Неділя, 22.12.2024, 22:35















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2015 » Жовтень » 05

                        Із безлічі професій на землі,

                        Які вже є, яких ще будуть вчити, 

                        Є головна, як вищий, сущий хліб,

                        І назва цій професії – Учитель!

Такими словами розпочалось свято до Дня педагогічного працівника в районному будинку творчості та дозвілля. Привітати освітянську родину прийшли поважні гості:

- Придій  Георгій Васильович, голова Глибоцької районної державної адміністрації;

- Ванзуряк Григорій Степанович , голова Глибоцької районної ради;

-   Гуменний Віталій Васильович,  перший заступник голови районної державної адміністрації;

-  Володимир Васильович Дудчак, голова Чернівецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки;

- Ізраїлик Анастасія Іллівна, секретар Глибоцької селищної ради;

- Звоздецький Іван Денисович,заступник голови Глибоцької  районної ради;

-  Керівники відділів та підрозділів районної державної адміністрації, районної ради;

-  ветерани педагогічної праці.

Наше життя – мов українська вишиванка. Червоне і чорне – тісно переплились у орнамент долі українців. З сумом згадуємо сьогодні колег-педагогів, що відійшли у вічність.

       Україна отримала чимало сумних дат календаря, бо загинуло багато  синів - патріотів за те, щоб ми могли жити під мирним небом і не боятися ворожої кулі.

Ще вчора юні хлопці сиділи за партами, а сьогодні тримають зброю у руках, захищаючи нашу державу.  Присутні вшанували  світлу пам’ять усіх,  хто відійшов у вічність.

Кожен урок, виховний захід, кожна мить у школі – це подвижницька праця вчителя.  Та серед нас є герої, що сьогодні на передовій захищають наш мир і спокій – це Чорней Мирослав Костянтинович, Лукашев Дмитро Олексійович, Горпиняк Тарас Сергійович, Григорович Віталій Васильович.

Особливі вітання лунали  колегам-освітянам, що сповна виконали свій патріотичний обов’язок на Сході України:Ткачуку Василю Филимоновичу, керівнику гуртка Глибоцького будинку творчості, дітей та юнацтва;  Чорнопиському Ярославу Миколайовичу, директору Корчівецької загальноосвітньої школи;  Кіфірюку Віктору Михайловичу, оператору котельні Турятського НВК; Чорнею Мирославу Костянтиновичу, керівнику гуртка Глибоцького будинку творчості, дітей та юнацтва.

Ведучі свята  дарували теплі слова привітання всім тим, хто щодня, щохвилини живе школою, її проблемами і потребами, забезпечують усі умови для якісної роботи вчителя і учня. Щиро вітаємо бухгалтерів, методистів, спеціалістів, бібліотекарів, працівників психологічної служби, керівників гуртків, помічників вихователів, шкільних медсестер, водіїв автобусів, кухарів, техпрацівників.

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 791 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

Достигла осінь на медах
  В’є прозорі павутинки літа.
  Іде по сонячних світах
  Через країну знань мій вчитель,
  Із покоління в покоління
  Дитячих душ хранитель,
  Зоря любові і добра,
Що має ймення – вчитель.

 У народі кажуть: "Письменник живе у своїх книжках, художник - у картинах, скульптор - у створених ним скульптурах, а вчитель - у думках і у справах учнів". Тому кожна людина з почуттям вдячності згадує свою рідну школу, своїх духовних батьків - вчителів.  Із року в рік учитель продовжує себе в своїх учнях. Його думки, почуття, щедро віддані дітям, працюють на майбутнє. Образ улюбленого вчителя, доброго і водночас вимогливого, вихованці пам’ятають усе життя. В Йорданештській ЗОШ І-ІІІст. свято «День Вчителя» - це неймовірне свято. Учні 11 –го класу привітали вчителів із професійним святом і приготували з цієї нагоди святкову програму. Стала гарною традицією проводити на День Вчителя день дублера. Цей день знаменується тим, що уроки проходять в незвичайній формі, адже уроки ведуть учні. Побувавши на один день в ролі вчителів учні розуміють яка нелегка праця Вчителя. Привітати з днем Вчителя наших вчителів приїхав депутат Чернівецької обласної ради,генеральний директор ТзОВ «Надія» - Бічер Василь Георгійович та сільській голова – Лютик Георгій Флорович.

 

  педагог – організатор         Шапка А.М.М.

  ЗДВР                                      Кирчу О.Г.

Проглядів матеріалу: 800 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

  До поки сонце світить з висоти,

Щебечуть птахи, зацвітають квіти,

Ми Вам життям бажаєм твердо йти,

І дням наступним від душі радіти!

Хай щастя завжди супроводить Вас,

Людська повага й шана не минають,

А вашу мрію й працю повсякчас

Лиш визнання вінчають!

Учнівське самоврядування Карапчівського ліцею зробили цей день особливим. У цей святковий день навіть стіни навчального закладу вітали вчителів – квітами, різнокольоровими кульками.
        З актового залу  чути голоси ведучих. Директор ліцею Є. В. Товарницький та сільський голова Іонець В. Г. привітали всіх  працівників ліцею з професійним святом. У дружній, теплій атмосфері пройшли виступи учнів 11 класів. Кожен спішив висловити слова подяки своїм вчителям. Адже вчитель – сіяч, невтомний мудрий садівник, лікар, котрий лікує душі. Учитель заглядає у минуле, живе у сьогоденні, прокладає місток у майбутнє.

Комісія з питань преси та інформації друкувала спеціальний випуск шкільної газети.

            Левчук Аліна Георгіївна  ­-  педагог -організатор  Карапчівського ліцею

 

Проглядів матеріалу: 558 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

  В Черепковецькій   ЗОШ І-ІІІ ступенів 2 жовтня до Дня вчителя проведено день учнівського самоврядування. Протягом дня  одинадцятикласники проводили уроки, організували  робочу лінійку , де нагородили вчителів школи грамотами. Випускники естетично оформили два корпуси школи та всі кабінети.

Не залишили осторонь і  вчителів - пенсіонерів, вручивши їм квіти та солодощі. День учнівського самоврядування допоміг учням  усвідомити відповідальність учительської професії .

Запланований концерт для вчителів , підготовлений  всіма учнями школи перенесено у зв’язку з жалобою за учасником АТО , односельчанином, Копачуком В. П.

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 598 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

    На дворі вже осінь…Про те, діти ще й досі згадують про чудове  тепле літо. Сьогодні  вихованці Черепковецького ДНЗ  відтворювали  свої спогади у малюнках та складали короткі про те захопливі розповіді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 604 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

   Краса природи завжди дивує, захоплює та ще будить дивні почуття смутку, тривоги, захвату і радості одночасно. А ще щось таке, чого не можна виразити словами. Осінь! Яке диво повсюди: чарівні ліси вбрані в золото і багрянець, луги із пожовклою травою, яскраве сонце на чистому синьому небі. А вільний вітер гуляє просторами і знімає жовті листочки, гойдає їх в останньому польоті і бережно кладе на землю. Спокій і тиша повсюди. Нема кому співати у чарівному бездонному небі, бо полетіли у вирій пташки у передчутті холоду і голоду.

Так, вже доброю традицією в Черепковецькій ЗОШ І-ІІІст.  стало проведення свята «Квіти - очі землі»- виставки творчості учнівських робіт . Свято квітів,  яке припадає  на четвертий тиждень вересня,відбулося і цього річ.  Школа замайоріла всіма барвами веселки. Шкільну площадку наповнили яскраві букети з найрізноманітніших квітів. 

Педагог організатор                                                    Колотило С.І.

Проглядів матеріалу: 504 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

  День вихователя і всіх дошкільних працівників – свято, до якого готуються так само ретельно, як до будь – якого іншого свята. І свою особливу доброту і вдячність проявляють, звичайно діти. Адже дитячий садок для них – другий дім, в якому завжди прийдуть на допомогу. А вихователь – найвірніший і найвідданіший друг. З ним можна і пограти , і позайматися, і погуляти, і навіть поділитися секретом.

У Черепковецькому ДНЗ  29 вересня був організований виховний захід присвячений Дню дошкілля. У садочку лунали щирі вітання, веселі пісні, ігри, танці, але найбільше дітей захоплювали цікаві конкурси. Педагоги  та діти отримали масу задоволень від проведеного свята.

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 455 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 523 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

        Учитель творить Людину. Ці мудрі й ваговиті слова можна сказати тільки про матір і батька.

В. О.  Сухомлинський

   Зворушливим пройшов День учителя в Тереблеченській ЗОШ І-ІІІ ст. З самого ранку учні 9 класу підготували гарний сюрприз для всіх педагогів школи. Вони прикрасили вхід у шкільний двір та в школу, зустрічали вчителів хлібом-сіллю та гарними словами. Під луною пісень про вчителів учні прикріплювали до грудей педагогів вітання.

Літературно-музична композиція «Для Вас,  наші любі вчителі» торкнулася кожної струни вчительської душі. Учні продемонстрували відеофільм, в якому вчителі школи були головними героями. Поруч із вчителями школи на свято були запрошені педагогічні працівники, що знаходяться на заслуженому відпочинку.

Свято завершилось врученням квітів вчителям-ветеранам.Вітаємо всіх педагогічних працівників району !

ЗДВР    Чупрун В.Л.

Голова п/к      Панчук О.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 502 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

   Бібліотека –   скарб всього людства. Слово бібліотека походить від назви першої книги Біблії. 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек і ми відсвяткували  його, перетворивши звичайних учнів в казкових героїв.

 В святі приняли участь учні третього класу, які розповідали вірші про бібліотеку та книжки, і ми всі на мить потрапили в казку.

Книга – це екскурсовод в незвіданий світ пригод, казок, науки. Саме книги споконвіку цінуються всіма народами, адже завдяки їм люди пізнавали світ, вивчали природні науки, збагачували свій словниковий запас новими літературними висловами й словами, а бібліотека – скарб всього людства.

Згідно річного плану роботи Тарашанської загальноосвітньої школи, з метою залучення учнів до відвідування шкільної бібліотеки, зацікавлення художньою літературою, розвитку читацької культури, виховання естетичного смаку та бережного ставлення до книги, в школі відбувся Тиждень бібліотеки.

Проглядів матеріалу: 474 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

    Усім давно відомо, що книга - то наймогутніше джерело і скарбниця знань, а бібліотеки називають храмами мудрості.Бібліотека – не тільки неодмінний атрибут будь-якого навчального закладу, але й одне з найцінніших надбань нашої цивілізації.

30 вересня з нагоди відзначення  Всесвітнього дня бібліотек відбулася екскурсія учнів 1 класу в   бібліотеку та бібліотечні уроки в 5-9 класах. Найкращі читачі та "книжкові лікарі" були нагороджені подяками.

Бібліотекар Червонодібровського НВК  Горло  Н.С.  розповіла дітям про історію створення книги та виникнення бібліотек. Після цікавої розповіді діти переглянули книжкові виставки та дійшли висновку, що книга у кожному домі має стати найкращим другом. Адже від цього нам краще й легше буде жити, спілкуватися, знаходити друзів.

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 493 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

   Всеукраїнський день бібліотек відзначають 30 вересня згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 р. № 471/98.
Перші книгосховища, про які маємо достовірні свідчення — це бібліотеки глиняних плиток із клинописом Ассирії, Вавилонії, Урарту. У бібліотеці Ашшурбанапалабулу не менше 20 тис. глиняних плиток. У бібліотеці працювали астрономи та астрологи, граматики й математики, будівельники й лікарі, юристи, письменники та жерці. 
Афінська бібліотека VІ ст. до н. е. складалась із книг, що були написані на дощечках, шкірі і папірусі, в ІІІ ст. до н. е. виникла Пергамська бібліотека та її суперниця Олександрійська бібліотека єгипетських царів-бібліофілів — Птолемеіо. У ній нараховувалось не менше 200 тис. сувоїв. 
У Стародавній Греції та Римі були й особисті зібрання книг: Еврипіда й Демосфена, Платона й Аристотеля. Цицерон мав бібліотеку в Римі і на приміській віллі. Першу публічну бібліотеку заснував у Римі в 39 р. до н. е. друг Вергілія та Горація — Гай Азіній Поліон.
Глибоцький ліцей також долучився до святкування даного свята.
Були проведені такі заходи:
1. Екскурсії в бібліотеку першокласників.
2. Виставка нових надходженнь.
3. Бібліотечні уроки.
4. Проведення читацької конференції.

Перші книги, схожі на сучасні, з’явились приблизно у I ст. н. е. Називались вони кодексами (у буквальному перекладі — книга з дерева). Уявіть собі дощечку із заглибленнями. У них заливався розплавлений віск. Писали по воску гострою металевою паличкою — стилем. Декілька таких дощечок з’єднували шнурком у книги. Поступово стали робити сторінки з більш легкого матеріалу: спочатку папірусу, а потім пергаменту. 

У середні віки виникли майстерні письма — їх називали скрипторії. Щоб суцільний текст легше читався, його ділили на шматки червоними лініями. Робив це майстер, який називався рубрикатором. Поля книг часто покривали орнаментами. Це була робота іллюмінатора. Заможні люди замовляли для книг дорогі оправи, прикрашені сріблом, золотом і дорогоцінним камінням. Але й ті книги, що не мали таких оправ, були дуже дорогими.

Спосіб друку відтисками — типографію, що зберегла багато найголовніших властивостей до нашого часу, — винайшов у ХV ст. Йоганн Гутенберг.

У 1574 році Іван Федоров видав першу друковану «Азбуку», яка збереглась лише в одному примірнику. Книжка знаходиться в США, у бібліотеці Гарвардського університету. Однак історія зберегла й інші імена першопечатників: Мстисливец Петро Тимофєєв; Готан Варфоломей — любский печатник (м. Любек); Мессінгер Ганс (Бокбиндер) — датчанин; Тирасьєв Никифор; Андронік Тимофєєв Невєжа, Іван Невєжа (син Андроніка); Мамоничи Кузьма, Лев, Лука — власники друкарні в домі Мамоничів; Гарабурда Васль Михайлович; Аніка Феодір Феофан Псковитянин; Онисим Михайлов Радишевский (який прибув із Острогу); Федір Болобан (Вільно, 1604 г.); Микита Федеров Фофанов; Беринда Памво (молдавский уроженець, Київ); Тарасій Земка (Київ); Тимофій Олександров, власник приватної типографії з 1626 р. (Київ); Ієромонах Павло Домжив-Люткевич (помістя кн. Григорія Четвертинського), ієродиякон Сильвестр; Сперидон Соболь (Кутсинський монастир, 1631 р.); Михайло Сльозка (Львів, 1646 г.).

Найстаріший спосіб боротьби з книжковими злодіями, який широко практикувався в Україні: на полях книги або на її початку писалося сильне закляття або лайливі слова на адресу того, хто захотів би цю книгу привласнити. Наприклад: «Хто би мав сю книгу красти, тому сім літ свині пасти».

(За матеріалами Інформаційно-просвітницької сторінки ВДПУ (http://library.vspu.edu.ua/html/ist1.htm))

Історія бібліотечної справи в Україні

Великий князь Ярослав Мудрий по праву вважається першим бібліофілом Київської Русі. Під час його князювання (1019–1054 рр.) при дворі правителя переписувалися та перекладалися книги, привезені з Греції та Болгарії.
Саме Ярослав Мудрий заснував першу державну бібліотеку. У розміщеному на території Софійського собору книгосховищі в той далекий час вже налічувалося майже тисячі томів, серед яких були літургійні книги, література для світського читання, різні документи.
На жаль, до наших днів збереглися лише «Остромирове Євангеліє», «Ізборнік» Святослава 1073 року, «Ізборнік» 1076 року та Реймське Євангеліє, причому останнє зберігається в міській бібліотеці міста Реймса (Франція). Справа в тому, що дочка Ярослава Мудрого — Анна — під час коронації в стародавній столиці Франції присягала на Євангелії, вивезеному з Києва. Протягом століть французькі королі робили те ж саме. Тому воно й стало називатися Реймским.
На честь першої на Русі бібліотеки на території Софійського собору встановлено пам’ятний знак (1969 р., скульпт. І. Кавалерідзе). 

Найстаріша в Україні діюча бібліотека — наукова бібліотека Львівського університету. Бібліотека була заснована 1608 року як навчальна книгозбірня школи при єзуїтському колегіумі. Принципи її організації були обумовлені в навчальному статуті «Ratio Studiorum» — головному документі школи, а з 1661 року — Академії. Бібліотеку очолював префект, якого обирали з-поміж магістрів (хоча зрідка траплялися випадки обрання студента філософії або теології). Бібліотекарі мали старанно стежити за розвитком навчального процесу та потребами навчальних курсів і допомагати префектові формувати замовлення для книгозбірні: студенти не повинні були відчувати «ні браку потрібних книжок, ні надміру — непотрібних». 
Одним із важливих засобів заохочення студентів до користування бібліотекою, яка на кінець XVII ст. налічувала бл. 10 000 книг, були «приватні нагороди» чи «переможні відзнаки», які призначав ректор за рекомендацією викладачів за вивчену напам’ять книжку або за блискуче володіння літературою під час диспутів.
Вагомими втратами закарбувалися пожежі революційного 1848 року в історії університетської книгозбірні — врятовано було лише 13 тис. томів і частину рукописних і графічни ... Читати далі - тисни тут
Проглядів матеріалу: 628 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)

   У Слобідському НВК відзначали свято саме 2 жовтня.  Уроки в переддень свята, тобто у п'ятницю, проходили  цікаво і легко -  проводили їх не вчителі, а учні старших класів.

За спостереженням школярів, вчителі цього дня добрі й веселі, як ніколи, адже вони приймали квіти і привітання. У святковому концерті «Для Вас найрідніші » брали участь учні 1 – 9 класів.

Старшокласники прикрасили подвір’я повітряними кульками та власноруч оформили напис «Для Вас найрідніші».

Звучало багато привітань ведучими свята, учнями молодших та старших класів.

  Також учениці 7-го, 6-го, 5-го, 4-го, 3-го та 2-го класів привітали вчителів  піснями, такими як: «Вчителько рідна», «Вже осінь завітала в Україну», «Вчителько моя», «День учителя» та на завершення свята прозвучала пісня «День за днем летять роки».                

На свято були запрошені колишні працівники школи: директор – Романюк Р. М. та вчитель української мови та літератури Новак В. Я.

Всім вчителям, запрошеним ветеранам та працівникам  школи в кінці свята були вручені квіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 461 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.10.2015 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Жовтень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024