Учасники хореографічного гуртка Молодійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, прийняли участь у ХІІІ Всеукраїнській благодійній акції – «Почуй світ!» організованою ВБФ «Серце до серця».
У Чернівцях на вулиці Ольги Кобилянської відбувся концерт, де юні танцюристи продемонстрували свою майстерність під керівництвом Інни Валеріївни Сідор.
Зібрані кошти передали для придбання медичного обладнання у лікувальних закладах Чернівецької області.
|
У світі цім людина ти,
Тому на все життя запам’ятай:
Ніколи у довкіллі не сміти,
А рідний край свій заквітчай!
За ініціативи Луковицького сільського голови Косована Віктора Васильовича за кошти сільської ради було придбано сміттєві баки для сортування сміття¸ які встановлено на вулицях села. А 5 сміттєвих баків передано Луковицькому ДНЗ.
Тепер вихователі можуть не лише теоретично а й на практиці вчити дошкільнят сортувати сміття, окремо викидати папір, метал, пластик, скло та органічні відходи. Адже саме садочок є ідеальним майданчиком для виховання екологічної освіти у дошкільнят. Виховання навичок роздільного сортування сміття в дошкільному віці має велике значення, адже чітко усвідомивши відповідальність за природу і свої дії у природі у майбутньому дитина відчуватиме невід'ємну потребу діяти заради збереження та відновлення іі багатств.
|
Фізика – одна з найпрекрасніших наук. Вона показує нам, який великий і водночас близький до людини світ, дає змогу людині відчути свою велич.
Для глибшого пізнання цієї науки у Валякузьминській ЗОШ I-II ступенів Глибоцького району з 16 по 20 квітня 2018 року учителем фізики С.Д. Паламар був проведений Тиждень фізики серед учнів 7-9 класів.
Метою проведення Тижня було стимулювати в учнів їхні творчі здібності, навчити школярів спостерігати та аналізувати явища, сприяти розвитку логічного мислення та екологічно-фізичного ставлення до природи. Ці форми позакласної роботи надають можливість вкотре вийти за межі стандартного уроку і сконцентрувати увагу на основних теоретичних і практичних питаннях усього шкільного курсу з предмета.
Урочисте відкриття Тижня фізики розпочалося лінійкою, де вчитель С.Д. Паламар ознайомила всіх присутніх із заздалегідь підготовленим планом та основними заходами. Учнівські колективи та творчі групи отримали доручення на тиждень. Такий початок сприяв створенню атмосфери зацікавленості, творчого підйому та позитивного емоційного настрою.
Надзвичайно цікаво та пізнавально пройшла інтелектуально-розважальна гра «Цікава фізика» між учнями 8 та 9 класів. У наполегливій боротьбі перемогла команда 9 класу «Пізнайки». Високими знаннями та обізнаністю з предмета відзначилися учні: Мельник Е. (9 кл.), Богданюк О. (8 кл.), Дамян Д. (9 кл.), Стрілецька Ю. (8 кл.), Штефанович О. (8 кл.).
Конкурс малюнків присвячений Дню космонавтики, перегляд фільму «Ніколо Тесла» – все це стимулювало в школярів активне ставлення до пізнання реального світу, інтерес до дійсності.
У захоплюючій атмосфері був проведений Всеукраїнський конкурс «Левеня». Учні 7-9 класів мали змогу перевірити свої знання та інтуїцію, відчути азарт змагання і радість успіху.
Під час веселої перерви учні розгадували фізичні загадки, ребуси, кросворди. Найкраще свою ерудицію проявили учениці 9 класу Дамян Д. та Мага Г.
У 7 класі вчителем С. Д. Паламар була проведена виховна година на тему «Проблеми енергозбереження». Учні ознайомилися із способами економії енергії, розвивали почуття власної відповідальності за енергозбереження. Найкращими знавцями шляхів енергозбереження стали: Лодба І., Рожок А., Малофій П., Джуряк О.
В останній день Тижня вчителем С. Д. Паламар було підведено підсумок роботи, найактивніших учасників нагородили грамотами та подяками.
Слід відзначити, що Тиждень пройшов на високому рівні, адже було залучено кожного школяра, вдалося врахувати всі вікові й індивідуальні особливості учнів, їхні інтереси, здібності.
С.Д. Паламар, учитель фізики
Валякузьминської ЗОШ I-II ступенів
Глибоцького району
...
Читати далі - тисни тут
|
Anual tinerii specialiști din școlile noastre susțin lecții deschise, fiecare la obiectul lui.
La CIE Cupca sunt două tinere profesoare care se stăruie să facă față numeroaselor cerințe ce stau în fața profesorilor la etapa actuală. Doamna Lilia Sucevean, profesoară de biologie lucrează deja al 3-lea an la școala noastră. Ea susține deja a doua oară o lecție de acest gen. În anul curent tânăra profesoară a susținut o lecție deschisă integrată la biologie și geografie în clasa a 6-ea cu tema «Biosfera». Doamna profesoară a folosit metodice clasice și moderne – manualul, lectura, întrebări și răspunsuri, fișe, hartă, mijloace tehnice, mass-media. La lecție s-a făcut legătura și cu literatura, arta, cultura... Profesoara s-a prezentat foarte bine, elevii au fost activi, iar lecția a fost interesantă.
Cea de-a doua profesoară este tânăra specialistă de limba engleză la CIE Cupca Adelina Plevan, care lucrează în școala noastră abia primul an. Ea a prezentat o lecție de limba engleză în clasa a 3-ea, având ca temă «Casa, apartamentul». Elevii au fost activi, au răspuns la întrebări, au tradus cuvinte din engleză în română și în ucraineană, s-au folosit metode moderne, fiind folosit notbookul, gimnastica cu elemente de cântec și poezie, completarea fișelor prin desene și cuvinte etc.
Le mulțumim ambelor tinere specialiste pentru munca și stăruința depusă și le dorim succese în continuare.
Sperăm că elevii vor învăța lecțiile, vor face carte în pofida tuturor problemelor zilei de azi, iar părinții îi vor susține și ne vor înțelege.
Eleonora Schipor, profesoară superioară la CIE Cupca
|
Історично склалося, що Україна - одна з наймогутніших держав у галузі авіації й космонавтики. Національний центр аерокосмічної освіти молоді імені О.М.Макарова, продовжуючи естафету освоєння космосу, натхненно працює в сфері виховання, оновлення й мотивації молодого покоління вчених. Це покоління виростає з юних мрійників, які сьогодні малюють крейдою фантастичні літальні апарати, а завтра будуватимуть міжпланетні кораблі й впроваджуватимуть неймовірні технології в різних сферах економіки й виробництва. Кожний з них прагне до здійснення загальної мрії на благо усього людства.
У Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім.О.М.Макарова в місті Дніпро 19-21 квітня 2018 року проходила XVI Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях». Ціль Конференції - розвиток зацікавленості учнів у поглибленому вивченні космічного простору, залучення молоді до рішення наукових і технічних завдань, обмін знаннями й інформацією в області астрономії, фізики, природних явищ і екології Космосу, технічної творчості й ракетно-космічного моделювання, обмін досвідом роботи з розвитку творчих здатностей дітей, що захоплюються фізикою.
На конференцію отримала запрошення і учениця 11б класу Глибоцької гімназії Стрельчук Анастасія, так як її науково-дослідницька робота з фізики «Виготовлення зоряного годинника» пройшла заочний відбір і була допущена до очного туру.
Учениця мала велику честь захищати свою НДР у Національному центрі аерокосмічної освіти молоді ім.О.М.Макарова. Виступ Анастасії не залишив байдужим високоповажне журі, всі із захопленням відзначили професійний підхід до дослідження. Всі захоплювалися юною буковинкою, яка має такі грунтовні знання з фізики, астрономії, математики.
Результат участі Анастасії у Всеукраїнській конференції-конкурсі НДР – диплом ІІІ ступеня. Науковим керівником НДР є вчитель фізики Глибоцької гімназії Романюк Віктор Михайлович, який отримав подяку від Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім.О.М.Макарова за плідну працю щодо залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької діяльності, за підвищення професійного та освітнього рівня школярів.
Відрадно, що відзначено дипломами переможців всього троє учасників із присутніх 24 школярів з усієї України.
Для конкурсантів була влаштована екскурсія до Навчально-виставкового комплексу, вони мали можливість спостерігати за Сонцем на відкритому майданчику музею НЦАОМ.
Місто Дніпро залишило незабутні спогади в пам’яті Анастасії Стрельчук та молодого і надзвичайно відповідального вчителя Глибоцької гімназії Панцир Тетяни Валеріївни, яка супроводжувала ученицю у цій поїздці.
|
З метою посилення військово-патріотичного виховання, вивчення історії розвитку вітчизняної авіації, підвищення інтересу учнівської молоді до авіаконструювання, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей, задоволення їх потреб у творчій самореалізації, 18-19 квітня на базі комунального закладу «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» проведені навчально-тренувальні збори (вишкіл) юних авіамоделістів для вихованців технічних гуртків Чернівецької області. Серед 30 учасників зборів були четверо вихованців гуртка початкового технічного моделювання «Юний технік» Глибоцького РБТДЮ, що діє на базі Глибоцької гімназії (керівник гуртка Романюк Віктор Михайлович), це учні 5-А класу Романюк Руслан, Кудла Серафим і Беженар Євгеній та учень 4-Б класу Холозьон Едвард.
Програма зборів була дуже цікавою і насиченою. На відкритті вишколу з привітальними словами і гарними побажаннями до учасників звернулися: Олександра Ігорівна Холевчук - головний спеціаліст відділу молоді управління молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації, директор ОЦ НТТУМ Плешко Петро Денисович та його заступник Чернега Ірина Аркадіївна.
Потім ми переглянули відеофільм «Історія розвитку авіації», про прагнення людини підкорити небо, від перших невдалих спроб і до сьогодення. Про почуте і побачене, ми мали змогу проявити у грі-квесті на авіаційну тематику. Згодом відвідали музей цікавої науки, де зібрані раритетні придали, які зараз уже не використовуються. Також там виставлені прилади і обладнання, які пояснюють багато фізичних явищ і законів. Усі ці експонати виготовлені гуртківцями, і приємно відзначити, що там є і два наші.
Наступним пунктом був переїзд до Чернівецького прикордонного загону. У музеї нас ознайомили з історією створення прикордонної служби на Буковині, обладнанням, за допомогою якого, виявляють порушників кордону, нелегальне перевезення зброї, наркотичних речовин та інших заборонених товарів. Велика частина експозиції присвячена прикордонникам – захисникам нашої держави у зоні АТО. Діти мали змогу посидіти за кермом сучасного позашляховика, який патрулює державний кордон, та іншої техніки, потримати у руках справжню сучасну зброю.
Далі ми переїхали до Чернівецького міського клубу юних техніків «Кварц», на майстер-клас по виготовленню вільно літаючої моделі планера з імпульсним стартом, який провели керівники гуртка авіамоделювання Олександр Валентинович Солонецький та майстер спорту з авіа моделювання Олійник Ігор Віталійович. Виготовлені моделі ми випробували, провівши змагання.
Наступний день розпочався у Міжнародному аеропорту «Чернівці». У музеї аеропорту ознайомилися з історією буковинської авіації, а також побували у диспетчерському пункті, з якого керують польотами літаків. Нас ознайомили з технікою, яка обслуговує літаки і аеропорт. А ще залюбки побігали по злітній смузі, де злітають і приземляються справжні літаки.
Далі ми переїхали до майстерні відомого не тільки на Буковині, а ї за її межами, авіатора-аматора Л.А. Ковальчука. Леонід Анатолійович власноруч будує двомісний дерев’яний літак, прототип англійського біплана «Джипсі Мот» на якому мріє здійснити переліт до Австралії. Такі літаки будували ще у далекому 1925 році. Каркас зібрав з карпатської сосни і авіаційної фанери, усі деталі виготовляє власноруч на верстаті. У літаку встановить дизельний двигун від автомобіля «Опель Астра». Леонід Анатолійович запевняє, що повітряне судно здолає відстань у 1000 кілометрів без дозаправки, а пілот відчуватиме себе немов у кабріолеті.
Учасники заходу проживали і харчувалися на базі вищого професійного училища №8.
На жаль, усе хороше дуже швидко закінчується. Так, немов одна мить, промайнули два дні. Але ми не засмучуємось, бо через рік домовились зустрітись знов. По завершенні тренувальних зборів усі учасники отримали Сертифікати.
Керівник гуртка «Юний технік» Романюк Віктор Михайлович.
...
Читати далі - тисни тут
|
Громадська організація «Українські креативні реформатори» запрошує взяти участь в 30 конкурсах міжнародної програми «Діти Створюють Країну».
Метою програми є виявлення, навчання та підтримка активних дітей.
Ключове завдання програми – трансформувати свідомість дітей, від мислення «споживачів» до моделі «творців», які беруть відповідальність за своє майбутнє і майбутнє своєї країни.
До програми вже долучилися 450 дітей із 23 областей України, юних українців з Йорданії та Німеччини.
Участь в програмі – чудова нагода знайти нових друзів в різних куточках України та світу, товаришувати із однодумцями, брати участь в заходах, навчаннях програми, дізнатися як організувати власну соціальну ініціативу, зберегти Планету та реалізувати свою місію на Землі.
Вік учасників : до 18 років.
Прийом заявок та робіт : до 01 липня 2018 року
Анкета учасника програми : goo.gl/CAghaK (єдина анкета для участі в конкурсах, тренінгах).
Автори найоригінальніших витворів отримають подарунки в кожному з конкурсів.
Що потрібно?
1.Обрати конкурс ( або декілька – один учасник може брати участь в кожному з конкурсів).
2.Заповнити анкету учасника за вищевказаним посиланням.
Основні критерії вибору переможців:
- Креативність, надзвичайність
- щирість
- оригінальність, унікальність
|
|