Понеділок, 23.12.2024, 16:19















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2016 » Лютий » 26

    Незважаючи на примхи цьогорічної зими, вихованці Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді все-таки здійснили спортивний лижний похід.

Маршрут проклали по найвіддаленіших від «цивілізації» районах Українських Карпат. Бо тільки у верхів’ях Білого та Чорного Черемошів на висотах від 900 метрів над рівнем моря зберігся необхідний сніговий покрив – а це Путильський район Чернівецької області та Верховинський район Івано-Франківської області.

Учасниками подорожі були як вже досвідчені туристи лижники – Максимюк Максим, Ткачук Богдан, Горобець Наталка, Пантєлєєв Олександр, так і новачки: Дудка Павло, Лінецький Петро, Писарук Ірина. Але група у непростих зимових умовах діяла злагоджено та впевнено. Адже на гурткових заняттях юні туристи отримують хороші навички та вміння так необхідні в умовах наближених до екстремальних. У лижному поході проблемою можуть бути такі речі, на які влітку не звертаєш уваги. Наприклад: де взяти воду для обіду, як облаштувати ночівлю в морозну погоду, як розкласти вогнище на снігу тощо. А не дай Боже - зламана лижа! Керували групою педагоги центру туризму Меленко Оксана Василівна та Троєцька Неля Іванівна, яким подобається лижний туризм.

Маршрут мав кільцевий характер: розпочинали і завершили похід у селі Шепіт. Вдалось побувати на одному з найвищих масивів Буковинських Карпат хребті Томнатик (1565 м). Казково здалеку виглядають куполи радіолокаційних станції на вершині гори. За радянських часів тут базувалась військова частина «Памір». На диво на Томнатику ще мешкає одна сім’я, яка і охороняє залишки майна. Тож Різдво Христове зустріли разом – з кутею та колядками. І така зустріч новонародженого Спасителя назавжди запам’ятається учасникам подорожі. Вразила також розповідь господині «Паміру» пані Люсі про безстрашне визволення свого собаки від вовчої зграї.

Серйозним випробуванням для учасників походу виявилось долання таких локальних перешкод як переходи через річки по кризі та сніжних мостах, траверс лавинонебезпечних крутосхилів, рух по глибокому свіжому снігу, підйоми та спуски на лижах з вантажем тощо. Їх долали у реальних умовах з дотриманням всіх правил страховки учасників та самостраховки. Адже безпека понад усе! У густій імлі та при високих снігах, коли не видно не те що стежок, а й доріг, знадобились навички з топографії та вміння орієнтуватись в гірсько-лісистій місцевості.

У селі Сарата оглянули новозбудовану греблю («кляузу»). Хоча виникло питання: для кого і для чого її збудували? Адже до цього туристичного об’єкта не доїдеш без спецтранспорту, а дорогу до села ще не скоро збудують. До відома, в Сараті залишилось вісім осель де мешкають люди. І незрозуміло, яке господарське значення цього об’єкту?

Група завітала і до прикордонників на посту «Перкалаб», які несуть службу у дуже важких умовах – півроку як на острові через бездоріжжя. Вони нас гостинно зустріли і подвійною радістю було те, що начальником на посту виявився вихованець Чернівецького обласного центру туризму наш знайомий Кицишин Олександр. З ним глибоцькі туристи не один раз в минулому змагались на дистанціях водного туризму, а нині він капітан прикордонної служби. Ось де в пригоді стають знання і навички з туризму! Зі словами подяки за гостинність глибочани заспівали їм колядки, причому декількома мовами.

Нагородою нам за важкі кілометри та труднощі були незвичайної краси ландшафти Верховинского та Черемоського національних парків. Їхні працівники за останні роки багато зробили по впорядкуванню туристських маршрутів: з’явились вказівники, маркування стежок, місця для відпочинку, будиночки для екопостів. Один такий екопост трапився навіть на хребті Прелучний на висоті 1600 метрів над рівнем моря. Це теж ознака того, що намагаються впроваджувати європейські стандарти.

Різке потепління в останній день походу внесло свої корективи і вже не лижі нас несли, а ми їх. Таке теж буває. Але труднощі і негаразди забудуться, а залишаться тільки приємні спогади як от у Троєцької Н.І., у якої вже стало традицією святкувати День народження у лижному поході.

Особлива подяка за сприяння у проведенні походу працівникам Шепітської школи (директор Карапка Галина Михайлівна), працівникам Черемоського лісництва Путильського ДЛГ (лісничий Кричун Василь Власович), методисту Укрдержцентру туризму і краєзнавства учнівської молоді Бакуті Олександру Івановичу за надану практичну допомогу.

Цей похід буде представлений у Чемпіонаті України з туристських спортивних походів серед учнівської молоді, в якому групи Глибоцького ЦТКСЕУМ перемагали 47 разів.

Зимові Карпати чекають сміливих. Тож ми вже тепер плануємо наступний різдвяний вояж до витоків Черемоша.

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 597 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2016 | Комментарії (0)

     21 лютого – Міжнародний день рідної мови. До якого, 24 лютого у Слобідському НВК був проведений виховний захід «Вчимося відчувати красу рідної мови». Це свято української мови – одне із найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. 

Рідна мова це мова, з якою людина входить у світ, прилучається до загальнолюдських цінностей. Відомий вчений В. Сухомлинський зауважував, що рідна мова – це „духовне багатство народу”, в якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, культуру і традиції. Великий педагог підкреслив красу й особливість рідного слова: „Чим глибше людина пізнає тонкощі рідної мови, тим тонша її сприйнятливість до гри відтінків рідного слова, тим більше підготовлений її розум до оволодіння мовами інших народів, тим активніше сприймає красу слова”.

Виховний захід піготувала Ісопеско О.В. вчитель початкових класів. Учні 1-4 класів взяли активну участь у проведенні свята.  Під час свята  панувала особлива, тепла, душевна атмосфера. На тематику рідної мови було зачитано багато цікавих загадок, прислів’їв, віршів та заспівано безліч гарних пісень. Всі були задоволені від почутого про мову та рідне слово!

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 554 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2016 | Комментарії (0)

    Пісня… Хто не був зачарований нею. Це душа народу. Це безмежне поле, засіяне зерном історії і заквітчане людськими надіями. Це любов до Вітчизни і ненависть до ворогів. Пісня – це трепетне серце народу, його душа і його крила. Вона пахне весняними дощами, синіми льонами, запашними чорнобривцями, материнськими теплими долонями. Вона непідвладна часу.

Пісня, танець, музика - це джерела збагачення національної культури. Для розвитку творчості, для розкриття духовного потенціалу молоді проводяться культурно-масові заходи, спрямовані на розвиток талантів та обдарувань у молодого покоління. 
З цією метою 25 лютого 2016року учні Червонодібровського НВК взяли участь в  районному етапі фестиваль –конкурсу дитячої та юнацької творчості «Чисті роси». 
На розгляд членів журі були представлені  пісні   в номінації "художнє виконавство". 

Діти  продемонстрували, наскільки щирою, ніжною, мелодійною й задушевною є українська пісня. Звучало багато пісень про Україну, про найболючішу тему сьогодення – мир у державі та спокій у родинах. Одягнені у вишиванки діти виконували обрані ними пісні так, що неможливо було стримати сліз.Хай у кожному серці, наче сонячна мрія, заспіває веселка на добро і надію!

Проглядів матеріалу: 463 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2016 | Комментарії (0)

   …Народні пісні для України — все: і поезія, й історія, і батьківська могила. Пісні ці — народний літопис, живий яскравий, сповнений барв, істини, який розкриває все життя народу.

 М. Гоголь

Відбувся в Михайлівському НВК фестиваль дитячої та юнацької творчості «Чисті роси». Учні нашої школи брали участь  у номінації "Художнє виконавство" вокально-хоровий жанр, виконували пісні в патріотичному дусі. Довершувало атмосферу музейна кімната оформлена в національному стилі. Фестиваль відвідали гості  з Глибоцького будиноку творчості дітей та юнацтва.

А пісня — це душа. З усіх потреб потреба. Лиш пісня в серці ширить межі неба. На крилах сонце сяйво їй лиша. Чим глибша пісня, тим ясніш душа.

Музичний керівник   Семенюк С.І.

Педагог-організатор   Команюк Г.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 464 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2016 | Комментарії (0)

    Anual în perioada dată are loc atestarea cadrelor didactice în școlile din Ucraina.   Anul acesta la CIE Cupca se vor atesta patru profesori și o educatoare, de diferite vârste și la diferite categorii. Zilele trecute ei toți au susținut lecții și măsuri felurite.

 Astfel, profesoara de categorie superioară a  claselor primare d-na Viorica Marcu a susținut o lecție deschisă în clasa treia la matematică cu tema «Adunarea și scăderea numerelor de 3 cifre în colonițe». Doamna profesoară a invitat la lecția ei, pentru a fi mai variată și mai diferenciată, câteva personaje din poveștile lumii pe Neștiilă, Scufița Roșie, Pinochio, pentru a le aprecia cunoștințele elevilor ei. La lecție copiii au muncit mult. Au scris, au socotit, au făcut exerciții la tablă, au lucrat cu fișe, au răspuns oral și în scris la întrebări. Lecția a fost foarte interesantă, variată, a decurs activ și interesant. La fine toți elevii au primit medalii în forme de figuri geometrice și au fost apreciați cu notele meritate.

 O altă lecție a susținut în clasa 5 –ea la literatura română, profesoara de categorie superioară Lucica Dușceac. Tema asupra căreia a muncit timp de 45 de minute profesoara cu elevii l-a avut ca protagonist pe scriitorul Ioan Alexandru Brătescu –Voinești cu narațiunea «Puiul». D-na Lucica a folosit foarte mult material didactic, a pregătit un «Atelier de creație» pe tema respectivă, desene și aplicații. S-au spus proverbe pe tema dată. Copiii au lucrat individual, în grup, au folosit metode moderne. S-a folosit și multimedia. Pe ecran au fost demonstrate imagini din povestire cât și din viață. Copiii trebuie să asculte de părinți – iată concluzia lecției date.

         Despre «unirea Cnezatelor Halici și Volânia» ne-a vorbit la lecția de istorie în clasa 7-ea A profesorul de istorie d-l Petru Morar. La lecție au fost folosite tăblițe, hărți, cifre, date cronologice. Profesorul le-a povestit lucruri interesante din istoria acestor cnezate, le-a pus întrebări la care elevii au răspuns cu multă însuflețire. Lecția a decurs interesant și diferenciat.

         Toți trei profesori au confirmat categoria superioară ce o merită din plin.

         Tânărul profesor de fizică Sergiu Schipor se atestează pentru prima oară. La elevii clasei a 9-a a susținut o lecție foarte dificilă «Curentul electric în lichide, soluții și topituri. Prima lege a electrolizei». Necătând la faptul că lecția a fost destul de complicată atât elevii cât și tânărul lor profesor au fost la nivel. Au scis, au răspuns la întrebări, au făcut experiențe, au lucrat cu multimedia.

         Felicitări profesorilor noștri pentru stăruință, ingeniozitate, cunoștințele ce le dau elevilor.

         Tot în acea zi în sala de festivități a școlii a avut loc o măsură extrașcolară deosebită cu titlul «La izvoarele dorului» dedicată celor trei mari clasici ai literaturii române M. Eminescu, V. Alecsandri, I. Creangă. Tot aici a fost amenajată și o expoziție cu lucrările și fotografiile celor trei clasici.

         Elevii claselor a 7-ea A și a 11-ea au susținut un recital poetico-muzical îndrumați fiind de harnica lor profesoară de limbă maternă Lucica Dușceac. Doamna profesoară a comentat cele spuse de elevi atât prin cuvinte alese despre grai, port, credință, Bucovina, despre marii noștri înaintași. Pe ecran au trecut crâmpeie din operele celor trei mari clasici, dar și din mioriticul nostru plai.

         Toți cei prezenți au dat o apreciere înaltă atât lecțiilor, cât și măsurii petrecute.

                     Eleonora Schipor

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 538 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2016 | Комментарії (0)

    24 лютого 2016 року  в ОЦ НТТУМ відбувся  обласний  фестиваль-конкурс декоративної творчості. Тематика Фестивалю – «Карта України квітами України», який  проходив  у вигляді театралізованої презентації квітів та рослин України та пов’язаних з ними легендами, піснями, віршами, історичними  подіями.

         Кожна команда представляла готову роботу – комплект штучних квітів (або рослин) України, виготовлених у будь-якій техніці (паперові, в’язані, шкіряні, з бісеру, тканини, полімерної глини, ганутель та інші). Комплект складався з однієї квітки (голівка квітки) діаметром 15 см (не більше 20 см) та 5-ти квіток із стеблом та листочками, діаметр голівки 5-7 см., виготовлених в тій самій техніці.

До роботи додавався реферат з описом квітки (рослини), фото натуральної та фото штучної квітки (рослини) (для порівняння), легендами, технологічними картами, схемами поетапного виконання.

         Наш район представляла команда у складі п’яти учасників:

  • Тріфан Софії, Тріфана Івана, вихованців гуртка «Народна творчість» на базі Кам’янської ЗОШ (кер. Воробець В.Д.);
  • Лупу Діани, Русу Кароліни, Бакрев Олени, вихованок гуртка «Фольклорний» ( кер. Чертушкін М.Г.).

         Вихованці  Глибоцького БТДЮ виготовляли  та презентували калину. Всі діти отримали Сертифікати учасника фестивалю-конкурсу, а рішення журі  буде висвітлено протягом семи днів на сайті ОЦ НТТУМ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 446 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2016 | Комментарії (0)

    24 лютого в коференц залі РМЦ відбулася нарада з головами профкомів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. В ході роботи було розглянуто питання:

  1. Про основні заходи роботи районної профспілкової оргганізації на 2016 рік;
  2. Про оподаткування профспілкових виплат;
  3. Про кошториси первиннх профспілкових організацій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 422 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 26.02.2016 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024