Мерцішор (рум. Mărţişor, з рум. martie - березень) - традиційне свято зустрічі весни. Святкують його 1 березня. Цього дня заведено дарувати одне одному маленькі бутоньєрки з квітами та нитками білого та червоного кольору. Така прикраса також називається мерцішором. Що, власне, символізує собою Мерцішор?
За народними переказами, в перший день весни на лісову галявину вийшла красуня Весна і побачила, як з-під снігу, крізь терник, пробивається підсніжник. І вона вирішила допомогти квітці пробитися крізь колючки. Це побачила Зима і розлютилася на Весну, прикликавши сильний вітер, який мав знищити підсніжник. Слабка квітка поникла під сильним вітром. Весна вирішила його прикрити, але вколола руку до терника, з її пальця пішла кров, і квітка ожила. Так Весна перемогла Зиму. Колір мерцішора - червоно-білий - символізує червону кров на білому снігу. І хоча це лише легенда, у житті і справді добро перемагає зло, а після зими завжди приходить весна.
В Карапчівському ліцеї відбувся конкурс "Мерцішор". Участь у конкурсі взяли учні 2-11 класів ліцею. Кожен учень старався, щоб його робота була найкращою. Їхня уява сягає так далеко, що доводилося вдивлятися, яким чином вдалося виготовити ту чи іншу композицію.
Учнівське самоврядування підготувало дуже гарну експозицію цих робіт, якою будуть милуватися цілий місяць. Оригінальність, естетика, творчий задум, відповідність темі – критерії, за якими обиратимуть найяскравішу композицію. Всі композиції, без сумніву, заслуговують на увагу, адже діти старалися і в ці роботи втілювали свої мрії. Отже, кожен клас отримував диплом, який вручили на шкільній лінійці.
Левчук Аліна Георгіївна – педагог-організатор Карапчівського ліцею
|