Понеділок, 23.12.2024, 16:08















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2018 » Жовтень » 16 » Любов до Батьківщини починається з пізнання рідного краю
16:34
Любов до Батьківщини починається з пізнання рідного краю

 

  Любов до Батьківщини - це одне з найглибших людських почуттів, закріплених віками. В.О.Сухомлинський у своїй книзі "Народження громадянина" переконливо довів, що основою громадянської свідомості особистості є патріотизм, любов до Батьківщини, свого народу. Він вважав, що патріотизм потрібно прищеплювати з раннього дитинства на основі розвитку позитивних емоцій. Любов до Батьківщини починається з любові до своєї малої батьківщини - місця, де людина народилася.

Знайомство з рідним краєм, його людьми, природою сприяє становленню дитини як соціальної особистості, духовному зростанню маленьких українців. Величезне значення у патріотичному вихованні дітей має ознайомлення їх з історичною, культурною, національною, географічною, природно-екологічною своєрідністю свого регіону.

Туризм є одним з джерел пізнання людиною світу, а туристські походи є важливим засобом формування світогляду учнів. Подорожі та екскурсії розширюють кругозір, дають можливість краще пізнати історію та географію Вітчизни, пробуджують глибоку любов до природи. Закінчивши навчання, учні часто згадуватимуть рідну школу, туристські стежки, що вивели їх на широку дорогу життя, вечори біля туристського вогнища, які згуртували їх і дали наснагу на добрі діла.

Туризм - не тільки фізичний розвиток, бадьорість, і працездатність, а й відмінний засіб виховання у дітей цілеспрямованості, зібраності, прагнення до пізнання. Романтика пізнання - чи не найцінніша особливість туризму.

Туристські подорожі та екскурсії є великою школою життя для підростаючого покоління. Крім виховання високих моральних якостей та естетичних почуттів, вони розвивають спостережливість дітей, уяву. Збагачуючи свій розум теорією і практикою пізнання дійсності, діти під час подорожей та екскурсій пізнають життя у всій його різноманітності.

У походах діти привчаються до самообслуговування, виробляють потрібні в житті навички та вміння допомагають один одному, раціонально організовую і культурно проводять свій відпочинок, зміцнюють здоров'я, виховують силу волі, високі моральні якості.

Екскурсії і туристські походи відіграють важливу роль у формуванні дитячого колективу, виховують учнів самостійність, підвищують їх відповідальність за доручену справу. У сформованому в походах дитячому колективі з високим моральним гартом слабкий стає сильнішим, боязкий - сміливішим, байдужий чуйнішим, ледар не може уникнути праці. У згуртованому єдиною метою колективі діти розкривають, свої душевні якості, в них викристалізовуються найкращі риси характеру.

Не має, мабуть, людини яка би хоч раз не подорожувала рідним краєм чи не бувала в Карпатах.

Побачити красу гір крізь бризки води намагалися учні Старовчинецького ліцею, Опришенської ЗОШ та Глибоцького ліцею, здійснивши в червні 2018 року водний похід по річках Чорний Черемош та Черемош. Похід на катамаранах гірською річкою поклав початок літнім пригодам юних туристів-мандрівників. У 2016 та 2017 роках учні подорожували по річці Дністер, досліджуючи природу Дністровського каньйону. Набувши під час походів навичок з водного туризму, цього року юні туристи вирішили перевірити набуті навички на гірських річках, а саме Чорному Черемоші та Черемоші.

Чорний Черемош насичений несподіваними поворотами русла, порогами, шиверами, водоскидами, тіснинами, водовертями, які ні на хвилину не дозволяють послабити увагу під час сплавів.

Ключова, найбільш цікава і складна ділянка річки - між селами Зелене та Красник. На цих десяти кілометрах знаходяться основні, найбільш складні та відомі пороги Чорного Черемошу: Дземброня, Біла Кобила, Гучок, Гук. Тут річка майже безупинно піниться і тече з великою швидкістю.

Зливаючись біля села Устеріки, Чорний та Білий Черемоші утворюють річку Черемош.

Черемош має два обличчя: гірське та передгірно-рівнинне. Тож після бурхливих пригод у його верхів’ях сповна відчуваєш радість спокійного відпочинку в пониззі.

Під час походу щодня на маршруті відкривалися фантастичні пейзажі та легендарні місця, які надихали на шедеври видатних митців. Чого тільки варте село Дземброня, де розпочинався похід. Тут бували і творили відомі письменники Леся Українка та Василь Стефаник. Саме урочище Дземброня надихнуло художника і режисера зі світовим іменем Сергія Параджанова на зйомки найвідомішої української кінострічки "Тіні забутих предків".

Береги Черемошу зі своїми геологічними відслоненнями дали змогу відчути себе дослідниками земної поверхні. Майже постійно на шляху зустрічалися цінні, з геологічної точки зору, пам'ятки природи - розрізи палеогенового флішу.

Не оминули уваги учасників походу «Смугарські водоспади. Сім водоспадів різної потужності та висоти розташовані на річці Смугарів поблизу села Розтоки Путильського району. У конкурсі «7 чудес України» вони посіли 9 місце і зараз є ландшафтним заказником.

На шляху до кінцевої точки маршруту – м.Вижниця, біля відомої «Тюдівської стінки», було подолано останню складну перешкоду на маршруті – поріг «Сокільський.

Керування катамараном, огляд перешкод, техніка та тактика їх подолання, організація страховки та відпрацьовання тактики дій у екстремальних ситуаціях – це ще не вичерпаний перелік навик з техніки водного туризму, закріплених учасниками під час подорожі.

Незабутні враження і відчуття від успішного подолання перешкод природної водної стихії – це те, заради чого варто займатись водним туризмом. Подорож стала чудовим зразком справжнього спортивного походу і залишила по собі лише хороші спогади.

Переглядів: 530 | Додав: Ulia_RMC | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024