Уперше в історії України на офіційних заходах з приводу річниці закінчення Другої світової війни цього річ використають європейську символіку. Для вшанування пам’яті полеглих будуть використовувати зображення червоного маку. Така ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та Національної телекомпанії України.
"Пропонуємо новий символ як виявив нашої поваги до тих, хто знищив нацизм. Це буде червоний мак – водночас символ європейський та український. У наших піснях йдеться, що маки зацвітають там, де пролилася козацька кров", – зазначив директор УІНП Володимир В’ятрович.
"День пам’яті, день капітуляції нацистської Німеччини. Треба було як символ щось знакове, що символізувало б не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам’ять і скорботу",- додав керівник НТКУ Зураб Аласанія.
Графічне втілення-алюзія з одного боку червоного маку, з іншого – кривавого сліду від кулі, передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих – головне, що є у війні.
Біля символу логотип містить гасло "Ніколи знову", адже саме в наших руках не допустити повторення жахіть війни, та роки воєнного лихоліття: 1939-1945.
"Друга світова війна була більшою, ніж Велика Вітчизняна. Зокрема, для України. Для України війна почалася в 1939 році, а не в 1941-му", – заявив харківських дизайнер, автор логотипу Сергій Мішакін.
Офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом пройдуть 8 і 9 травня. В 2014 році і надалі разом із Європою та світом, Україна розпочне вшанування загиблих 8 травня – в день підписання капітуляції нацистською Німеччиною – і продовжить традиційні свята 9 травня.
Зокрема, на 8 травня заплановано символічну подію "Перша хвилину миру". Як відомо, капітуляцію Німеччини було підписано 8 травня пізно ввечері. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі. Тож цього року Україна розширяє відзначення пам’яті про війну, яка ніколи знову не повинна повторитися.
Український інституту національної пам’яті закликає медіа та громадськість використовувати червоний мак як український символ традиційних відзначень перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни Європі.
"Великий" хариковский дизайнер Сергей Мишакин что-то путает. З октября 1939 года было Присоединение Западной Украины к Украине. Это было великое событие. 27 октября 1939 г. Народное собрание приняло решение о присоединении к СССР и о включении Западной Украины в состав УССР. В ноябре 1939 г. это решение подтвердил Верховный Совет СССР. 27 июня 1940 г. под давлением СССР Румыния была вынуждена вывести войска с территории Северной Буковины и Южной Бессарабии, которые также были присоединены к УССР (август 1940г.).Таким образом, большинство западноукраинских земель (кроме Закарпатья и Холмщины, Подляшья, Посянья, Лемковщины), а также Северная Буковина и Южная Бессарабия были присоединены к Советской Украине. Объединение украинцев в одном государстве имело огромнейшее значение...
Во время войны около 2,5 млн воинов-украинцев были награждены орденами и медалями, больше 2 тыс. воинам присвоенное звание Героя Советского Союза, из них трижды удостоены этого звания И. Кожедуб, дважды - Д. Глинка, С. Супрун, О. Молодчий, П. Таран. Героями Советского Союза стали 97 украинских партизан и подпольщиков, из них С. Ковпак и А.Федоров - дважды. Около 4 тыс. советским воинам -представителям 40 национальностей СССР было присвоено звание Герой Советского Союза за мужество и отвагу, проявленные во время боев за освобождение территории Украины.