Мабуть, немає на Україні, та й за її межами, де живуть українці, домівки, світлиці, у якій би не було «Кобзаря» Шевченка або його портрета. Це – наш національний геній, пророк.
Доброю традицією стало вшановувати у перші весняні дні пам’ять Великого Кобзаря у Глибоцькій ЗОШ І – ІІІ ступенів. З 3 по 13 березня з метою розширення пізнавальних інтересів учнів з української літератури, історії, українознавства, виховання почуття патріотизму, національної гордості заплановано провести декаду Шевченківських днів.
Розпочали декаду учні 2-Б класу (класовод Царик Марія Михайлівна). Другокласники виготовили з природніх матеріалів композиції та картини до творів Кобзаря, підготували виразне читання улюблених творів поета, а також провели міні-конференцію «Т.Шевченко – поет та художник».
Привертає увагу батьків, гостей, учнів велика кількість ілюстрацій до творів Тараса Шевченка, оскільки у перші дні декади між учнями 5 -11 класів було проведено конкурс малюнків .
До дня вшанування пам’яті генія світового значення, поета, художника, борця за волю – Тараса Григоровича Шевченка у школі проводився конкурс на кращий учнівський твір «Полум’яне слово Шевченка». Захід було організовано з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей, активізації виховної роботи серед учнівської молоді. Більшість конкурсних робіт відзначається грамотністю, багатством мовних засобів відповідно до стилю і типу мовлення, наявний власний стиль письма. Такі конкурси спрямовані на тих, кому жити в завтрашній Україні і утверджувати українську мову як державну. А тому роботи оцінювались з урахуванням точності і цікавості викладених фактів,оригінальності висловлених власних думок. Конкурс творів «Полум’яне слово Шевченка» засвідчив про великий інтерес школярів до творчості поета.
Тарас Григорович Шевченко – видатний український письменник та поет, чия творчість зробила його не багато не мало, а символом українського народу та однією з головних колон, на якій тримається вся наша українська культура. У духовній історії України Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Тільки Шевченків «Кобзар» є Біблією українського народу, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою. Тому наш обов’язок пам’ятати та шанувати слово Кобзаря.
|