі. Свято нового навчального року  –  це можливість домовитися з батьками, бабусями, дідусями, іншими родичами про створення єдиного виховного простору. Дайте можливість батькам почуватися активними учасниками освітнього процесу: залучайте їх до підготовки, проведення та участі у всіх локаціях, довіряйте батькам, делегуйте частину обов’язків, дайте їм можливість на собі відчути всі принади вчительської праці.

Впевнені, що всі педагоги та директори закладів освіти – творчі, винахідливі, оригінальні, талановиті, креативні, і вони мають своє нестандартне бачення проведення цього свята.

Пропонуємо такі ідеї:

1. Цікаві квести. Квести допоможуть яскраво та ефектно відсвяткувати День знань. Завдяки їх динамічності та ігровій формі початок навчального року можна перетворити на цікаве та захопливе змагання. Готуючи такі завдання, можна втілювати власні ідеї (наприклад, пов’язати завдання та різні навчальні предмети) або використати готові сценарії. Взявши участь у яскравих квестах, діти та їхні батьки зможуть виявити максимум знань та винахідливості. А ще всі присутні краще познайомляться одне з одним та знайдуть нових друзів.

2. Майстер-класи та воркшопи. День знань має бути не лише цікавим, а й корисним. І щоб довести це, можна логанізувати серію майстер-класів та воркшопів для дітей і дорослих. Можна залучити батьків, які поділяться професійними знаннями чи розкажуть про свої хобі.

3. Альбом шкільних вражень. 1 вересня – дуже емоційне свято! Цього дня хтось лише починає навчання в школі, а хтось вже готується до закінчення школи і дорослого життя. Тож запропонуйте присутнім зберегти святкові враження та емоції. Зробити це дуже легко, адже гаджети з камерою є ледь не в кожного. Так, можна записувати на відео святкові побажання та поради від батьків, дітей та вчителів. Крім того, влаштуйте фотозону та попросіть охочих робити святкові фото. Це може стати гарною традицією школи.

4. Благодійний ярмарок. Організуйте в школі благодійний ярмарок та продайте вироби, створені власноруч дітьми з батьками. Зібрані кошти можна перерахувати у дитячі лікарні, для воїнів АТО чи на інші соціально значущі справи.

Указом  Президента України, 2020/2021 навчальний рік оголошено Роком математичної освіти в Україні, впродовж якого планується впровадити найбільш нагальні й потрібні дітям та освітянам новації, а також закріпити думку про те, що математика потрібна кожному з нас у повсякденному житті. Проведення Року математики має допомогти привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів, а у всіх громадян.

Пропонуємо добірку корисних посилань, які можна використати у підотовці Першого уроку:

1. Веселий початок: що робити на перших уроках вересня, щоб крига скресла (https://nus.org.ua/articles/veselyj-pochatok-shho-robyty-na-pershyh-urokah-veresnya-shhob-kryga-skresla/?fbclid=IwAR1zTM-mvfjFrsVh2QIyXLiwGi353PtrDmhI1OEE8TruRohp8DtPUv9biM4)

2. Ігри та вправи на розвиток комунікативних навичок (https://urok.in.ua/taxonomy/term/140/all)

3. Як знайомитися з класом? (https://vseosvita.ua/news/ak-znajomitisa-z-klasom-4236.html)

4. 12 фактів про математику та цікаві наукові знахідки ( ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 36 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.08.2020 | Комментарії (0)

    3-го серпня комісія Глибоцької ОТГ та Глибоцького навчально-методичного центру оглянула дошкільні заклади громади перед початком роботи. Нарешті, після 5-ти місячної перерви, садочки починають працювати. ОТГ забезпечила всі санітарно-гігієнічні умови, педагоги – освітні осередки, методичні матеріали, тож сьогодні, 4-го серпня, садочки розпочинають новий навчальний рік. Але і у батьків є  свої обв’язки – перед відведенням у дошкільний заклад обов’язково виміряти дитині температуру.

Планується, що спочатку групи будуть обмежені кількістю 15-18 дітей, а через тиждень, якщо все буде добре, відновиться звичайна кількість вихованців у групах.

Проглядів матеріалу: 33 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.08.2020 | Комментарії (0)

Запрошуються учні 8-10 класів закладів загальної середньої освіти та професійно-технічних навчальних закладів. Прийом документів з 1 липня 2020 року. Конкурсні випробування з базових дисциплін будуть проводитись за окремим графіком.

 Вступники подають:

Ø  Заяву

Ø  Фото – 2 шт. (3*4)

Ø  Копію табеля успішності

Заяву подаємо наступним чином:

1. Завантажити заяву , заповнити та відіслати на наш E-mail (bmancv@gmail.com)

2. Завантажити заяву, заповнити та принести до приймальної комісії (Чернівці, вул.Сторожинецька, 62, ІІ поверх)

3. Заповнити заявку онлайн за посиланням:  

Без конкурсного відбору до БМАНУМ зараховуються: учні 8 класу, призери ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, призери ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Напрямки роботи відділень Буковинської Малої академії наук:

 I.  Історія

II.  Науки про Землю

III. Філософія та суспільствознавство

IV. Мовознавство ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 56 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.08.2020 | Комментарії (0)

    МОН надало школам рекомендації з виховання учнів. Рекомендації розкривають питання формування у дітей ціннісних життєвих навичок, профілактики булінгу, кримінальних правопорушень, вживання наркотичних і психотропних речовин, запобігання торгівлі людьми.

У ВР зареєстрований законопроект про якість підручників. В українському парламенті зареєстрований законопроект, метою якого є встановлення чітких вимог до якості навчальної літератури, насамперед тієї, що використовуються у школах.

Здобувачі вчених звань можуть стажуватись дистанційно. За рішенням МОН, здобувачі вчених звань, які через епідемічну ситуацію у світі не мають можливості підтвердити свій міжнародний досвід, зможуть пройти відповідне стажування дистанційно.

Новий навчальний рік: переліки рекомендованої літератури. Міністерством освіти і науки надані переліки навчальної літератури, що рекомендована відомством для використання у закладах середньої та дошкільної освіти в 2020/2021 навчальному році.

Учителі не мають платити за медогляди, - омбудсмен. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов наголошує, що перекладання на педагогічних працівників витрат на проходження обов’язкових медичних оглядів є незаконним та відвертим порушенням їхніх прав.

У МОН планують осучаснити шкільні уроки музики. Міністерство освіти спільно з Mastercard розпочинає проект «Безцінні уроки музики», метою якого зробити шкільні уроки музики сучасними та цікавими для дітей. Обличчям проекту став відомий співак MONATIK.

Вступ на фахового молодшого бакалавра продовжено. Вступ на здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра на основі базової загальної середньої освіти за кошти фізичних або юридичних осіб продовжено до 22 серпня.

В УЦОЯО дорікнули репетиторам, які складають ЗНО. В Українському центрі оцінювання якості освіти не схвалюють дії педагогічних працівників, які беруть участь у ЗНО через власні амбіції. У Центрі наголошують, що виконання вчителем тесту нічого не може сказати про його фаховість.

Профспілка засудила заяви про «зайвих» вчителів. У Профспілці працівників освіти назвали цинічною заяву заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева про 32 тисячі «зайвих» учителів в Україні та необхідність раціонального забезпечення закладів освіти педагогами.

В Україні відкриються центри професійного розвитку вчителів. Уряд затвердив Положення про Центри професійного розвитку педагогів. Планується, що центри консультуватимуть вчителів та надаватимуть їм психологічну підтримку. Система центрів має прийти на зміну існуючим методкабінетам.

Половина українців незадоволена дистанційним навчанням дітей. Близько половини українців негативно ставляться до запровадження дистанційної освіти у зв’язку з пандемією. Разом з тим, впровадження дистанційної освіти підтримали 32% громадян.

Дві третини українців підтримують систему ЗНО. Понад 67% українців підтримують зовнішнє незалежне оцінювання, як систему вступу до закладів вищої освіти. Майже 69% вважають, що ЗНО ставить усіх вступників у рівні умови.

Рекомендації МОЗ: учні і студенти зможуть навчатись без масок. Міністерством охорони здоров'я затверджені рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти. Документ визначає умови, яких мають дотримуватись адміністрації закладів освіти усіх рівнів.

Виші самі визначать, як і коли починати освітній процес. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, університети мають такий рівень автономії та самоврядування, який дозволяє їм самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу.

На бюджет зможуть вступити 90 тисяч абітурієнтів. У Міністерстві освіти назвали обсяги держзамовлення в 2020 році. Державне замов ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 35 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.08.2020 | Комментарії (0)

   В Україні 1 серпня стартує вступна кампанія у заклади вищої освіти. Цьогоріч вона матиме такі особливості:

1. Вступ здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2017-2020 років (результати ЗНО з іноземної мови – лише за 2018-2020 роки).

2. Абітурієнти, які вступають на навчання на основі 11 класів для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» за кошти державного бюджету, можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця у разі наявності конкурсного бала не менше ніж 125.

3. Мінімальна кількість балів із другого та третього конкурсних предметів для вступу на основі повної загальної середньої освіти не може бути менша 150 балів для здобуття вищої освіти зі спеціальностей: «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія».

4. Конкурсний бал на основі повної загальної середньої освіти не може бути менше ніж:

130 балів для здобуття ступеня вищої освіти «магістр» зі спеціальності «Фармація, промислова фармація»;
140 балів для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» зі спеціальностей: «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародне право».
5. Прийом вступників на навчання за державним замовленням для здобуття ступеня бакалавра, магістра за заочною формою здобуття вищої освіти зі спеціальностей «Право» та «Міжнародне право» у 2020 році не проводиться.

Проглядів матеріалу: 28 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 01.08.2020 | Комментарії (0)

     Щоб зробити музичні уроки цікавими та захопливими для сучасних дітей, а також допомогти вчителям творчо готуватись до них, Міністерство освіти і науки України спільно з  Mastercard  розпочинає проєкт “Безцінні уроки музики”. Обличчям проєкту став відомий співак, саунд-продюсер популярних хітів сучасності MONATIK.

“Всебічний розвиток дітей та застосування набутих навичок у повсякденному житті – головне завдання Нової української школи. Мета цього проєкту – вдихнути нове життя в предмет музичного мистецтва, зробити його сучасним, а головне – цікавим для учнів.  У межах проєкту буде створено вебплатформу (сайт), на якій вчителі музичного мистецтва зможуть знайти цікаві ідеї та практичні матеріали для своїх уроків”, – розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.  

Закордонний досвід, зокрема Нідерландів та Великої Британії, свідчить, що музичне мистецтво вкрай важливе. Дослідження показують, що уроки музики у школі сприяють кращим успіхам учнів і з інших предметів (підвищують показники успішності на 10-18% з математики, читання, іноземних мов), допомагають швидше соціалізуватися, підвищують рівень комунікації у класі, а також покращують ставлення учнів до своєї школи. 

“На початку 2020 року компанія Mastercard провела дослідження серед школярів 2-7 класів України. Воно показало, що лише 45% учнів подобаються уроки музичного мистецтва в школі, 43% вважають їх сучасними та модними. І лише 26% сприймають уроки музики як важливі у порівнянні з іншими дисциплінами. Ми хочемо змінити таке ставлення не тільки в учнів, але й у суспільства в цілому, адже, не нашу думку, музика вкрай важлива для українців”, – додає Наталя Байдала, директор із маркетингу Mastercard в Україні.

Наразі стартує перший етап проєкту – збір цікавих ідей та матеріалів від педагогів, методистів, музикантів та всіх охочих популяризувати музичне мистецтво серед школярів. Він триватиме до 30 листопада 2020 року. Поділитися своїми напрацюваннями можна, зареєструвавшись на сайті проєкту за посиланням.

Всі матеріали, що надійдуть на проєкт, пройдуть експертизу досвідчених педагогів та методистів із практичним досвідом роботи у школі. Найкращі конспекти, методики та вправи будуть опубліковані на сайті проєкту.

Скористатися досвідом колег викладачі музики по всій Україні зможуть вже у новому навчальному році. Восени 2020 року МОН та Mastercard планують провести презентацію сайту з готовими матеріалами. Усі конспекти будуть адаптованими як для дистанційного викладання, так і для звичайного формату роботи у школі.

Нагадаємо, що для вчителів, що викладають мовами нацменшин, розпочався онлайн-курс “Мовний менеджмент в освіті та комунікативні стратегії”.

Проглядів матеріалу: 39 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.07.2020 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

На допомогу

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2020