Чорнобильський вітер по душам мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде,
Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає…
Олена Матушек
В історії українського народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.
Відтоді минуло 30 років. Про Чорнобиль ми не можемо забути і нам потрібна правда про цю трагедію. Адже нам ще довго прийдеться жити «під саркофагом», в який, на жаль, не заховано всі чорнобильські проблеми. Саме тому ми маємо знати правду про причини і наслідки цієї найстрашнішої катастрофи в історії людства, сприйняти Чорнобиль і пов’язані з ним інші події як частину нашого нинішнього життя.
У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що увійшла в число найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей - пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом на усунення наслідків аварії,це - близько 90 тисяч жителів держави, у тому числі й представники нашого селища. Чорнобиль практично торкнувся кожного з нас – хвороби, скалічені долі наших рідних, близьких і зовсім невідомих людей, хто ліквідовував наслідки аварії. Ми у невідплатному боргу перед ними, тож вшановувати маємо не вряди-годи, а постійно, щодня, огорнувши увагою, розумінням, теплом і любов'ю. Вони врятували не лише Україну і не лише Європу - врятували фактично увесь світ. Треба, щоб вони справді відчували вдячність суспільства за те, що зробили за подвиг.
В Глибоцькій ЗОШ І-ІІІст. були проведені різноманітні заходи щодо вшанування пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
Це :
- виставка плакатів ” ЧОРНІ ДЗВОНИ ЧОРНОБИЛЯ”- 8-б та 10 –б кл.;
- Віртуальний екскурс в минуле «30 років тому… Ядерна катастрофа» ;
- книжкова витавка” Чорнобиль…Біль і пам’ять вічні”;
- урок пам’ яті « Чорнобиль: минуле і сьогодні» ;
- інформаційні хвилини;
- урок - реквіем для молодших школярів « 1986...30 років тому» (учениці 9-а Лупуляк Є. Та Стрельчук А.);
-відеолекторії «Чорнобиль . Загублений світ » - перегляд тематичних документальних фільмів ;
- участь та виступ у мітингу з відкриття пам.ятника учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС .
Коваль Ольга.
|