«Патріотичне виховання на уроках християнської етики» - такою була тема районного інструктивно-методичного семінару вчителів етики та християнської етики, що відбувся 30.01.2015 у конференц-залі РМЦ управління освіти. Захід проводився згідно графіка семінарів методичного центру, під керівництвом методиста – Білан І.В. за участю команди вчителів, що представляли Глибоцький район на 8 міжрегіональній міжконфесійній зимовій школі християнської етики з 12 по 19 січня у м. Трускавець.
Панчук О.В. – директор Нижньосинівецької ЗОШ, Світик О.Ф. – ЗДНВР Димківсткого НВК, Блуй С.Г. – вчитель Турятського НВК, Білоус Д.Г., Калинюк О.В. – вчителі початкової ланки Михайлівського НВК та голова методоб`єднання вчителів християнської етики, головний спеціаліст управління освіти – Рєпіна О.М. ділилися своїми враженнями від низки змістовних, добре спланованих різноманітних форм оздоровлення тіла та душі.
«За багато років педагогічної діяльності мені доводилося побувати на різних курсах – розповідає О.Ф. Світик, - але зимова школа християнської етики – це найкращі курси не лише педагогічного, але й особистісного зростання в моєму житті».
С.Г. Блуй наголосила, що індуктивний метод, як основний, визначений організаторами школи, науковий інструментарій для пізнання Святого Письма, допомагає вчителеві самому оволодіти біблійним текстом та навчити цього учнів, формуючи в такий спосіб стійкий інтерес до вічних істин».
На щільному графіку занять, які розпочиналися о 9.00 та закінчувалися о 21.30 акцентувала Білоус Д.Г., назвавши, однак, таке навантаження виправдним, беручи до уваги зміст та форми роботи, запропоновані організаторами.
Загалом, всі учасники зимової школи висловили свою вдячність її організаторам – Федораку В.Ф. – методисту ІППОЧО та Горбачовій Л.І. – викладачу Міжрегіонального, міжконфесійного інституту служіння настановленням, головному спікеру та натхненнику заходу, а також закликали присутніх скористатися наступною нагодою взяти участь у 9 літній школі християнської етики.
Передати присутнім основну ідею духовних студій зимової школи та закликати до консолідації зусиль задля миру в Україні - такою була мета уроку-майстер-класу «Молитва у часи лихоліть та збройних конфліктів: «Отче наш» - закони якісної комунікації людини зі Всевишнім» представленого Рєпіною О.М. Значення змісту кожної фрази молитви Господньої, важливість хвали та прославлення на прикладах молитви біблійних царів – Єзекії та Йосафата перед загрозою вторгнення ворожої армії, спонукало учасників об`єднати зусилля і започаткувати створення так званої – «Молитовної сотні». Займеннник «ми», що вживається в «Отче наш» у різних формах 8 разів, мотивує молільників до усвідомлення спільної відповідальності та є потужним закликом до спільної молитви.
Молитися за мир в Україні, захист кожного воїна української армії, захист волонтерів у зоні АТО, мудрість керівників усіх рівнів задля збереження життів громадян, одужання та реабілітацію поранених, сім`ї загиблих, про біженців тощо – такий широкий спектр проблем, в успішному вирішення яких молитва відграє не останню роль – «Замість скаржитись і нарікати – молитися і не переставати!».
Така ідея була щиро підтримана представниками Глибоцької РДА – гістьми семінару – начальником відділу у справах сім`ї та молоді – Сабран О.М. та керівником відділу внутрішньої політики – Костецькою Г.В. Учасники та гості семінару домовилися розпочати зі спільної молитви за Україну
о 7.00 та 19.00 щодня. А також, за умови погодження з керівництвом ЗНЗ та за згодою учнів і батьків, ідею спільної молитви втілити на загальношкільних лінійках.
Біблійні приклади молитви – Псалом 102, біблійні тексти, що дають надію – Об`явлення Івана Богослова – 21,22 розділи та поетичний зразок «шкільної» молитви «Отче наш» представили вихованці гуртка «Культура мови і спілкування РБТДЮ – Мунтян Анна та Рєпіна Анастасія.
Молитва за рідну землю, що торкається не лише розуму, але й душі, здатна вкарбувати любов до Батьківщини на найглибшому рівні у юному серці.
Молитва за Україну
(за зразком молитви «Отче наш»)
«Отче наш, що на небі»
Єдиний наш Батьку, що з неба нас бачиш,
Почуй з України наш г
...
Читати далі - тисни тут