Шановні вчителі Глибоччини!
Перше і основне, чого ми навчаємо наших учнів- допомагати тим, хто в біді. Освітяни району завжди відкликаються на прохання про допомогу: акції милосердя, безстрокова акція «Подаруй колезі життя», зініційована райкомом профспілки, завжди знаходять відгук у серцях вчителів.
Сьогодні нашої допомоги потребує вчитель багатьох освітян району та області, людина з великої літери, справжній педагог, друг і порадник не одного покоління освітян, колишній викладач Чернівецького педучилища - Михайло Григорович Стадничук. Тяжка хвороба вимагає дороговартісної операції, родина просить відгукнутись небайдужих.
Якщо б кожен студент Михайла Григоровича зміг допомогти хоч гривнею - ми б допомогли відомому педагогу, улюбленому викладачу, добрій і щирій людині!
Кошти можна перерахувати за реквізитами:
Одержувач: Стадничук Михайло Григорович
Вклад 5659424, код 1193302034
Державний академічний банк України
ТВБВ10025/008 р/р 290959009
м.Чернівці, вул.Б.Хмельницького, 77
Код 09356307, МФО356334, 26201005659424.
РАЙОННИЙ КООРДИНАТОР ДАНОЇ ІНІЦІАТИВИ - ГОЛОВА РК ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ С.І.ЛАЗУРКО (0502039912)
Милосердя та допомога ближньому-основні християнські чесноти. У ці передвеликодні дні по-особливому звучать заклики про підтримку, доброчинність, любов до ближнього. Тож будьмо милосердними і пам`ятаймо, що добро повертається сторицею.
|
У вівторок, 15 квітня, жителі Західної півкулі Землі можуть побачити своїми очима досить рідкісне астрономічне явище - повне затемнення Місяця. Природний супутник Землі увійде в територію її тіні і, в той же час, не зникне з небосхилу, а забарвиться в темно-червоний колір. Саме через багряні тони таке явище часто називають "кривавий Місяць". Це явище наживо змогли спостерігати учні Багринівської ЗОШ. Вчитель астрономії Михайло Акатріні розповів учням, що таке «місячне затемнення». Нагадаємо, що місячне затемнення наступає, коли Місяць входить в конус тіні, що відкидається Землею. Коли природний супутник повністю входить у тінь планети, спостерігається повне місячне затемнення.
Під час затемнення Місяць жевріє повністю і набуває темно-червоний колір. Це пояснюється тим, що він продовжує освітлюватися сонячними променями. Оскільки земна атмосфера найбільш прозора для променів червоно-помаранчевої частини спектру, то саме вони більшою мірою досягають поверхні Місяця при затемненні - це і пояснює забарвлення місячного диска. Наступні повні місячні затемнення відбудуться 8 жовтня цього року, 4 квітня і 28 вересня 2015 року.
|
"Життя без книги - хата без вікна "
Дмитро Павличко.
З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати.
Пам’ятки людської думки накопичувалися саме в бібліотеці упродовж багатьох століть.
Але на превеликий жаль, у зв’язку з обмеженим бюджетним фінансуванням, бібліотеки не в змозі поповнювати бібліотечний фонд новими книжками та періодичними виданнями.
Вже не перший рік шкільна бібліотека проводить акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ ». В рамках цієї акції учні 5-Б класу зібрали 115 грн. і на ці кошти купили дві книги «Пригоди Тома Сойєра» та «Гаррі Поттер».
14.04.2014 року учні завітали до бібліотеки і передали ці книги шкільному бібліотекарю. Під час зустричи Марія Никіфорівна ознайомила учнів з новими придбаннями бібліотеки, розповила багато цікавого про бережливе ставлення до книги як до джерела знань.
Після відвідування бібліотеки учні вирішили і надалі приймати участь у акції, щоб поповнювати бібліотечний фонд новими цікавими книгами.
|
Навчити школярів любити книжку, піклуватися про неї - завдання всіх педагогів та бібліотекарів школи. Виховання бережливого ставлення до книги - не лише економічна потреба суспільства, а, насамперед, моральне формування особистості. Дбайливе ставлення до книжки - проблема моральна. І тут потрібно об'єднати зусилля школи, сім'ї, бібліотеки. Тільки ефективна, продумана система роботи з дітьми сприятиме вихованню у них читацьких навичок та навичок умілого користування книжкою. Моральна спрямованість цієї роботи передбачає усвідомлене, дбайливе поводження з книжкою, підручником.
В Глибоцькому ліцеї пройшов рейд-операція "Живи, книго!", також у шкільній бібліотеці, в класах проводились виховні бесіди: "Чи знаєш ти, для чого складається фонд підручників?", "Як створюється підручник, книжка?", "Хто випускає зошити, картки, атласи?" та ін.
Під кінець навчального року, під час рейду-перевірки підручників, можна було побачити, що учні намагаються зробити все можливе, щоб книжки мали охайний, чистий вигляд. Більшість книжок були підклеєні, обгорнуті, мали закладки.
|
|