«Здоров'я — мудрих гонорар»
П.Ж. Беранже
7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. З'явившись в 1948 році, ця організація об'єднала у своїх рядах представників 191 держави світу. Вперше святкування Всесвітнього дня здоров'я відбулося в 1950 році.
У рамках Всесвітнього дня здоров’я у Старововчинецькому ліцеї були організовані різні заходи, а саме:
читати далі - Тисни тут
|
Прийняття Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" не порушить для освітян соціальних гарантій, що діють на території України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України (МОН).
Зокрема, продовжуватимуться виплати надбавок за вислугу років, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки, винагороди за сумлінну працю тощо.
Також незмінним залишається для учителів та викладачів розмір педагогічного навантаження на ставку. Незмінним залишиться педагогічне навантаження вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, керівників гуртків, секцій, студій, клубів, творчих об'єднань позашкільних навчальних закладів, а також педагогічних працівників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).
Здійснюватиметься виплата надбавки, яка встановлена педагогічним працівникам з метою підвищення престижності праці.
Зважаючи на складну економічну ситуацію в країні Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" Міністерству освіти і науки України зменшено видатки на поточний рік на 792,6 млн гривень, проте таке коригування не позначиться на розмірах заробітної плати, стипендіях та інших соціальних виплатах працівникам галузі та студентам.
За матеріалами http://www.osvita.org.ua/news/76659.html?from=subscribe
|
На щопонеділковій нараді працівників управління освіти РДА, методичного центру, керівників позашкільних навчальних закладів району начальник управління освіти Василь Швець розповів про основні питання та рішення колегії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА, яка відбулась минулого тижня. Василь Григорович доповів, що у довідках до колегії звучали схвальні відгуки про систему роботи навчальних закладів району з питань екологічної освіти, дошкільного навчання та фізичного виховання.
Василь Григорович доповів присутнім, що працівники методичного центру управління освіти, централізованої бухгалтерії, ДЮСШ, БТДЮ та ЦТКСЕУМ взяли активну участь у зборі коштів на підтримку Збройних Сил України, всього зібравши 7420 гривень (одноденний заробіток) для потреб ЗСУ. Райком профспілки перечислив 12500 гривень для Збройних Сил України. Також керівник закцентував на тому, що дана акція-безстрокова і кожен свідомий громадянин може долучитись до неї. Василь Григорович запевнив, що всі педагоги району беруть участь у даній акції та просив навчальні заклади інформувати управління про зроблені внески.
Начальник управління освіти нагадав про громадські слухання з організації харчування у навчальних закладах, ініціював залучити до вивчення громадської думки з приводу стану харчування психологічну службу району, затвердив розроблені психологами анкети, які буде використано для даного питання.
Керівник освітян повідомив присутнім про зменшення бюджету галузі та наголосив на необхідності жорсткої економії енергоресурсів. Водночас, Василь Григорович запевнив, що ці зміни не вплинуть на заробітні плати педагогічних працівників та в жодному випадку не призведуть до скорочення працівників системи освіти району.
Вкотре акцентовано увагу на основних питаннях: завершення навчального року, ДПА, ЗНО, благоустрій, озеленення пришкільних територій.
Заступник начальника Цуркан Інна Юріївна доповіла, що у п`ятницю, 11 квітня відбудеться колегія управління освіти та озвучила порядок денний колегії.
Про хід виконання доручення начальника управління освіти щодо посилення патріотичного виховання учнівської молоді та заходи, проведені в школах з вшанування Небесної Сотні, доповідала головний спеціаліст управління освіти Рєпіна Олена Мірчівна.
Директор ЦТКСЕУМ Дудка А.П. доповів про успіхи гуртківців у етнографічній експедиції «Історія міст і сіл України». Також керівник центру туризму розповів про хід реалізації ініціативи центру з проведення спільного літнього наметового табору на базі Райдуга для буковинських учнів та дітей з Луганщини. Керівник БТДЮ повідомила про перемогу (ІІІ місце) команди Глибоцького ліцею в обласному конкурсі екологічних агітбригад. Директор ДЮСШ Стрельчук Прокіп Григорович доповів про проведені зональні змагання з баскетболу та перемогу (ІІІ місце) команди дівчат (Глибоцька ЗОШ) у цих змаганнях.
На завершення наради начальник привітав присутніх зі святом Благовіщення та побажав усім гарних новин.
|
4 квітня найменші учні Коровійської ЗОШ І-ІІІ ступенів (1-А і 1-Б класу) разом зі своїми класоводами Алексейчук Іриною Михайлівною і Яреміїк Галиною Василівною святкували свою першу перемогу, адже прочитали першу в своєму житті книгу - "Буквар". На це свято запросили своїх батьків, учнів початкової школи, а також всім відомих казкових героїв Мальвіну і Буратіно. А розповіли вони історію про те, як Буратіно продав свій "Букварик" і Мальвіна не могла навчити його читати, тому й прийшла попросити учнів 1-х класів допомогти їй знайти "Букварик". Мудра Черепаха Тортіла розповіла Буратіно, що Золотий ключик знаходиться у "Букварику" і він дістанеться тому, хто прочитає цю книгу до самісінького кінця. Буратіно дуже засоромився, що він не вміє читати, але першокласники попросили його залишитися на святі і пообіцяли йому допомогти. А далі справа була за "Букварем", він хотів переконатися, що дітки знають всі букви. Першокласники старалися з усіх сил показати, що вони й справді вже всіють читати, а головне - хороші і розумні дітки. Наприкінці свята "Букварик" познайомив учнів зі своїми друзями-помічниками, які будуть далі навчати дітей.
|
Під час весняних канікул учні Станівецького НВК, які є гуртківцями творчого об’єднання «Юні туристи» Глибоцького центру туризму, мали змогу побувати на краєзнавчій екскурсії.
Наша екскурсія розпочалася з Чернівецького музею народної архітектури та побуту, який знаходиться на мальовничій північно-східній околиці міста Чернівці, поблизу річки Прут. Музейна експозиція демонструє еволюцію житла і побуту буковинців. Ми наче потрапили в минуле наших предків. А розпочали нашу «подорож в минуле» від старої різьбленої брами, яка разом з хатою започаткували музей гуцульського мистецтва. Наступним об'єктом нашого огляду стали напівземлянки стовпової конструкції, типове житло слов'янських поселень. Попереду нас зустріли два красені вітряки – свідки нелегкої хліборобської праці і мудрості народних майстрів. За вітряками, трохи подалі під горою причаїлась «бринзарня», немовби очікуючи на своїх господарів, що погнали овець на пасовище. Крокуючи далі повз мальовничі луки, ми потрапили в бессарабське село, де побачили садибу, типову для Буковинського Поділля. На подвір’ї знаходилися ще й господарські споруди: кошниця, ложниця, куча (хлів для свиней), курник та голубник.
Поруч гордовито стояла сільська корчма. Такий собі «чоловічий клуб», - тому що жінкам вхід у корчму був заборонений. Деякі «найзавзятіші» відвідувачі пропивали тут весь свій статок, тому у народі корчму прозвали «жіночими сльозами».
Звертаємо з дороги і потрапляємо до кузні 20-х років ХХ ст. Там ніби відчувається запах розжареного металу, чуються звуки ковальського молота.
На другій музейній вулиці ми побачили не менш цікаві зразки народної архітектури та побуту селян Західного Подністров’я. Завершився наш маршрут біля комплексу культових споруд – Миколаївської церкви (1810р.) та дзвіниці (1786р.).
Так ми пройшли дорогами і стежками музею. Але це ще не кінець, адже, попереду нас чекала ще більш захоплююча мандрівка Хотинською фортецею.
До фортеці ми потрапили, перейшовши дерев’яний міст, і одразу побачили пам’ятки оборонної архітектури. Суворий і грізний вигляд мають оборонні стіни фортеці-замка. А особливо здивував і вразив колодязь, пробитий в скелі на глибину 65 метрів, який досі функціонує. Воду з нього беруть за допомогою великого дерев’яного колеса. Побачили також комендантський палац, а під ним два величезні підвали, в яких раніше зберігалися зброя і провіант.
У підземеллях замку мордували повстанців, а потім скидали їх ще живими зі стін фортеці.
Вище фортечних стін, крім північної, здіймаються ще чотири башти: в’їзна, надбрамна східна, комендантська і південно-західна. У них також знаходилась важка артилерійська зброя. З башти є виходи на бойові майданчики, під час ворожого штурму на них розміщувались воїни, які через щілини між зубцями стріляли, кидали каміння, лили окріп та розтоплену смолу. Таким чином, захищали вхід у фортецю.
Фортеця справила на всіх незабутнє враження. Недаремно її вважають одним з семи чудес України.
Ця екскурсія відбулася за сприяння директора Станівецького НВК Яценюка Г.Д. та методиста Глибоцького центру туризму Меленко О.В. Дякуємо, за підтримку!
Юрій Чоботару, вчитель фізичного виховання Станівецького НВК,
керівник гуртка «Юні туристи» Глибоцького ЦТКСЕУМ.
|
7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я. Щороку для Всесвітнього дня здоров'я вибирається тема, що відображає ту або іншу пріоритетну проблему суспільної охорони здоров'я. Цього року темою Всесвітнього дня здоров'я обрано «Трансмісивні хвороби». Тому його девіз: «Маленький укус – джерело великої небезпеки». Актуальною проблемою сьогодення є збереження здоров'я дітей, позитивна мотивація на здоровий спосіб життя як цінності в учнів та їхніх батьків, учителів. У Кам’янській ЗОШ також відзначався день здоров’я, де був створений стенд з інформацією про трансмісивні хвороби.( підготувала медична сестра школи: Біла М.І.), також про весняну депресію та шляхи боротьби з нею ( підготувала практичний психолог: Телегуз Т.Д.)
Медична сестра – вимірювала артеріальний тиск всім бажаючим та навчала як правильно його вимірювати і коротко розповіла про дані хвороби.
Практичний психолог – надала поради щодо того як не «впасти у депресію», а також, які продукти харчування споживати для збагачення вітамінів у організмі та які допомагають швидше зарядитися позитивною енергією та легко «вийти з депресії».
|
4 квітня 2014 року, у актовій залі Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу «Земля-наш спільний дім». Участь у екологічних змаганнях взяли 15 колективів: Кіцманського р-ну «Екос», Заставнівського р-ну «Еколог», Герцаївського р-ну «Гармонія», Глибоцького р-ну «Фенікс», Путильського р-ну «Екошанс», колектив Вижницького р-ну «Еко-ерудит», Сокирянського р-ну «Юні екологи землі», м. Новодністровськ «Веселка», Новоселицького р-ну «Еко-life», Кельменецького р-ну «Тера-плюс», Хотинського р-ну «Еко-шок», Сторожинецького р-ну «Екограй», КЗ ЧОЦЕНТУМ (Сторожинецька гімназія) «Екіпаж», м. Чернівці «Юні охоронці природи» «Екос».Вітаємо команду Глибоцького ліцею «Фенікс» з почесним ІІІ місцем ( на обласному рівні). Бажаємо успіхів й надалі.
Виступи та презентації екологічних агітбригад оцінювало журі на чолі з головним спеціалістом відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Оксаною Сакрієр.
Кожна команда проявила ерудицію, акторську майстерність та найголовніше – небайдужість до екологічних проблем сьогодення.
Всеукраїнський конкурс екологічних агітбригад започатковано ще у середині 90-х років, тому він вже давно став традиційним для Буковини. Цього року він проводиться тринадцятий раз.
Мета конкурсу незмінна: активізація екологічного руху в області, формування екологічної культури учнівської молоді, привернення уваги влади, громадських та державних організацій до екологічних проблем. У виступах діти, як правило, порушують актуальні екологічні проблеми своїх регіонів, їх соціальне значення для регіону.
Сучасні екологічні проблеми можна розв’язати спільними зусиллями. Потік екологічної інформації повинен не лякати, а спонукати до дії. Сьогодні головне завдання екологічних бригад області підвести учнів, громадськість до правильної оцінки теперішнього екологічного становища, до розуміння необхідності бережливого і економного ставлення до ресурсів природи.
Ось чому саме екологічні агітбригади сприяють формуванню творчої особистості школяра, повноцінного громадянина України, здатного до самореалізації, і є надійним методом прищеплення вихованцям необхідних рис характеру для спілкування з природою.
Знайти шлях до дитячих сердець, зародити в них повагу до безлічі істот, які живуть поряд з нами, побути наодинці зі світом рослин, тварин, комах, птахів – найголовніший стимул цих юних екологічних агітаторів.
|
Як голосно стогне від болю земля,
Болять душі неньок, печаль в їх очах.
Сини України віддали життя
Сумує країна, в родинах біда…
У п’ятницю, 04 квітня 2014 року, педагогічний та учнівський колективи Тереблеченської ЗОШ І-ІІІ ступенів організували та провели тематичні заходи – «Пам’яті Небесної сотні». Вчителем історії Габор Ганною Іванівною була проведена з учнями 6 – 10-х класів година спілкування «Героям слава». Також, заступником директора з виховної роботи та педагогом-організатором був проведений загальношкільний урок пам’яті про загиблих. На ньому була вшанована пам'ять наших земляків Василя Аксеніна та Щербанюк Олександра з Чернівців та було складено список Героїв та обставини їх загибелі. Схиливши голови у жалобі, хвилиною мочання вшанували пам’ять тих, хто поклав своє життя за гідне майбутнє та свободу українського народу.
Початкові класи, під час проведення акції благоустрою, висадили ряд садженців самшиту в пам’яті Небесної сотні.
ЗДВР Чупрун В.Л.
|
Їх назвали Небесною сотнею. Вони – українці, які загинули у Києві на Майдані. Більшість з них полягло з 18 по 21 лютого під час акцій протесту в Україні.
Учні та педагоги Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ст. залучились до заходів «Памяті Небесної сотні». Зокрема, було вшановано хвилиною мовчання загиблих на Майдані, біля школи висаджено алею «Памяті Небесної сотні», вчитель українознавства, разом з учнівським самоврядуванням, провели інформаційні хвилинки по класах, класними керівниками проведено години спілкування «Вічна Вам пам'ять» , у шкільній бібліотеці оформлено інформаційно-тематичну виставку «Герої Небесної сотні» ( завідуюча бібліотекою Цуркан М.Н.), учнями школи було переглянуто відеоролик « Пам’яті Небесної сотні» , учні 9-11 класів відвідали захід, який був проведений у будинку культури, на якому була проведена зустріч з учасниками Майдану.
|
По всіх регіонах України за підтримки Міністерства освіти, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства соціальної політики у період з 7 по 27 квітня 2014 року проходитиме IX Всеукраїнська благодійна акція ВБФ «Серце до серця» допомоги дітям з вадами зору - «Я хочу бачити світ!», головною метою якої є збір коштів на придбання медичного обладнання для обласних дитячих лікарень України.
Акція відбуватиметься дев'ятий рік поспіль і за цей час уже встигла набути загальнонаціональної підтримки. За восьмирічну діяльність фонду обласним дитячим лікарням було передано медичне обладнання на загальну суму 20 518 560 63 гри. Минулого року спільними зусиллями по всій Україні волонтерами було зібрано 4 347176, 17 гри., за рахунок яких 25 обласних дитячих лікарень отримали медичне обладнання для діагностики та лікування слуху хворих дітей, а також було закуплено 783 слухових апарати й передано у безкоштовне користування дітям з вадами слуху. Цього року, 35 дітей з вадами зору у Чернівецької області отримали у користування слухові апарати.
Ця акція завжди гуртувала учнівські колективи Глибоцького району навколо доброї справи. Сподіваємось, цього року учні разом з педагогами та батьками також зроблять свій внесок в скарбничку милосердя.
|
На виконання наказу МОНУ від 06.08.2013 №1106 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року», наказу ДОНМС від 19.09.2013 №849 «Про затвердження Програми розвитку психологічної служби Чернівецької області на період до 2017 року» та рішення Вченої ради ІППОЧО від 13.03.2014 , у конференц-залі управління освіти Глибоцької РДА, 04.04.2014 відбувся І етап реалізації Програми розвитку психологічної компетентності керівників ЗНЗ у формі семінару-практикуму.
Відкрив семінар начальник управління освіти Глибоцької РДА – В.Г. Швець з доповіддю «Розвиток психологічної компетентності керівників навчальних закладів, педагогічних працівників», в якій наголосив що, професійна взаємодія психолога з директором ЗНЗ є однією з найважливіших умов успішності психологізації навчально-виховного процесу в тому числі розвитку психологічної компетентності педагогів.
Далі робочу зустріч продовжила завідуюча РМЦ Глибоцької РДА - О.С. Намака, яка відзначила актуальність психологічної компетентності керівників навчальних закладів та педагогічних працівників.
Методист-психолог РМЦ – А.І. Колесник, продовжила роботу семінару-практикуму з презентації мети, завдань та очікуваних результатів реалізації Програми розвитку психологічної компетентності керівників навчальних закладів, а також ознайомила всіх присутніх з основними функціями практичних психологів та соціальних педагогів в організації навчально-виховного процесу.
Наступним етапом семінару став діагностичний блок (анкетування, опитування, тестування) керівників ЗНЗ, а також вхідне анкетування щодо визначення рівня мотиваційної готовності особистості щодо застосування сучасних технологій практичної психології, який провели найдосвідченіші працівники психологічної служби району, а саме: В.В. Каменюк – соціальний педагог Старововчиецького ліцею, В.М. Колесник – психолог Гибоцького ліцею, Н.Г. Цуренко соціальний педагог Глибоцької ЗОШ, А.П. Москалюк – психолог Тарашанської ЗОШ, Г.В. Гребенщикова – психолог Волоцької ЗОШ, А.І. Унгурян – психолог Михайлівського НВК, Н.С. Юрковська соціальний педагог Корчівецької ЗОШ, А.В. Ванзуряк – психолог Купського НВК. Також, як «домашнє завдання», директори мали можливість обрати за власним бажанням кілька діагностичних методик, які були їм запропоновані у комплекті діагностичних матеріалів для використання під час реалізації даної програми та провести їх у навчальних закладах в яких працюють.
Слід зазначити, що під час семінару – практикуму були застосовані як теоретичні так і практичні методи та форми роботи, адже основною метою реалізації даної програми є оволодіння керівниками ЗНЗ навичками та знаннями саме з практичної психології. Серед практичних форм роботи ми використали: роботу в групах, дискусії, мозковий штурм, такі вправи як «Очікування», «Функції», «Колесо життя», «Діамант», «Скринька сподівань», а також релаксаційну вправу «Занедбаний сад», яка надзвичайно сподобалася керівникам, як і ті, які зазначені вище.
Керівники навчальних закладів мали також можливість ознайомитися з основними напрацюваннями та здобутками працівників психологічної служби, про які їм розповіла та продемонструвала психолог Михайлівського НВК – А.І. Унгурян, а соціальний педагог Глибоцької ЗОШ – Н.Г.Цуренко презентувала основні шляхи збереження психічного здоров’я особистості.
Заключним етапом семінару-практикуму був зворотній зв'язок, вручення пам’яток щодо способів збереження психічного здоров’я, а також вироблення стратегій роботи в подальших зустрічах.
Методист-психолог РМЦ управління освіти Глибоцької РДА А.І. Колесник
|
|