Четвер, 02.05.2024, 16:24















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 24
Гостей: 24
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 329 330 331 332 333 ... 351 352 »

      З метою вивчення історії, культури, етнографії рідного краю, поглиблення знань з історії України, 26.03.2014 року учні 5 – Б класу, Глибоцької ЗОШ  І-ІІІ ст.  разом з класним керівником  Стрільчуком А.М. відвідали Хотинську фортецю.

       Хотинська фортеця – одне з Семи чудес України, розташована на березі Дністровського водосховища. Вона одна з найкраще збережених фортець Європи ХVI ст.

        Діти з цікавістю слухали захоплюючу розповідь про історію Хотинської  фортеці, про Хотинську битву 1621 року. Також учні познайомились з конструктивними і архітектурними особливостями фортеці.

 

Проглядів матеріалу: 674 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 28.03.2014 | Комментарії (1)

   Сьогодні, 27 березня, у приміщенні конференц-зали методичного центру управління освіти Глибоцької РДА проходило засідання районної атестаційної комісії.

«Успіх становлення та розвитку сучасної школи значною мірою визначається професійною майстерністю та загальною педагогічною культурою її працівників. Формування вчителя як творчої особистості, здатної до створення якісно нового, значущого в плані педагогічної діяльності-одне з найважливіших завдань атестації»,- підкреслила присутня на засіданні Марія Володимирівна Бальон, методист з атестації педагогічних працівників Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Начальник управління освіти Василь Григорович Швець, голова районної атестаційної комісії, зауважив, що фаховий рівень педагогів району щорічно зростає, і атестація педагогічних працівників є одним зі стимулів для самоудосконалення, самоосвіти та підвищення професіоналізму сучасного вчителя.

Всього проатестовано 86 педагогів загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів.

Проглядів матеріалу: 640 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.03.2014 | Комментарії (0)

   «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» - районний етап Всеукраїнського фестивалю із такою промовистою назвою  у рамках відзначення 200-річчя з дня народження  Шевченка відбувся вчора – 26 березня –  у Глибоцькому ліцеї за участі освітян краю.   Вчителі шкіл зі всього району презентували свій доробок у трьох номінаціях: понад 30 авторів художніх полотен, вишивок, робіт, виконаних у різних техніках, представили свою майстерність  у номінації «Образотворче мистецтво», 17 конкурсантів номінації «Література і творчість» презентували власні поезії, збірки, літературознавчі розвідки та читали  і співали твори відомих авторів про Кобзаря, а також автентичні поезії Генія.   Два театральних колективи із Турятського та Слобідського НВК  у номінації «Театральне мистецтво» інсценували Шевченкові  шедеври, викликавши овації  глядачів.

       Опікувалася проведенням такого мистецького заходу голова Районного комітету профспілки працівників освіти – Світлана Іллівна Лазурко: і заохочення освітян до участі у фестивалі, і збір заявок,  і організація творчої команди, і комфортна атмосфера свята, як і нагородження призами та дипломами  – далеко неповний перелік заходів, що передували фестивалю і забезпечили його абсолютний успіх.

       Так, присутній на святі Голова журі обласного етапу даного фестивалю, голова обласного комітету профспілки працівників науки та освіти  – Дудчак Володимир Васильович – був  щиро зворушений тим, як милозвучно лилася поезія Кобзаря з уст вчителів румуномовних шкіл, скільки  гордості  за великого сина українського народу  лунало у кожному слові тих, для кого українська  є другою рідною мовою – це був справжній парад буковинської толерантності та національної єдності. 

    До усіх присутніх з вітальним словом звернувся начальник управління освіти – В. Г. Швець. «Лише той вчитель, чиє серце не перестало захоплюватися і надихатися, може запалити жагою пізнання серця своїх учнів. Вашим полум’яним серцем, шановні учасники фестивалю,  плекається національна свідомість молодого покоління, а завдяки небайдужості та професіоналізму таких вчителів школа була і залишається острівцем стабільності, безпеки, осередком культури і науки за будь-якого часу», - зауважив  Василь Григорович.

        Фестиваль переконливо довів: Кобзареве слово живе й діяльне крізь століття.  Всі матеріали, подані конкурсантами, будуть опубліковані у Всеукраїнському альманасі фестивалю.

 

Повний фоторепортаж про даний захід – ТИСНИ ТУТ

Проглядів матеріалу: 678 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.03.2014 | Комментарії (3)

     24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Так, в Станівецькому навчально - виховному комплексі фахівцем із соціальної роботи Юлією Станіцькою спільно із шкільним психологом Оленою Анкуцою було проведено груповий захід на тему: "Майбутнє без туберкульозу", в якому взяли участь учні старших класів. Завданням заходу було проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед дітей, підлітків, молоді з проблем профілактики туберкульозу, наближення інформаційних послуг з цієї проблеми. Для закріплення матеріалу були підготовлені інформаційні листівки, опитувальні аркуші для проведення співбесіди "Що я знаю про туберкульоз", в яких діти висвітлили своє бачення цієї соціально-небезпечної хвороби.

Проглядів матеріалу: 926 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.03.2014 | Комментарії (0)

    З метою організації змістовного дозвілля під час весняних канікул, учні 5-А класу, Глибоцької ЗОШ І-ІІІст. разом з класним керівником Романюком В.М. здійснили екскурсію до м. Чернівці. Діти розважалися на ігрових атракціонах торговельно-розважального комплексу «Depot», де Стас Білійчук «зірвав» бонус і був нагороджений головоломкою «Кубик Рубика». Також переглянули захоплюючий фільм у 7Д-форматі. Після розваг здійснили пішохідну екскурсію вулицями міста, прогулялись вул. Кобилянською, Центральною та Турецькою площами. Дуже сподобалась екскурсія до краєзнавчого музею, де у 10 залах переглянули різноманітні тематичні експозиції, також відвідали виставку фіалок. Сповнені нових вражень, учні щасливі повернулись додому.

 

Проглядів матеріалу: 621 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.03.2014 | Комментарії (0)

      26 березня  2014 року на базі Коровійського ДНЗ відбулось чергове засідання «Школа становлення педагога дошкільника» з проблеми: «Формування природничо-екологічної компетентності дошкільника», на якому учасники мали змогу відвідати інтегроване заняття (вихователь Кіндрачук В.М.) та ознайомитися з практичними роботами дітей (вихователь Дамян Г.А.).

      Під час роботи Школи було проведено тренінг професійного розвитку вихователя ДНЗ, який було спрямовано на неперервний розвиток педагогічної майстерності вихователя, формування фахово-методичних, спеціальних і творчих вмінь, ціннісних орієнтацій відповідно до нормативної бази.

   



Проглядів матеріалу: 656 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.03.2014 | Комментарії (0)

     20-21 березня учнями 6-А класу, Глибоцької ЗОШ була проведена акція "Первоцвіт". ЇЇ метою є збереження рідкісних ранньоквітучих рослин.Учні ознайомили молодших школярів з першими весняними квітами - підсніжниками, шафранами, рябчиками та білоцвітом. Більшість цих рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через винищення головним чином для продажу та заради букетів. Очевидно, що одними заборонами першоцвіти не врятуєш, а біля кожної квітки сторожа не поставиш. Ми звертаємось до екологічної свідомості учнів: закон оберігатиме природу тоді і тільки тоді, коли кожна людина шануватиме його, цінуватиме кожну рослину, занесену до Червоної книги!


Проглядів матеріалу: 711 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.03.2014 | Комментарії (0)

   Будьте самі шукачами-   дослідниками.

   Якщо не буде вогника у   вас,                  

  вам ніколи не запалити його в                                        інших.                                                                      

                                            В.Сухомлинський


 

 Завідуючі ДНЗ та директори НВК району прийняли участь у районному семінарі, який відбувся у Петричанському НВК під керівництвом  методиста районного методичного центру з дошкільного виховання Петрик Л.В. До роботи долучилася також методист РМЦ з початкового навчання Микитюк Т.О.     Тема семінару: «Проектні технології в управлінській діяльності керівника». Директор закладу Катренюк М.П. підготувала виступ-презентацію «Проектний підхід в управлінні методичною роботою навчального закладу» та інформацію з досвіду роботи закладу про роботу над проектами: «Історико-краєзнавчий портрет села Петричанка», «Створення сайту Петричанського НВК», «У світі дерев», які є складовими програми «Село моє, для мене ти єдине», розробленої у 2012 році.

  Діти дошкільного віку та учні початкових класів захищали свою проектну діяльність у екологічному проекті «У світі дерев». Вони розказували вірші, розповідали про пошукову діяльність, показували роботи, які виготовлені на уроках образотворчого мистецтва та трудового навчання, зачитували творчі роботи. Працювали вихованці з цікавістю, адже, дерева, які були обрані для роботи над проектом всім відомі: груша, яблуко, вишня, горіх, ялина, дуб, береза, верба. На завершення захисту проекту вихованці заспівали «Лісову пісню» про бережливе ставлення до природи під музичний супровід музкерівника Паламарюк М.В.

  Використання проектної технології дало змогу залучити дошкільнят та учнів до різних видів діяльності, де вони проявили свою активність, виявили свою індивідуальність і зробили особистий внесок у спільну справу.

   Марія Петрівна, директор закладу, провела з педагогами «Педагогічну мозаїку». Вихователі та  вчителі презентували хід проектної діяльності своїх вихованців. Вміле керівництво роботою дітей з боку педагога дало позитивні результати. Адже, головною умовою забезпечення наступності у вихованні та навчанні є спрямованість педагогічного процесу дошкільного та шкільного підрозділів на спільну та єдину мету – всебічний розвиток активної, творчої дитини відповідного віку.

  Вихователі Козачук А.П., Козачук Ю.М., Мельничук А.Д., Кузик І.І., вчителі Воробець Л.А., Піцул А.М., Шелепюк С.М., Стругарь Л.П., розповідаючи про роботу за розділами проекту, створили дерево, крона якого викладена у формі мозаїки. 

  Підсумки роботи семінару було проведено у формі «Дерева рішень». Присутні висловили свої думки, побажання, пропозиції щодо роботи семінару.

  Цікавими були виставки: роботи умільців села з дерева «Дерево у руках майстра», зрізи різних порід  дерев «Дерева нашої місцевості», різні вироби з дерева «Дерев’яні сувеніри», дитячих малюнків «Краса рідної природи».

   Директор НВК Марія Катренюк

Проглядів матеріалу: 661 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.03.2014 | Комментарії (0)

    25 березня 2014 року  у Нижньосиньовецькій школі відбулося засідання  педагогічної ради, на якій були розглянуті наступні питання:

1.Про спільну роботу вчителів–словесників і шкіль-ної бібліотеки щодо виховання в учнів інтересу до читання.

       2. Творчі звіти Панчук О.І., Амаркулесі О.В., Лерки О.І., Строїч К.Д., Мітран Н.Г. які атестуються.

       3. Затвердження графіка ДПА у 4, 9 та 11 кл.; навчальних екскурсій у 1-4 кл. та 5-8 і 10кл.

 

 

Проглядів матеріалу: 659 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.03.2014 | Комментарії (0)

Закінчилась зима кривава,

Людей багато полягло…

І Україну вкрила слава:

Герої взяли під крило.

Повстанці впали за свободу,

Майдан усіх нас об’єднав.

Є дух і сила у народу,

Він їх століттями плекав.

Втік президент із Межигір’я…

Не повертайся, ти не наш

І як повстанці України,

Життя за неньку не віддаш.

Уже весна не за горами

І перемога швидко йде.

А ті кати біжать лісами

Не заховатись їм ніде!

Станіслав Козачук

(вихованець гуртка «Самодіяльна туристська пісня» Глибоцького центру туризму і краєзнавства /керівник Сисолєтіна Г.І./, учень 9 б\х класу Глибоцького ліцею)

Проглядів матеріалу: 722 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.03.2014 | Комментарії (0)

       У вівторок, 25.03.2014р., на базі конференц-зали РМЦ, відбулося чергове  практичне засідання  районного методичного об’єднання працівників психологічної служби Глибоцького району, яке працювало над проблемою: «Підвищення психологічної культури та компетентності педагогічних працівників з метою збереження їх психічного здоров’я».

 Відкрила засідання методист - психолог РМЦ  Колесник А.І. розпочавши з основних аспектів та завдань, які чекають працівників психологічної служби у ІІ семестрі 2014р., а також ознайомила з Програмою психологічної компетентності та просвіти директорів ЗНЗ.

  Наступним етапом даного заняття були мультимедійні презентації щодо організації і проведення роботи з батьками, педагогами та учнями з даної проблематики.

 Слід відмітити, що загалом, РМО психологів та соціальних педагогів відбулося у формі семінару-практикуму з використанням інтерактивних форм та методів психологічного спрямування, а саме: ароматерапії, арттерапії, та уривків корекційно-розвивальної роботи та тренінгових вправ.

 


 

Проглядів матеріалу: 736 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.03.2014 | Комментарії (1)

    На виконання плану роботи Школи керівника  - початківця, заступника  директора школи з навчально-виховної роботи на 2013-2014 н.р., пропонуємо досвід заступника директора Червонодібровського НВК Кулешко Орисі Іванівни з проблеми: « Моніторинг якості навчально-виховного  процесу».(Тисни тут!)

 

Проглядів матеріалу: 730 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.03.2014 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 657 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.03.2014 | Комментарії (0)

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт заявив про необхідність переписати підручники з історії без жодних ідеологічних втручань, які мали місце за його попередника Дмитра Табачника, а також повернути вилучені з навчального процесу матеріали. Обирати, за якими підручниками навчатися, мають самі вчителі, вважає професор, доктор педагогічних наук Володимир Луговий.

"Потрібно розширити автономію вчителя – дозволити користуватися всіма матеріалами, якими він вважає за потрібне. Але при цьому має здійснюватися оцінка фінального рівня роботи педагогів. Тобто, ми даємо їм автономію, але вони знають, що в результаті всі піддаватимуться моніторингу, нестимуть відповідальність перед учнями, батьками, керівництвом", – говорить Володимир Луговий.

За його словами, в умовах швидких суспільних змін уже не актуально писати підручники з розрахунком, що вони слугуватимуть по 10 років, як раніше.

"Спектр викладеної інформації повинен бути різним. Інформація переходить на віртуальні носії, які також використовують у навчальному процесі. Наприклад, я особисто спостерігав, що у Швейцарії учні молодшої школи уже використовують для навчання техніку Apple – життя швидко йде вперед. Стабільними по кілька років можуть бути хіба що підручники з математики", – вважає Володимир Луговий.

За матеріалами http://www.osvita.org.ua/news/76246.html?from=subscribe

Проглядів матеріалу: 584 | Завантажив: Микола | Дата: 25.03.2014 | Комментарії (0)

24 березня  відбулась чергова  нарада  управління освіти, РМЦ та керівників позашкільних навчальних закладів.

 Начальник управління освіти Василь Григорович Швець розпочав нараду з обговорення проведеної наради директорів, яка відбулася 19 березня. Ще раз оголосив доручення, які були дані директорам шкіл до виконання(Тисни тут!) .

Василь Григорович проаналізував основні заходи, що відбулись минулого тижня, зокрема зауваживши, що система освіти району працює у звичному режимі, згідно плану проводяться заняття, семінари, наради, конкурси. «Особлива увага цього тижня - атестації педагогічних працівників району. Засідання районної атестаційної комісії має пройти організовано та у відповідності до вимог » ,- наголосив  начальник управління освіти, нагадавши, що дане засідання проходитиме 27 та 28 березня у конференц - залі РМЦ за встановленим порядком та затвердженим графіком.

Заступник начальника управління освіти Цуркан Інна Юріївна озвучила план роботи на тиждень, ( з 24 по 28 березня), а також повідомила, що у суботу відбулося пробне ЗНО на базі Глибоцького ліцею. Участь взяло 111 школярів району.

Митранюк Надія Арсенівна ознайомила членів атестаційної комісії з порядком проведення атестації педагогічних працівників, обов`язками членів атестаційної комісії.

Завідувач РМЦ Намака Олеся Сидорівна прозвітувала про участь нашого району в V Міжнародній виставці « Сучасні заклади освіти – 2014» . Напрацювання РМЦ відзначено почесним дипломом та бронзовою медаллю даної виставки. Зав. РМЦ повідомила, що успішно наближається до завершення виконання графіку районних семінарів, зокрема, минулого тижня відбулись два ключових районних семінари: заступників директорів з виховної роботи - на базі Коровійської ЗОШ І-ІІІ ступенів та заступників директорів з навчально-виховної роботи - на базі Корчівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Інформації про семінари розміщуються на офіційному сайті управління освіти.

Методист РМЦ Лях Микола Георгійович  доповів про участь навчальних закладів району в Міжнародному проекті      « FAIR PLAY- ЧЕСНА ГРА», в рамках якого учасники отримали спортивний інвентар з Німеччини.

Про активну роботу позашкілля інформували керівники цих навчальних закладів: Анатолій Петрович Дудка доповів про районні змагання зі спортивного орієнтування, екскурсії, заплановані на канікули та підготовку до обласного етапу краєзнавчої олімпіади, Прокіп Григорович Стрільчук розповів про успіхи вихованців ДЮСШ у змаганнях з дзю-до та баскетболу, Наталя Василівна Ванзуряк ознайомила присутніх з заходами, що проходитимуть  під час канікул у БТДЮ та обласних центрах позашкілля.

Методист-психолог Альона Іванівна Колесник доповідала про графік та хід реалізації на теренах району Програми  «Розвиток психологічної компетентності керівників навчальних закладів системи освіти». Начальник управління освіти Василь Григорович Швець затвердив запропонований графік та форми реалізації програми, наголосивши, що дана програма сприятиме самоосвіті та професійному росту керівників навчальних закладів.

За підсумками наради начальник управління освіти  дав ряд доручень.

 

 

Проглядів матеріалу: 738 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2014 | Комментарії (0)

    Під такою назвою у центральній районній бібліотеці відбувся виховний захід, присвячений Всесвітньому дню поезії, на який були присутні учні Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ст. Основною метою святкування Всесвітнього дня поезії є заохочення до рідної мови за допомогою поезії. Свято покликане сприяти розвитку поезії, поверненню до традиції поетичних читань, викладанню поезії, відновленню діалогу між поезією та іншими видами мистецтва (театром,танцями,музикою, живописом). Також на заході була присутня місцева поетеса з с.Черепківці Світлана Довгань, яка зачитала дітям декілька своїх віршів. У читальному залі ЦРБ була розгорнута книжкова виставка під назвою «Вірші ростуть, як зорі…», на якій були представлені збірки поезій таких українських письменників як: Л.Українка, Л.Костенко, Т.Севернюк.
Також прозвучала пісня на слова поетеси Ліни Костенко «Між іншим » у виконанні Ольги Богомолець.
Проглядів матеріалу: 640 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2014 | Комментарії (0)

  Оселю господаря  завжди видно здалеку, бо там навкруги все милує око.
    Йорданештська ЗОШ №2  - це місце,  де дбають про те, щоб все навкруги було гарно . З початком весни учні та вчителі школи проводили трудові десанти по благоустрою території школи. Адміністрацією школи був розроблений план заходів і цими днями, перед весняними канікулами, закінчилась робота щодо прибирання території школи.

Природа – це велике творiння Боже, колиска людства, втiлення краси i добра. Треба дбати про неї і тоді вона нам відплатить сповна. А школа – це наша друга домівка, потрібно дбати про те, щоб завжди милувало око при першому кроці на її подвір'ї.


Опаіць М.І.
               вчитель румунської мови та літератури та педагог - організатор




Проглядів матеріалу: 638 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2014 | Комментарії (0)

   24 березня 2014року у Нижньосиньовецькій ЗОШ І-ІІІст. відбувся суботник по благоустрою  та прибиранню пришкільної території в якому взяли участь усі учасники навчально-виховного процесу.  В ході цієї акції було прибрано територію стадіону, пришкільну територію  та узбережжя шкільного ставу, також побілені були бордюри та дерева, на клумбах посіяли насіння різних квітів, обрізали дерева.
     Озеленення пришкільної території має велике значення. Перш за все зелені насадження значно зменшують наявність пилу й диму в повітрі, відіграють роль своєрідного фільтру. Вони впливають на формування мікроклімату, бо діють на тепловий режим, вологість і ступінь рухомості повітря, а також мають значний вплив на здоров’я школярів.З цією метою  цього дня учнями школи разом з вчителями було висаджено 50 дерев.  День промайнув швидко, але об'ємом виконаних робіт залишились задоволені всі.










Проглядів матеріалу: 672 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2014 | Комментарії (0)

       22 березня проходило пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, хімії, фізики, російської мови, всесвітньої історії, однієї з іноземних мов (англійської, німецької, французької). У Чернівецькій області на 13 пунктах тестування, які функціонують в районах/містах, проведення пробного тестування забезпечували 336 педагогічних працівників, які пройшли відповідне навчання.
Загальна кількість зареєстрованих учасників на пробне тестування (22 березня) складає 1735 осіб. На пункти тестування з’явилося 95,0% від загальної кількості зареєстрованих.
Глибоцький ліцей теж був одним із пунктів тестування, проведення якого забезпечували 27 педагогічних працівників, які пройшли відповідне навчання: Глобак Д.І. - відповідальний за ПТ, Славута П.В. - помічник відповідального за ПТ, 11-старших інструкторів, 8-інструкторів, 4-чергових, медичний працівник та представники правоохоронних органів. В Глибоцькому ППТ було зареєстровано всього 111 учасників. Зокрема, українська мова та література - 83, англійська мова - 9, французька мова - 4, фізика - 4, хімія - 10, всесвітня історія - 11. Саме в нас зафіксована вища явка, ніж в середньому по області (95,5%).
Загальна кількість зареєстрованих учасників на пробне тестування (22 березня) 111 осіб.




Проглядів матеріалу: 702 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2014 | Комментарії (0)

24 березня 2014 р. у м. Чернівці на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено обласну конференцію-конкурс науково-дослідницьких робіт школярів «Дослідження Марсу», за напрямками:

 

- Пропозиції щодо досліджень Марсу (експедиції) в роботах теоретиків космонавтики.

 

- Дослідження Марсу космічними апаратами у ХХ столітті.

 

- Дослідження Марсу в ХХІ столітті (марсоходи, орбітальні марсіанські апарати).

 

- Умови космічних польотів до Марсу, посадки, роботи космічних апаратів на Марсі. Перебування людини на Марсі.

 

- Проекти засвоєння Марсу, створення баз для життя людей.

 

Наш район успішно представив і виборов призове  ІІ місце – Назаришин Олександр, вихованець гуртка «Об’єктив» комунального закладу «Глибоцький будинок творчості дітей та юнацтва» на базі Глибоцького ліцею, керівник Балан Наталія Володимирівна. Вихованець на розгляд журі представив конкурсну роботу за темою «Дослідження Марсу в ХХІ столітті. Марсохід «К’юріосіті».



Проглядів матеріалу: 605 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2014 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024