Субота, 27.04.2024, 04:54















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 309 310 311 312 313 ... 351 352 »

З гілок тополь злітає листя,

Кружляє й падає до ніг.

Уперше діти урочисто

Переступають шкільний поріг.

 

     1 вересня в усіх загальноосвітніх навчальних закладах Глибоцького  району пройшли традиційні урочистості з нагоди   Дня Знань, яке є справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.

Початок нового навчального року для кожної людини є одним із найбільших свят, які пов’язані з надіями та сподіваннями, адже практично у кожній родині були, є і будуть учні.

Першовересень пройшов урочисто і хвилююче. Вперше дзвінок пролунав у всіх навчальних закладах району для 972 першокласників, поклавши початок їх сходження у незвіданий, цікавий і бентежний світ знань, світ пізнання. 1150 педагогів нашого району радо зустріли своїх вихованців на шкільних подвір’ях.

За традицією, що склалася, в урочистих заходах з нагоди свята взяли участь керівники області, району, працівники відділів та управлінь райдержадміністрації, депутати районної ради.
  

Сьогодні двері Старововчинецького ліцею вкотре відчиняються для першокласників, таких красивих, схвильованих і радісних. Привітати першокласників та й інших ліцеїстів з початком навчального року прийшли голова Чернівецької обласної державної адміністрації Ванзуряк Роман Степанович, начальник управління освіти Глибоцької райдержадміністрації Швець Василь Григорович, голова Старововчинецької сільської ради Остафійчук Петро Радулович. Звучали побажання та привітання для школярів, а також не оминули увагою  трагічні події, що відбуваються на сході нашої держави.

Святковий захід з нагоди Дня знань в Глибоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся за участю   Тіміша Григорія Івановича- в.о. голови Глибоцької райдержадміністрації,  та Швеця Василя Григоровича – начальника управління освіти Глибоцької райдержадміністрації, які щиро привітали дітей, педагогів, батьків із святом 1-го вересня і відзначили, що керівництво району переймається станом справ в освітянській сфері.

З привітаннями до учнів Глибоцького ліцею звернулися  Пушко – Цибуляк Єлізавета Михайлівна – директор Департаменту фінансів Чернівецької обласної адміністрації ; Ванзуряк Григорій Степанович-  голова Глибоцької районної ради та Горячко Констянтин Іванович - голова селищної ради.

В гості до учнів Карапчівського ліцею завітали Гринчишин Л. Л.- заступник директора центра зайнятості; Турецький В. В. – начальник відділу кримінальної  міліції у справах дітей; Іонець В.Г.- голова сільської ради; Гросу І. В. – державний інспектор архітектури та будівництва. Свято розпочалося хвилиною мовчання для вшанування пам’яті загиблих героїв.

На свято до Багринівської ЗОШ завітали прикордонники Черепківської ВПС старший лейтенант Литвин П.Ю. та старший інспектор Дякон Г.М.  Прикордонники провели урок у 11-х класах школи.

Гостями свята Йорданештської ЗОШ І-ІІст. були колишній директор школи - Білецький І.І., Шапка М.А. – головний редактор газети «Новий день» та Савюк  М.І.– секретар сільської ради, які завжди усім серцем з нами та радіють усім нашим успіхам.

На урочистостях у всіх навчальних закладах батьки, учні та педагоги активно підримали ініціативу «Допоможи солдату», тож  шкільні подвір`я майоріли не звичними квітами, а прапорцями, вишиванками, синьо-жовтими бантиками, а кожен охочий робив внесок для підтримки військових, їх родин, армії. Навіть першокласники підходили до скриньки, виявляючи цим свою активну громадянську позицію, патріотизм та любов до України.

Всього в ході урочистостей  зібрано близько 50 тисяч гривень, та  Акція продовжується, об`єднуючи всіх у прагненні до миру та єдності Батьківщини.

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 1356 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.09.2014 | Комментарії (3)

  Засяяв  Молодійський дитячий садочок  барвами вишиванок і кольорами національних символів України  до Дня  Знань. Ще не доводилося святкувати в таких особливих умовах, у час гострого соціального конфлікту на сході України, тому і програма святкування незвичайна, всім  нам потрібен мир у міцній незалежній державі, для майбутнього наших діток і наступних поколінь.                                                             

     В цей день педагогами закладу було проведено з дітьми ряд заходів з патріотичного  виховання. Разом зі своїми вихователями діти відвідали шкільну лінійку, де привітали своїх друзів першокласників. Вихователь старшої групи  О.Г. Ропчан провела з дітьми заняття на тему « Україна – єдина країна», підсумком якого діти   намалювали так потрібне всім слово « МИР» .  Цікавою та змістовною була проведена бесіда з дошкільнятами вихователем другої старшої групи Лодба М.М. «Де найкраща є земля… Краще рідної нема!». Ще одним важливим напрямом патріотичного виховання є прилучення дітей до народознавства, українських традицій, що і поклали собі за мету  вихователі середніх груп та муз керівник, які  разом з малюками побували у куточках української символіки, вели хороводи, грали народні ігри.  На завершення всі дошкільнята заспівали гімн України.

Проглядів матеріалу: 648 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.09.2014 | Комментарії (2)

   День  знань, який ми відзначали 1 вересня, це не тільки свято для школярів, але й дошкільнят, адже в ДНЗ розпочинається навчальний рік з новими навчальними заняттями, іграми, пізнанням незвіданого ще навколишнього світу.

  І першим таким  пізнавальним заняттям для старших дошкільників було: «Україна – єдина країна». Вихователі  в доступній формі розповіли вихованцям: про простори нашої держави, про славний український народ, про героїв, які захищають країну  в цей нелегкий  час, про мир, який так потрібний українському народу.

Домніка Балан, вихователь-методист Кам’янського ДНЗ

Проглядів матеріалу: 664 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 02.09.2014 | Комментарії (2)

Щиро вітаємо вас з початком нового навчального року!

1 вересня – це день, з якого починається дорога у майбутнє для кожного з нас. Попереду на нас чекає напружений, але цікавий 2014-2015 навчальний рік. За шкільні парти сідають першокласники, з якими ми пов’язуємо великі сподівання. Для них цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий, але, водночас, нелегкий час до пізнання, до нових звершень.

Усім, хто в цей день прийде здобувати знання, бажаємо досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з вчителями, зустріти добрих і надійних друзів.

Найщиріші привітання - педагогам, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається зі школярами на все життя.

Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну родину! Нових звершень, щастя і миру нашій Батьківщині!

 

Начальник управління освіти   Глибоцької РДА                                В.Г. Швець 

Голова райкому профспілки працівників освіти і науки                С.І. Лазурко

 

Проглядів матеріалу: 617 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 29.08.2014 | Комментарії (0)

   День Знань в цьому навчальному році ми зустрічаємо в особливо складних  для всієї країни умовах. Збройні Сили України потребують підтримки та  допомоги всього суспільства.

Департамент освіти і науки Чернівецької облдерджадміністрації, Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області ініціюють акцію «Допоможи Українській армії». Звертаємося до  педагогічних колективів усіх навчальних закладів області з проханням запропонувати батьківським громадам відмовитися від закупівлі квітів  до свята Першого дзвоника, а заощаджені кошти спрямувати на підтримку військовослужбовців.

Закликаємо всіх небайдужих долучитися до акції, яку просимо очолити керівників навчальних закладів та голів батьківських комітетів.

Першого вересня виставити скриньки для збору коштів. 04 вересня організувати благодійні ярмарки.

Шановні педагоги, батьки, учні, пам’ятайте, що на Сході України іде велика битва, де наші брати, сини, батьки борються за незалежну Україну!

 

Проглядів матеріалу: 739 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 29.08.2014 | Комментарії (0)

    Літо — чи не найкраща пора для активного відпочинку, а Українські Карпати дуже вдало для цього підходять. Так, група туристів Глибоцького центру туризму і краєзнавства у липні здійснила пішохідний похід ІІ категорії складності Горганами. Учасниками групи стали вихованці туристських гуртків на базі Луковицької та Глибоцької загальноосвітніх шкіл, керівник ― Олександр Чоботар, заступник  ― Мар'яна Ванхала. Головним завданням походу було подолати 185 км гірською місцевістю за 14 днів, а метою ― надбати якомога більше позитивних вражень, захоплень, емоцій, набратися отієї гірської енергетики так, щоб вистачило аж на цілий рік до наступного літа. Маршрут виявився дуже цікавим і пізнавальним, нам довелося подолати багато перешкод: підкорили вершини Довбушанка, Ведмежик, Сивуля, Висока, Ігровець, Петрос, Берть, Братківська, Чорна Клива, не раз додали річку вбрід, а кам'янисті хребти стали для нас звичною справою. У групі панувала дружня атмосфера,  взаємодопомога та позитивний настрій. Щедрою була природа і на дощі. Однак ніякі негаразди не в змозі зламати дух справжнього туриста. 

 
Ванхала Мар'яна Костянтинівна  —  керівник гуртка «Географічне краєзнавство» Глибоцького ЦТКСЕУМ на базі Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Чоботар Олександр Васильович  —  керівник гуртка «Пішохідний туризм» Глибоцького ЦТКСЕУМ на базі Луковицької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Проглядів матеріалу: 609 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 28.08.2014 | Комментарії (0)

   Невеличке село Багринівка, яке називають селом зелених садів та верболозів, що за переказами у сиву давнину мало назву Бахринешть, розташоване за сорок кілометрів від Чернівців.

Перша письмова згадка про село датується 31 серпня 1458 року (грамота Штефана чел Маре). За 555 років свого існування його не один раз захоплювали різні поневолювачі, воно вело запеклу боротьбу за своє визволення, розбудовувалося, жило і творило свою славну історію. Разом з тим, довгі століття в Багринівці не було жодного грамотного православного християнина, окрім священика та причетника.
Де і коли була розташована перша школа, де вчилися діти раніше – важко сказати. Проблемами шкільництва на Буковині за молдавського періоду опікувалася церква. Тому перші школи тут засновувалися і діяли при монастирях у Сучаві, Путні, Радівцях. Сини бояр, які хотіли здобути вищу освіту, їхали до українських шкіл у Київ та Львів чи до Західної Європи (Відень, Париж). Більшість же буковинців залишалися без освіти і були неписьменними.
На Буковині, до того як вона була анексована Австро-Угорщиною, існувало декілька типів шкіл:
- 5 панських шкіл (біля села Багринівка у місті Серет);
- 1 єпископська школа у місті Редеуць;
- 7 монастирських шкіл (недалеко від села у Молдовиці, Путні, Воронец);
- парафіяльні (церковні) школи.
У цих школах могли вчитися діти і з Багринівки. У селах відвідування шкіл, зазвичай, проводилось узимку, коли закінчувались сільськогосподарські роботи. За відсутності священика заняття проводили дяки, за що й були названі «дяками на колесах», бо викладали в декількох сусідніх селах. «Дяки на колесах» та «вчителі на колесах» (у т.зв. школах-«дяківках») навчали учнів перших та других класів.
Цілком зрозуміло, що за таких умов «дяківки» були неспроможні дати освіту, яка б сприяла підвищенню культурного, інтелектуального рівня населення. У цих школах не було сталого навчального плану: дітей навчали читати за Часословом і Псалтирем, давали елементарні навички письма, лічби і церковного співу. Більшість із «дяківок», як уже згадувалось, діяли тільки в зимову пору, в той час коли закінчувалася робота, пов’язана зі збиранням урожаю. Така діяльність «дяківок» дала підставу С.Смаль-Стоцькому висловити думку, що ці «школи ледве чи заслуговують на ім’я шкіл».
 По закінченні «дяківок» учні мали право навчатися у 3 та 4 класах тривіальних шкіл у містах Чернівці та Серет. Ці школи видавали сертифікат про закінчення 4 класів.
Ще 13 грудня 1811 року Навчальна комісія з Відня вимагала від Галицького керівництва надати проект з конкретними умовами створення на Буковині тривіальних шкіл. Проект розвитку початкового навчання на Буковині був переданий Галицькому керівництву 10 квітня 1813 року. У проекті пропонувалося створити 17 початкових шкіл, насамперед у Кам’янці та Черепківці, Вовчинці та Багринівці. В цих селах нараховувалося 815 дітей шкільного віку. 
Основним завданням народної школи, сформульованим у державному шкільному законі від 14 травня 1869 року, було: «Дітей морально і релігійно виховувати, розвивати їх духовну чинність, давати їм необхідні знання і навички, потрібні для життя і дальшого розвитку і таким чином творити основи для підготовки гідних людей і членів суспільства». Початкова освіта стала обов’язковою та безплатною.
Школа з одним класом у селі Багринівка була побудована у 1883 та відкрита 20 вересня 1884 року, мова викладання – румунська. Ворником (головою) села в той час був Ісопеску Міхай на прізвисько Морозак.
Законом від 14 травня 1869 року було рекомендовано орієнтовні плани для загальних народних і міщанських шкіл з включенням таких обов’язкових предметів: «Во всякой школе народной повинно ученіе обнимати принаймны следующіи учебніи предметы: религію (Законъ Божій), языкъ, численіе, важнейшіи знанія изъ науки природы, землеписи и исторіи, съ особеннімъ поглядомъ на отечество и его уставъ, писаніе, науки геометрычныхъ формъ, пеніе, телесніи упражненія.
Девчата обучати ся повинни также еще въ женскихъ ручныхъ роботахъ и въ домовомъ господарстве.
Объемъ, въ якомъ учебніи предметы выкладати ся маютъ, зависитъ отъ степени, на якой всякая школа дотычно числа роспоряжаемыхъ силъ учебныхъ находитъ ся. Власне отъ того же зависитъ также простиряніе оученія и на иніи тутъ непоименованніи учебніи предметы».
У ті роки вчителькою у школі працювала Катерина Мандичевська, сестра композиторів Еусебія (1857-1929) та Георгія  (1870-1907)  Мандичевських. До речі, батько Катерини, Еусебія, Георгія, Костянтина та Еразма  Мандичевських, Василь (1824-1896), був у селі священиком. Катерина складала вірші для дітей, які надсилала своїм братам, аби вони поклали їх на музику. Потім ці пісні вона вивчала з дітьми сільської школи.
Зі «Щорічника Буковинської Православної церкви» за 1887 рік дізнаємось, що вчителем у школі був Еміліан Антонович, а за 1889, 1890, 1891 роки –  Іфтіміу Преліпчеан.
 
 
За статистичними даними 1894 року, в селі проживало 114 дітей, з них 58 хлопців та 56 дівчаток. Усі 114 ¬– православні румуни. У школі вчилися 78 учнів: 44 хлопчики та 34 дівчинки. Директором був призначений Олександр Дуник, який народився 2.08.1858 р. у селі Мілішеуць. Учителем релігії та місцевим священиком  був Стефан Селескі, кантором церкви –  Ісмаіл Серетіа ... Читати далі - тисни тут
Проглядів матеріалу: 851 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 28.08.2014 | Комментарії (0)

    27 серпня 2014 року під керівництвом директора Департаменту освіти і науки Оксани Палійчук, відбулася Серпнева онлайн-конференція працівників освіти Чернівецької області з порядком денним «Співпраця органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, педагогічної та батьківської громадськості у реалізації рівного доступу вихованців до якісної освіти».

У спеціально облаштованій студії для вебінар нарад, яка знаходиться у вищому професійному училищі радіоелектроніки, також були присутні: Олена Верига – в.о заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації-директор департаменту соціального захисту населення; Ярослав Курко – заступник голови Чернівецької обласної ради; Світлана Фіцайло – зав. сектором мовної політики Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Володимир Дудчак – голова обкому профспілки працівників освіти Чернівецької області; Григорій Білянін – директор Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, відповідальні працівники Департаменту освіти і науки, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та інших структурних підрозділів Департаменту, керівники загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних, вищих навчальних закладів.

Варто зауважити, що у кожному районі (місті) працювали спеціально облаштовані студії для он-лайн нарад.

Олена Верига під час свого виступу відзначила, що важливим завданням органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування є створення належних умов для навчання і виховання дітей.

За її словами, на сьогодні 34 новобудови системи освіти області включено до Регіональної програми будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів соціальної сфери до 2015 року. Їх проектна потужність понад 9 тис. учнівських місць. Тому необхідно спрямувати зусилля на добудову саме тих закладів, будівельна готовність яких вища 70%.

«На особливому контролі облдержадміністрації питання енергозбереження. У нас створено Антикризовий енергетичний штаб Чернівецької області. Його функції – забезпечення балансу споживання і витрачення енергетичних ресурсів та впровадження актуальних заходів з енергозбереження і енергоефективності.

За наслідками співбесід та пропозицій органів управлінь, відділів освіти райдержадміністрацій, міських рад Департамент освіти і науки облдержадміністрації вийшов з клопотанням щодо збільшення тривалості зимових канікул за рахунок зменшення тривалості канікул (осінніх та весняних на 3 дні) та скорочення навчального процесу у кожному семестрі на 10 робочих днів – загалом 26 робочих днів.

Вивчається питання щодо переведення котелень з газового опалення на альтернативні види палива.

Також, залишається складним питання щодо 100% забезпечення підвозу дітей з 1 вересня 2014 року  через відсутність 34 шкільних автобусів, які були надані для обслуговування військових у зоні антитерористичної операції на сході України. Рекомендуємо вирішити зазначене питання спільно з органами місцевої влади через зміну маршруту руху автобусів, збільшення території обслуговування», – зазначила в.о заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації-директор департаменту соціального захисту населення.

Директор Департаменту у своєму виступі основну увагу зосередила на реаліях та перспективах освітнього простору Буковини.

«Освіта – основа розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього України, бо відтворює і нарощує інтелектуальний, духовний і економічний потенціал народу, виховує патріота і громадянина України. Без перебільшення, шановні педагоги, наша місія у суспільстві – апостольська.

Шановні педагоги, сьогодні ми творимо Україну завтрашнього дня і якою вона буде, залежить від того, які цінності ми зуміємо сьогодні виплекати у душах наших дітей. І цими вартостями мають бути – «єдина соборна незалежна Україна», «мир», «добро», «любов», «освіта», «правда», «чесність», «відповідальність» тощо», – наголосила Оксана Михайлівна.

У ході Серпневої он-лайн конференції також виступили: Ярослав Курко – заступник голови Чернівецької обласної ради; Антоніна Скидан, завідуюча Усть-Путильського ДНЗ Путильського району – «Дошкілля Буковини: кроки до якісної освіти»; Мар`яна Вовчук, практичний психолог обласного навчально-реабілітаційного центру №1 – «Надання якісних освітніх послуг дітям з особливими потребами»; Степан Мельничук, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор фізико-математичних наук, професор – «Підвищення якості освіти у контексті нового Закону України «Про вищу освіту»;  Георгій Олійник Северинович, начальник управління освіти Чернівецької міської ради – «Децентралізація – перспективний напрямок розвитку освіти»; Володимир Дудчак, голова обкому профспілки працівників освіти Чернівецької області – «Соціально-економічний захист освітян – головне завдання профспілки».

За результатами Серпневої конференції прийнято Ухвалу, з якою, після доопрацювання з урахуванням всіх пропозицій та зауважень, ви зможете ознайомитися на сайті Департаменту освіти і науки та на сторінках інформаційно-методичної газети «Освіта Буковини».

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 717 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 28.08.2014 | Комментарії (0)

На нашій Україні і небо голубіше,

На нашій Украіні і сонце на тепло,

На  нашій Україні дівчата наймиліші,

На нашій Україні і пісня на добро.

  Наша рідна Батьківщина – Україна святкує свою незалежність. Цей день особливий для кожного з нас – і для дорослих, і для юних громадян. 22 серпня в Тереблеченському ДНЗ вихователі старшої групи Антімей М.Л. та Бельчук О.Г. провели свято «Україна мила, краю мій чудовий!» Діти читали вірші, співали пісні та знайомили дітей середньої та молодшої групи з символами Української держави. На прикінці свята всі діти заспівали Гімн України. Всі залишилися задоволені і щасливі.

Проглядів матеріалу: 913 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.08.2014 | Комментарії (0)

   Сьогодні, 26 серпня в приміщенні будинку культури  відбулась традиційно запланована районна конференція педагогічних працівників Глибоцького району.  На конференцію були запрошені керівники району Тіміш Г.І.- в.о. голови Глибоцької  районної державної адміністрації, Ванзуряк Г.С. –  голова Глибоцької районної ради, керівники відділів та управлінь РДА, сільські голови та всі, хто опікується питаннями функціонування системи освіти.

Роботу конференції розпочав начальник управління освіти райдержадміністрації Василь Григорович Швець доповіддю «Про підсумки розвитку освіти Глибоцького району у 2013/2014 навчальному році та завдання  на 2014/2015р.».

Конференцію продовжили виступи учасників конференції з актуальних проблем сучасної освіти:

  1. Блисенко Ю.Д., директор Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ст.:"Модернізація навчального закладу : від задуму - до втілення" .
  2. Шапка М.Г., ЗНВР, вчитель румунської мови Йорданештської ЗОШ І-ІІІ ст. : "Особливості формування державного патріотизму в школах національних меншин" «Особливості формування державного патріотизму в школах національних меншин».
  3. Підойма Г.Д., вихователь Чагорського ДНЗ:"Виховуємо юного громадянина України"  .
  4. Гаврилюк Н.І., вчитель біології та екології Глибоцького ліцею: "Від екології природи - до екології душі" .
  5. Оленюк В.О., вчитель української мови Грушівського НВК: «Задоволення мовних запитів учнів в умовах поліетнічного середовища».
  6. Лазурко С.І., голова РК профспілки працівників освіти і науки району: "Про співпрацю профспілки працівників освіти та управління освіти по соціальному захисту працівників"

  За високий професіоналізм, успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління, багаторічну сумлінну, творчу працю та вагомий внесок у розвиток освіти Глибоччини грамотами управління освіти Глибоцької РДА, райкому профспілки працівників освіти, районної державної адміністрації та районної ради були нагороджені більше 60  педагогів району. Відзначено переможців спортивних змагань, туристсько-краєзнавчої роботи та визначено школи-переможців за різними напрямками діяльності. Освітяни вкотре окреслили основні пріоритети діяльності та акцентували на важливості патріотичного виховання.

Проглядів матеріалу: 861 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.08.2014 | Комментарії (0)

         Прийміть щирі вітання з нагоди Дня Державного прапора України.
Кожний народ, виборюючи незалежність та розбудовуючи державу, обирає символи своєї єдності, сили, свободи та честі. Найбільш шанованим серед таких для нас є Державний Прапор України. Ми бережемо та шануємо його як найвищу святиню, як символ багатих жовтогарячих ланів та глибокого й чистого синього неба. Тож любіть свій народ, свою землю, яка є найкращою в світі. Любіть свою Україну, пишайтеся її символами. А сьогоднішнє свято нехай послужить зціленню і відродженню наших душ.

Проглядів матеріалу: 1536 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 23.08.2014 | Комментарії (1)

 Синьо-жовтий прапор України-

це безхмарне небо, синє-синє,

 а під небом золотіє нива

І народ – і вільний, і щасливий.

  Україна — велика держава в Європі. Бути українцем—значить пишатись своєю Вітчизною і дбати про її добробут, піклуватись про природу. Вихователі Новововчинецького навчально-виховного комплексу вчать дітей милуватись мальовничими куточками рідної землі, шанувати древні традиції і мудрість предків, багатющу культурну спадщину, що нам дісталась, і славні сторінки вітчизняної історії. До Дня народження прапора України досвідчений вихователь Чорней Домніка Василівна провела цікаве заняття «День народження прапора України». Діти дізнались про чесність, вірність, високе прозоре небо, що символізує синій колір та безмежні лани золотої пшениці в жовтому кольорі українського стягу. З задоволенням діти розмалювали синьо-жовтий прапорець—символ мирної незалежної держави України. Хай назавжди синьо-жовті кольори прапора об’єднають східну і західну частини великої України!

 

 

Проглядів матеріалу: 682 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.08.2014 | Комментарії (2)

    На базі Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася інструктивно-методична нарада вчителів хімії, біології та природознавства з проблеми : «Пріоритетні напрямки природничих наук в Глибоцькому районі та організація методичної роботи у 2014/2015 навчальному році.» Нарада відбулася згідно плану. Були вироблені та затверджені рекомендації по предметах з метою підвищення якості природничо-математичної освіти в районі. В основу побудови змісту й організації навчання природничо-математичних дисциплін покладено компетентнісний підхід, відповідно до якого кінцевим результатом навчання є сформовані певні компетентності як здатності учня успішно діяти в навчальних  та життєвих ситуаціях і вести відповідальність за свої дії. Місія вчителя виховати і навчити не зважаючи ні на що. Педагог повинен знати й відчувати, що на його совісті –доля кожної дитини. Завдання освітян району навчати кожного учня відповідно до його потреб.

Методист РМЦ О.Блисенко

Проглядів матеріалу: 596 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.08.2014 | Комментарії (0)

    Управління освіти РДА пропонує підтримати ініціативу громадськості щодо підтримки української армії.

«1 вересня: гроші на армію чи на вітер?

 Зараз українці готують понад 100 мільйонів гривень, аби викинути їх у смітник. Саме стільки ми витратимо на букети квітів 1 вересня.

 Країна в стані війни, але майже у всіх містах України 1-го вересня діти підуть до школи завдяки нашим військовим на Сході, які зараз захищають нас від ворога, часом навіть без бронежилетів, касок і берців.

 За 100 мільйонів гривень ми можемо придбати квіти, які потім викинуть на смітник, або 55 тисяч бронежилетів чи 2100 тепловізорів, якими врятуємо життя.»

Ми переконані, що дорогі букети  в руках учнів цьогоріч варто замінити прапорцями України, а кошти, які передбачалось витратити на квіти, можна урочисто кидати у скриньку, яка буде розміщена у центрі урочистої  лінійки. Тоді учні, батьки, громада села зможуть власноруч допомогти армії та долучитись до спільної справи-допомоги Вітчизні у здоланні ворога. Зібрані кошти буде передано районному координаційному центру для придбання необхідної допомоги.

Спільними зусиллями здолаємо все!

Проглядів матеріалу: 646 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 22.08.2014 | Комментарії (1)

     З метою поширення використання інформаційно-комунікаційних технологій під час навчального процесу в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, Міністерство освіти відмінило заборону на використання мобільних телефонів у навчальних закладах.
Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки України № 910 від 7 серпня 2014 року.
Нагадаємо, заборона на користування мобільними телефонами під час проведення навчальних занять у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах діяла з 1 вересня 2007 року відповідно до наказу №420 від 24 травня 2007 року.
Заборона на використання мобільних пристроїв стосувалася всіх учасників навчально-виховного процесу.

За матеріалами osvita.ua

Проглядів матеріалу: 560 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 21.08.2014 | Комментарії (1)

   Глибоцький центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді виходить до всієї освітянської громади району з ініціативою належного пошанування всіх учасників дій в анти-терористичній операції та подій на Майдані у Києві у «Революції гідності».

Мається на увазі, щоб у кожному закладі був оформлений стенд (довгострокового призначення), де будуть розміщені фотографії учасників зазначених подій, односельчан, учнів (вихованців) Ваших навчальних закладів. Назва стенду – довільна, за вибором авторів: («Борці за єдність України» тощо). Україна повинна знати своїх героїв

Переконані, що така акція сприятиме патріотичному вихованню учнівської молоді.

 

Проглядів матеріалу: 491 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 20.08.2014 | Комментарії (0)

  Це була тема інструктивно-методичної наради вчителів початкових класів району під керівництвом методистів РМЦ Леонтій Е. М. та  Микитюк Т. О. Вони акцентували, що початковій школі належить особливе місце у структурі загальної середньої освіти, оскільки цей період є початком навчальної діяльності, яка вимагає від дитини не лише значного розумового напруження, а й більшої фізичної витривалості .

Основною метою початкової загальної освіти є всебічний розвиток та виховання особистості через формування в учнів бажання вчитися;формування повноцінних  мовленнєвих , читацьких , обчислювальних умінь і навичок . За роки навчання у початковій школі учні мають набути достатній особистий досвід культури спілкування  і співпраці у різних видах навчальної діяльності,  самовираження у творчих видах завдань.

Набуття загальнонавчальних  та цільових компетентностей діяльності є фундаментом наступного успішного навчання школяра в основній школі.

Керівники М/О ознайомили присутніх з нововведеннями, зі змінами у організації навчально-виховного процесу у 2014/2015 навчальному році.

Проглядів матеріалу: 594 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 20.08.2014 | Комментарії (0)

   Виховання любові до  Батьківщини, до своєї Вітчизни – завдання надзвичайно складне, особливо коли мова йде про дітей дошкільного віку. Це виховання шанобливого ставлення до людини - працівника   та результатів її праці, до рідної землі, повага та пошана до захисників Вітчизни, до державної символіки, традицій держави, загальнонародних свят.

 Щоб кожен вихованець виріс справжнім громадянином, вихователі Кам'янського ДНЗ  навчають дітей  співпереживати проблемам Батьківщини, захоплюватись красою просторів країни. В рамках проведення тематичного тижня « Україна – єдина країна», присвяченго Дню Незалежності  нашої держави, педагогами закладу проведено ряд  виховних заходів, підсумком яких організовано виставку дитячих малюнків (спільно з батьками) « Моя квітуча Україна».

Дошкільники отримали не тільки знання, але й емоційне задоволення від безпосередньої участі всієї родини у створенні конкурсних малюнків.

              Домніка Балан, вихователь-методист Кам'янського ДНЗ

Проглядів матеріалу: 559 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 20.08.2014 | Комментарії (0)

  З метою здійснення контролю за фактичним станом  готовності навчальних закладів району  до роботи в новому 2014-2015 н. р. та в осінньо-зимовий період 19 серпня 2014 року розпочався об’їзд шкіл району компетентною комісією, на чолі з головою Глибоцької районної ради Ванзуряком Г.С. та начальником управління освіти Глибоцької РДА Швецем В.Г.

Перевіривши рівень навчально-матеріальної  бази закладів, створення належних санітарно-гігієнічних умов у навчальних приміщеннях, зовнішній стан будівель і території, відповідність їх нормам техніки безпеки та пожежної безпеки,  якість проведених ремонтних робіт, члени комісії  відзначили, що оновлено матеріально-технічну і навчально-методичну базу закладів.

Керівники навчальних закладів і члени комісії запевнили, що школи із нетерпінням чекають початку нового навчального року, а оновлені коридори і класи готові зустріти учнів.

 Об’їзд шкіл триватиме до кінця тижня.

Проглядів матеріалу: 547 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 19.08.2014 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024