З усього в світі найдорожче —
Своя сім'я і власний рід,
Бо навіть предків рідних мощі
Оберігають нас від бід.
Вони уважно з того світу
(Нема, повірте, забуття)
Спостерігають, як їх діти
Ідуть дорогою життя...
Ми це не завжди помічаєм,
Та у житті воно так є,
Коли ми добре пам 'ятаєм
Родинне вогнище своє.
Якщо шануємо і множим
Свою сім'ю і родовід,
То передати дітям зможем
Цю шану в спадок-заповіт.
Бо без сім'ї і свого роду
(Такий закон Всевишній дав)
Немає нації, народу,
Немає жодної з держав.
Однією з багатьох цінностей людини є відродження людського роду. Закінчивши курс «Біології» за шкільною програмою, діти здобувають певний обсяг знань , умінь навичок . Але, без сумніву, до цього обсягу необхідно додати одну з важливих функцій людського буття , в якому збережено народні традиції ,вірування українців , функція , яка покликана підтримувати біологічну безперервність суспільства . Під час Тижня біології у Чагорській ЗОШ І-ІІІ ступенів вчителями біології Циганаш А.М., українознавства Козачок Н.С. був проведений інтегрований (біологія та українознавство) виховний захід «Наші перші й останні кроки» (звичаї та обряди українців , пов’язані з народженням дитини).
Чи не найбільшим щастям для кожної української родини, як в минулі часи, так і сьогодні, було, є і залишається народження дитини. Адже кожна новонароджена дитина - це символ продовження життя. З давніх-давен поява немовляти в українській сім’ї супроводжувалась певними обрядами та звичаями, на які так щедра українська земля... Багато цікавого дізналися учні школи під час цього заходу : як купати дитину , як правильно обрати ім'я новонародженому , як відбувалися хрестини, роль кумів, хрещених, їх обов'язки ; функції та роль колискових пісень для духовного розвитку дитини.
Наші діти — це майбутні батьки й матері, вони теж будуть вихователями своїх дітей ; це і майбутні громадяни нашої країни, вони творитимуть історію.
|