У багатьох країнах світу щорічно квітень проходить під знаком синьої стрічки — такий міжнародний символ захисту дітей від насильства у всіх його проявах.Проблеми сімейного насильства і насильства в підлітковому середовищі є зараз одними з найактуальніших. Проблема насильства не нова, вона існувала завжди й існує у всіх країнах світу.
10 квітня у Михайлівському НВК психологом Анастасією Іванівною Унгурян був проведений серед старшокласників диспут-конкурс під назвою «Ми – за дитинство без насилля».
Метою даного заняття було сприяти усвідомленню учнями проблеми насильства в сучасному середовищі, причини його виникнення та способи уникнення.
Заняття проходило у вигляді конкурсних завдань, а саме:
-Конкурс «Запитання», який проводився у режимі «мозкового штурму», де кожен витягував з скриньки запитання, що стосуються теми насилля, та давав на нього відповіді;
-Об’єднавшись у дві групи, діти виконували наступне завдання під назвою «Прислів`я та приказки», де знаходили частини прислів`я чи приказки та складали їх в одне ціле;
-Наступним етапом заняття було скласти якомога більше слів з слова «Толерантність»;
-Допомогла зняти напруження весела руханка під назвою «Намалюй цифри частинами тіла»;
- Конкурс «Колаж» дав змогу учасникам заняття створити просвітницький плакат на тему: «Ми – за дитинство без насилля»;
- Завершальним етапом було створення власними руками синіх стрічок – символу боротьби з насиллям.
Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної, соціальної, моральної кризи. Цей період характеризується зростанням злочинності та падінням цінностей.Жорстоке поводження з дітьми та підліткове насильство – проблема держави і кожної свідомої особистості.
У всіх нас є багато спільного і чимало відмінного. Але нас об’єднує те, що ми всі люди, що живемо на одній планеті Землі, і нам слід жити так, щоб зберегти мир і спокій.Треба навчитися розуміти людей, любити їх, прощати і ставитися до них неупереджено.Тому викиньте із своїх сердець ненависть, зверхність, байдужість. І тоді вас, щирих, добрих, сердечних всі любитимуть і поважатимуть, і світ стане кращим. Часом досить однієї лагідної посмішки, одного сонячного промінчика, одного дотику руки. Так мало треба, щоб зробити щасливими тих, хто є поруч з нами. То чому ми цього не робимо? Давайте будемо дарувати один одному привітну посмішку, лагідний дотик і крапельку доброти …
|