Понеділок, 21.01.2019, 03:32Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Глибоцький    районний 

методичний    центр


          Головна                    Мій профіль            Вихід


" Тут не кінець – початок України, бо звідусюди гості радо йдуть! Їх зустрічає хлібом Буковина – через Глибоку йде в Державу путь! "
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2018-2019
Олімпіади 2019
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 223 224 225 226 227 ... 277 278 »

    Під час осінніх канікул члени гуртка « Юні музеєзнавці» Купського НВК здійснили невелику пізнавальну екскурсію  рідним краєм та його незрівнянно гарними місцями. Таким чином,  разом з учнями 10 та 11 класів ми відвідали Банченський чоловічий монастир, Музей авіації та космонавтики, Краєзнавчий музей, милувалися красою осіннього парку ім. Шевченка, здійснили прогулянку  вулицями старовинного  міста.

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 248 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.11.2014 | Комментарії (0)

     Формування у школярів ціннісного ставлення особистості до праці і природи зумовлює виховання у них працелюбності, поваги до своєї та чужої праці, бажання творити добро та любити природу. Саме з цією метою 4 жовтня 2014 року у Купському НВК №2 пройшов трудовий десант «Чисте шкільне подвір’я». У ньому брали участь вчителі та учні 3-11 класів. Кожен клас отримав невелику ділянку біля школи, а також у пришкільному парку. І потрібно сказати, що вже невдовзі наш парк та шкільне подвір’я так і вабили чистотою. Особистим прикладом вчителі школи надихали учнів до шляхетної справи – благоустрою рідного дому, в якому ми всі  живемо і який має назву – Планета Земля.

Дякуємо всім за співпрацю.

Заступник директора з ВР   Скутарь В.І.

Проглядів матеріалу: 262 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.11.2014 | Комментарії (0)

    Сьогодні в нашому ліцеї  відбувся "Трудовий десант", в якому взяли участь учні 5-11 класів. Кожна ділянка подвір'я нашого ліцею закріплена за класами. Учні середньої ланки прибирали територію ліцею, а учні старших класів – парк.  Всі учні, вчителі та працівники Карапчівського ліцею  працювали на своїх шкільних ділянках – готували їх до зими: прибирали квіти, листя з дерев, перекапували.

Займаючись суспільно-корисною працею, вони відчували свою причетність до рідного села, рідної природи, свого краю.

Левчук Аліна Георгіївна – педагог-організатор Карапчівського ліцею.

  

Проглядів матеріалу: 207 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.11.2014 | Комментарії (0)

    У  ГПД  Купського НВК №2 займаються 30 учнів. Вихователь виховує в учнів організованість, зібраність, дисциплінованість, самостійність. А також формує позитивне ставлення до навчання, здібність своєчасно, у відповідний термін виконувати домашнє завдання.

    Під час спортивної години вихователь формує в учнів спортивні навики, розвиває спритність, швидкість та виховує товариськість, дружелюбність, відповідальність.

     На самопідготовці Олена Флорівна уточнює обсяг домашніх завдань, їх розуміння учнями. Якщо учні відчувають труднощі в самостійній роботі, вихователь рекомендує що слід повторити, щоб виконати завдання. Коли труднощі виникають в окремих учнів, надає їм індивідуальну допомогу. Вихователь вчить учнів раціонально використовувати час.

В кінці вихователь підводить підсумок самопідготовки :

  1. аналіз роботи учнів;
  2. демонстрація кращих зошитів, робіт;
  3. якість виконання домашніх завдань;
  4. самостійність.

     Учні з великим задоволенням та цікавістю займаються у ГПД.

Вихователь ГПД    Бічер О.Ф.

Проглядів матеріалу: 192 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.11.2014 | Комментарії (0)

     У нашій шкільній  газеті ми вже писали про народну майстриню Фелічію Унгурян. На протязі свого життя Філічія Унгурян малювала на склі різноманітні пейзажі. Крім цього, вона вишивала портрети, скатертини, ткала національні коври. Неодноразово її роботи були представлені на різних виставках, фестивалях, конкурсах. Цими днями разом з вчителем українознавства Купського НВК  Алергуш М. В. ми завітали до неї. Нам  були потрібні її роботи  для участі в учнівському краєзнавчому форумі. Пані Фелічія з задоволенням нам продемонструвала та розповідала про свої роботи.

Світлиця або кімната для гостей, або як кажуть на румунській мові «Каса Маре» то справжній музей килимів, подушок, скатертин, вишитих картин. Також у  всіх кімнатах  можна побачити її чудові роботи. Горище власної хати розмальоване різними орнаментами. Таких будинків майже не залишилось у наш час. Фелічії Унгурян побажаємо здоров’я, бадьорості, натхнення та багато років життя.

                               ЕЛЕОНОРА СКІПОР  

Проглядів матеріалу: 240 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.11.2014 | Комментарії (0)

5 листопада 2014 року на базі Багринівської ЗОШ І- ІІІст. відбувся районний семінар учителів  3-х та 4-х класів з проблеми «Розвиток пізнавальної діяльності учнів, що сприяє усвідомленню моральних цінностей».

Роботу семінару розпочала методист РМЦ – Леонтій Е. М., яка ознайомила учасників з планом роботи. Представники освітянської родини – учасники районного семінару  учителів початкових класів розпочали роботу зі знайомства із навчальним закладом. Учні початкових класів зустрічали гостей у своїх класних кімнатах, у цікавій віршованій формі розповідали про себе, шкільне життя. Гості відзначили естетичне оформлення кожного куточка школи, навчальних кабінетів. Далі учасники семінару працювали за таким  планом:

Зміст

Відповідальний

Впровадження інноваційних  технологій у системі навчання.

( творча лабораторія)

 

Нестандартні форми організації уроків, які сприяють розвитку моральних цінностей учнів.

 ( майстер - клас)

 

Вчитель 3 класу –

Патраш Ш. Г.

 

 

 

Вчитель 4 класу –

Тудосій Д. І.

 

Усний журнал

«Моє село - моє багатство»

Вчителі 3 класу –

Патраш Ш. Г. та 4 класу –

Тудосій Д. І.

 

Екскурсія - Старововчинецький музей та Білокриницький монастир.           

Учасники семінару

Круглий стіл з проблеми семінару. Вироблення методичних рекомендацій.

Експрес - інформація.

 

Учасники семінару

Керівники МО

Методист РМЦ

 

     Підводячи підсумки, методист РМЦ та вчителі висловили думку, що семінар проведено на високому науково-методичному рівні, закцентували увагу саме на особливостях використання у навчально-виховному процесі нових освітніх технологій для успішного розвитку у дітей пізнавальної активності і самостійності, здатності до творчості, самовираження і спілкування в сумісній діяльності, які так успішно показали вчителі школи.

  

 

 

Проглядів матеріалу: 252 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 06.11.2014 | Комментарії (1)

     У всіх порах року є щось дивовижне, прекрасне і особливе. І осінь також тішить око розмаїттям кольорів та відтінків. Та трохи сумно, що так швидко й не помітно промайнуло літо, проте красуню – Осінь усі зустріли з трепетом у душі. І не дивно, адже щедра осінь зачаровує своєю красою, пригощає багатими дарами.

  4 та 5 листопада 2014 року  завітало свято осені і до Молодійського ДНЗ. Святково прикрашена зала осінніми дарами, лагідна музика зустрічали дорогих гостей, учасників, які прийшли на свято.

У І старшій групі  несподіваним гостем свята  став щедрий, пишний «Урожай», який запросив дітей на багатий осінній ярмарок.

 А вихованців ІІ старшої групи чарівниця Осінь перетворила на чудових рослинок, овочів та фруктів, які влаштували « Осінній парад».

До дошкільнят  середніх  груп  на свято завітала  барвиста  Осінь   та  весела невгамовна Краплинка. Всі герої  та персонажі осіннього дійства  розважали дітей цікавими іграми, конкурсами,  а малята продемонстрували свої вміння у запальних таночках, веселих піснях та розповідали свої вірші.

Після завершення свята переповнені емоціями дошкільнята ласували дарами осіннього саду, заморськими фруктами, соками, солодощами  а також святковим  українським  короваєм з нового урожаю.

Проглядів матеріалу: 184 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.11.2014 | Комментарії (0)

  Міліція рятує, міліція карає. У дітей формується неоднозначне відношення до правоохоронних органів і, зокрема, до людей у міліцейській формі. Зустрічі в навчальних закладах з представниками міліції дозволяє більше дізнатись про нелегку професію міліціонера, адже, як відомо, злочин краще попередити, ніж розкривати. Профілактика є невід’ємною частиною діяльності і педагогів, і міліції.

 Зустріч, котру днями організували вчителі початкових класів та вихователі дошкільного підрозділу Новововчинецького НВК з працівниками міліції, була сприйнята дітьми з ентузіазмом. Школярі та дошкільнята  з неприхованою цікавістю оглядали людину у формі, захоплено слухали розповідь про роботу правоохоронців. Зокрема, довідалися, про роботу міліціонера, як правильно поводитися на вулиці з незнайомими людьми, як уникати небажаних ситуацій тощо. Діти зрозуміли, що міліція є каральним органом лише для тих, хто порушує закон, скоює злочин. А для чесних, законослухняних громадян правоохоронці – рятівники, які завжди готові прийти на допомогу й захистити від злочинних проявів. Під час зустрічі діти задавали запитання, на котрі отримали відповіді.

Проглядів матеріалу: 190 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.11.2014 | Комментарії (0)

       Уже багато років поспіль у Волоцькому ДНЗ відзначається свято золотої осені. Багаті дари полів та садів засипано у комори. Справді щедра є  осіння пора. Та у трудівників  ще багато справ - вони готують поля, сади і городи до нових врожаїв. А вихованці нашого садочка в цей час проводять свято осені з веселими піснями, віршами, таночками та конкурсами. Святково прибрана зала: на столах знаходяться плетені кошики з овочами та фруктами, вази з осінніми квітами. Ваблять око цікаві вироби з природного матеріалу, овочів та фруктів, які виготовили батьки разом із дітьми. Сюрпризом для дітей був прихід  дівчинки – Осіні, яка в кінці свята не залишила без уваги жодного учасника і пригостила всіх солодощами.   

Проглядів матеріалу: 234 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 04.11.2014 | Комментарії (0)

До чистих джерел       «Не можна двічі увійти в одну і ту ж річку»,— сказав знаменитий грецький філософ дві тисячі років тому. У наш час ми розуміємо глибокий зміст цього висловлювання не тіль­ки як метафори, розуміємо буквально — води, що нас оточують, дійсно змінюються прямо на очах, у результаті антропогенного впливу. Змінюються русла річок, їх водний баланс, хімічний та біологічний склад води. Виникла «проблема води» як одна з найважливіших у колі болючих екологічних проблем. З кожним днем зростає потреба людства у воді, а основне джерело її надходження — річки, які, на жаль, міліють, пересихають, забруднюються. Життя річкам України дають джерела, кількість яких на сьогоднішній день зменшилось, особливо в останні посушливі літа. І тому один із напрямків краєзнавчої роботи Багринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів — участь у заходах щодо відновлення та впорядкування міс­цевих джерел.  Дбаючи про охорону та збереження вод своєї місцевості, беручи участь в екологічному місячнику та акції «До чистих джерел»,учні нашої школи виявляли, вивчали, досліджували та впорядковували їх.

Проглядів матеріалу: 297 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 04.11.2014 | Комментарії (0)

    1 листопада 2014 року завершився XVII Всеукраїнський турнір юних математиків ім. професора М.Й. Ядренка, який проходив цього року в  Чернівцях. У турнірі взяли участь 21 команда з 14 регіонів України, в тому числі чотири команди учнів шкіл Чернівецької області, зокрема: « Вавилонська вежа»- Глибоцький ліцей Глибоцької селищної ради, команда «Підгір′я»- Сторожинецька гімназія, «Діти індиго» - Чернівецький ліцей №1; «Геліос» - збірна команда учнів шкіл міста. Команда «Вавилонська вежа» у складі одинадцятикласників Славути Богдана, Трафенчука Миколи, Ванзуряка Степана, Малофій Таїсії,  Тєлєгіна Якова та десятикласниці Чугуєвої Олександри посіла третє місце в турнірі юних математиків.

 Вітаємо учнів – учасників турніру з успішною участю у Всеукраїнських математичних змаганнях, з якісним представленням та трактуванням задач високого наукового рівня, що є свідченням належної підготовки до турніру, оволодінням великого обсягу математичного матеріалу поза рівнем програми школи.

Вітаємо  вчителів математики Глибоцького ліцею Крецу Домніку Миколаївну і Білик Віру Денисівну, керівника команди Опаєць Катерину Костянтинівну, заступника директора з наукової роботи, за досягнення високого результату своєї педагогічної праці, яка належно оцінена високоповажними членами журі, переважна більшість з яких – знані науковці України в галузі математики.

 

Проглядів матеріалу: 296 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.11.2014 | Комментарії (1)

      29 жовтня в рамках засідання районного методоб’єднання вихователів старших груп на базі ДНЗ «Сонечко» з забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти вихователі відвідали у школі відкритий урок писемного мовлення, а саме, урок-проект «Квіти України» у 1-Б класі. Вчитель-методист Крайська Д.Г. продемонструвала досягнення 1-класників у розвитку їх мовлення за 2 місяці навчання, а вихователі, керівники обох закладів, методист райметодцентру Петрик Л.В. змогли оцінити весь «інструментарій» вчителя у досягненні мети: емоційне налаштування дітей на роботу, ігри, інтерактивні вправи «Інтрига», «Продовж речення», «Передбачення», «Сонячний промінчик», роботу в групах, елементи театралізації підчас «Казкової феєрії», представлення дітьми малюнків улюблених у родині квітів та розповіді казок і легенд про них, пісень й танка квітів, ефективне використання мультимедіа. Завершився етап роботи у школі виступами директора школи Блисенка Ю.Д., заступника директора з початкових класів Побережної Н.О., які розповіли гостям про спільну роботу ДНЗ та початкових класів, психолога Стрільчук О.В. про рівень адаптації 6-річок. Крайська Д.Г. під час яскравої презентації поділилася напрацюваннями з практичного подолання дезадаптації та забезпечення наступності у навчанні та вихованні першокласників.

Проглядів матеріалу: 241 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.11.2014 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 673 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.11.2014 | Комментарії (0)

Cьогодні, 1 листопада, на базі Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочав роботу ІІ етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому беруть участь 209 учнів з усіх навчальних закладів Глибоччини.

 Пенюк Л.С., методист РМЦ, вітаючи присутніх зі святом, пораділа за успіхи кращих знавців творчості Тараса Шевченка, висловила побажання перемоги кожному учаснику.

Остаточні протоколи підсумків перевірки робіт учнів 5-11 класів освітніх закладів Глибоцького району ІІ етапу V Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка:

 5 клас - Тисни тут

 6 клас - Тисни тут 

 7 клас - Тисни тут

 8 клас -  Тисни тут 

  9 клас - Тисни тут

 10 клас - Тисни тут

 11 клас - Тисни тут 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 1334 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 01.11.2014 | Комментарії (1)

       На виконання наказу МОНУ від 06.08.2013 №1106 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року», наказу ДОНМС від 19.09.2013 №849 «Про затвердження Програми розвитку психологічної служби Чернівецької області на період до 2017 року» та рішення  Вченої ради ІППОЧО від 13.03.2014 , у конференц-залі  управління освіти Глибоцької РДА, 31.10.2014р. відбувся  ІІІ етап реалізації Програми розвитку психологічної компетентності керівників ЗНЗ у формі семінару-практикуму.

  Відкрила семінар заступник начальника управління освіти Глибоцької РДА – І.Ю. Цуркан, з доповіддю «Психологічна компетенція директорів ЗНЗ – запорука успішності сучасного керівника», в якій наголосила проте що, професійна взаємодія психолога з директором ЗНЗ є однією з найважливіших умов успішної психологізації навчально-виховного процесу в тому числі розвитку психологічної компетентності педагогів.

Методист-психолог РМЦ – А.І. Колесник, продовжила роботу семінару-практикуму з презентації результатів діагностики керівників навчальних закладів та розповіла про подальші шляхи реалізації Програми розвитку психологічної компетентності директорів ЗНЗ.

 Наступним етапом семінару  була   інтерактивна лекція: «Нормативно-правове забезпечення працівників психологічної служби та професійна етика як ознака компетентності практичного психолога \ соціального-педагога», яка включала в себе  психологічний практикум «Моральні принципи у роботі працівників психологічної служби», яку провела соціальний педагог Старововчинецького ліцею – Каменюк В.В.

 Слід зазначити, що під час семінару – практикуму були застосовані як теоретичні так і практичні методи та форми роботи, адже основною метою реалізації даної програми є оволодіння керівниками ЗНЗ навичками та знаннями саме з практичної психології.

Соціально-психологічні проблеми, шляхи та відповідні їм стратегії психологічної допомоги  учням, батькам, педагогам, продемонструвала психолог Карапчівського ліцею – Товарницька І.Є. та спільно з директорами ЗНЗ за допомогою директорів ЗНЗ створювали структурно-функціональні моделі взаємодії психолога/соціального педагога з учасниками навчально-виховного процесу (робота в групах).

 Унгурян А.І. ознайомила учасників семінару з основними факторами, які впливають на формування стилю керівництва, а за допомогою тесту «Ваш стиль управління», директори дізналися про свій стиль управління, маючи змогу протестувати себе самостійно та обрахувати свої результати.

Психолог Купського НВК – Ванзуряк А.В. в основі свого виступу висвітлила основні фактори формування позитивного мікроклімату та розповіла про те, як уникати конфліктів в педагогічному колективі, а за допомогою ділової гри «Моделювання стилю поведінки керівника в конфліктій ситуації», директори закріпили отримані знання.

Родзинкою семінару-практикуму послугувала релаксаційна вправа «Чарівна подорож», яку провела методист-психолог РМЦ – Колесник А.І. Слід зазначити, що релаксаційні вправи завжди сприймаються в директорському колі позитивно, адже дозволити собі розслабитися і трішки відпочити керівники не завжди встигають.

Заключним етапом семінару-практикуму був зворотній зв'язок, вручення пам’яток  щодо правил розв’язання конфліктних ситуацій, а також вироблення стратегій роботи в подальших зустрічах.

 

 Методист-психолог РМЦ  управління освіти Глибоцької РДА      А.І. Колесник

Проглядів матеріалу: 486 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 31.10.2014 | Комментарії (1)

    Сьогодні, 31 жовтня на базі РМЦ педагоги району взяли  участь у  веб-семінарі з проблеми: «Мнемотехніка: технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти». Метою  семінару є забезпечення якості організації навчально-виховного процесу та підвищення ефективності засвоєння дітьми дошкільного і шкільного віку 1-6 класів різноманітної інформації, не перевантажуючи при цьому дитину та зберігаючи її здоров’я. І етап довгострокового навчально-методичного семінару  відбувся за участі автора інноваційних методів мнемотехніки Геннадія Анатолійовича Чепурного, доктора педагогічних наук РАІ, президента Асоціації розвитку творчої особистості «Варто», керівника Центру освітніх технологій «Школа ейдотехніки», голови оргкомітету Міжнародного психолого-педагогічного фестивалю «ПЕРСПЕКТИВА».

 

Відеозапис вебінару 31.10.2014 "Мнемотехніка:технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти"

Проглядів матеріалу: 492 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 31.10.2014 | Комментарії (0)

    Традиційно під час осінніх канікул в рамках тижня педагогічної майстерності на базі райметодцентру проходять науково-практичні семінари вчителів початкових класів. З 27 по 30 жовтня у професійному колі успішно працювали вчителі 1–4 класів району з проблем: «Здоров’язберігаючі технології» та «Розвиток творчих здібностей учнів». На семінарах  обговорено важливість використання інноваційних технологій навчання, мультимедійної техніки для успішної реалізації нового Державного стандарту початкової освіти. Методист райметодцентру Микитюк Т.О запропонувала педагогам до обговорення актуальні теми здоров’язбереження, розвитку творчих здібностей учнів початкових класів. Заівдуюча райметодцентру Намака О.С у вступному слові підкреслила, що професійна майстерність вчителя, творчий підхід до роботи та постійне самовдосконалення – запорука успішності навчально - виховного процесу, а початкова ланка навчання – фундамент, на якому формується особистість. На високому рівні продемонстровано пристендові  уроки вчителями Скрипкару А.В.( Молодійська ЗОШ І-ІІІ ст. ), Городник М.В.

( Корчівецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Косташ О.М.( Чагорська ЗОШ І- ІІІ ст.), Музичук О.І.( Старововчинецький ліцей), Богдан В.Д. ( Глибоцький ліцей), Откуль Г.В.

( Глибоцький ліцей), Паладій А.В. ( Коровійська ЗОШ І-ІІІ ст.), Вакарюк С.І.

( Старововчинецький ліцей), Гулей В.П.( Турятський НВК). В рамках майстер-класу проведено ділові ігри вчителями Панцир І.Г. ( Глибоцька ЗОШ І-ІІІст.), Тодорюк С.І. ( Глибоцька ЗОШ І-ІІІст.), колективом вчителів Кам'янської ЗОШ І-ІІІст. Царик М.М.(Глибоцька ЗОШ І-ІІІст.) продемонструвала виставку творчих  учнівських робіт.

     Презентували власний  досвід роботи вчителі Забуль Н.І. ( Валякузьминська ЗОШ І-ІІст.), Семенюк О.В. ( Чагорська ЗОШ І-ІІІ ст.), Білійчук О.В.

(Глибоцький ліцей), Челеняк І.А. (Глибоцька ЗОШ І-ІІІ ст.). Керівники районних методоб'єднань надали рекомендації з вищезазначених проблем та шляхи їх вирішення. До роботи семінару долучилися практичний психолог Стрільчук О.В.( Глибоцька ЗОШ І-ІІІ ст.) та методист інформатики та ІКТ Бабій М.Г., які провели з педагогами тренінгові навчання.

Таким чином, кожен вчитель початкових класів протягом Тижня майстерності мав змогу поспілкуватись з колегами, методистами та збагатитися новими ідеями.

                  Методист РМЦ Т.О. Микитюк

1. Матеріали семінару вчителів початкових класів (1 клас) проведеного на базі РМЦ 27.10.2014

2. Матеріали семінару вчителів початкових класів (2 клас) проведеного на базі РМЦ 28.10.2014

3. Матеріали семінару вчителів початкових класів (3 клас) проведеного на базі РМЦ 29.10.2014

4. Матеріали семінару вчителів початкових класів (4 клас) проведеного на базі РМЦ 30.10.2014

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 363 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 31.10.2014 | Комментарії (0)

   Хоча осінні канікули цього року нетривалі, проте для вихованців Глибоцького центру туризму і краєзнавства вони були насиченими та цікавими.

Наші гуртківці брали участь у Чемпіонаті Чернівецької області зі спортивного орієнтування «Парки Буковини». І, незважаючи на примхи жовтневої погоди, вони долали складні дистанції у лісопарковій зоні поблизу села Біла та у житлових кварталах міста Чернівці.

А вже наступного дня вирушили до Івано-Франківська. Готуючись до подорожі, ми поставили собі за мету дізнатись про заснування та розвиток цього міста, познайомитись з його історичними та архітектурними пам’ятками, дізнатись про видатних людей краю тощо.

Під час пішохідної екскурсії Івано-Франківськом екскурсовод Назар Розлуцький розповів нам багато цікавого про своє рідне місто. Засновник міста, польський шляхтич Анжей Потоцький назвав його на честь свого сина. Тож перша назва Івано-Франківська – Станіслав. Ми відвідали улюблені сквери та вулиці містян, любувалися архітектурою вірменської церкви, костелу Єзуїтів та храму Пресвятої Діви Марії, пройшлися широкими коридорами старого бастіону, побачили чимало кованих виробів, які були виготовлені і подаровані місту з нагоди щорічного свята ковалів.

Назар не оминув увагою також один з найвизначніших будинків у нашій державі (нині там функціонує готель «Дністер»). У період, коли Станіслав був столицею Західноукраїнської Народної Республіки, там працював уряд. І саме в цій будівлі у січні 1919 року перша сесія Української Народної Ради проголосила об'єднання ЗУНР та УНР в єдину державу.

Івано-Франківська ратуша подивувала нас неординарним архітектурним рішенням та історією: за час існування міста це вже четверта будівля ратуші – попередні три згоріли під час пожеж. На відміну від інших міст, у будівлі ратуші знаходиться не міська влада, а краєзнавчий музей.

Наша група відвідала також унікальні музеї. У своєму творі про осінні канікули Павло Дудка написав: «У музеї визвольного руху на Прикарпатті імені Степана Бандери нам розповіли, як постала та діяла Українська Повстанська Армія, якою зброєю користувались вояки, про їх помешкання та Головних командирів. Найбільше мене вразила сила духу, незламність, волелюбність українців та їх жертовність заради своєї держави України.

А в музеї Олекси Довбуша ми дізнались, що опришки – борці за справедливість. І щоб стати одним із них, потрібно було пройти три випробування: на спритність, хоробрість та чесність».

Наша подорож відбулася за сприяння Івано-Франківської станиці Національної скаутської організації України Пласт, яка гостинно прийняла нас на ночівлю у своїй домівці, за що ми їм щиро вдячні.

Повернувшись додому, діти ділилися своїми враженнями з друзями та батьками. Тож ми вже тепер плануємо наступні подорожі – на зимових та весняних шкільних канікулах. Адже такі екскурсії збагачують світогляд, примножують знання з історії та географії України, сприяють адаптації дитини в соціумі та формуванню міцного колективу гуртка.

 

Оксана Меленко методист, керівник гуртка Глибоцького ЦТКСЕУМ

Проглядів матеріалу: 270 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (0)

      За народним переказом, Осінь – старша дочка Сонця, вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: « Забирай все моє багатство, віддаю тобі все моє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе».

Осінь, виконує наказ Сонця і щороку дарує нам щедрі дарунки полів і садів, чарує нас своїм осіннім золотом.

І до нас в  Черепковецький дошкільний навчальний заклад завітала золота осінь. Діти радо привітали її, продекламували для неї вірші, грали з нею в ігри, а також діти старшої  групи зіграли казку.

 

Проглядів матеріалу: 333 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (0)

    Глибоцький район днями поповнив ще один шкільний музей – Михайлівський історико – етнографічний. Основним завданням його є формування у гуртківців та школярів національної самосвідомості, любові до рідної землі. Ідея створення музею належить вчительці початкових класів Д. Г. Григорович та випускникам 2005 року, які перші принесли різні експонати. На святі відкриття нового закладу були присутні гості з Глибоки та Чернівців, яких хлібом і сіллю зустріли учні. Музейний фонд вже налічує понад 200 експонатів, що розміщені в шести експозиціях.
Наш історико – етнографічний музей щиро дякує за своє народження всім, хто зробив для цього внесок, і гостинно запрошує відвідати заклад.
Ірина Семенюк – Федоренко, громадський директор Михайлівського історико – етнографічного музею.
Проглядів матеріалу: 210 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (0)


Пошук

Фінанси

ЛМТ

На допомогу

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2019