Четвер, 18.04.2024, 10:54















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Діяльність районного методичного центру          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Категорії розділу
Зовнішнє незалежне оцінювання 2018 [143]
Методична робота [207]
Дошкільна освіта [72]
Позашкільна освіта [33]
Виховна робота [106]
Психологічна служба [74]
Державна підсумкова атестація навчальних досягнень учнів [24]
Атестаційна експертиза закладів освіти району [13]
Атестація педагогічних кадрів [20]
Підготовка до нового навчального року та до осінньо-зимового періоду [45]
Всеукраїнські олімпіади [311]
Юна еліта Глибоччини. Робота з обдарованими дітьми [91]
Оздоровленя учнів, проведення екскурсій, навчальної практики [28]
Кадрова робота [18]
Інформатизація та компютеризація освітніх закладів [40]
Охорона праці та безпека життєдіяльності, дитячий травматизм [25]
Організація підвозу учасників навчально-виховного процесу [10]
Цивільний захист [5]
Педагогічна скарбничка, майстерня новаторства [59]
Психолого-медико-педагогічна консультація [15]
Діяльність освітніх округів [8]
Профілактика злочинності та насильства в сім’ї [9]
"Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття". [4]
Заходи щодо вшанування в 2014 році ювілею Т.Г. Шевченка
2016 рік в Україні Рік англійської мови [3]
2016 рік в Україні оголошено Роком англійської мови
Стратегія виховання особистості в системі освіти Глибоцького району на 2016-2025 роки [3]
Олімпіади 2018 [91]
Вчитель року - 2018 [6]
Закон України "Про освіту" [8]
Фінансова діяльність управління [20]
Літній мовний табір [16]
Підсумки 2018 - 2019 рр. [42]
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Головна » Файли » Напрямки роботи » Педагогічна скарбничка, майстерня новаторства

Інтегрований урок з математики та природознавства у 3 класі на тему
03.04.2017, 14:16

Тема. Вправи і задачі на закріплення вивчених таблиць множення і ділення. Значення води у природі

Мета. Закріпити знання учнів таблиці множення і ділення; удосконалювати уміння розв’язувати складені задачі, вирзи, рівняння. Поглибити та узагальнити знання учнів про значення води у природі. Розвивати пам’ять, увагу, пізнавальні інтереси, економічне мислення, уміння розпізнавати многокутники серед інших фігур. Виховувати бережливе ставлення до води.

Обладнання: ПК, проектор, екран, підручник М. Богдановича «Математика, 3 клас».

Тип уроку: мультимедійний інтегрований урок.

 

Хід уроку

1. Організація класу до уроку.

 

Пролунав шкільний дзвінок

всіх покликав на урок!

Будемо гарно працювати,

щоб почути у кінці,

що у нашім третім класі

усі учні молодці! Слайд 2

 

2. Мотивація пізнавальної діяльності.

- Діти сьогодні у нас незвичайний урок, для того щоб дізнатися про що ми будемо говорити , треба відгадати загадки про навчальні предмети.

2.1. Відгадайте загадки про навчальні предмети:

 

А де лягає сонце спати,

І звідки вітер, звідки тінь,

І сніг чому такий лапатий,

І заєць чом такий вухатий.

Чому бджолі дрімати лінь,

Чи справді гірша стала глинка,

Від чого запашна малинка,

Куди повзе рогатий жук –

Про все , я дітям, розкажу.

(Природознавство)

 

 

Раз, два, три, чотири, п`ять.

Вміють діти рахувать.

Але хто мене не знає,

Хай даремно не гуляє.

Щоби весело гуляти,

Всі уроки треба знати. ( Математика)

 

 

Слайд 3

- Про який навчальний предмет розповіла ця загадка? Вірно, молодці. Відгадайте ще одну загадку.

 

Вчитель: Наука математика навчає нас рахувати - додавати, віднімати, ділити, множити та виконувати інші математичні дії. Природознавство знайомить з природою, яка нас оточує. Сьогодні ми спробуємо поєднати ці дві науки на одному уроці і отримати знання з природознавства і математики.

- На урок я запросила гостя. Ось він уже іде. Слайд 4
- Здогадались, чия це пісенька лунає? /Капітошки./
- А от і сам Капітошка. Слайд 4
- Звідки він прийшов до нас? /З хмаринки./
- Де можна побачити такі краплинки? /Дощ, роса, струмок, річка тощо/ - Що ще ви можете пригадати про краплинку води?

(Краплинка води постійно мандрує. Така мандрівка в природі називається кругообігом води в природі. ) Слайд 5

3. Повідомлення теми і мети уроку.

- Капітошка запрошує нас у мандрівку. Подорожуючи з ним, ми розв’язуватимемо задачі, рівняння, будемо обчислювати вирази, застосовуючи вивчені таблички множення і ділення. За кожне вірно виконане завдання на уроці Капітошка буде нагороджувати вас своїм зображенням. В кінці уроку ви підрахуєте свої капітошки і зможете самі оцінити себе.

 

4. Робота над темою уроку.

4.1. Математичний диктант.

- Спустившись із хмаринки, Капітошка потрапив у струмок. Слайд 6
- У нас це буде числовий струмок. тому,відкрийте зошити запишіть число, класна робота і підготуйтесь записувати тільки результати до таблиці множення та ділення..
6 · 4, 7 · 5, 12 : 6, 7 · 6, 9 : 3, 8 · 4, 8 · 8, 16 : 4

Взаємоперевірка (24, 35, 2, 42, 3, 32, 64, 4) Слайд 7- 8

(У кого все вірно роздаю капітошки.)

- Продовжуємо нашу подорож.

4.2. Колові приклади.

- Маленькі струмочки впадають у річку. Слайд 9. Інколи у річці трапляється вир – колові рухи води в результаті зіткнення двох течій, при обтіканні виступів берега. Слайд 10 Діаметр лунки може сягати від кількох сантиметрів Слайд 11 до кількох метрів Слайд 12.
- Ми дістались такого виру. для того щоб вибратися з нього нам потрібно обчислити кругові вирази. Слайд 13, 14

6 · 8

48 - 5 · 2

4 + 9 · 4

40 - 9 · 3

(13 - 7)·9

54 : 6 + 11

8 · 5 - 36

(38 - 14):3

20 - 7 · 2

 

- Перевіримо записані вирази. Молодці!

Перевірка - Слайд 15

4.3. Робота у парах. Слайд 16

- Коли пригріває тепле сонечко з поверхонь річок, морів та океанів вода починає випаровуватися.
- Що відбувається далі? /Водяна пара піднімається вгору./
- А ми з вами попрацюємо у парах.
Слайд 17
- Вставте такі числа, щоб нерівність ?· 7<40 була правильною. (Числа 2, 3, 4, 5.)

2·7 < 40
3·7 < 40
4·7 < 40
5·7 < 40

Слайд 18

- Зачитайте підібрані вами числа. А тепер звіримо зі слайдом. Слайд 19

4.4. Розв’язування рівнянь.

- У що перетворюється водяна пара високо вгорі? /У крапельки води, з яких утворюються хмари./ Слайд 20 . А капітошка підготував для нас рівняння.

- Рівняння розв'яжемо диференційовано.

36 : х = 6 – для дівчаток, 9 · х = 72 – для хлопчиків. Слайд 21

Слайд 22- 23

4.5. Усні обчислення. Каліграфічна хвилинка.

- Коли хмарки стають важкими,то проливаються на землю дощиком. Слайд 24

- Дощик нам допоможе розв'язати ланцюжки виразів. Нехай хмарки полиють кожну квіточку. Результати запишемо каліграфічно, через кому. Слайди 25-29

17 + 25 : 6 · 4 = 28

63 : 7 + 5 : 2 = 7

21 + 42 : 9 + 8 = 15

20 : 4 · 6 - 13 = 17

3 · 9 - 12 : 5 = 3

 

 

 

Категорія: Педагогічна скарбничка, майстерня новаторства | Додав: Ulia_RMC
Переглядів: 20948 | Завантажень: 5 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024