Субота, 20.04.2024, 11:00















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна           Діяльність районного методичного центру          Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Категорії розділу
Зовнішнє незалежне оцінювання 2018 [143]
Методична робота [207]
Дошкільна освіта [72]
Позашкільна освіта [33]
Виховна робота [106]
Психологічна служба [74]
Державна підсумкова атестація навчальних досягнень учнів [24]
Атестаційна експертиза закладів освіти району [13]
Атестація педагогічних кадрів [20]
Підготовка до нового навчального року та до осінньо-зимового періоду [45]
Всеукраїнські олімпіади [311]
Юна еліта Глибоччини. Робота з обдарованими дітьми [91]
Оздоровленя учнів, проведення екскурсій, навчальної практики [28]
Кадрова робота [18]
Інформатизація та компютеризація освітніх закладів [40]
Охорона праці та безпека життєдіяльності, дитячий травматизм [25]
Організація підвозу учасників навчально-виховного процесу [10]
Цивільний захист [5]
Педагогічна скарбничка, майстерня новаторства [59]
Психолого-медико-педагогічна консультація [15]
Діяльність освітніх округів [8]
Профілактика злочинності та насильства в сім’ї [9]
"Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття". [4]
Заходи щодо вшанування в 2014 році ювілею Т.Г. Шевченка
2016 рік в Україні Рік англійської мови [3]
2016 рік в Україні оголошено Роком англійської мови
Стратегія виховання особистості в системі освіти Глибоцького району на 2016-2025 роки [3]
Олімпіади 2018 [91]
Вчитель року - 2018 [6]
Закон України "Про освіту" [8]
Фінансова діяльність управління [20]
Літній мовний табір [16]
Підсумки 2018 - 2019 рр. [42]
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Головна » Файли » Напрямки роботи » Зовнішнє незалежне оцінювання 2018

Складаємо ЗНО на 200 балів! (Поради психолога випускникам)
03.11.2014, 10:48

Головне управління освіти і науки ЧОДА     Шановний випускник!

ЗНО – не страшний звір. Це лише одне з серйозних випробувань, які чекають тебе ще попереду. Боятись швидше треба своєї ліні, домовитись з нею або ж розпрощатись. Окремо варто сказати про хвилювання як одного з ворогів навіть найпідготовленішого ЗНОшника. Поради давати легко, як і говорити. Діяти, боротись з хвилюванням дуже складно. 200-бальники та екс-учасники радять, в першу чергу, готуватись, а під час самого тестування, глибоко вдихнути і з головою поринути в завдання. Як тільки ти приступаєш до роботи, хвилювання стає менше, а то й зникає. Психологи радять вдаватись до аутотренінгів – це вже особиста справа кожного, точніше віра в їх допомогу. В будь-якому випадку, зайвим заспокійливий ефект не буде.

Давай все ж таки спробуємо орієнтовно визначити етапи підготовки, а заодно і джерело всього необхідного. Для тебе буде не секретом, що ЗНО може викликати стрес. Стресорами можуть бути ситуації небезпеки, зростання відповідальності, необхідність швидко прийняти рішення, значні розумові та вольові навантаження. Тому найрезультативнішою є профілактична робота щодо запобігання виникнення стресових станів, наслідків психологічного перевантаження, збереження здоров`я. Відомо, що стійкість до стресових факторів будь-якої людини можна забезпечити двома шляхами:

• системою її емоцiйних тренувань, «гімнастикою почyттiв»;

• ретельним її навчанням, тобто детальним інформуванням про ситуації, програванням можливих складних варіантів.

Щоб краще підготуватися до тестування, ти маєш знати відмінні риси тестового іспиту. Тестовий іспит зводить до мінімуму як контакт з іншими людьми, так і власну інтерпретацію знань. Сам порядок розташування запитань або завдань може не збігатися зі структурою асоціативних зв'язків, послідовністю викладання предмета у школі. Це означає, що треба не втратити здатність до ідентифікації запитання із власними знаннями. Зарадити цьому має розвиток гнучкості мислення, уміння переорієнтуватися в умовах ліміту часу, що, звісно, теж потребує неабиякого напруження. Тому доречно знати свій психологічний рівень готовності. Ти можеш звернутися за допомогою до шкільного психолога, або зроби це самостійно.

Друже, ти маєш знати, що для успішного складання          ЗНО важливо володіти знаннями, тому слід визначити, рівень розвитку пізнавальних процесів.

Говорячи про особливості уваги, слід підкреслити, що коли ти легко можеш зосередити увагу на предметі діяльності, володієш прийомами переключення уваги, це призведе до вдосконалення спостережливості і ти не впустиш жодної важливої деталі. А коли наступить час ЗНО твоя пам’ять виділить у матеріалі головне, систематизує, допоможе сформулювати те, що запам'яталось.

Мислення наближається до мислення дорослої людини. Здатність до пізнання загалом вирізняється посиленням розумової діяльності, кращим розумінням абстрактного матеріалу, довільністю інтелектуальної діяльності.

Таким чином, розвиток пізнавальних процесів забезпечує  готовність до тестування, а саме: уміння виділяти головне; уміння бачити подібне й відмінне, порівнювати; уміння працювати зосереджено;  уміння згадувати те, що потрібно для відповіді на запитання; уміння узагальнювати та диференціювати;

уміння міркувати та робити висновки.

Психологічні підказки для успішного складання ЗНО.

Кожен день варто виконувати спеціальні вправи, які допоможуть зняти емоційну напругу і втому. В день зовнішнього тестування такі вже звичні вправи допоможуть швидко побороти хвилювання.

Позбутися хвилювання у перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте хвилювання, невпевненість.

Запорукою підтримання інтелектуальної форми є гарна фізична форма, тому займайся фізкультурою. Ось короткий комплекс, який допоможе протягом хвилини відновити працездатність і створити робочий настрій.

Крок 1. Сядьте прямо, покладіть руки на потилицю. Зробивши глибокий вдих, якомога міцніше притисніть голову до долонь і відпустіть.

Крок 2. Обертайте очима, намагаючись якомога більше побачити навколо себе. Шість разів за годинниковою стрілкою, шість разів – проти, і очі швидко „скинуть” втому.

Крок 3. Продовжуючи сидіти прямо, візьміться руками за сидіння стільця і підніміть плечі якомога вище. Затримайтесь на декілька секунд і опустіть плечі.

Крок 4.Поставте лікті на стіл, покладіть підборіддя на долоні, глибоко вдихніть і, зберігаючи шию прямою, міцно притисніть підборіддя до долонь.

Крок 5. Сидячи за столом, притисніть витягнуті руки одну до одної.

Крок 6. Сидячи на стільці, піднімайте поперемінно прямі ноги з витягнутими пальцями.

Перший і найбільш важливий крок будь-якого досягнення - це планування, яке по-перше, само по собі вже є зусиллям, по-друге, будь-який план передбачає створення уявного результату, а по-третє, чіткий план завжди встановлює часові орієнтири, яких необхідно дотримуватись. Окрім того, планування допомагає мобілізувати зусилля, попередити або нейтралізувати можливі ускладнення та перешкоди. Для того, щоб створити дійсно працюючий план обов’язково треба продумати послідовні й найбільш суттєві кроки, які необхідно зробити:  ти маєш усвідомити, що саме ти повинен зробити, скільки це має забрати часу, визначити порядок роботи.

Плануючи графік роботи, пам'ятай, що найвища продуктивність праці настає через 20—30 хв. після початку роботи. Найскладніші завдання доцільно виконувати саме тоді. Простіші й цікавіші – наприкінці. Проте, якщо тобі важко, починай роботу з цікавішого.

•        Починай роботу, відпочивши. Найкращий відпочинок – 1,5-2 год. сну або прогулянка, спорт, допомога батькам по господарству.

•        Першу годину можна працювати без перерви, а далі необхідно робити 5-10-хвилинні перерви через кожні 40-50 хв. напруженої роботи, під час яких можна виконувати фізичні вправи.

•        Якщо якесь завдання не можеш виконати одразу, не розгублюйся – спробуй повторити через якийсь час.

•        Пам'ятай: перемога не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого, але рано чи пізно вона приходить до того, хто вірить у себе.

Отже, для того щоб впевнено впоратися з тестом у напруженій екзаменаційній обстановці, почни готуватись до тестування заздалегідь.

Тренуйся!

Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів — просто заради тренування. Не можна навчитись добре вирішувати тести, не виконуючи їх самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки призводять до знайомства з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід — самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Поспішай!

Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, потрібний для виконання тестів. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

Повторюй!

Повторювати матеріал теж слід вдумливо, оскільки після "завантаження в мозок” не повторити цю інформацію,    20-30% її втрачається впродовж перших 10 годин. Щоб цього не сталося, слід працювати з текстом так: спочатку прочитати його, потім повторити вдруге, через 20 хвилин – утретє, а через 8-10 годин – учетверте, і ще раз – через добу.

Випробовуй!

У тренуваннях застосовуй правильну тактику, тобто дотримуйся усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання.

Відгадуй!

Якщо ти не впевнений у виборі, але інтуїтивно віддаєш перевагу якійсь відповіді, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, призводить до збівльшення балів.

Виключай!

Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох ознаках (а це легше), а не відразу на п’ятьох-сімох (що набагато складніше).

Думай тільки про поточне завдання!

Коли ти бачиш завдання (питання), забудь все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які ти використав в одному (уже вирішеному), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання.

Ця установка має безцінний психологічний ефект — забудь про невдачу в іншому  завданні (якщо воно виявилось тобі «не по зубах»). Думай тільки про те, що кожне нове завдання — це шанс набрати бали.

Читай завдання до кінця!

Поспіх не повинен призводити до того, що ти будеш намагатися зрозуміти умови завдання з «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити помилки в найлегших питаннях.

Заплануй два кола!

Сплануй середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) відведеного часу пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ти встигнеш набрати максимум балів на легких для тебе  завданнях, а потім зможеш подумати й добрати щось на важких, які тобі спочатку довелось пропустити.

Дій впевнено!

Використовуй формулу  конструктивного налаштування на тестування! Визнач свої сильні сторони, доповнюючи твердження:

• Я успішно складу тестування, тому що ... .

• Я успішно складу тестування, навіть якщо ... .

• Я успішно складу тестування, незважаючи на ... .

• Я успішно складу тестування завдяки ... .

• Я успішно складу тестування, спираючись на ...

• Я успішно складу тестування, бо прагну ... .

Повір у себе, щоб виграти!

  •  Якщо ти думаєш, що програєш, то програєш.
  •  Якщо ти думаєш, що не зможеш, то не зможеш.
  •  Якщо ти хочеш, але боїшся, то не досягнеш мети.
  •  Якщо ти чекаєш на невдачу, вона прийде до тебе.
  •  Успіх завжди з тим, хто його прагне.
  •  Справжній двобій відбувається у твоєму розумі.
  •  Якщо ти думаєш про перемогу, то переможеш.

Не хвилюйся, не поспішай, стався відповідально до мети успішно здати ЗНО, будь впевнений у своїх силах, і ти обов’язково отримаєте той результат на який розраховуєте!

 

Категорія: Зовнішнє незалежне оцінювання 2018 | Додав: Ulia_RMC
Переглядів: 1437 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024