Він ходить від хати до хати,
Питається мами і тата,
Чи є у вас чемна дитина,
Дівчатко мале чи хлопчина?
Для кожного має в торбинці
Найкращі у світі гостинці.
А хто без кінця бешкетує,
Тим чортик лиш різки дарує.
Синочку, лише пригадай,
Це добрий Святий Миколай.
19 грудня день Святого Миколая, цього дня з нетерпінням чекають всі малюки, адже це день, коли збуваються мрії. Вихованці Черепковецького садочка також готувалися до цього свята. Тут лунали пісні, вірші, танці, привітання. Почувши дзвінкий дитячий сміх в гості завітав Святий Миколай . По закінченню свята Миколай подякував діткам за гарне привітання і побажав їм бути такими ж слухняними, здоровими і надалі, подарував всім малюкам смачні подарунки.
|
Традиційно в грудні місяці в Кам’янській ЗОШ проходить тиждень зарубіжної літератури, на який заплановано ряд заходів, метою яких є поглибити знання школярів про письменників, викликати інтерес до читання, організувати пошукову і самостійну роботу учнів за визначеними темами. Протягом тижня учні демонстрували творчі здібності, ерудицію, активність та фантазію, брали активну участь у різних вікторинах, літературно-музичних композиціях, інсценівках казок.
Оформлено виставку тематичних стіннівок, дитячих рисунків до творів, підбірку цікавих матеріалів про життя і творчість письменників, кросворди. Проведено усний журнал «Письменники – ювіляри року» учнями 11-В класу, а учні 8-А класу провели свято, присвячене 220-річчю з дня народження Г.Гейне. 5-А клас організував конкурс на краще декламування віршів зарубіжжя. Учні 5-Б і В класів підготували цікаве «Свято Казки». Вони відгадували загадки, інсценізували уривки із вивчених казок, презентували костюми казкових героїв, довели, що казка – це завжди свято. А учні 5-7 класів взяли участь у літературно-музичній композиції «Поезія – це завжди неповторність». Своїми враженнями поділилися учні від екскурсії в бібліотеку ЧНУ. Як підсумок тижня стала зустріч з поетесою О.Возняк, під час якої учні 10-11 класів вшанували авторку її піснями та віршами. Слова – поради Олександри Григорівни майбутнім випускникам запам’ятаються надовго.
Загалом усі проведені заходи були цікавими змістовними та пізнавальними. Завдяки їм учні більше цікавляться новинками зарубіжної літератури, краще готуються до уроків. А вчителі літератури: Загарюк С.П., Стрілак Є.І., Чобан В.С. та Чобан М.П. – відчули радість творчості, професійного зростання й духовної реалізації.
|
Проблема оцінювання знань учнів сьогодні особливо актуальна. Якість освіти безпосередньо пов’язують з системою оцінювання всіх складових навчально-виховного процесу – навчальних досягнень учнів, ефективністю роботи кожного вчителя і школи в цілому. Чим об’єктивніше буде це оцінювання, тим якіснішою стане освіта. Тому у всьому світі визнаними інструментами педагогічного оцінювання є тестові технології.
Як показує досвід, не всі учні вміють швидко і правильно розв’язувати тести. Більшість плутається, починає хвилюватися, за хвилюванням неуважно читають завдання. І, як результат, результат значно знижується. Тому не можна ігнорувати методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України (лист від 29.12.2006 № 19-795), в яких зазначається, що «учителеві-словеснику доцільно використовувати різноманітні тестові завдання під час проведення поточного й тематичного оцінювання, широко практикувати тестування не тільки як контрольну форму перевірки знань, умінь і навичок школярів, але і як продуктивний навчальний прийом, відпрацьовувати у школярів навички виконання тестових завдань різної форми й різного ступеня складності».Тому з метою якісної підготовки до ДПА та ЗНО з української мови у 11 класі Купського НВК №2 систематично проводиться пробне тестування учнів.
Актуальними з цього приводу стануть слова австрійського педагога, піаніста і композитора Артура Шнабеля: «Роль педагога полягає в тому, щоб відкривати двері, а не в тому, щоб проштовхувати в них учня».
|
20 грудня 2017 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді було проведено відкритий міжобласний конкурс на кращу комп’ютерну програму серед школярів «Інформатик» (юних Веб-дизайнерів та користувачів ПК).
Конкурс проходив у трьох номінаціях: «Веб-дизайн», «Користувачі ПК» та «Програмування». У кожній номінації учасники представили на розгляд журі домашні роботи за визначеною тематикою та виконали конкурсне завдання.
Шородок Олексій, учень 9-го класу Димківського НВК, став учасником конкурсу в номінації Веб-дизайн. Він представив домашню роботу – веб-сторінку на тему "Найперші годинники – сонячні".
Під час конкурсу виконав залікове завдання – веб-сайт «Люди свободи» мовою розмітки гіпертекстових документів HTML в текстовому редакторі Блокнот.
За результатами оцінювання журі був нагороджений Грамотою Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації за ІІ місце в номінації «Веб-дизайн».
Вітаємо Олексія з перемогою і бажаємо успіхів у майбутньому навчанні.
Головата М.Л., вчитель інформатики Димківського НВК
|
|