Неділя, 05.05.2024, 18:59















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 307 308 309 310 311 ... 351 352 »

      З метою підтримки  фізичної  культури і спорту, як важливого чинника утвердження здорового способу життя,  з 8-го по 15-те вересня у  Молодійському   дошкільному  навчальному  закладі активно проходив Олімпійський тиждень. В рамках  святкування  у  продовж тижня  відбулися спортивні заняття , бесіди, де вихователі  розповідали  малюкам  про  олімпійські  традиції  та  ознайомлювали  їх  з  олімпійськими  видами  спорту. А також були організовані  ігри – естафети,   спортивні  рухливі ігри  та  змагання для всіх вікових груп.

 На  завершення Олімпійського тижня,  проведення  спортивних  змагань  із  вихованцями,  були  запрошені  поважні  гості: керівник  регіонального  відділення  Олімпійської  Академії  України  в  Чернівецькій  області  та  член  виконкому  Національного  олімпійського  комітету  Ячнюк  Юрій  Борисович  та  кандидат  у  майстри  спорту  з  гандболу  Ячнюк  Максим  Юрійович, які приємно здивували дошкільнят своїми подарунками з олімпійською символікою.  А  найприємнішим моментом для малюків стало вручення  гостями нагрудних олімпійських значків, що і  надало ще більш святкового настрою. Адже      свято завжди  несе  дітям  радість  і  веселощі.  Навіть  його  очікування  викликає   у  дитини  позитивні  емоції.  Давно  відомо,  що  хороший  настрій,  а,  отже  й  свято,  має  цілющу  силу. А тим  більше - спортивне  свято,  яке  стало  підсумком  завершення  олімпійського  тижня  у  нашому  дошкільному  закладі. А гості  нашого свята  пообіцяли дошкільнятам, що такі зустрічі будуть продовжуватись і надалі. Ми, педагоги закладу, маємо надію, що проведення таких заходів дасть можливість виховати  сильних, здорових патріотів нашої держави, справжніж олімпійських чемпіонів.

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 695 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 15.09.2014 | Комментарії (1)

  

 

 

 

Проглядів матеріалу: 1332 | Завантажив: Bagrunivka | Дата: 13.09.2014 | Комментарії (1)

   
З метою виховання патріотичих почуттів в учнів Старововчинецького ліцею, було проведено фотомарафон «Україна – єдина країна»Своїми фото ліцеїсти прагнули висвітлити єдність нашої держави, дружбу сходу і заходу, спільність помислів та вподобань. Дізнатись більше...

Проглядів матеріалу: 700 | Завантажив: Жанет | Дата: 12.09.2014 | Комментарії (1)

     Олімпійський урок стартує 11 вересня у спортивному залі Черепковецької   ЗОШ. Захід підготував вчитель фізичного виховання Баланюк Михайло Іванович. Олімпійський урок – це родинне свято спорту, де кожен знайде собі заняття до душі та зможе відчути себе справжнім олімпійцем.

Вчитель наголосив, що на учнів чекає: олімпійська вікторина, віртуальна зустріч з відомими олімпійцями та показові виступи з різних видів спорту.

Всеукраїнський олімпійський урок було започатковано у 2005 році з ініціативи Національного олімпійського комітету України та за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

 

     Вчитель фізичної культури                                                Баланюк М.І.

Проглядів матеріалу: 564 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.09.2014 | Комментарії (1)

Здоров'я – основа усього на світі.

Здоровими бути бажають всі діти.

А щоб рости і гартуватись,

Треба спортом всім займатись.

     Фізичне виховання є одним з найважливіших напрямків дошкільної освіти. Воно спрямовується на збереження і зміцнення здоров'я дошкільників, гармонійний розвиток усіх її фізіологічних систем, своєчасне формування у них життєво важливих рухових умінь і навичок, виховання стійкого інтересу до рухової активності, вироблення звички до здорового способу життя. У системі заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я, загартування, покращення фізичного розвитку та виховання у дітей прагнення бути сильними, спритними, витривалими важливе місце належить проведенню олімпійських тижнів.

 В дошкільному підрозділі Купського НВК «Ластівка» з 8 по 15 вересня проходить Олімпійські тиждень. Традиційно, на відкритті Олімпіади був запалений символічний Олімпійський вогонь та піднятий Олімпійський прапор. Олімпійські ігри – це змагання в силі, витривалості та вправності. На протязі тижня кожний день діти змагаються: у бігу на 10 метрів, стрибках у довжину, метанні тенісного м’ячика на дальність, міряють силу. Девіз учасників змагань: - Бути здоровим – висока мета, Кожного хто у садочку зроста. Бути здоровим, красивим і дужим, розумним, активним і чуйним до друзів.

 З метою наступності роботи між дошкільним підрозділом та школою, в рамках Олімпійського тижня 09.09.2014 року діти старшої групи взяли участь (в якості вболівальників) у шкільній спартакіаді. 

 Змагання продовжуються, на дітей чекають привітання від членів журі, вручення медалей та подарунків.

М.В. Дуган

Проглядів матеріалу: 563 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.09.2014 | Комментарії (1)

     Вже шостий рік поспіль Міністерство освіти і науки України реалізує акцію щодо проведення Всеукраїнських Олімпійських уроків і Олімпійських тижнів у школах України.  Наша Багринівська ЗОШ І-ІІІ ст. підхопила ідею проведення Олімпійського тижня, під час якого учні нашої школи отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи, про те, як загартувати себе не лише фізично, а й інтелектуально. Також Олімпійський тиждень присвячувався здобуткам українських спортсменів на внутрішніх та міжнародних аренах у минулому та вихованню підростаючої олімпійської молоді на майбутнє. В рамках Олімпійського тижня в нашій школі вчителями фізичної культури були  проведені Олімпійські уроки. У цей день подвір’я нашої школи перетворилося на суцільний спортивний майданчик, де одночасно проводилися змагання для команд школи. Веселими і задоволеними залишилися всі учні і вчителі. Ми ще раз побачили, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі учні.

           З нагоди свята (Дня фізичної культури і спорту) бажаємо всім спортсменам  шкіл нашій Буковини   тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами. Нехай оминають вас травми і прикрі невдачі, завжди супроводжує міцне здоров’я і дух перемоги.

 

Проглядів матеріалу: 520 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.09.2014 | Комментарії (0)

      Основною ланкою у становленні виховного колективу є учнівське самоврядування – самодіяльна організація дитячого життя в школі. Воно уособлює демократичну та самодіяльну атмосферу, захищає й забезпечує права всіх учасників колективу, допомагає педагогічному колективу в проведенні різноманітних заходів, виступає їх ініціатором. Загалом учнівське самоврядування є незамінним помічником педагогів. 

11 вересня відбулася учнівська конференція на якій були присутні активи 7-9 класів.

На конференції було заслухано звіт за минулий рік роботи учнівського самоврядування в закладі.

Завдання учнівської ради на 2014/2015 навчальний рік – сприяти керівництву школи, педагогічному колективу у забезпеченні:

  1. глибокого засвоєння учнями основ наук;
  2. зростання соціальної свідомості і духовного розвитку учнів, їх готовності до захисту України;
  3. до професійної підготовки;
  4. виконання Правил учня школи.

Обрано учнівську комітет у складі: 

Голова учнівського комітету: Павленко Каталіна;

Заступник: Салагор Флорентіна.

Постійні комісії Ради:

  • Партнерства та міжнародних відносин:
  • Пентелейчук Коріна та Кереруш Даріус.
  • Захисту прав дитини та допомога в проблемних ситуаціях:  Пауленку Кароліна та Штандір Сільвія.
  • Загальної та додаткової освіти:
  • Павленко Владіслав та Захарчук Марина.
  • Екології, спорту та здорового способу життя:
  • Борісов Чіпріан та Невестюк Іван.
  • Культури та дозвілля:
  • Павленко Каталіна та Лазарович Анастасія.
  • Інформації та преси:
  • Салагор Флорентіна та Лазарович Тетяна.
  • Роботи з дітьми молодшого та середнього віку:
  • Житар Павло та Газюк Анна-Крістіна.

Також був розглянутий план роботи учнівського самоврядування  на новий навчальний рік та внесені деякі пропозиції щодо роботи комітету.

Заступник директора з ВР                               Зінкевич Д.В.

Проглядів матеріалу: 563 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.09.2014 | Комментарії (1)

      У Багринівській ЗОШ І-ІІІст. стартував новий сезон у рамках проекту «Fair Play - Чесна гра». На першому занятті координатори проекту ознайомили учнів з проектом, зробили аналіз минулорічних досягненні та нагородили кращих учнів. Нагадаємо, що «Fair Play – Чесна Гра» - частина Національної інформаційної кампанії «Не Дай СНІДу Шанс!», та є одним з найуспішніших проектів, орієнтованих на популяризацію футболу і здорового способу життя серед дітей та молоді, що ефективно об’єднує зусилля багатьох державних, міжнародних та неурядових організацій.

  

Проглядів матеріалу: 611 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.09.2014 | Комментарії (2)

Ми повні сили і надії,

Мета і праця в нас одна.

Сьогодні Президента обирає

Наша дружная шкільна сім’я!

    Наш складний час потребує виховання лідерів нової формації — ініціативних, компетентних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Саме учнівське самоврядування дає можливість учням практикуватися у входженні в соціальне середовище, у світ сучасного суспільства.

    11 вересня були проведені вибори Президента шкільного парламенту Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ст.

 Девіз виборів - демократичність, рівноправність і справедливість.

 Керувати школою – це досить складне завдання. Президент керуватиме учнівським самоврядуванням, тож він має бути дійсно гідним цієї посади. Свою роботу він має спрямувати так, щоб  учням нашої шкільної родини кожного ранку хотілось переступати поріг школи. Кандидати в президенти – це найдостойніші люди нашої школи, які користуються повагою не тільки в шкільному колективі, а й у нашому навчальному закладі. Кожен з кандидатів має свою програму, яку він має втілити в життя і, звичайно, успіх цієї програми багато в чому залежатиме і від того наскільки тісно працюватиме майбутній президент  громадою.

На пост президента претендувало шість кандидатів:

Бурла Тетяна учениця 10-б класу;

Дабика Віталій учень 9-б класу;

Лупуляк Ігор учень 10-б класу;

Мунтян Анна учениця 10-б класу;

Піцул Олег учень 9-б класу;

Романюк Олександр учень 10-а класу.

В голосуванні приймали участь учні 5-11 класів, загальною кількістю – 336 учнів. З них проголосувало 89.8% дітей, а саме 283 учні нашої школи:

За Бурлу Тетяну проголосувало 27 чол.;

Дабика Віталій отримав 26 голосів;

Лупуляк Ігор -88голосів;

Мунтян Анна -22;

Піцул Олег - 60;

Романюк Олександр -57.

Президентом шкільного парламенту Глибоцької  ЗОШ І-ІІІ ст.  став учень 10-Б класу Лупуляк Ігор.

 Побажаємо успіхів Ігореві на посаді та плідної співпраці всіх гілок влади в школі.

     

            

Педагог-організатор                 Е. Леонтій 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 666 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.09.2014 | Комментарії (1)

          Чисельні заклики громадськості про допомогу  армії, воїнам АТО їх родинам знайшли щирий відгук у серцях освітян, учнів, батьків, Глибоччини.

Цьогорічний Першовересень об'єднав усіх небайдужих у Акції «Замість квітів – допомога армії" та Благодійних ярмарках, які хвилею доброти і милосердя прокотились нашими навчальними закладами. Спільними зусиллями вдалось зібрати 87059 тисяч гривень готівкою. Рішенням шкільних громад кошти розподілено між всіма учасниками АТО. Для цього управління освіти створило банк даних усіх мешканців Глибоччини, які є учасниками АТО. З вдячністю ми передавали кошти героям та їх родинам, а воїни з вдячністю приймали підтримку, наголошуючи, що тільки спільними зусиллями можна здолати ворога і здобути мир в Україні.

Проглядів матеріалу: 579 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.09.2014 | Комментарії (1)

    З метою об'єднання зусиль педагогічного та учнівського колективів для добрих і корисних справ, щоб зробити шкільне життя змістовним, веселим, цікавим у Тереблеченській ЗОШ І—III ст. створено шкільний парламент до якого входять учні 6-11 класів. 10 вересня в нашій школі пройшла учнівська конференція.

Порядок  денний :

  1. Вибори президента та віцепрезидента шкільного самоврядування.
  2. Обговорення та затвердження змін до Статуту шкільного самоврядування Тереблеченської ЗОШ І –ІІІ ст.
  3. Вибори членів комісій шкільного парламенту.
  4. Прийняття проекту рішення шкільної учнівської конференції

На конференції були присутні всі учні 5 – 11 класів, класні керівники, вчителі, заступники директора та педагог-організатор школи. Новообрані президент та віцепрезидент школи подякували всім учасникам шкільної конференції та побажали всім творчого натхнення, наполегливості, нових знань та вражень, успіхів та плідної роботи.

ЗДВР           Чупрун В.Л.

 

Проглядів матеріалу: 487 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.09.2014 | Комментарії (1)

    З 20 по 27 серпня 2014 року в м.Ахелот (Болгарія) проходив І Міжнародний фестиваль мистецтва «Морська перлина». У фестивалі брали участь виконавці  та хореографічні групи України, Румунії, Молдови, Грузії, Білорусії та Польщі. До журі   запросили видатних діячів культури та мистецтва вище згаданих країн.

Мета конкурсу – виявлення талановитих особистостей, надання можливості проявити свої здібності, обмінятися досвідом і майстерністю в обраних жанрах.

Учениця  10 класу Купського НВК, Цугуй  Коріна-Марія  Василівна, мала можливість уперше брати участь у конкурсі міжнародного рівня. Завдяки заняттям вокалу  (викладач Левчик Юрій Серафімович), за свій талант та наполегливу працю, Коріна-Марія  отримала почесне звання Лауреата ІІ ступеня.

 Додому повернулася з масою приємних вражень і позитивних емоцій. Тож хочеться привітати Коріну та побажати подальших успіхів та процвітання.  

Проглядів матеріалу: 543 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.09.2014 | Комментарії (1)

   10 вересня 2014 року виповнюється 120 років з дня народження кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографа, письменника Олександра Петровича Довженка. Враховуючи вагомий внесок Олександра Довженка у розвиток українського та світового кінематографа та річниці з дня народження в РКБТД учні 8-11-х класів Глибоцького ліцею мали змогу побувати на перегляді фільму "Україна в огні".

 

Проглядів матеріалу: 547 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 11.09.2014 | Комментарії (0)

  Традиційно 9 вересня в школах  району стартують шкільні спартакіади. Шкільна спартакіада стартувала в рамках олімпійського тижня у Купському НВК. Відкрив її вчитель з багаторічним стажем Марку П.П.

Всіх присутніх вітали гості -  директор Глибоцького ДЮСШ Стрельчук П. Г. та методист управління освіти Глибоцької РДА Лях М. Г., які подарували нашій школі комплект волейбольних м’ячів.

Після урочистого відкриття із звучанням державного гімну та підняттям прапору України розпочалися перші змагання.  Приємний сюрприз зробили нам вихованці Купського ДНЗ, старша група, які з синьо-жовтими іграшками прийшли підтримати наших учнів.

В перший день спартакіади у змаганнях «Веселі старти» змагались учні 6-го «А», 6-го «Б» та 7-го класів. Це були змагання з: передавання м’яча, гра з обручами, присідання, віджимання, біг з перешкодами та інші.

Переможцями стали учні 7-го класу, які отримали з рук методиста управління освіти Ляха М.Г., координатора проекту «Чесна гра»,    кубок  проекту та медалі. Друге місце посіли учні 6-го «А» класу, а третє зайняли учні 6-го «Б» класу.

У решта класів спартакіада триватиме на протязі наступних днів.

Бажаємо всім успіхів!

Елеонора Скіпор

Проглядів матеріалу: 620 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.09.2014 | Комментарії (1)

    У ці складні для України часи  - школа це один з тих  промінчиків, який має зігріти кожне «поранене» серденько та посадити в ній зернинку надії та віри на краще майбутнє. Тому, ми педагоги, намагаємося на кожному кроці виховувати в наших учнів  духовність, мораль та гідність.

               В Йорданештській ЗОШ №2 тиждень розпочався зі шкільної лінійки, яку відкрили директор школи та педагог-організатор. Педагог – організатор школи побажала дітям миру. Коли лунали  Гімн та молитва за Україну здавалося, що все навкруги завмерло і всі слухають  - і пташки, і квіти, і дерева, і навіть люди, які проходили дорогою, що поблизу.

Понеділок продовжився ще однією гарною справою -  долученням активістів учнівського самоврядування  до акції «Лист пораненому». Діти намагалися найти, ті слова вдячності, які по - справжньому б  допомогли пораненим солдатам.  Учні дуже хочуть, щоб ті захисники Вітчизни, які на лікарняних ліжках, знали, що вони не самі, що учні серцем з ними, та їхні вчинки залишили великий слід в історії країни.  Учні писали листи мовою серця. Здивовані були коли кожен  учень написав по-своєму – хто на українській мові, хто на румунській.  Учні сказали так : «Знаєте, як приємно буде, якщо один з листів попадеться в руки нашому земляку, і відкриє, а там слова написані  рідною мовою…».

Будемо намагатися, щоб вогник надії горів  завжди, а наші учні були гідними громадянами своєї держави.

Опаіць М.І.

Проглядів матеріалу: 516 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.09.2014 | Комментарії (1)

  Триває фото-марафон «Україна – єдина країна». Запрошуємо колективи всіх шкіл району долучитись до марафону. Фотографії надсилайте на електронну адресу районного методичного центру.

Сьогодні учні Волоківської ЗОШ I-III ступенів приєдналися до фото-марафону «Україна - єдина країна». Одягнувши вишиванки, діти звернули увагу на те, що у такий складний час для країни будь-яка підтримка є важливою. Їх зовнішній вигляд підняв настрій всім навколо, а світлини, які були зроблені, підійматимуть бойовий дух солдатів!!!

Діти змалечку повинні виховуватися на патріотичній громадській позиції і пам’ятати, що це їхня земля, їхня мова і її  потрібно берегти. Якщо ці принципи будемо  закладати в них з маленького віку, то, ставши дорослими, вони ніколи їх не зрадять.  Ми всі повинні розуміти, що найбільша наша зброя на сьогодні — це патріотизм.  Саме тому учні Стерченської ЗОШ І-ІІІст. вийшли на подвір’я школи , щоб висловити свою підтримку патріотам нашої держави, які  знаходяться на передовій, захищаючи від терористів свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Учні  участю в акції продемонстрували єдність України. Наш народ єдиний, незалежно від переконань, мови, релігії.

Фото-марафон "Україна - єдина країна" у Волоківській ЗОШ І-ІІІ ст.:

Фото-марафон "Україна - єдина країна" у Глибоцькому ліцеї:

Фото-марафон "Україна - єдина країна" у Йорданештській ЗОШ №2:

Фото-марафон "Україна - єдина країна" в Йорданештській ЗОШ І-ІІІ ст:

Фото-марафон "Україна - єдина країна" у Валякузьминській ЗОШ І-ІІ ст.:

Фото-марафон "Україна - єдина країна" у Глибоцькій ЗОШ І-ІІІст.:

Фото-марафон "Україна - єдина країна" у Михайлівському НВК :

Фото-марафон "Україна - єдина країна" у Стерченській ЗОШ І-ІІІ ст.:

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 1227 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 09.09.2014 | Комментарії (2)

Проглядів матеріалу: 1503 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 09.09.2014 | Комментарії (0)

    Цього літа туристський актив Глибоцького ліцею разом зі своїми колегами з Коровійської ЗОШ здійснили пішохідний похід третього ступеня складності по Українських Карпатах. Маршрут пролягав одним із найкрасивіших карпатських масивів – Свидовцем. Розпочали похід із однойменної станції, з якої піднялись до найвищого в Україні гірськолижного комплексу «Драгобрат». Наступного дня група провела сходження на найвищу вершину Свидовецького масиву – гору Близниця (1881 м), де відбулась традиційна посвята в туристи. Наступною зупинкою було одне із найкрасивіших озер в Українських Карпатах – озеро Догяска. Зі Свидовецького хребта ми повернули в сторону гори Апецька, після якої спустились в селище Великий Бичків, яке розкинулось на берегах річки Тиса.

Протягом всього маршруту юні туристи мали змогу скоштувати весь асортимент лісових ягід, які зростають в наших Карпатах: малина, ожина, чорниця, суниця… Також зустрічали чи мало авто та мототуристів, оскільки даний масив сприятливий для розвитку таких екзотичних видів спортивного туризму. Відпочивши наприкінці походу на річці, вирушили до міста Рахів. Оздоровлені та вже досвідчені юні туристи вирішили наступного року повернутись на карпатські стежки та пройти більш складний категорійний похід.

Сандул Дмитро Вікторович,
керівник гуртка Глибоцького ЦТКСЕУМ

 

Проглядів матеріалу: 626 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 09.09.2014 | Комментарії (1)

П’ємо цілющу воду з джерел свого народу  «Кожен з нас повинен… пам’ятати святі речі – хто тебе народив, навіщо живеш, звідки ти, чого прагнеш, що скажеш людям, з якої криниці п’єш живу воду…». Так сказав незабутній Назарій Яремчук, наша гордість – буковинський соловейко та справжній митець.

Влітку цього року в с. Просокиряни тривала 17 зміна районного профільного пересувного туристсько-виховного оздоровчого наметового табору «Райдуга» Глибоцького центру туризму та краєзнавства.
З метою відродження та популяризації культурних та моральних цінностей, збереження народних, родинних традицій та історичної спадщини, української культури, встановлення дружніх контактів між людьми різних регіонів України в рамках цієї табірної зміни була запланована та здійснена фольклорно-етнографічна експедиція з пішохідним походом ІІ-го ступеня складності Буковиною та на Покутті.
Учасниками експедиції були 10 учнів: це шестеро гуртківців творчого об’єднання «Самодіяльна і туристська пісня» (керівник – Сисолєтіна Г. І.), троє вихованців гуртка «Юні музеєзнавці» (керівник – Плеван Л.М.), учень гуртка «Етнографічне краєзнавство» (керівник – Коваль Ю.С.) та четверо педагогів – керівники гуртків Глибоцького ЦТКСЕУМ: Сисолєтіна Г. І., Товарницький Г. М., Зеленівський Г. І. та Бежан Л. К. 
Ідея провести таку подорож була невипадковою. Адже 3-й рік поспіль триває Всеукраїнська туристсько-краєзнавча експедиція з активним способом пересування «Мій рідний край». Тому наш експедиційний загін протягом 8-ми днів проводив пошуково-дослідницьку роботу територією Чернівецької та Івано-Франківської областей з метою дослідження, вивчення та поглиблення знань учнів про етнічну культуру нашого краю, усвідомлення його оригінальності та неповторності.
Також нашою метою було продовження знайомства дітей з народними традиціями та звичаями. Щоб викликати інтерес до історичного минулого, ми вивчали народне мистецтво, а саме: роботи різьбярів, вишивальниць, мосяжників, вироби кераміки і художнього ткацтва, писанковий розпис, іграшки з сиру, інкрустації та випалювання на дереві, прикраси з бісеру тощо.
Наш маршрут проходив дивовижними місцями: м. Вижниця - с. Виженка - перевал Німчич - с. Підзахаричі - с.Розтоки – с.Тюдів - с.Малий Рожин - с. Бабин - м.Косів - с.Кути - м.Вижниця.
Територією Національного природного парку «Вижницький» прокладений еколого-туристський маршрут «Назарова криниця». Цей маршрут присвячений пам’яті нашого славетного земляка, народного артиста України Назарія Яремчука і покликаний ознайомити туристів з тією місциною, де він народився, та природними об’єктами, біля яких любив бувати і які були любі його серцю. Серед ключових пунктів маршруту є садиба-музей Назарія Яремчука, де ми і побували. Під дощем, біля музею співали пісню «Родина». Із захопленням слухали розповіді сестри Назарія Катерини та його племінниці Ольги. Відтак залишили на згадку запис у книзі відгуків, сфотографувалися біля червоної рути, яка полум’яно цвіте у квітнику біля музею-садиби.
Неповторним було наше перебування на перевалі Німчич. Тут ми здійснили «радіалку» до скелі «Соколине око» в урочищі «Протяте каміння» та Смугарських водоспадів. У селі Підзахаричі Путильського району побували в музеї етнографії та краєзнавства. У декількох кімнатах музею було представлено багато експозиційного матеріалу з різних куточків Путильщини та інших населених пунктів: писанки, рушники, одяг, вироби з дерева, предмети побуту та багато іншого.
Дізналися про історію фестивалю «Захарецький гарчик», метою якого є розвиток соціальної активності сільської молоді, пропагування та сприяння розвитку сільського зеленого туризму в регіоні, виявлення шляхів ефективного використання існуючого потенціалу сільської місцевості, унікальних природних ресурсів та об’єктів історико-культурної спадщини, збереження та відродження національної культури, етнічних традицій і ремесел.
Під час перебування у селищі Тюдів ми мали змогу дослідити звичаї, народний одяг та вишивки Франківщини. У ніч на Івана Купала наші дівчатка пускали віночки гірською річкою. Тут проживають дуже гостинні, чуйні і добрі люди, які з нами охоче спілкувалися та фотографувалися.
Наш маршрут пролягав і через село Малий Рожин, де народився і виріс поет Юрій Петричук, творчість якого ми досліджуємо і вивчаємо, збираємо ще більше матеріалу для написання пошуково-дослідницької роботи. Хатина, де зараз проживає його 84-річний батько Михайло, знаходиться на вершині гори, тож добратися туди було не легко у спекотну днину.
Подорожуючи мальовничими місцями, гірськими стежками, ошатними селами, ми милувалися незабутніми краєвидами, спілкувалися з людьми, фотографували церкви та каплички, різні цікавинки, пам’ятники, будівлі тощо.
У багатьох населених пунктах (наприклад в с. Бабин, м. Косів та інших) ми побачили, як люди вшановують пам’ять Небесної сотні. У центрі сіл розміщено фото героїв, куди люди приходять вклонитися, покласти квіти і запалити свічки…
Незабутні враження залишилися від «днівки» в місті Косів. Тут ми відвідали Косівський музей народного мистецтва і побуту Гуцульщини. Це своєрідна скарбниця неповторної творчості умільців-гуцулів. Широко експонуються вироби знаменитих майстрів Ю.Шкрібляка, В.Девдюка, П.Клима та інших. Ми познайомились з одвічними барвами гуцульського краю – з творами, в які вкладено стільки фантазії, почуття міри і смаку, а найголовніше – душі! Ці твори да ... Читати далі - тисни тут
Проглядів матеріалу: 2890 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 09.09.2014 | Комментарії (0)

методичне об'єднання класних керівників

  Вчора в Глибоцькому ліцеї відбулося планове методичне об'єднання класних керівників. На ньому були розглянуті наступні питання:
1. Про результати роботи за 2013-2014 н.р.
2. Засідання "Круглого столу":
- основні напрямки методичної та виховної роботи на новий навчальний 2014-2015 рік;
- рекомендації щодо планування виховної роботи;
- вивчення нормативно-правової бази.
3. Скринька невирішених питань - "Виховна робота в школі: якою вона має бути?"
4. Затвердження плану роботи МО класних керівників на 2014-2015 н.р.

Проглядів матеріалу: 715 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 09.09.2014 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024