Щороку український народ відмічає свято Покрови – покровительки всього козацького роду. Це свято є не тільки релігійним, а й національним. Указом Президента України – 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва.
В рамках тижня козацьких традицій в Луковицькій ЗОШ проводилася посвята в козачата учнів 2-го класу, яких було нагороджено козацькими грамотами та урочисто прийнято до козацьких лав.
Для учнів школи проводились змагання «Козацькі забави», всі бажаючі змагались у спритності, силі, влучності, дотепності, козацькій звитязі.
Говорять старі люди, що козацькому роду – нема переводу. І сьогоднішні змагання показали, що в Луковицькій школі козачата не дадуть згинути козацькій славі.
![](/dntym/20181012_140939.jpg) ![](/dntym/20181012_134553.jpg)
![](/dntym/20181012_135455.jpg) ![](/dntym/20181012_140247.jpg)
![](/dntym/20181012_143607.jpg) ![](/dntym/20181010_153451.jpg)
|
![](/dntym/20181010_135256.jpg)
Традиційно в Луковицькій школі проводився фестиваль юнацької творчості «Луковицька зіронька». У фестивалі брали участь учні з 1 по 11 клас. Виступи учасників оцінювало журі за 5-ти бальною шкалою у номінаціях: поезія, вокал та хореографія.
Серед учнів початкової школи І-місце розділили між собою учениця 3 класу Косован Анастасія та учениця 4 класу Гнатюк Надія.
Серед учнів середньої школи І місце між собою розділили учениця 5 класу Топольницька Юлія та учениця 8 класу Рихло Анастасія.
Дякуємо всім учасникам за участь у фестивалі!
![](/dntym/20181010_135610.jpg) ![](/dntym/20181010_135802.jpg)
![](/dntym/20181010_142535.jpg) ![](/dntym/20181010_142847.jpg)
![](/dntym/20181010_144154.jpg) ![](/dntym/20181010_144842.jpg)
![](/dntym/20181010_150226.jpg) ![](/dntym/20181010_150720.jpg)
|
Складний для України час вимагає відродження та безперервної еволюції питань національного змісту і характеру. Адже перемогу в житті здобуває не сила рук і навіть не сила розуму, а сила духу. Важливо, щоб сучасні діти, юнацтво, мали розум, зігритий серцем, інтелект, не байдужий до долі народу, нації, батьківщини, щирі прагнення, здатні виплекати сонцелюбні пагони віри у вічні цінності та високі національні ідеали.
У передддень 14 жовтня – Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці – у Привороцькій ЗОШ було проведено виховна година «День українського козацтва» ( 8-9 кл.), виховний захід «День захисника України» (5А-5Б кл.), конкурс малюнків «В серцях несемо вдячності немало всім тим, хто землю боронить» (5-9 кл.), метою якого стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх. І дорослим, і дітям було відрадно, що вони причетні до гарної із славних традицій – вшанування захисників Вітчизни.
З великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає, хоч і оскаженіле часом, але нице перед силою Правди зло.
![](https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=1920x400:format=jpg/path/sefb82b78b1823451/image/i2e29b13d33384f20/version/1539370353/image.jpg)
![](https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=1920x400:format=jpg/path/sefb82b78b1823451/image/i27d2f08faf609e89/version/1539370353/image.jpg) ![](https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=1920x400:format=jpg/path/sefb82b78b1823451/image/i20e6f48230040d00/version/1539370353/image.jpg)
|
Виховання громадянина – одне з найважливіших завдань сьогоднішньої школи. Це процес, який сприяє формуванню комплексу таких особистісних якостей і рис характеру, як патріотична свідомість, відповідальність і мужність, готовність працювати на благо Батьківщини, захищати та зміцнювати її міжнародний авторитет; повага до культури, звичаїв і традицій нашої країни.
Тому з метою виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотично зрілої особистості та ціннісного ставлення юних громадян України до історичних культурних і духовних надбань українського народу у Волоківській ЗОШ І-ІІІ ступенів до Дня захисника України проходив тиждень козацької слави «Степ і воля – козацька доля».
Розпочався він із святкової лінійки «Славні часи козацтва», на якій виступили члени учнівського самоврядування.
Протягом тижня для учнів 1-11 класів були проведені тематичні години класного керівника : «Свято Покрови - свято українських козаків», у вівторок у шкільній бібліотеці діяла тематична виставка літератури «Козацька слава живе». Крім цього, для учнів 11- го класу була організована і проведена інформаційна перерва, під час якої вони мали змогу ознайомитись із короткими відео презентаціями про історію виникнення українських козаків. Упродовж тижня, перед початком занять члени учнівського самоврядування проводили з учнями патріотичні руханки, виконуючи різні фізичні вправи.
Проведені заходи закріпили знання дітей про славне минуле українського народу, боротьбу за волю, незалежність України.
![](/dntym/IMG_20181009_102915.jpg)
![](/dntym/IMG_20181011_120036.jpg)
\
![](/dntym/IMG-f60d55057f0e11da5dbf6409e0ea8f56-V.jpg)
![](/dntym/IMG-ca0c8f0178f60f8d953837ec14d32cbb-V.jpg)
|
Тематичний тиждень, присвячений захисникам Вітчизни, у Грушівському НВК був наповнений різноманітними подіями і заходами, метою яких є вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, формування патріотичної свідомості у підростаючого покоління.
З 8 по 12 жовтня класні керівники 1-4 класів, а саме: Мудрак М.Г. (кер. 1-го класу), Попеску М.Г. (кер. 2-го класу), Кімчинська М.І. (кер. 3-го класу) та Беженар Р.І. (кер. 4-го класу) провели години спілкування на тему: «Майбутній захисник України». На уроках трудового навчання і образотворчого мистецтва у початкових класах, діти намалювали малюнки відповідно до тематики даного свята, а дівчатка оформили листівки-привітання для майбутніх захисників, хлопчиків свого класу.
Вихователь ГПД Попович В.Г. провела бесіду на тему: «Захист Вітчизни – гордість України», після бесіди учні висловили свої думки через призму своїх малюнків.
Класні керівники 5-7 класів, а саме: Галушка Ж.І., Доготар К.В. та Попович А.М. провели класні години на тему: «Свято Покрови – свято українських козаків», а у 8-9 кл. вчитель українознавства Оленюк В.О. провів урок мужності на тему «14 жовтня – День захисника України». Учні 7-9 кл. також переглянули відеоматеріали про борців за незалежність та воєнну історію України та її героїв.
До Дня захисника України вчитель образотворчого мистецтва Захарчук М.І. у 5-7 кл. організувала конкурс малюнків «Козаки очима дітей». Юні живописці були нагородженні почесними грамотами.
У «День захисника України» ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників нашої Вітчизни! Ми вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу!
З Днем захисника України!!!
Заступник директора з ВР Зінкевич Д.В.
![](/dntym/novyh765j_risunok.png)
![](/dntym/novyj_rcdvfv2.png)
![](/dntym/novyj_riscvvfffvgbbbbbgbfok-4.png)
![](/dntym/novyj_risunok_bttb-6.png)
|
З нагоди Дня українського козацтва та Дня захисника України у всіх навчальних закладах району проводяться навчально-виховні заходи патріотичного спрямування. Так, 12 жовтня в Слобідському навчально-виховному комплексі відбулися спортивні змагання «Козацькі забави», які пройшли між учнями 5-9 класів. Змагання визначали найвитриваліших та найсильніших у 7 видах змагань, які вдало поєднували виховання здорового способу життя із національними традиціями та культурною спадщиною українського народу. Нагороди отримали всі учасники. Завершився день у школі смакуванням козацького кулешу, приготований в умовах польової кухні. Пригощали всіх охочих, дітей та працівників НВК.
![](https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/43788138_713876388970761_4455394108441100288_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=43be3495c9bdc932897d8dd21688d726&oe=5C4CD134)
![](https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/43626264_713875162304217_7687263849430384640_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=4ed9b78fc16b5f0c199839e528100b6d&oe=5C458329)
![](https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/43950750_713875465637520_4062726908087894016_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=611530630228c0b345302b6d4a196377&oe=5C86EC17)
![](https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/43736658_713876142304119_7921506521031114752_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=6264e8383715a9a4e6bcf6df88730c1e&oe=5C3E8DD5) ![](https://scontent.fiev4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/43879043_713875352304198_1762984294327779328_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fiev4-1.fna&oh=cc42e500728f1043f8964ce654c1ea5f&oe=5C83AE1E)
|
|