Середа, 15.05.2024, 12:50















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 246 247 248 249 250 ... 351 352 »

     Життя прекрасне, тому що можна мандрувати. І з цим погодиться кожен із гуртківців Глибоцького центру туризму на базі Турятського НВК, які хоча б одне літо провели у профільному пересувному наметовому таборі «Райдуга».

«Райдуга» - незвичайний табір. Тут ми спимо в наметах, самі варимо собі їсти, облаштовуєм бівуаки, відвідуємо різноманітні майстеркласи, зустрічаємось з цікавими людьми, вчимось, спілкуємось, танцюємо, змагаємось, відпочиваємо.

Та не лише табірне життя приваблює наших вихованців. Рік за роком ми підкоряємо все нові й нові вершини, вивчаємо і досліджуємо свій рідний край. Цього року маршрут нашого походу пролягав Свидовцем і Горганами – ще незвіданою для наших гуртківців частинкою Українських Карпат.

Всього група налічувала 14 чоловік – троє дорослих і 11 дітей. Тут і досвічені туристи, такі як Пантєлєєв Олександр, Лінецький Петро, Гуштюк Андрій, Качур Андрій, Нікорич Сергій, а також новачки – Федорчук Дмитро, Сигедін Микола, Олару Інна, Качур Олена, Чорней Юлія, Пинзару Олександра.

Круті схили, стрімкі урвища, неочікувані сніжники, холодні прозорі гірські озера, просторі смарагдові полонини, загублені у просторі та часі, дрімучі старезні ліси, височезні дерева, розсипи курумників і за кілометри жодних ознак цивілізації – вся велич, краса і могутність цього куточка Карпатських гір надзвичайним калейдоскопом поєднались у нашому поході. Додайте хороший настрій і дружню атмосферу, і ви зрозумієте, якою цікавою, веселою і пізнавальною була наша подорож. Взаємодопомога, підтримка, вечори біля вогнища, незвичність туристського побуту згуртувала учасників подорожі. Вони стали більш відповідальними, самостійними , дорослими…

Нас обійняла хмарами гора Близниця, ми бачили похмурі Жандарми, купалися в озері Геришаска, дізнались, де бере початок річка Чорна Тиса, слухали легенду про річку Бистрицю, пориви вітру несли нас вершинами Горганських гір -Синяка і Хом’яка, де незмінними провідниками слугували стовпчики колишнього польсько-чехословацького кордону. Ми раділи прохолоді смерекових лісів і слухали, як шумить водоспад Женецький Гук.

90 кілометрів і всього 8 днів та варті півжиття! Спогади про похід неодмінно будуть одними із найяскравіших і найцікавіших в житті кожного його учасника.

Нас кличе у мандри дорога… Подорожуйте з нами!!!

Троєцька Неля,  керівник  групи.

Проглядів матеріалу: 593 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 03.09.2015 | Комментарії (0)

    25-28 серпня 2015 року  Національна академія педагогічних наук України разом з Інститутом педагогіки провели  веб-конференції для вчителів, методистів та освітян, присвячені початку нового навчального року. Записи можна переглянути по наступних посиланнях:

 

  1. Відеозапис «Учені НАПН України – українським вчителям»

Окремі виступи, презентації:

  1. Ляшенко О. І. Про зміст загальної середньої освіти
  2.  Макарчук Н. О. Навчально-методичне забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами 
  3. Топузов О. М. 

 

  1. Відеозапис «Особливості навчання суспільствознавчих предметів у 2015-2016 навчальному році»

Окремі виступи, презентації:

  1. Пометун О. І.  ... Читати далі - тисни тут
Проглядів матеріалу: 1092 | Завантажив: Микола | Дата: 02.09.2015 | Комментарії (0)

   Волоківська школа розпочала свою роботу традиційною першовересневою  святковою лінійкою! Цьогоріч вперше переступили поріг школи 38 учнів, для яких школа стане новою домівкою,а вчитель-мамою.

До нас на свято завітали почесні гості: методист Районного Методичного центру  Управління освіти –Швець Василь Григорович, начальник Глибоцького управління пенсійного фонду - Крецу Іван Пантелеєвич, голова Волоківської сільської ради - Глопіна Валентин Іванович та Благочинний Глибоцького району –отець Іван Горда,який розпочав лінійку з молитви та благословіння учнів і вчителів на вдалий навчальний рік.

Кожен з нас щиро вірить в те,що невдовзі на Україні запанує МИР!У підтримку солдатів на Сході країни ми провели флешмоб-«Україна незламна».

 

 

Проглядів матеріалу: 523 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.09.2015 | Комментарії (0)

     1 вересня – приємне та водночас сумне свято. Молодійська ЗОШ впевнено та патріотично відзначила День Знань попри непросту ситуацію, яку переживає зараз наша країна. Свій високий національний дух та відданість Україні вкотре показали учні школи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 523 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.09.2015 | Комментарії (0)

Перший день осені щороку дарує всім школярам України свято Першого Дзвоника. І сьогодні в Коровійській ЗОШ І-ІІІ ст. радісно пролунав веселий сміх школярів, серця батьків і вчителів були переповнені щастям і скрізь панувала радість.

Традиційно на свято завітало багато гостей: батьки, родичі, друзі школярів, а також почесний гість –Коровійський сільський голова Флюндра Георгій Васильович.

Наша шкільна родина поповнилася 51 першокласником, яких Королева Знань урочисто запросила на першовересневу лінійку і перетворила на мешканців Країни Знань – справжніх учнів. Перші вчителі - Крецу Марія Петрівна та Паладій Аліна Вікторівна сміливо прийняли нових учнів, а найстарші учні школи (11 кл.) підготували першачкам подарунки - індивідуальні значки учня Коровійської ЗОШ І-ІІІ ст. та жовто-блакитні кульки.

Перший день навчального року – це урочистий час, тому директор школи Ольга Георгіївна Лупуляк звернулася до всіх учнів школи з вітаннями та побажаннями, щоб кожна дитина була щаслива і впевнено в науку робила крок.

Так як нині наша країна переживає важкі часи боротьби за збереження соборності, лінійка пройшла в піднесеному патріотичному дусі: скрізь майоріли жовто-сині кольори у дівочих косах, весело гойдалися повітряні кульки та гордо звучали слова й пісні про Україну. Адже кожний мріє про сильну і мирну державу.

З ініціативи заступника президента учнівського самоврядування Білик Дарії та активу одинадцятикласників в школі провели акцію «Прапор миру» для наших вчителів Лукашева Д.О. та Чорнея М.К, які зараз знаходяться в АТО. Діти сподіваються, що ці прапори з побажаннями всіх школярів нададуть їм сили, терпіння, наснаги і, звичайно, перемоги над ворогом. Саме тому завершилася святкова лінійка патріотичним флешмобом «Україна - НЕЗЛАМНА!» А потім всіх присутніх запросили на ПЕРШИЙ УРОК 2015/2016 н.р.

 

 

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 783 | Завантажив: Коровійська_ЗОШ | Дата: 02.09.2015 | Комментарії (0)

 Вересень. Сонця повінь. Золотиться осінній лист
 Дім наш знову усмішок повен, ми – його невмирущий зміст

  Ми всі - одна велика родина. Ми – брати і сестри не по крові, а по духу. А наша школа – наша мати, що нас ростить, навчає, виряджає на незвідані шляхи-дороги, а потім чекає, щоб порадіти нашим успіхам і поспівчувати, коли трапляються невдачі. Ось і сьогодні ліцей світиться щастям, бо на його поріг вернулися діти.
  Закінчилося ще одне, сповнене веселощів  і радості, літо. Якби не впертий календар, то ми б і не повірили в це, адже зелень на деревах ще така свіжа, а небо таке пронизливо синє і високе. І лише замріяні вечори, напоєні сяйвом осінніх зірок, підтверджують правоту календаря. А отже, настав час вирушати в нову,  захоплюючу мандрівку дивовижною країною знань.
  Спливе зовсім небагато часу і наші схвильовані малюки стануть справжніми школярами. Але це буде згодом. А зараз – вони збентежені. Усміхніться, адже поруч із вами ваші батьки та добрі другі мами, ваші перші наставники Гуцуляк Ольга Іллівна та Каменюк Світлана Іванівна, які будуть від сьогодні   розкривати таємничий, цікавий  шкільний світ.
Привітати школярів з початком навчального року прийшли гості:
 -  голова профспілки працівників освіти Глибоцького району, методист районного методичного центру Лазурко Світлана Іллівна;
- начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Глибоцької райдержадміністрації Маслюк Сергій Вікторович;
- голова Старововчинецької сільської ради Остафйчук Петро Радулович.
.   В народі кажуть, що гарна прикмета для тих, хто вирушає в дорогу,  - пройти під веселкою. Веселка,  райдуга, дуга раю  - це і надія, і дороговказ, це арка, яка веде до щастя. Той, хто пройде під веселковою аркою, той прямує назустріч щастю. Але в реальному житті нікому ще не вдавалося це зробити.Та сьогодні у нас день чудес. І ми даруємо першакам та одинадцятикласникам дивовижну можливість - увійти у рідний ліцей через веселкові ворота, ворота щастя! Хай вам щастить!

  Дізнатись більше - Тисніть тут

Проглядів матеріалу: 640 | Завантажив: Жанет | Дата: 01.09.2015 | Комментарії (0)

      Теплий вересень покликав нас мелодійним калиновим дзвінком і сповістив про початок нового 2015 / 2016 навчального року.

До великої дружньої шкільної родини цьогоріч приєдналося 999 наймолодших школярів – першокласників.

В загальноосвітніх закладах району відбулися святкові лінійки, присвячені Дню знань.

Очільник Глибоччини Георгій Придій відвідав урочистості у Станівецькому НВК, а у Привороківській ЗОШ взяв участь у відкритті шкільного стадіону.

На  лінійці   у Кам’янської ЗОШ були присутні вельмишановні гості: Звоздецький І.Д. –  заступник голови районної ради, Хохуляк А.М. – депутат районної ради, Мунтян І.М. – депутат обласної ради, Шмідт Д.І. – сільський голова, які щирими побажаннями та добрими словами привітали учнів, учителів та батьків із початком нового навчального року і подарували букварі та портрет Т.Г Шевченка .

Святковий захід з нагоди Дня знань в Глибоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся за участі Ванзуряка Григорія Cтепановича,  голови Глибоцької районної ради, Лупуляка І.К. – заступника голови РДА, Мінченко Т.А.- методиста ОІППО, Пенюк Л.С. – методиста управління освіти Глибоцької РДА, Дудки А.П.- директора Глибоцького ЦТКСЕУМ, Григорчука В.Н. – учасника революції гідності, Крючка О.В. – учасника визвольних боїв на сході держави, Гуцуляка Т.М. – почесного директора. Найкращі учні школи поклали квіти і запалили свічку пам’яті до меморіальної дошки загиблому в зоні АТО випускнику школи Лук’янюку Костянтину, пам’ятників Т.Г.Шевченку та Борцям за свободу і волю України. Гості побажали учням, педагогам та батькам здоров’я, відповідальності, наснаги, щоб плідна праця учнів та вчителів прославляли освіту України. Також були вручені грамоти за досягнуті успіхи у навчанні, спорті, волонтерстві.   Учасники АТО для шкільної кімнати бойової слави вручили прапор з військової частини з підписами воїнів АТО.

Традиційно на свято до Коровійської ЗОШ  завітало багато гостей : батьки, родичі, друзі школярів, а також почесний гість – голова Коровійської сільської ради Флюндра Георгій Васильович. З ініціативи заступника президента учнівського самоврядування – Білик Дарії та активу одинадцятикласників в школі започаткували акцію «Прапор миру» для вчителів фізичної культури та хореографії - Лукашева Д.О та Чорнея М.К, які зараз знаходяться в АТО.

Гостем свята Грушівського НВК був  сільський голова Глопіна Валентин Іванович, який подякував адміністрації, педагогічному та учнівському колективам за  високі досягнення у навчанні.

На свято  до Станівецького НВК завітали: Придій Г. В.- голова Глибоцької РДА, Жиряда Г. Р.- голова Станівецької сільської ради, гості привітали учнів та батьків з початком  нового навчального року.

Почесними гостями Глибоцького ліцею були: учасник АТО, підполковник, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Рожка Мирослав Михайлович; начальник відділу правової роботи  Глибоцької районної ради Бадюк Олена Іллівна; заступник селищного голови Крилюк Василь Петрович, які привітали всіх присутніх з початком нового начального року.

З привітаннями до учнів Волоківської ЗОШ звернулися сільський голова Глопіна В.І., представник управління освіти Глибоцької РДА Швець В.Г.,  начальник пенсійного фонду Крецу І.П., усіх присутніх поблагословив Благочинний Глибоцького району Іван Горда. Лунала молитва за мир і єдність України.

Свято Першого дзвоника у  загальноосвітніх закладах району цьогоріч пройшло під гаслом єдності, злагоди і миру.

Згадали і тих, чия відвага і мужність подарувала нам змогу вчасно розпочати новий навчальний рік і запросити дітей у світлі відремонтовані просторі класи. Хвилиною мовчання вшанували школярі, батьки, вчителі та всі гості пам'ять про героїв Майдану, Небесної сотні і тих, хто, на жаль, не повернувся додому, проте ціною власного життя боронив честь і волю України.

Сподіваємось і віримо, що новий навчальний рік стане початком усього нового: нових перемог і злетів, досягнень та успіхів, нового життя! Нехай тепла і лагідна осінь принесе добробут і злагоду в кожну родину! Миру і спокою усій нашій країні!

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 740 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 01.09.2015 | Комментарії (0)

     Щиро вітаємо з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

Найщиріші слова подяки - вчителям, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.

Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожний навчальний заклад, кожну родину! А найголовніше цього дня, хочеться побажати усім миру в країні, адже немає нічого ціннішого, ніж зберегти життя та примножувати спокійне та мирне життя в державі.

Проглядів матеріалу: 523 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 31.08.2015 | Комментарії (0)

    Сьогодні, 27 серпня в приміщені актового залу Глибоцького ліцею відбулась традиційно запланована районна конференція педагогічних працівників Глибоцького району. У роботі конференції взяли участь керівники району:  Ванзуряк Григорій Степанович,   голова Глибоцької районної ради, Гуменний Віталій Васильович, перший заступник голови Глибоцької РДА, керівники відділів та управлінь РДА, сільські голови, та всі, хто опікується питаннями функціонування системи освіти.

Роботу конференції розпочала заступник  начальника управління освіти райдержадміністрації Цуркан І.Ю. з  доповіддю «Про підсумки розвитку освіти Глибоцького району у 2014/2015 навчальному році та завдання  на 2015/2016 р.».

Конференцію продовжили виступи учасників конференції з актуальних проблем сучасної освіти.

В ході обговорення доповіді Григорій Степанович та Віталій Васильович відзначили здобутки освітянської галузі району та нагородили грамотами кращих вчителів.

 

    Лазурко С.І., голова РК профспілки працівників освіти і науки району: "Про співпрацю профспілки працівників освіти та управління освіти по соціальному захисту працівників"

  За високий професіоналізм, успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління, багаторічну сумлінну, творчу працю та вагомий внесок у розвиток освіти Глибоччини грамотами управління освіти Глибоцької РДА, райкому профспілки працівників освіти, районної державної адміністрації та районної ради були нагороджені педагоги району. Відзначено переможців спортивних змагань, туристсько-краєзнавчої роботи та визначено школи-переможців за різними напрямками діяльності. Освітяни вкотре окреслили основні пріоритети діяльності та акцентували на важливості патріотичного виховання.

Проглядів матеріалу: 744 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.08.2015 | Комментарії (0)

     Управлінням освіти затверджено графік інструктивно-методичних нарад для педагогів району з актуальних питань організації навчально-виховного процесу у новому навчальному році.

Методисти РМЦ, відвідавши обласні секційні наради, зорганізовані Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, зібрали вчителів району на традиційні  настановчі  наради, щоб окреслити основні стратегії та напрямки роботи, ключові завдання  з забезпечення якісного педагогічного процесу.

Для вчителів початкових класів, іноземної мови, вихователів ДНЗ, окрім інструктивно-методичних нарад   було проведено вебінари, модератором семінару-наради вчителів математики району була   методист  ІППО ЧО Ольга Білянніна.  Змістовно пройшли секційні наради словесників, географів, біологів, істориків, психологів, фізиків, вчителів фізичного виховання, Захисту Вітчизни, предметів художньо-естетичного циклу. Інформативно пройшла нарада заступників диреткорів – навчально-виховної та методичної роботи.

На інструктивно-методичній нараді  директорів ЗНЗ, за участі заступника голови Глибоцької РДА Іллі Лупуляка, обговорено ряд актуальних проблем, докладно проаналізовано результати ДПА у формі ЗНО , обговорено ряд фінансово-господарських питань.

 За підсумками нарад  затверджено  методичні рекомендації.

Обласна серпнева он-лайн-конференція  дала змогу всім освітянам області  прослухати доповідь директора Департаменту з докладним аналізом результативності діяльності закладів освіти та бути у живому діалозі, обговорити проблеми  та окреслити перспективи. У он-лайн-конференції  разом з керівниками ЗНЗ, ДНЗ взяли участь заступники голови РДА Віталій Гуменний та голови райради Іван Звоздецький.

Учасники конференції внесли ряд пропозицій до ухвали.

Серпень-початок навчального року для всіх, хто забезпечує навчально-виховний процес: керівницта району, педагогів, керівників навчальних закладів, методистів, управління освіти, працівників шкіл, дошкільних навчальних закладів, позашкілля.

Серпневі наради, семінари, консультації, зустрічі забезпечують організований початок навчального року та якісну організацію педагогічного процесу. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 656 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.08.2015 | Комментарії (0)

У Волоківській школі проведено виховний захід для майбутніх першокласників, з нагоди Дня прапора.

Ми різні з материнської колиски,
Та всі ми діти щирої землі.
В родині вільній всі ми - українці
Ми України доньки і сини.

 

     23 серпня в Україні відзначається День Державного Прапора. Державний прапор є символом сувернітету України. Прапор виник дуже давно, ще за язичницьких часів. В українців прапор дуже шанували: обов’язково захищали під час бою, наче живу людину; честь нести прапор доручалася тільки найдостойнішим воякам тощо.

Державний прапор як символ країни є втіленям національної єдності, честі та гідності, традицій  державотворення, історії та сьогодення. Під ним українці йшли до проголошення самостійної України, до перемоги. Це прапор миролюбства.

Державний прапор нашої Батьківщини має синьо-жовту барву. Ці кольори не випадкові. Тисячоліттями наші предки вважали їх священними. Синій колір – це колір води, без якої не було б життя, не дозрів би хліб, це колір ясного, чистого неба. Жовтий колір – це колір вогню, жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого немає життя на землі; це колір пшеничної ниви, хліба, зерна. Це символ достатку українського народу.

  Святкування Дня Державного Прапора в Україні спрямовано на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги громадян до державних символів України.

  На передодні святкування дня державного прапора та незалежності нашої рідної держави,  майбутні учні перших класів, під керівництвом класоводів отримали урок патріотичного виховання на тему: «Щасливі ми, що народилися і живемо у такій чудовій, багатій, мальовничій землі, у нашій славній Україні». Під час даного уроку учні поглиблювали знання про значення державного прапора, гімн України, державного герба. Наші маленькі патріоти під музикою державного гімну України підняли державний прапор.  В класах вони вивчали уривок із державного гімну, згадали значення кольорів, що складають державний прапор. Урок закінчився молитвою за мужніх воїнів, які захищають нашу славну Україну.

Я хочу, щоб цвіла моя країна,

Ця Богом дана дивная краса.

Цвіти, мужній, моя маленька батьківщино,

Бо ти на світі є така одна!

Проглядів матеріалу: 702 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.08.2015 | Комментарії (0)

    У вівторок, 25.08.2015р., на базі конференц-зали управління освіти Глибоцької РДА відбулася інструктивно-методична нарада працівників психологічної служби Глибоцького району.

 Відкрила засідання методист-психолог РМЦ – А.І. Колесник де ознайомила психологів та соціальних педагогів з основними завданнями та трудовими задачами, які плануються у 2015-2016н.р.

Серед перспективних напрямків запланованої роботи обрали:

  1. Підвищення психологічної культури і компетентності педагогічних працівників та батьків; (шляхом проведення психологічних мінімумів);
  2. Оновлення профілактичної та корекційної роботи з дітьми, які схильні до девіантної, аддиктивної поведінки;
  3. Психолого-педагогічний супровід розвитку обдарованості учнів;
  4.   Психолого-педагогічний супровід навчання дитини з особливими потребами.
  5. Психологічний супровід духовно-морального виховання усіх учасників навчально-виховного процесу.
  6. Профілактична та корекційна робота спрямована на зняття стресів, посттравматичних стресових розладів.

Наступним етапом наради методистом-психологом був презентований майстер-клас Основи моделі BASIC-PH – «Міст над прірвою». Основний аспект даної моделі – включити людину в активну позицію, згадати ситуацію переживання травматичної події, втрати та подумати, що  тоді допомогло впоратися з ситуацією та як знайти правильні шляхи щоб опанувати себе. Дану модель доречно використовувати в роботі з учасниками АТО та їх сім’ями.

 Голова РМО працівників психологічної служби – Каменюк В.В. обговорила з присутніми специфіку засідань РМО у 2015-2016н.р.

Підводячи підсумки рекомендацій, слід зазначити, що Чернівецький НМЦ ППСР ІППО ЧО, методист-психолог РМЦ, рекомендують працівникам психологічної служби закладів освіти Глибоцького району, в роботі використовувати матеріали методичного посібника «Профілактика посттравматичних стресових розладів: психологічні аспекти» (Романовська Д.Д., Ілащук О.В.). Адже у посібнику розкрито особливості діагностики, профілактики та корекції травматичного та посттравматичного стресового розладів. Запропоновано широкий спектр практичних рекомендацій, які будуть ефективними в роботі шкільних психологів (соціальних педагогів) з педагогами, учнями, батьками та іншими особами, що постраждали у ситуації соціально-політичної кризи в країні з метою подолання стресу та запобігання віддалених ефектів та наслідків посттравматичних симптомів.

 

Проглядів матеріалу: 564 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.08.2015 | Комментарії (0)

   26 серпня 2015 року на базі Глибоцької ЗОШ відбулася інструктивно-методична наради для вчителів історії та правознавства щодо організації навчально-виховного процесу в  2015/2016 н.р.

У роботі наради  розглянуто основні засади організації методичної роботи та навчально-виховного процесу, акцентовано увагу на обов’язкове вивчення педагогами району основних нормативних документів щодо організації навчально-виховного процесу у 2015/2016н.р.

  Під час засідань учасники інструктивно-методичної наради мали змогу обговорити ряд проблем та шляхи їх вирішення щодо покращення навчально-виховного процесу. Зокрема, акцентувалася увага на навчально-методичному забезпеченні учнів, веденню шкільної документації вчителями.

На завершення інструктивно-методичної наради було підведено підсумки та затверджено ряд рекомендацій, відбувся обмін думками присутніх.

 

Проглядів матеріалу: 555 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.08.2015 | Комментарії (0)

      Літо приносить радість і веселощі в життя кожної дитини. Особливо коли поруч багато друзів і енергійних педагогів. От і це літо запам’яталось маленьким вихованцям Глибоцького ДНЗ «Сонечко» веселими і цікавими розвагами.

    Професійний досвід і фантазії фізінструктора Яценюк М.С., музичних керівників Копилець Л.К. та Гандюк Д.М., вихователів всіх вікових груп перетворили звичайне літо в цікавий, корисний і змістовний відпочинок.

    Діти охоче брали участь в розвагах на теми ОБЖД, охорони природи,  музично-літературних  та спортивно-оздоровчих заходах. Протягом літа були проведені розваги «Веселий город», «Вогонь друг – вогонь ворог», «Пригоди на дорозі», «Бджілки в гості завітали», «Цілющі скарби рідної землі», драматизації казок на новий лад «Ріпка» та «Колобок», спортивні змагання «День бігу», «Мала літня олімпіада» та «Олімпійські надії». Важко назвати вихователів, що працювали над створенням цікавої літньої казки – всі працювали захоплено і відповідально.

     Поряд з фізкультурно-оздоровчою роботою колектив ДНЗ працював над підготовкою закладу до нового навчального року: проведений косметичний ремонт всіх груп, в якому допомагали батьки. Коштами селищної ради замінено 7 металопластикових вікон, придбано 58 двохярусних ліжок та 5 шаф для інвентаря, замовлено нові шафи для дитячого одягу в 5 груп,  проводиться капітальний ремонт трьох санвузлів в корпусі № 1, який плануємо закінчити до вересня. Вже сформовані списки середніх груп і готуємось до прийому 62 нових дітей.

      Колектив працює над розробкою перспективних планів навчально-виховної роботи і проведення першої педради, яка спрямує педагогів на новий рівень виховання гармонійної особистості дитини.

    Завідувач ДНЗ    В.Г. Букатар

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 510 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.08.2015 | Комментарії (0)

      Система освіти має великий вплив на виховання підростаючого покоління. Основне її завдання – формування позиції громадянина, соціальної активності, емоційної стійкості, комунікабельності та толерантності. Проблема формування культури міжетнічного й міжконфесійного спілкування актуальні для всіх країн.

   Протягом кількох найближчих років в українських навчальних закладах впроваджуватиметься новий факультативний курс «Культура добросусідства», спрямований на відвернення міжнаціональних конфліктів, протидію розвиткові негативних етнічних стереотипів і зниження агресивності в суспільстві.

    У дитсадку формування почуття патріотизму починається з любові до близьких, до рідного села/міста, з поваги до культури своїх сусідів, з відповідального ставлення до природи рідного краю тощо. ІППОЧО розроблена програма «Буковинський віночок» для дітей 5-го, 6-го років життя та методичні рекомендації, в яких відображено етнічні, історичні, природничо-кліматичні та соціокультурні особливості районів нашої області. У Глибоцькому районі на базі Молодійського ДНЗ, Петричанського НВК, Глибоцького ліцею  Програма буде проходити апробацію упродовж 2015/2016 н.р.

      За сприяння Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин  на базі ІППОЧО педагоги  закладів, де буде проходити апробація програми взяли участь у методичних семінарах-тренінгах для педагогічних працівників дошкільних та початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів із залученням авторського колективу комплекту програм та методичних посібників спецкурсу «Культура добросусідства» під керівництвом М.А. Араджионі.  Інтегрований курс «Культура добросусідства» призначений для ознайомлення дітей з етнічними, мовними, ментальними особливостями регіону, в якому вони мешкають, формування в дітей навичок конструктивної комунікації й успішної взаємодії в колективі. Курс «Культура добросусідства» передбачає системний підхід до проведення цілеспрямованої виховної роботи з формування соціальної компетентності не тільки в дітей, а й у їхніх батьків; є єдиним в Україні наскрізним курсом – від ДНЗ до вишів.

                                                          Методист РМЦ Лариса Петрик.

Проглядів матеріалу: 529 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.08.2015 | Комментарії (0)

 

Проглядів матеріалу: 1867 | Завантажив: Микола | Дата: 21.08.2015 | Комментарії (0)

     25-28 серпня 2015 року Національна академія педагогічних наук України проводить для вчителів веб-конференції в режимі он-лайн трансляції. Під час цих заходів на підставі методичних рекомендацій, підготовлених МОН спільно з НАПН України, будуть висловлені поради учених академії щодо змісту загальної середньої освіти, розвантаження навчальних програм, які рекомендовані міністерством, коментарі до змісту нових підручників, що запроваджуються цього навчального року, а також ознайомлення освітян із новітніми досягненнями педагогіки.

Дата і час проведення

Назва заходу

25 серпня

11.00-12.30

 

Учені НАПН України   – українським учителям: методичні поради і рекомендації щодо змісту середньої освіти, навчання і виховання учнів

Доповідачі: Кремень Василь Григорович, президент НАПН України,

Ляшенко Олександр Іванович, академік-секретар Відділення загальної середньої освіти НАПН України,

Топузов Олег Михайлович, директор Інституту педагогіки НАПН України

13.00-14.30

Особливості навчання суспільствознавчих предметів у 2015-2016 н.р.

15.00-16.00

Особливості навчання математики в загальноосвітніх навчальних закладах  України у 2015-16 н.р.

26 серпня

10.00-13.30

Особливості організації навчально-виховного процесу в початковій школі у 2015-2016 н. р.

14.00-15.30

Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу з інформатики у 2015 -2016 н.р.

27 серпня

10.00-11.30

Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу з української мови та української літератури у 2015 -2016 н.р.

12.00-13.30

Методичні рекомендації щодо навчання іноземних мов у 2015 -2016 н.р.

14.00-15.00

Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу з хімії у 2015 -2016 н.р.

15.15-16.15

 

Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу з біології у 2015 -2016 н.р.

28 серпня

10.00-11.00

Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу з географії у 2015 -2016 н.р.

11.30-13.00

Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу з фізики й астрономії у 2015 -2016 н.р.

13.30-14.15

Формування базових якостей особистості в умовах дошкільного навчального закладу

14.15-15.00

Методичні рекомендації з реалізації національного виду спорту України – «Хортинг» у навчально-виховному процесі з фізичної культури й захисту Вітчизни у 2015 -2016 н.р.

За детальною інформацією звертатись:  Інститут педагогіки НАПН України

(044)481-37-11, 481-37-72, ел.пошта: nauk_org_undip@ukr.net

За матеріалами http://naps.gov.ua/ua/press/releases/750/

Проглядів матеріалу: 644 | Завантажив: Микола | Дата: 21.08.2015 | Комментарії (0)

 485 5393 29    Модернізація і розвиток освіти та науки на сучасному етапі набувають випереджальний неперервний характер, гнучко реагують на всі процеси, що відбуваються у світі і в Україні. Підвищення якісного рівня освіти має бути спрямоване на забезпечення економічного зростання країни та вирішення соціальних проблем суспільства.

Зусилля органів управління освітою усіх рівнів, науково-методичних служб за підтримки усього суспільства та держави мають бути зосереджені на реалізацію пріоритетних напрямів розвитку освіти, подолання наявних проблем, вирішення перспективних завдань таких, як удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікацій педагогічних, науково – педагогічних та керівних кадрів системи освіти, підвищення їх управлінської культури. Саме сьогодні на інструктивно-методичній нараді методистів РМК/ММК, керівників методичного об’єднання щодо організації методичної роботи та навчально-виховного процесу із базових дисциплін в навчальних закладах у 2015/2016 н.р. суспільно-гуманітарного циклу, було окреслено основні пріоритетні завдання та напрями, які покращуватимуть якість викладання дисциплін даного циклу.

Інструктивно-методичну нараду відкрив директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Григорій Білянін, який у своєму вітальному слові від імені всього педагогічного колективу Інституту привітав із початком нового 2015/2016 навчального року: «Адже серпневі наради для кожного педагога є символом початку нового навчального року», -підкресливши , що саме дані наради - це досить важлива пора, по-перше, такі наради самодисциплінують кожного в достатній мірі в методичному плані. Кожен намагається глибоко проаналізувати минулий навчальний рік й визначити те, що не вдалось, і те, що хотілось, але не встиглось зробити і спланувати роботу таким чином результативність значно зросла, ніж в минулому році.

Нова парадигма освіти визначає нові змістовно-ціннісні орієнтири освітнього процесу. Для реалізації завдань, які ставить перед нами держава ми повинні напрацювати власні моделі навчання, які забезпечать досягнення поставленої цілі», - зрезюмував Григорій Іванович.

Далі роботу серпневої наради продовжила Тамара Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи, яка окреслила основні аспекти роботи методичної служби. Виокремлено пріоритетні завдання, насамперед,, якісний науково-методичний супровід навчально-виховного процесу, якісне поєднання всіх форм методичної роботи - формальна і неформальна освіти, де самостійно вчитель знайомиться з досвідом роботи й апробовує та адаптує до навчального процесу здобутки передового досвіду; по- друге, робота з обдарованою учнівською молоддю.

Акцентовано на необхідності проаналізувати кваліметричну оцінку якості виконань олімпіад них завдань по-кожному району, виявити причини, чому низький рівень знань та подати пропозиції щодо удосконалення Положення про проведення І-ІІІ епату учнівських олімпіад. По-третє, здійснювати належний науково-методичний супровід підготовки до ЗНО.

Наступним етапом інструктивно-методичних нарад були секційні засідання, на яких методисти суспільно-гуманітарного зокрема, зокрема: Євгенія Квітень, завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ; методичний склад центру: Лілія Іванова, Василь Федорак, Петро Осколов, Тетяна Леваднюк, які детально обговорили реалії та перспективи щодо викладання базових дисциплін даного напрямку.

485 5393 29485 5393 29485 5393 29485 5393 29485 5393 29485 5393 29485 5393 29485 5393 29485 5393 29 ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 670 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 21.08.2015 | Комментарії (0)

 156 2391 22      20 серпня 2015 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулася інструктивно-методична нарада із завідувачами районних/міських методичних центрів «Організація методичної роботи в закладах освіти у 2014/2015 н.р.».

У роботі інструктивно-методичної наради взяли участь Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області; Володимир Дудчак, голова обласного комітету профспілки працівників освіти і науки; Тамара Богачик, заступник директора ІППОЧО з науково-методичної роботи; завідувачі НМЦ Інституту післядипломної освіти; Марія Тріска, директор Буковинської Малої академії наук учнівської молоді; Василь Безручак, юрист обласного комітету профспілки працівників освіти і науки; завідувачі районних/міських методичних центрів.

Григорій Білянін, директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області привітавши присутніх, у своєму виступі звернув увагу на реформування в галузі освіти, проблеми, які виникли в методичній службі та окреслив завдання, які стоять перед освітянами області у новому навчальному році.

«Ми б хотіли обговорити те, яким ви бачите наше місце в системі освіти тому, нам необхідно обмінятися думками, ідеями та пропозиціями, адже проблеми необхідно вирішувати спільними зусиллями», – констатував Григорій Іванович.

Проблеми функціонування методичних служб області в умовах оптимізації мали можливість обговорити завідувачі РМК/ММК з головою обласного комітету профспілки працівників освіти і науки Володимиром Дудчаком, який у ході свого виступу наголосив: «Головне завдання профспілки – щоб не звільняли людей. Відзначу, що на нашу думку, і думку багатьох фахівців, методична служба в освітній системі – необхідна».

Заступник директора з навчально-методичної роботи Інституту Тамара Богачик ознайомила учасників наради з пріоритетним завданням післядипломної педагогічної освіти у 2015/2016 н.р. – забезпеченням якісного науково-методичного сервісу в освітніх закладах.

За її словами, реформування сучасної системи освіти передбачає реалізацію нових підходів у педагогічній практиці й відповідно вимагає удосконалення усіх форм методичного сервісу.

«Пріоритетне завдання науково-методичної роботи у навчальному закладі полягає у формуванні готовності педагогів до інноваційних пошуків, можливість самостійно визначити стратегічні напрямки навчально-виховного процесу, його науково-методичне забезпечення. Реалізація означеного завдання можлива за умови, коли в основі організації науково-методичної роботи закладені наступні принципи: оперативність, мобільність, випереджаючий характер, оптимальне поєднання індивідуальних і колективних форм, практична спрямованість культурних знань і моральних цінностей.

Варто зауважити, що науково-методична робота як цілісна динамічна система складається з двох підструктур – навчально-методичної і науково-дослідницької.

Система науково-методичної роботи покликана вирішувати такі основні завдання:

- підвищення рівня теоретичної і психолого-педагогічної підготовки педагогічних працівників;

- організацію роботи по вивченню нових освітніх програм, навчальних планів, освітніх Державних стандартів;

- систематичне вивчення, узагальнення і поширення передового педагогічного досвіду, впровадження досягнень педагогічної науки;

- збагачення новими педагогічними технологіями, формами і методами навчання та виховання;

- підвищення загального рівня професійно-педагогічної культури», – зазначила заступник директора Інституту.

Також, Тамара Богачик зауважила, що важливою складовою неперервної освіти, окрім формальної, є і неформальна освіта, яка забезпечує безперервне навчання педагогів, дає можливість набувати знання, уміння й навички, виробляти погляди й адаптуватися до постійних змін у соціальному середовищі.

«Плануючи роботу з педагогічними кадрами, методичні служби всіх рівнів мають осмислити пріоритетні напрямки роботи, визначити основні чинники подальшого розвитку освітньої системи», – підкреслила Тамара Степанівна.

В обговоренні організації навчально-виховного процесу в освітніх закладах області у 2015/2016 н.р. взяли участь завідувачі науково-методичних центрів ІППОЧО, які окреслили основні завдання для педагогічних працівників   методичної служби області: Іван Климюк, завідувач відділу навчального забезпечення та дистанційної освіти; Світлана Куриш, завідувач кафедри методики викладання філологічних дисциплін; Ганна Скрипська, завідувач НМЦ природничо-математичних дисциплін; Марія Одинак, завідувач НМЦ безперервної педагогічної освіти; Діана Романовська, завідувач НМЦ практичної психології і соціальної роботи; Петро Старовойт, завідувач НМЦ виховної роботи; Наталія Куриш, завідувач НМЦ менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК.

На завершення інструктивно-методичної наради було підведено підсумки та відбувся обмін думками присутніх.

Прийнято методичні рекомендації інструктивно-методичної наради завідувачів РМК/ММК щодо організації методичної роботи в закладах освіти у 2015/2016 н.р.».

 156 2391 22 ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 593 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 21.08.2015 | Комментарії (0)

     20 серпня 2015 року на базі Глибоцького ліцею та Глибоцької ЗОШ відбулися інструктивно-методичні наради для вчителів початкових класів щодо організації навчально-виховного процесу в  2015/2016 н.р.

У роботі наради були розглянуті основні засади організації методичної роботи та навчально-виховного процесу, акцентовано увагу на обов’язкове вивчення педагогами району основних нормативних документів щодо організації навчально-виховного процесу у 2015/2016н.р.

  Під час засідань учасники інструктивно-методичних нарад мали змогу обговорити ряд проблем та шляхи їх вирішення щодо покращення навчально-виховного процесу. Зокрема, акцентувалася увага на навчально-методичному забезпеченні учнів, веденню шкільної документації вчителями.

На завершення інструктивно-методичних нарад було підведено підсумки та затверджено ряд рекомендацій, відбувся обмін думками присутніх.

 

 

 

Проглядів матеріалу: 570 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 21.08.2015 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024