Фахова майстерність вчителя як один із компонентів
підвищення якості освіти
25 жовтня 2018 року на освітянському просторі Глибоцького району Чернівецької області відбувся районний семінар вчителів біології та хімії з проблеми: «Фахова майстерність вчителя як один із компонентів підвищення якості освіти». Координатором заходу була Блисенко Ольга Василівна, методист Управління освіти Глибоцької РДА, яка запропонувала формат проведення об’єднаної зустрічі двох закладів освіти. Пропозиція знайшла підтримку вчителів біології та хімії Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Тіміш Р.Я., Цуркан М.К.) та Багринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Горечка М.І.) на базі якої саме проводився захід.
Багринівський заклад освіти привітно зустрів вчителів хімії та біології Глибоччини та вразив одразу своїм оновленим зовнішнім виглядом. Директор школи, Акатріні М.М., запропонував відвідати новостворений музей історії освіти в селі та презентував візитку школи.
З досвіду роботи вчителя біології Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тіміш Родікі Яковлівни була розкрита тема «Підвищення фахового рівня педагога – шлях до методичної майстерності». Основні тези презентації: компетентність, компетентнісний підхід, професійна компетентність, компетентний педагог, методична компетентність. Визначено актуальні напрямки розвитку та удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників. Привернута увага щодо поглиблення знань сучасних тенденцій розвитку науки, зокрема педагогіки, педагогічної інноватики, педагогічної психології тощо. Перехід від науково-теоретичних аспектів теми у практичну площину відбувся через піраміду навчання за методом перевернутого навчання. Обмін досвідом, навчання інших, практичні роботи, рольові ігри, обговорення в групах, демонстрації тощо є дієвими формами впровадження яких збільшує відсоток засвоєння знань, відповідно сприяє підвищенню якості освіти.
Цікавим, незвичайним для формату семінарів виявився урок у 8 класі «Характеристика хімічних елементів за їхнім положенням в періодичної системі та будовою атома» який провела вчитель хімії Волоківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Цуркан Моніка Костянтинівна. Урок засвоєння нових знань відповідав формату конкурсу «Вчитель року», тобто вчитель працювала вперше з даним класом. Треба визначити майстерність педагога та його фахову підготовку. Саме за змістовну науково-теоретичну частину заняття оцінено на високому рівні вчителями.
Комбінований урок біології у 7 класі «Паразитичні безхребетні тварини» провела вчитель біології Багринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Горечка Мар’яна Іванівна. У своєї роботі вчитель використала низку інтерактивних форм та методів діяльності з учнями. Більшість принципів інтерактивного навчання витримано вчителем. Слова Джудіт Рен’ї : «Учні мають розповідати один одному та світові про те, що вони знають, для того щоб виявити, що саме вони знають. Розповідаючи всім іншим, вони тлумачитимуть світ так, як його бачать» саме про цій урок.
Методичні поради, питання щодо підготовки до Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології, хімії та екології, рішення розрахункових задач з хімії, підведення підсумків та вироблення рекомендацій семінару у формі круглого столу який провела Блисенко О.В., підвела всіх учасників районного семінару до висновку – обмін досвідом педагогів - це завжди взаємозбагачення.
...
Читати далі - тисни тут