26 квітня – День Чорнобильської трагедії.
У Глибоцькому ліцеї пройшли заплановані заходи, приурочені до 30-річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Всі учасники навчально-виховного процесу мали можливість згадати історію аварії на Чорнобильській АЕС; навчитися сприймати чужу біду, чужий біль, як свої власні; виховати особисту стурбованість кожного за все, що відбувається навколо; виховати у собі милосердя, екологічну культуру, повагу до людей, здатних на героїчні вчинки.
Робочий тиждень розпочали з планової лінійки на яку був запрошений один з ліквідаторів катастрофи на Чорнобильської АЕС житель нашого селища Ванзуряк Костянтин Тодорович.Який розповів дітям, як люди ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби перестерегти трагедію, вони рятували станцію і людей, не думаючи про себе, хоча добре усвідомлювали небезпеку. Проходять роки і десятиліття після катастрофи, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсиса.
Чорнобильська біда назавжди залишиться в пам’яті народу. Ще довго українці будуть відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимуть її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. “Мирний атом” став для України і прилеглих земель пеклом. Збитки від аварії на ЧАЕС доведеться відшкодувати ще не одному поколінню…
На єдиному уроці « Чорнобиль – трагедія, що не забувається» діти отримали змістовну інформацію про катастрофічну подію та її причини, а також про страшні наслідки. Учні старших класів організували виступ лекторської групи, метою якого було донести інформацію про наслідки аварії на ЧАЕС. У вестибюлі організована інформаційна виставка «Біль, що не вилікувати», на якій представлені світлини, фото, реферати про події із зони відчуження та історію міста Прип'ять. Учні 5-8 класів подивилися документальний фільм про вибух на атомній станції та героїв-ліквідаторів.
|