Сьогодні, 06.04.2016р. на базі РМЦ відбувся районний семінар соціальних педагогів Глибоцького району, який провела соціальний педагог Чагорської ЗОШ Маляр І.В. Проблема над якою працював семінар: « Основні форми і методи профілактичної роботи, спрямованої на зняття стресів, посттравматичних стресових розладів»
Відкрила роботу районного семінару та привітала учасників методист-психолог Колесник А.І.
Розпочався районний семінар з мультимедійної презентації досвіду роботи соціального педагога Чагорської ЗОШ І-ІІІст Маляр І.В.
Наступним етапом заняття було розкриття самого поняття стресу, яке в наш час набуло особливої актуальності, а уміння долати його - перетворюється на нагальну потребу. Дуже важливим моментом є розмежування понять «Стрес» та «посттравматичний стан».Для цього соціальний педагог Маляр І.В підготувала презентацію : «Поняття стресу та посттравматичних станів. Шляхи подолання стресових станів».
Практичний блок семінару розпочався суттєвим заходом - психологічною грою: «Долаємо стрес разом». В ході якої було запропоновано переглянути фільм рекомендований для розуміння та аналізу різноманітних реакцій людини на стрес та травму «Понетт». На основі нього практичні психологис мали змогу вдосконалити свої вміння працювати з картками Креатив №3.
Соціальний педагог Маляр І.В у мультимедійній презентації№3: «Основні форми і методи профілактичної роботи спрямованої на зняття стресів, посттравматичних стресових розладів» ознайомила учасників семінару з новітніми технологіями по роботі з стресами, після чого учасники взяли участь у психотерапевтичному майстер – класі « Зачарований ліс » оскільки дана методика розміщена в книзі то від психологів часто можна почути фразу: « книга рятує від стресі»в, а практика «дорослого розмальовування» — це справжня психотерапія (її ще називають робота з антистресовими розмальовками). Також психологів ознайомили із розмальовкою-антистрес для дітей та їхніх батьків, яку розробив Гуманітарний штаб Рената Ахметова в межах програми «Психологічна допомога дітям» для того, щоб допомогти найменшим нашим громадянам подолати страхи, стреси і хвилювання, викликані травмою війни.
Зворотнім зв’язком районного семінару було підведення підсумків та вироблення методичних рекомендацій щодо основних форм і методів профілактичної роботи, спрямованої на зняття стресів, посттравматичних стресових розладів (вручення буклетів)
У такій творчій та плідній атмосфері відбувся семінар соціальних педагогів Глибоцького району.
|