« Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності – це перша заповідь виховання.
У нас не повинно бути нещасливих учнів, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. спіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися».
В. О. Сухомлинський
12квітня відбулося методичного об`єднання вчителів української мови у початкових класах шкіл з румунською мовою навчання на тему «Створення ситуації успіху на уроках української мови в початкових класах».
Семінар відкрила методист РМЦ – Є. М. Леонтій , яка акцентувала: « Успіх – це здійснення мрій ,а мрія – це власне бачення бажаного майбутнього успіху в житті .Ситуація успіху – доволі тонкий педагогічний інструмент. Ним мусить володіти кожен учитель, адже він – майстер, який бере участь у творенні найголовнішого – Людини.
Отже, головний зміст діяльності педагога полягає в тому, щоб кожен учень був успішний, це сприяє розвитку впевненості учня в собі, підвищенню самооцінки, розвитку почуття власної значимості. І головне, що необхідно вчителю — створити оптимістичну установку дитини, забути на деякий час про її недоліки, побачити тільки перспективні лінії її розвитку».
Продовжувала цю думку психолог Глибоцької гімназії Стрельчук О. В. яка провела з вчителями заняття з елементами тренінгу «Створення ситуації успіху для формування ключових компетентностей молодших школярів».
Слід відмітити активну участь вчителів, а також високий рівень презентування виступів вчителя Нижньосинівецької ЗОШ І- ІІІ ст.- Педурару А. Г.( «Методи створення ситуації успіху на уроці»); досвід вчителів Карапчівського ліцею «Створення ситуації успіху на різних етапах уроку» презентувала – Міхай А. Ч.; своїми напрацюваннями та творчими ідеями (Методичний аукціон «Я роблю це так») - поділились вчителі: Мартинюк В. І. ( Сучевенська ЗОШ І-ІІІст.),Михайлюк Н. В.( ВолоківськаЗОШ І –ІІІст.),Кожокар Н. В. ( Опришенська ЗОШ І-ІІІст.).
Далі відбувся майстер-клас на тему: «Створення ситуації успіху на уроках української мови шляхом формування ключових та предметних компетентностей», який на високому рівні провів керівник МО вчитель Грушівського НВК Оленюк В.О.
Також обговорено питання про проведення ДПА у початковій школі в 2018/2019н.р.
Методист РМЦ Леонтій Є. М. підвела підсумки та надала методичні рекомендації з теми семінару а учасники переконалися, що обмін досвідом - запорука ефективної та успішної роботи вчителя.
|