Вівторок, 23.01.2018, 04:02Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Глибоцький    районний 

методичний    центр


          Головна                    Мій профіль            Вихід


" Тут не кінець – початок України, бо звідусюди гості радо йдуть! Їх зустрічає хлібом Буковина – через Глибоку йде в Державу путь! "
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2017-2018
Олімпіади 2018
Закон "Про освіту"
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 3 4 5 ... 225 226 »

     Свято Різдва - найкрасивіше зимове свято. Це свято приходить до людей морозної ночі в годину опівнічної храмової служби в сяйві свічок, у світлі зірок і гучному співі хору. Звуки дитячих голосів, що славословлять Бога, як ангельський глас, наповнюють торжеством Всесвіт. Небо і земля славлять Різдво. На землі, хоча б ненадовго, запановує мир, а серця сповнюються доброю волею.

Щоб свято Різдва надовго запамяталося нашим дітям та нагадувало про добро, радість і тепло, вихователі разом з дітьми створювали власноруч різдвяний вертеп, прикрашали залу атрибутами Різдва.

Метою даного дійства є формування пізнавального інтересу дошкільнят до Новорічних обрядових свят, дитячих колядок, виховання у дітей бажання робити добрі справи, співчувати та допомагати один одному.

 

Проглядів матеріалу: 46 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.12.2017 | Комментарії (0)

З Новим Роком в добрий час
Дід Мороз іде до нас,
А до тебе хай завітає
З тим що серце забажає,
Хай принесе тобі у хату,
Щастя й радості багато
Хай здоров’я повний міх
Покладе на твій поріг!
Сьогодні, в Глибоцькому ліцеї панувала неймовірна атмосфера новорічних ранків учнів початкових класів. Неперевершена програма ігор і розваг панувала в актовій залі, яку створила аматорська група. Учні отримали море задоволення від свого свята, батьки також з задоволенням брали участь в рухливих іграх зі своїми дітками. Доповненням настрою був неперевершений новорічний куточок нашого залу, біля якого мають змогу сфотографуватися всі учні, батьки, гості наших новорічних свят.
Новорічні свята є радісною подією, особливо для дітей, коли збуваються мрії.
Тож, нехай новий Рік принесе Вам Хороших друзів, днів веселих.
Взаємних, щирих почуттів і успіхів на кожнім кроці —
Бажаю Вам в Новому році!
Сподіваюсь буде з Вами Запашна, смачна хлібина,
Щастям сповнена година,
Сіль жадана на столі,
Лад і спокій на землі!
Проглядів матеріалу: 32 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.12.2017 | Комментарії (0)

     Прийнято новий закон «Про освіту». Щоб гідно прийняти історичний виклик XXI ст., освіта мусить мати випереджувальний характер, тобто бути націленою на майбутнє. Працювати за новими вимогами може тільки творчий вчитель, що перебуває в постійному пошуку, повсякчасно навчається . І саме зараз виправдовується стара істина: «Творчий учитель — творчий колектив».

А з чого починається творчий колектив учителів — творців завтрашнього майбутнього України? Перш за все, зі cпівпраці: вільної, творчої, актуальної, цікавої,спільної! Тому заняття Відкритої педагогогічної академії за темою «Удосконалення самоосвіти вчителя в умовах особистісно зорієнтованого навчання » було проведено у формі педагогічної ділової гри .

«Нині Відкрита педагогогічна академія дійсно оправдовує свою назву , адже у неї - день відкритих дверей. Сьогодні ми об’єднали в одне ціле і роботу постійно діючого семінару «Шляхи вдосконалення педмайстерності», і роботу Педагогічної майстерні «Психологічні та методичні засади роботи з обдарованими дітьми» під одним дахом , під одним гаслом - удосконалення самоосвіти вчителя», - підкреслили організатори заходу , заступники директора Глибоцької гімназії Вороніна Л.А. та Остафійчук О.К.

Девізом заняття стали слова Сократа «Неможливо жити краще, ніж проводячи життя в прагненні стати досконалішим. Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе».

Учасникам педколективу було запропоновано низку цікавих інтерактивних вправ. Вчителі з інтересом відповідали на цікаві запитання бліц-інтерв’ю, розглядали самоосвітню діяльність як сукупність декількох «само-», працювали у групах, які об’єднали досвідчених і молодих , талановитих, креативних, творчих педагогів. Співпраця була вільною, актуальною, цікавою, адже педагоги вчилися , спільно виконуючи вправи «Джерело знань», «Самоосвіта очима вчителя» «Рух протилежностей», створювали «Портрет ідеального вчителя», виступали від імені міністерства освіти і науки України і пропонувати нові ідеї щодо структури, змісту освіти, методів і прийомів навчання, поглядів на урок, ролі вчителя в процесі набуття учнями знань, складали «Портрет вчителя професіонала», були учасниками дискусійної каруселі « Учитель: хто він?»

У перервах між роботою груп члени педколективу Глибоцької гімназії прослухали цікаві виступи колег , які поділилися досвідом роботи з деяких питань. Так , Грижюк Н.М. поділилася досвідом, як розвивати творчий потенціал та життєві компетенції учнів в умовах особистісно зорієнтованого навчання ; Скибінська Л.С. , дала цікаві рекомендації щодо роботи з обдарованими учнями на різних етапах роботи; вчителі української мови та літератури Чугуєва Н.В. та Романюк Н.П. поділилися досвідом роботи як розвивати творчі здібності обдарованих дітей на уроках мови та літератури; Бошелюк А.О. розповіла як допомогти школяру , який працює над науково - дослідницькою роботою та підготувати його до успішного захисту.

Логічним завершенням заняття у Відкритій педагогічній академії для вчителів Глибоцької гімназії стала ця притча: «Один чоловік після смерті батька одержав у спадок земельний наділ. Прийшла весна. Вийшов він у поле, а там усе буяє зеленню, квітами, тріпочуть крильцями метелики, щебечуть пташки. Яка краса! Яке багатство!

Прийшло літо. Вийшов чоловік у поле, а там – у зріст людини різнотрав’я, від запаху якого забиває дух. Ах, яка краса! Яке багатство!

Уже й осінь на порі. Дивиться чоловік – сусіди збирають збіжжя,зносять до комори. На його ж полі немає нічого!

Образився чоловік на батька: не таку землю залишив той йому у спадок»

Притча нагадала кожному вчителю , що без важкої кропіткої праці, постійної самоосвітньої діяльності на нашій педагогічній ниві не буде гарних врожаїв.

Завершися методичний захід словами видатного педагога К. Ушинського: «Учитель живе доти, доки вчиться, як тільки він перестає вчитися, в ньому помирає учитель».

Вороніна Л.А., заступник директора

Глибоцької гімназії з науково-методичної роботи

Проглядів матеріалу: 29 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.12.2017 | Комментарії (0)

     26 грудня, голова Глибоцької районної державної адміністрації Георгій Придій спільно з начальником управління освіти РДА Василем Барарюком відвідали село Йорданешти, де проінспектували готовність навчального закладу до відкриття. Посадовці оглянули новозбудоване приміщення школи, перевірили його готовність до початку навчального процесу, забезпеченість класних кімнат необхідним обладнанням. В ході робочої поїздки обговорено ряд організаційних заходів щодо урочистого відкриття новозбудованої школи.

Проглядів матеріалу: 28 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.12.2017 | Комментарії (0)

   Новорічні свята, найулюбленіші та найочікуваніші свята дітей та дорослих. Їх чекають з нетерпінням у кожному домі. Саме тоді  ялинку прикрашають  кульками та гірляндами,  зал сніжинками, блискучою мішурою та яскравими вогниками. У Тереблеченському ДНЗ в рамках екологічної акції «Збережемо красуню ялинку» організували виставку «Зимовий вернісаж», де виготували ялинки із підручних матеріалів: тканини, макаронних виробів, мішури, ватних дисків, шишок.


                                                                                                Підготувала виховатедь-методист Єлисєєва І.В.

Проглядів матеріалу: 17 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.12.2017 | Комментарії (0)

     «Нова українська школа»: план реформ. Уряд оприлюднив план заходів із запровадження Концепції реформування середньої освіти. Документом передбачені кроки, які мають здійснюватись різними інституціями, що відповідають за реалізацію політики в освітній сфері.

МОН планує зменшити бюрократичний тиск на школу. Зменшення бюрократичного навантаження планується реалізувати завдяки виконанню чотирьох пунктів плану, які мають бути здійснені впродовж 2018 року. Наприкінці наступного року МОН проведе експеримент з дебюрократизації освіти.

Сертифікувати вчителів почнуть не раніше 2019 року. В Україні планують розробити механізм підвищення соціального статусу вчителя через систему добровільної сертифікації. Реалізацію завдання покладено на три відомства: Міносвіти, Мінсоцполітики та Мінекономрозвитку.

Гриневич: мета реформи - якість освіти для кожної дитини. За словами міністра, перший клас Нової української школи має відбутись не лише у великих та міських школах, а у кожній школі. У бюджеті закладено близько 1 млрд на обладнання шкіл та створення нового освітнього середовища.

Міністр: учителі мають відійти від авторитарної педагогіки. Лілія Гриневич висловила переконання, що найважливішим у реформі школи є підвищення кваліфікації вчителів та їхня здатність переключитися з авторитарної педагогіки на педагогіку партнерства.

Уряд оприлюднив критерії для національних вишів. Кабміном оприлюднено постанову, якою затверджено Порядок надання закладам вищої освіти статусу національного, а також критерії надання та підтвердження такого статусу. Критерії поділені на обов’язкові, порівняльні та преміальні.

МОН декларує рух до реальної автономії шкіл. Відомство планує забезпечити ефективне управління середньою освітою, що сприятиме реальній автономії школи. Відповідні заходи передбачені планом реформування середньої освіти, що затверджений і оприлюднений урядом.

МОН затвердило новий перелік іграшок для дитсадків. Перелік ігрового та навчального обладнання підготовлений відповідно до вимог компонента дошкільної освіти і чинних програм та пропонує обладнання, що необхідне для оптимального оснащення освітнього процесу в усіх вікових групах.

МОН просить підтримати олімпіаду «Юні знавці Біблії». Олімпіада проводиться за ініціативи Громадської ради при МОН з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями на базі Острозької академії. Участь в олімпіаді зможуть взяти діти і студенти усіх вікових категорій.

ЗНО-2018. Що необхідно знати? Державна підсумкова атестація в старшій школі відбуватиметься у формі зовнішнього оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у вишах, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО.

Проглядів матеріалу: 19 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.12.2017 | Комментарії (0)

   Україна…Рідний край… Золота, чарівна сторона. Скільки ніжних, лагідних слів придумали люди, щоб висловити свою любов до краю де народились.

Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу.
Розпочинається пора зимових свят, а 21 грудня у рамках І туру Всеукраїнського конкурсу «Чисті роси» в номінаціях «Фольклорне мистецтво», «Образотворче та декоративно - ужиткове мистецтво, художні ремесла», ми зібралися на сучасні вечорниці. Вечорниці вдалися на славу. Лунали українські пісні, веселі жарти, танці, не забули хлопці та дівчата й про ворожіння . Гості свята залишились задоволеним і від виступу і від виставки витворів декоративно - прикладного мистецтва.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 24 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.12.2017 | Комментарії (0)

       22 грудня 2017 року на базі РМЦ управління освіти Глибоцької РДА відбувся обласний семінар-форум «Методичне забезпечення професійного росту педагогів району в умовах реформування сучасної школи».

У заході взяли участь Тамара Степанівна Богачик, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук; Василь Іванович Барарюк, начальник управління освіти Глибоцької районної державної адміністрації; Олеся Сидорівна Намака, завідувач районного методичного центру управління освіти Глибоцької РДА; Інна Юріївна Цуркан, заступник начальника управління освіти Глибоцької РДА; Світлана Іллівна Лазурко, методист РМЦ управління освіти Глибоцької РДА; Наталія Костянтинівна Куриш, завідувач НМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб ІППОЧО; Ірина Корнелівна Унгурян, викладач кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою ІППОЧО, кандидат педагогічних наук; завідувачі РМК/ММК і відповідальні за освіту в ОТГ Чернівецької області.

Семінар пройшов під гаслом «Ми команда». Його метою було сформувати пріоритетні напрямки науково-методичного супроводу системи професійного зростання та формування фахової майстерності педагогічних працівників в умовах реалізації Концепції Нової української школи.

Розпочалася робота з теоретичного модулю, завданням якого було окреслення ключових напрямів методичного супроводу педагогів в умовах децентралізації для забезпечення якісної та оптимальної реалізації Концепції Нової української школи. В.І.Барарюк виступив з доповіддю «Освітній простір Глибоччини – територія співпраці», ознайомивши слухачів з роботою освітніх та позашкільних закладів району, інноваціями, які методична служба впроваджує в педагогічний процес, та досягненнями в освітянській сфері. «Гарна педагогічна діяльність закладів залежить від продуктивної, якісної роботи людей. Коли ми працюємо як злагоджена команда, то можемо втілити всі задуми, реалізувати всі плани на найвищому рівні», – зазначив очільник.

Про регіональну модель формування готовності педагогів до роботи в умовах Нової української школи розповіла Т.С.Богачик. Під час виступу вона пояснила, як співпрацюють педагогічні колективи, методичні служби та Інститут післядипломної педагогічної освіти в межах Чернівецької області, описала принципи роботи й підготовки вчителів, надання методичної допомоги, також розповіла, які конкурси, міжнародні проекти, науково-дослідні експерименти існують для працівників освіти та як ІППОЧО сприяє залученню педагогів області до участі в них. Науковець завершила свою доповідь цитатою В.П.Андрущенка, ректора НПУ ім.М.Драгоманова: «Новий учитель має бути носієм високої культури, провідником національних і загальнолюдських цінностей, володіти якостями, які приваблюють молодь. Його головними характеристиками мають стати демократизм і відкритість, здатність до діалогічного спілкування».

О.С.Намака провела для слухачів презентацію Глибоцького РМЦ, назвавши його «районною школою для вчителя». Олеся Сидорівна детально описала, як організований робочий процес всередині структури, розповіла про всіх працівників центру, представила виставку посібників, підручників і портфоліо, створених педагогами Глибоччини.

Наступним етапом семінару був практичний модуль, спрямований на удосконалення фахової майстерності учасників. О.С.Намака та І.Ю.Цуркан організували методичний ярмарок, на якому представили інтелектуальні, фахові, творчі напрацювання РМЦ та поділилися досвідом участі в різноманітних педагогічних проектах і конкурсах. С.І.Лазурко розповіла про роботу профспілкової організації в освітній сфері.

Після цього Олеся Сидорівна запросила учасників взяти участь у дискусійній панелі «Методичне забезпечення професійного росту педагогів району в умовах реформування сучасної школи: де? хто? як?». Обговорення відбулося у формі ділової гри. Спершу О.С.Намака, модеруючи хід дискусії, провела факт-чекінг для визначення загальної думки про роль методичних служб. Потім деякі учасники семінару отримали завдання уявити себе методистом, директором школи й учителем і, виконуючи вказану роль, описати своє ставлення до роботи методичних служб. Вислухавши думки колег, усі охочі могли взяти участь в обговоренні та прокоментувати почуте.

Наступним етапом роботи була педагогічна студія «Формування ключових компетентностей педагога як складова підвищення професійної майстерності», яку організували Н.К.Куриш та І.К.Унгурян. Учасники семінару об’єдналися в міні-групи та виконували різні завдання: намагалися придумати пояснення поняття «компетентнісний підхід» для 9-річної дитини, грали в «критерійний» покер, визначаючи переваги та ризики впровадження компетентнісного підходу. Робота супроводжувалася активними диску ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 70 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.12.2017 | Комментарії (0)

   Згідно плану роботи наукового товариства Глибоцької гімназії «Гіперіон» 21 грудня відбулася І Гімназійна науково-практична конференція «Перший крок до зірок», де юні науковці презентували свої науково-дослідницькі роботи, виконані під керівництвом вчителів-тьюторів та викладачів Чернівецького національного університету. Учасниками науково-практичної конференції стали понад 30 гімназистів - представників усіх секцій НТ «Гіперіон». Членами журі конференції було відібрано кращі роботи, які представлять Глибоцьку гімназію на І та ІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Проглядів матеріалу: 23 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.12.2017 | Комментарії (0)

   За небайдужість та мужність його нагородили почесною нагородою «За заслуги перед Глибоччиною».

 Учень 7 класу Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іванко Цибуляк, сам того не очікуючи, став справжнім героєм і рятівником. 7 липня 2017 року він врятував корів та дітей, які їх випасали, від враження електричним струмом. Побачивши електричні проводи, які впали у річку, він не дозволив дітям наблизитися до води і відігнав худобу. Згодом повідомили дорослих, які відімкнули трансформатор і викликали працівників РЕМу, які відреагували миттєво.

За небайдужість, мужність та відповідальну громадянську позицію Іван Цибуляк відзначений почесною нагородою «За заслуги перед Глибоччиною».

Проглядів матеріалу: 51 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.12.2017 | Комментарії (0)

    На початку грудня у Валякузьминській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Greenwich – 2017» з метою пошуку та підтримки талановитих школярів, розвитку інтересу до англійської мови та культури англомовних країн, активізації позакласної та позашкільної роботи з англійської мови, надання учням можливості змагатися в масштабі, що виходить за рамки регіону, не виїжджаючи з нього, формування навичок пізнавальної та творчої діяльності.

У конкурсі взяв участь 21 учасник. Учні з нетерпінням чекали на відкриття конкурсу, і ще з більшим захопленням чекають результатів.

Учитель англійської мови І. Б. Токар ознайомила учасників із виконанням конкурсних завдань та порядком їх проведення. Акцентувала увагу на тім, що правильність відповідей залежить від набутих знань.

Учні дотримувалися умов проведення змагань та вирішували тестові завдання. Під час турніру було помітно творчу майстерність учасників. Завдяки такому конкурсу учні проявляють зацікавленість до іноземної мови та показують неабиякий багаж знань.

Із великим завзяттям учні підійшли до індивідуальної роботи вчителя та проявили свою креативність, написавши замітку «Мої враження від конкурсу «Greenwich – 2017» на англійській мові в шкільну газету.

Отже, можна з впевненістю сказати, що конкурс «Greenwich – 2017» у Валякузьминській ЗОШ І-ІІ ступенів пройшов на високому рівні. Такі конкурси збагачують, як і духовний, так і загальний кругозір дітей.

 

Проглядів матеріалу: 40 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.12.2017 | Комментарії (0)

      Зимові свята – це завжди радість, гучний і веселий сміх, в цей період хочеться дива, здійснення мрій втілення фантазій та уяв . Цього часу чекають не лише діти, а й дорослі, тому в Черепковецькому ДНЗ запропонували батькам разом з їхніми дітками проявити свої вміння , пофантазувати над зимовими поробками. Композиції неймовірної краси прикрашають групові кімнати, дитячому захопленню та щастю немає меж і завдяки спільній праці батько – дитина. Творіть разом з своїми допитливими щебетунчиками.

 

Вихователь – методист Чорней Н.І.

Проглядів матеріалу: 34 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.12.2017 | Комментарії (0)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 1180 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.12.2017 | Комментарії (0)

   20 - 21 грудня на базі ІППО ЧО відбувся авторський навчальний тренінг з питання впровадження освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» у форматі «тренінг тренерів». У тренінгу взяла участь методист РМЦ Лариса Петрик.

Тренери Олена Хартман та Ірина Волошина ознайомили учасників з концепцією, змістом і методикою роботи за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт». Учасники відпрацювали алгоритм організації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку в умовах закладу за програмно-методичним комплексом, спробувати себе у ролі тренера. По завершенню кожен отримав сертифікат в якому зазначено, що учасник пройшов підготовку у якості тренера для навчання вихователів закладів дошкільної освіти за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт».

Проглядів матеріалу: 28 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.12.2017 | Комментарії (0)

Він ходить від хати до хати,
Питається мами і тата,
Чи є у вас чемна дитина,
Дівчатко мале чи хлопчина?
Для кожного має в торбинці
Найкращі у світі гостинці.
А хто без кінця бешкетує,
Тим чортик лиш різки дарує.
Синочку, лише пригадай,
Це добрий Святий Миколай.

   19 грудня день Святого Миколая, цього дня з нетерпінням чекають всі малюки, адже це день, коли збуваються мрії. Вихованці Черепковецького садочка також готувалися до цього свята. Тут лунали пісні, вірші, танці, привітання. Почувши дзвінкий дитячий сміх в гості завітав Святий Миколай . По закінченню свята Миколай подякував діткам за гарне привітання і побажав їм бути такими ж слухняними, здоровими і надалі, подарував всім малюкам смачні подарунки.

Проглядів матеріалу: 38 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 21.12.2017 | Комментарії (0)

     Традиційно в грудні місяці в Камянській ЗОШ проходить тиждень зарубіжної літератури, на який заплановано ряд заходів, метою яких є поглибити знання школярів про письменників, викликати інтерес до читання, організувати пошукову і самостійну роботу учнів за визначеними темами. Протягом тижня учні демонстрували творчі здібності, ерудицію, активність та фантазію, брали активну участь у різних вікторинах, літературно-музичних композиціях, інсценівках казок.

Оформлено виставку тематичних стіннівок, дитячих рисунків до творів, підбірку цікавих матеріалів про життя і творчість письменників, кросворди. Проведено усний журнал «Письменники – ювіляри року» учнями 11-В класу, а учні 8-А класу провели свято, присвячене 220-річчю з дня народження Г.Гейне. 5-А клас організував конкурс на краще декламування віршів зарубіжжя. Учні 5-Б і В класів підготували цікаве «Свято Казки». Вони відгадували загадки, інсценізували уривки із вивчених казок, презентували костюми казкових героїв, довели, що казка – це завжди свято. А учні 5-7 класів взяли участь у літературно-музичній композиції «Поезія – це завжди неповторність». Своїми враженнями поділилися учні від екскурсії в бібліотеку ЧНУ. Як підсумок тижня стала зустріч з поетесою О.Возняк, під час якої учні 10-11 класів вшанували авторку її піснями та віршами. Слова – поради Олександри Григорівни майбутнім випускникам запамятаються надовго.

Загалом усі проведені заходи були цікавими змістовними та пізнавальними. Завдяки їм учні більше цікавляться новинками зарубіжної літератури, краще готуються до уроків. А вчителі літератури: Загарюк С.П., Стрілак Є.І., Чобан В.С. та Чобан М.П. – відчули радість творчості, професійного зростання й духовної реалізації.

 

 

Проглядів матеріалу: 28 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 21.12.2017 | Комментарії (0)

    Проблема оцінювання знань учнів сьогодні особливо актуальна. Якість освіти безпосередньо пов’язують з системою оцінювання всіх складових навчально-виховного процесу – навчальних досягнень учнів, ефективністю роботи кожного вчителя і школи в цілому. Чим об’єктивніше буде це оцінювання, тим якіснішою стане освіта. Тому у всьому світі визнаними інструментами педагогічного оцінювання є тестові технології.

Як показує досвід, не всі учні вміють швидко і правильно розв’язувати тести. Більшість плутається, починає хвилюватися, за хвилюванням неуважно читають завдання. І, як результат, результат значно знижується. Тому не можна ігнорувати методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України (лист від 29.12.2006 № 19-795), в яких зазначається, що «учителеві-словеснику доцільно використовувати різноманітні тестові завдання під час проведення поточного й тематичного оцінювання, широко практикувати тестування не тільки як контрольну форму перевірки знань, умінь і навичок школярів, але і як продуктивний навчальний прийом, відпрацьовувати у школярів навички виконання тестових завдань різної форми й різного ступеня складності».Тому з метою якісної підготовки до ДПА та ЗНО з української мови у 11 класі Купського НВК №2 систематично проводиться пробне тестування учнів.

Актуальними з цього приводу стануть слова австрійського педагога, піаніста і композитора Артура Шнабеля: «Роль педагога полягає в тому, щоб відкривати двері, а не в тому, щоб проштовхувати в них учня».

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 34 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 21.12.2017 | Комментарії (0)

     20 грудня 2017 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено відкритий міжобласний конкурс на кращу комп’ютерну програму серед школярів «Інформатик» (юних Веб-дизайнерів та користувачів ПК).

Конкурс проходив у трьох номінаціях: «Веб-дизайн», «Користувачі ПК» та «Програмування». У кожній номінації учасники представили на розгляд журі домашні роботи за визначеною тематикою та виконали конкурсне завдання.
Шородок Олексій, учень 9-го класу Димківського НВК, став учасником конкурсу в номінації Веб-дизайн. Він представив домашню роботу – веб-сторінку на тему "Найперші годинники – сонячні".

Під час конкурсу виконав залікове завдання – веб-сайт «Люди свободи» мовою розмітки гіпертекстових документів HTML в текстовому редакторі Блокнот.

За результатами оцінювання журі був нагороджений Грамотою Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації за ІІ місце в номінації «Веб-дизайн».

Вітаємо Олексія з перемогою і бажаємо успіхів у майбутньому навчанні.

 

Головата М.Л., вчитель інформатики Димківського НВК

Проглядів матеріалу: 45 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 21.12.2017 | Комментарії (2)

   Без пристрасті до книжки людині

недоступні культура сучасного світу,

інтелектуальне і емоційне вдосконалення

В.Сухомлинський

На жаль, у наш час значення читання знецінилось. Друковане слово втрачає свою виключну роль у загальному інформаційному просторі. Сучасні діти більше глядачі, ніж читачі. Головне завдання – повернути інтерес до книжки, до читання, до пізнання, адже це велика радість, можливість розуміння світу. Гарна книжка впливає на почуття дитини, виховує її, доводить, що світ та життя прекрасні. Згадаємо Дідро: «Коли люди перестають читати, вони перестають мислити». Багато вчителів знаходять час і бажання провести уроки любові до книжки. Разом зі старшими школярами слідкують за новинками літератури, обговорюють їх у позакласний час.

Учителі зарубіжної літератури Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Пагіна С.М., Чобан М.П., бібліотекар Кирстюк Н.В. та вчитель географії Божескул Л.В. організували та провели з учнями 5, 7, 9 класів екскурсію в Наукову бібліотеку Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.

Екскурсовод Мурашевич Т.Д. цікаво розповіла про архітектуру та історію становлення бібліотеки, про бібліотечний фонд, який налічує біля 3-х мільйонів екземплярів книг на багатьох мовах світу, різних років видання. Ось який відгук залишили девятикласники про відвідини бібліотеки: «Мене вразили масштаб бібліотеки і її духовність. Перебування серед таїни книг надихає на щось неймовірне. Ти ніби подорожуєш у часі, відчуваєш дух минулого. Нам показали цікаві книги різних розмірів та різної ваги, позолочені, обтягнуті шкірою» (Любов Т.). «Я багато нового дізналася про життя книг. Ми були у книгосховищі, що нагадало нам лабіринти. Найбільше мені сподобались книги, оздоблені деревом, шкірою і золотом» (Світлана М.). «Коли я потрапив у книгосховище, у мене було відчуття, ніби я у книжковому раю» (Вадим З.). «Ми пройшли 6 поверхів книгосховища, і чим більше ми розглядали книги, періодичні видання, каталоги, то з’являлося бажання частіше відвідувати бібліотеку і відкривати для себе таємничий світ Книги» (Анастасія В.). «Мене вразили розміри книжок: від сірникової коробочки до газети. Від кількості книг у мене губилися очі» (Емілія Б.).

Наостанок нашої зустрічі з духовністю ми подарували бібліотекарю книгу Гомера «Іліада» 1935 року видання з власної бібліотеки першого директора середньої школи села Кам’янка Морванюка В.К.

Покидаючи царство книг, ми дійшли висновку: бібліотеки були є і будуть скарбницею мудрості і знань.

 

Проглядів матеріалу: 29 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 20.12.2017 | Комментарії (0)

     15 грудня 2017 року у Києві відбувся І Національний конгрес освітян України, який був присвячений актуальним питанням розвитку галузі. У заходах залучені різні інноваційні технології, розглядалися питання перспектив подальшого розвитку освіти, втілення та розкриття професійних підходів до навчання та виховання молоді. За Програмою роботи Форуму проведено секційні засідання, обговорення та прийняття резолюції, майстер класи. Участь у заході взяли представники області: директори нашого району- Коровійської, Чагорської, Стерчанської шкіл та директор нашого НВК Гуштюк Н.Д., директори Вижницького коледжу та Хотинської гімназії. У кінці вібулась урочиста церемонія нагородження «За вагомий внесок у розвиток освіти і науки України». Його організаторами були ГО "Спілка освітян України" та УІВЦ "Галактика". Захід проходив за підтримки та безпосередньої участі народних депутатів України, представників Адміністрації президента України, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, департаментів та управлінь галузі, громадських об’єднань, закордонних партнерів та інших.

У кінці заходу було проведене урочисте прийняття присутніх в члени Всеукраїнської громадської оргнаізації "Спілка освітян України" та нагородження. Серед інших і директор Турятського НВК Гуштюк Н.Д. відзначена орденом «Освітянська слава», а школу нагороджено Подякою народного депутата України Олександра Марченка Ця нагорода - нагорода кожного члена колективу НВК, адже кожен з учасників освітнього процесу вносить свій вклад у діяльність закладу.

Всі педагоги, учні та батьки вітають Наталію Дмитрівну із заслуженою нагородою.

 

 

Проглядів матеріалу: 37 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 20.12.2017 | Комментарії (0)


Пошук

Фінанси

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Пройди тестування

Запиши дитя в ДНЗ

SMS листування

Copyright MyCorp © 2018