20 серпня 2015 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулася інструктивно-методична нарада із завідувачами районних/міських методичних центрів «Організація методичної роботи в закладах освіти у 2014/2015 н.р.».
У роботі інструктивно-методичної наради взяли участь Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Володимир Дудчак, голова обласного комітету профспілки працівників освіти і науки; Тамара Богачик, заступник директора ІППОЧО з науково-методичної роботи; завідувачі НМЦ Інституту післядипломної освіти; Марія Тріска, директор Буковинської Малої академії наук учнівської молоді; Василь Безручак, юрист обласного комітету профспілки працівників освіти і науки; завідувачі районних/міських методичних центрів.
Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області привітавши присутніх, у своєму виступі звернув увагу на реформування в галузі освіти, проблеми, які виникли в методичній службі та окреслив завдання, які стоять перед освітянами області у новому навчальному році.
«Ми б хотіли обговорити те, яким ви бачите наше місце в системі освіти тому, нам необхідно обмінятися думками, ідеями та пропозиціями, адже проблеми необхідно вирішувати спільними зусиллями», – констатував Григорій Іванович.
Проблеми функціонування методичних служб області в умовах оптимізації мали можливість обговорити завідувачі РМК/ММК з головою обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Володимиром Дудчаком, який у ході свого виступу наголосив: «Головне завдання профспілки – щоб не звільняли людей. Відзначу, що на нашу думку, і думку багатьох фахівців, методична служба в освітній системі – необхідна».
Заступник директора з навчально-методичної роботи Інституту Тамара Богачик ознайомила учасників наради з пріоритетним завданням післядипломної педагогічної освіти у 2015/2016 н.р. – забезпеченням якісного науково-методичного сервісу в освітніх закладах.
За її словами, реформування сучасної системи освіти передбачає реалізацію нових підходів у педагогічній практиці й відповідно вимагає удосконалення усіх форм методичного сервісу.
«Пріоритетне завдання науково-методичної роботи у навчальному закладі полягає у формуванні готовності педагогів до інноваційних пошуків, можливість самостійно визначити стратегічні напрямки навчально-виховного процесу, його науково-методичне забезпечення. Реалізація означеного завдання можлива за умови, коли в основі організації науково-методичної роботи закладені наступні принципи: оперативність, мобільність, випереджаючий характер, оптимальне поєднання індивідуальних і колективних форм, практична спрямованість культурних знань і моральних цінностей.
Варто зауважити, що науково-методична робота як цілісна динамічна система складається з двох підструктур – навчально-методичної і науково-дослідницької.
Система науково-методичної роботи покликана вирішувати такі основні завдання:
- підвищення рівня теоретичної і психолого-педагогічної підготовки педагогічних працівників;
- організацію роботи по вивченню нових освітніх програм, навчальних планів, освітніх Державних стандартів;
- систематичне вивчення, узагальнення і поширення передового педагогічного досвіду, впровадження досягнень педагогічної науки;
- збагачення новими педагогічними технологіями, формами і методами навчання та виховання;
- підвищення загального рівня професійно-педагогічної культури», – зазначила заступник директора Інституту.
Також, Тамара Богачик зауважила, що важливою складовою неперервної освіти, окрім формальної, є і неформальна освіта, яка забезпечує безперервне навчання педагогів, дає можливість набувати знання, уміння й навички, виробляти погляди й адаптуватися до постійних змін у соціальному середовищі.
«Плануючи роботу з педагогічними кадрами, методичні служби всіх рівнів мають осмислити пріоритетні напрямки роботи, визначити основні чинники подальшого розвитку освітньої системи», – підкреслила Тамара Степанівна.
В обговоренні організації навчально-виховного процесу в освітніх закладах області у 2015/2016 н.р. взяли участь завідувачі науково-методичних центрів ІППОЧО, які окреслили основні завдання для педагогічних працівників методичної служби області: Іван Климюк, завідувач відділу навчального забезпечення та дистанційної освіти; Світлана Куриш, завідувач кафедри методики викладання філологічних дисциплін; Ганна Скрипська, завідувач НМЦ природничо-математичних дисциплін; Марія Одинак, завідувач НМЦ безперервної педагогічної освіти; Діана Романовська, завідувач НМЦ практичної психології і соціальної роботи; Петро Старовойт, завідувач НМЦ виховної роботи; Наталія Куриш, завідувач НМЦ менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК.
На завершення інструктивно-методичної наради було підведено підсумки та відбувся обмін думками присутніх.
Прийнято методичні рекомендації інструктивно-методичної наради завідувачів РМК/ММК щодо організації методичної роботи в закладах освіти у 2015/2016 н.р.».
...
Читати далі - тисни тут