19 жовтня 2018 року на базі Глибоцького РМЦ відбувся районний семінар вчителів трудового навчання (обслуговуючої праці) на тему: «Методичні основи впровадження технологій НУШ на уроках трудового навчання».
Роботу семінару розпочала методист РМЦ Трошина Н.В., яка познайомила присутніх з планом роботи, поставила проблемні питання.
Продовженням семінару була екскурсійна поїздка до клубу родинного відпочинку «Буковинська троя», села Реваківці, Кіцманського району, Чернівецької області.
Ознайомив учасників семінару з місцевістю Воронюк Володимир Іларійович – директор клубу родинного відпочинку «Буковинська троя».
Складовою семінару був виступ завідувача науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ, кандидата філологічних наук, письменниці Стефюк Іванни Іванівни, яка ознайомила присутніх з трипільською культурою у «Буковинській Трої». Засідання круглого столу відбулося в громадському музеї трипільської культури і співпраці з етнографічним проектом «Спадщина» від учбово-методичного центру культури Буковини. Відбувалося все серед атмосфери прадавніх експонатів та реконструйованих зразків кераміки.
Привернули увагу учасників семінару хатинки, побудовані за трипільською технологією.
У залах «Брук-Бету» була організована постійно діюча виставка оригінальних зразків декоративно-прикладного мистецтва Буковини та інших регіонів, де присутні отримали нові знання та масу задоволення: побачили багату колекцію вишивок, тканих виробів, малярства, давній буковинський одяг, рушники, предмети побуту.
Таким чином, організація семінарів із ознайомленням з традиційними народними видами мистецтва Буковини (ткацтво, вишивка, малярство, писанкарство, лозоплетіння, гончарство та інші), майстер-класи потрібні для того, щоб створити потужний осередок популяризації культури нашого краю, адже в новітніх традиційних узорах на кераміці, одязі буковинців використовуються символи та елементи трипільської культури, просто не всі знають та усвідомлюють глибину і багатство народної спадщини.
|