3 березня в багатьох країнах світу відзначається день письменника. Це свято створено з ініціативи 48-го конгресу Міжнародного PEN-клубу, від 12 січня 1986 року.
PEN-клуб був заснований 5 жовтня 1921 року в Лондоні. Ініціатором створення клубу стала англійська письменниця Кетрін Емі Доусон-Скотт, яка вирішила створити організацію для спілкування, де б збиралися однодумці, ділилися новими ідеями і обговорювали питання, які їх хвилюють. PEN – це абревіатура від англійських слів: Poet –поет, Essayist – есе, нарис, Novelist – романіст. Підібране поєднання слів складає з перших букв англійське «pen» — ручка, головний інструмент письменника.
Першим президентом PEN-клубу став Джон Голсуорсі, автор "Саги про Форсайтів". У 1923 році відбувся перший міжнародний конгрес PEN-клубу в Лондоні, після чого PEN-центри було створено в 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють в 130 державах.
Завдяки авторам книг читачі дізнаються про життя людей різних країн і епох, вчаться розуміти себе і оточуючих, знаходять відповіді на питання, отримують естетичну насолоду.
Для самого поета, прозаїка, драматурга важливо, щоб його твори користувалися заслуженим визнанням, не піддавалися жорстокій цензурі, видавалися у відповідності з принципом свободи інформації. Привернути увагу людей до літературної творчості покликаний Всесвітній день письменника.
|