Вівторок, 07.05.2024, 13:22















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 268 269 270 271 272 ... 351 352 »

             Школа – це наша друга домівка, і треба дбати про те, щоб завжди милувало око при першому кроці на її подвір'ї.

  Йорданештська ЗОШ №2  - це осередок, де виховується в учнів любов до краси, але не в останню чергу любов до навколишнього світу. Тут дбають про те, щоб все навкруги було гарно і, щоб створити умови для того, щоб діти змогли відпочити на свіжому повітрі між уроками. А для того, щоб добре відпочити треба спочатку трохи потрудитись. Учні та вчителі школи проводили трудовий десанти по благоустрою території школи, довівши, що вони є справжніми господарями, а сонячна погода, гарний настрій учнів та вчителів сприяв тому, щоб все пройшло швидко та якісно. Адміністрацією школи був розроблений план заходів і цими днями,  закінчилась робота щодо прибирання території школи та на прохання сільського голови  - території, що навпроти школи та берегів Сірета.

Помешкання добрих і щиросердних людей завжди видно здалеку, бо там навкруги все милує око.

            Опаіць М.І.

 

Проглядів матеріалу: 518 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.03.2015 | Комментарії (0)

     В рамках проведення тематичного лекторію 26 березня в Турятському НВК проведено  лекцію для старшокласників, педагогів та обслуговуючого персоналу. З  питань надання першої медичної допомоги під час  надзвичайних ситуацій виступили лікар Турятської лікарні Чорней Л.М. та медпрацівник Турятського НВК Амоші Л.К.

Людмила Михайлівна, крім цікавої лекції,  провела прктичне заняття з  надання першої медичної допомоги при раптовій зупинці серця та непритомності.  В проведенні заходу  взяли участь медичні працівники Станівецького НВК, Привороцької, Стерченської шкіл.

  Слухачі лекторію вдячні медикам за проведений захід.

                  Педагог – організатор Турятського НВК Троєцька Н.І.

 

 

Проглядів матеріалу: 493 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.03.2015 | Комментарії (0)

    Учитель української мови Максимюк Н.І. провела відкритий урок-подорож у 5 класі « Корінь, суфікс, префікс, закінчення – значущі частини слова». Учні побували у казковому місті, де будують слова. На уроці було використано інтерактивні методи навчання: робота у групах, робота у парах, кошик знань. Доцільними були ігри: «Чи правда що…», «Будь уважним» (із використанням сигнальних карток), «Хто швидше?», «Знайди слово». Писали діти  розподільний диктант, випробували себе і в ролі дослідників (стилістичне дослідження), конструювали нові слова за допомогою значущих частин слова. Особливо зацікавила учнів вправа з ключем «Допиши прислів’я». Цілковитою несподіванкою стала для п’ятикласників зустріч з мультиплікаційними героями Машею та Ведмедем, які підготували для них цікаві завдання-шаради.

     Урок було проведено на високому методичному рівні, з дотриманням усіх вимог і урахуванням вікових особливостей учнів.

Заступник директора з НВР Кирстюк О.М.

Проглядів матеріалу: 498 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.03.2015 | Комментарії (0)

/Files/photogallery/1152/IMG_0245.JPG     Цікавий урок-зустріч відбувся 20 березня у 2-Б класі ( класовод Царик М.М.) Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ст. з письменницею Глибоччини Олександрою Григорівною Приходько-Возняк. На уроці учні 2-Б класу  і 6- Б класу ( Бурла Ю., Пластун Д., Олар Р., Закружецький А.)  інсценізували п’єсу «Прийшла весна», слухали гру на сопілці, спів соловейка, вірші С.В.Продана, О.В.Візітіва та О.Г.Возняк про весну. Співали пісні, виконували танець-веснянку «Подоляночка» та гаїв очку поетеси «У коло» - з автором.
  Діти почули цікаву розповідь про дитинство, життя і творчість поетеси, про її захоплення: колекція значків «Міста Ураїни», «Про спорт» та зошит з 1965 року(50-річної давності), також колекцію вирізок – наклейок з ковертів.
  В інтерв’ю була дана відповідь на питання про чотири літературно-мистецькі премії, з них і «Сентіменто поетіко», читалися вірші самою письменницею.
  Цікаву роботу було проведено над новою збіркою О.Г.Возняк «Дідуся Кузьми гостинці». Учні прочитали книжку і розмальовували її сторінки , за що отримали високі оцінки від поетеси. Олександра Григорівна подарувала кожній дитині книгу зі своїм автографом «Скарби загадкового птаха», з якої діти відгадували загадки і розповідали напам’ять лічилки.
  Діти гарно подякували поетесі за цікаву розповідь і подарунки.

/Files/photogallery/1152/IMG_0249.JPG/Files/photogallery/1152/IMG_0248.JPG

 

/Files/photogallery/1152/IMG_0236.JPG/Files/photogallery/1152/IMG_0226.JPG

Проглядів матеріалу: 887 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 26.03.2015 | Комментарії (0)

     З метою залучення дітей до науково-технічної творчості та організації  їх  змістового  дозвілля 25 березня 2015 року у м. Чернівці ОЦ НТТУМ було проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу з початкового технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного віку. Команда вихованців гуртка «Юний технік» Глибоцького БТДЮ на базі  Глибоцької ЗОШ (керівник Романюк В.М.) у складі: Лопуляка Олексія, Боднарюка Олександра, Лупуляка  Володимира представляла наш район на конкурсі. Вік учасників до 11 років.

         За рішенням журі:

І місце у номінації «Спортивно – технічне завдання» (виготовлення моделі планера і участь у змаганнях з авіараллі) зайняв Лупуляк Володимир;

ІІІ місце у номінації «Технічне завдання» (виготовлення моделі автомобіля з реактивним двигуном) зайняв Лопуляк Олексій.

         Побажаємо юним технікам успіхів, удачі та досягнення найвищих перемог.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

Проглядів матеріалу: 547 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 26.03.2015 | Комментарії (0)

    Чергова атестація педагогічних працівників здійснюється один раз на п’ять років. Умовою чергової атестації педпрацівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.

Вимога щодо підвищення кваліфікації не поширюється на освітян, які працюють перші п’ять років після закінчення вищого навчального закладу. Для педагогічних працівників вищих навчальних закладів I–II рівня акредитації підвищення кваліфікації може відбуватись у формі стажування.

Сьогодні, 26 березня, на базі Глибоцького районного методичного центру відбулося засідання атестаційної комісії з питань присвоєння (підтвердження) квліфікаційних категорій, педагогічних звань педпрацівникам загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних  закладів, всього 116 педагоги.

 У роботі засідання взяли участь:  начальник управління освіти Глибоцької  РДА - Швець В. Г., методист з атестації педагогічних працівників Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області - Бальон  М.В., заступник  начальника управління освіти Глибоцької  РДА - І. Ю. Цуркан, голова районного комітету профспілки працівників освіти - С. І. Лазурко, завідуюча РМК - О. С. Намака, головні спеціалісти та методисти.

Проглядів матеріалу: 524 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 26.03.2015 | Комментарії (0)

     У суботу, 28 березня, о 20.30 люди по всьому світу вимкнуть світло на одну годину, це Година Землі. Година Землі була розпочата в 2007 Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії з метою привернути увагу до проблеми зміни клімату. У 2008 році акція поширилась світом, в ній взяли участь більш як 50 мільйонів людей у 35 країнах світу. Україна приєдналась до всесвітньої кампанії у 2009 році. Минулого року Година Землі перетворилася в найбільший в світі природоохоронний рух – до акції приєдналось понад 7000 міст у 162 країнах світу. До кампанії в Україні долучились більше 55 міст та містечок, у тому числі Київ, Одеса, Львів і Чернівці. Звертаємося до жителів району не залишатись осторонь, а долучитися до кампанії шляхом символічного вимкнення світла на одну годину у своїх домівках чи офісах з 20.30 по 21.30, і в такий спосіб продемонструвати свою підтримку дій, спрямованих на боротьбу зі зміною клімату та марнотратним споживанням природних ресурсів.

Проглядів матеріалу: 506 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2015 | Комментарії (0)

 

Проглядів матеріалу: 1090 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2015 | Комментарії (1)

       23 березня 2015 року в Коровійській ЗОШ І-ІІІ ст.  доцентом кафедри сімейної медицини Буковинського державного медичного університету, к.мед.н., доцентом О.А.Петринич спільно з завідувачем Коровійською ЛА ЗПСМ Флюндрою І.Г., асистентом кафедри сімейної медицини, було проведено тренінг для старшокласників, педколективу Коровійської ЗОШ та медпрацівників Коровійської, Чагорської, Луківської, Молодійської, Волоківської, Валякузьминської ЗОШ, Грушівського НВК з надання першої медичної допомоги при раптовій зупинці серця та непритомності під час виникнення НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ. 
Навчання педагогів, медичного персоналу, учнів навчальних закладів здійснювалося з метою підвищення рівня їх особистої компетентності з питання надання першої домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях. 
Після представлення гарно ілюстрованої презентації з цікавим відеоматеріалом, створеної згідно останніх нормативних документів, школярам, вчителям та медпрацівникам ЗОШ була надана можливість виконати на спеціальному манекені непрямий масаж серця, штучну вентиляцію легень, навчитися переводити постраждалого у стабільне положення на боці. З метою поглиблення медичних знань Оксана Анатоліївна Петринич передала до шкільних бібліотек посібники «Що варто знати про раптову зупинку серця». 

 Загалом така форма роботи виявилася надзвичайно цікавою та повчальною для всіх. Учні та працівники із задоволенням конспектували та обговорювали увесь матеріал, який завжди пригодиться в повсякденному житті та під час надзвичайних ситуацій. 

  

  

  

   

    

Проглядів матеріалу: 566 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2015 | Комментарії (1)

    Толерантність – це те, що  уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від культури війни до  культури миру.

У сучасному суспільстві відбуваються чимало конфліктів : міжнаціональних, воєнних. У наш час чимало людей агресивних, недобрих один до одного, телебачення розповідає про жахливі випадки насилля та жорстокості. Тому важливо відмовитись від насильства та агресії, навчатись розуміти людей, любити їх та прощати, ставитись до них неупереджено, сприймати інших такими, які вони є. I на допомогу цьому має прийти « рятівне коло » - толерантність.

З  метою ознайомлення вихователів з поняттям « толерантність », « толерантна особистість », критеріями толерантності, формувати толерантне ставлення до інших людей, розвивати творче мислення, фантазію, уяву, здатність до емпатії практичним психологом Тереблеченського ДНЗ був проведений тренінг « Толерантність  - як психологічна категорія ».

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 568 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2015 | Комментарії (0)

З усього в світі найдорожче —

Своя сім'я і власний рід,

Бо навіть предків рідних мощі

Оберігають нас від бід.

Вони уважно з того світу

(Нема, повірте, забуття)

Спостерігають, як їх діти

Ідуть дорогою життя...

Ми це не завжди помічаєм,

Та у житті воно так є,

Коли ми добре пам 'ятаєм

Родинне вогнище своє.

Якщо шануємо і множим

Свою сім'ю і родовід,

То передати дітям зможем

Цю шану в спадок-заповіт.

Бо без сім'ї і свого роду

(Такий закон Всевишній дав)

Немає нації, народу,

Немає жодної з держав.

     Однією з багатьох цінностей людини є відродження людського роду. Закінчивши курс «Біології» за шкільною програмою, діти здобувають певний обсяг знань , умінь навичок . Але, без сумніву, до цього обсягу необхідно додати одну з важливих функцій людського буття , в якому збережено народні традиції ,вірування українців , функція , яка покликана підтримувати  біологічну безперервність суспільства . Під час Тижня біології у Чагорській ЗОШ І-ІІІ ступенів вчителями біології Циганаш А.М., українознавства Козачок Н.С. був проведений інтегрований (біологія та українознавство) виховний захід «Наші перші й останні кроки» (звичаї та обряди українців , пов’язані з народженням дитини).

                Чи не найбільшим щастям для кожної української родини, як в минулі часи,  так і сьогодні, було,  є і залишається народження дитини. Адже кожна новонароджена  дитина - це символ продовження життя. З давніх-давен поява немовляти в українській сім’ї супроводжувалась певними обрядами та звичаями,  на  які так щедра українська земля...   Багато цікавого дізналися учні школи під час цього заходу : як купати дитину , як правильно обрати  ім'я новонародженому , як відбувалися хрестини, роль кумів, хрещених, їх обов'язки ;  функції та роль колискових пісень для духовного розвитку дитини.

Наші діти — це майбутні батьки й матері, вони теж будуть вихователями своїх дітей ; це і майбутні громадяни нашої країни, вони творитимуть історію.

Проглядів матеріалу: 529 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2015 | Комментарії (0)

        Днями на базі Слобідського НВК відбувся семінар вчителів початкових класів на  тему : “ Пошук інноваційних форм і методів роботи на уроках математики в початкових класах ”. Вчитель 4 класу Білецька І. М. провела інтегрований урок математики та природознавства. Діти уявно  побували на екскурсії у весняному лісі , спостерігали за змінами у живій та неживій природі, повторили правила поведінки у лісі, а також виконали різноманітні математичні завдання. Не менш цікавим був виховний захід – Математичний КВК , в якому змагалися збірні команди учнів 2-4 класів . Команди наполегливо виборювали перемогу  та все ж перемогла дружба. А нагородою всім стали грамоти та шоколадні медалі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 495 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 25.03.2015 | Комментарії (0)

До уваги шкільних бібліотекарів!

12 березня 2015 р. відбувся всеукраїнський вебінар для методистів з бібліотечних фондів РМК/ММК та шкільних бібліотекарів на тему «Впровадження сучасних ІКТ в практику роботи шкільних бібліотек». Матеріали вебінару можна переглянути за посиланням

 Тисни тут

Проглядів матеріалу: 554 | Завантажив: Микола | Дата: 24.03.2015 | Комментарії (0)

   Три роки в рамках «Консалтингового центру «Перспектива» ми проводимо для вас очні й онлайн-майстер-класи від кращих педагогів-практиків країни

  Ви хочете йти в ногу з часом, бути цікавими своїм учням, користуватися заслуженим авторитетом у колег, бути цінним співробітником для свого керівництва і пишатися власними досягненнями? Тоді приєднуйтеся до нашої команди спікерів вебінарів та діліться своїм досвідом із колегами*.

Запрошуємо до співробітництва педагогів-професіоналів, які хочуть далі рости й розвиватися.

Для цього вам потрібно зробити всього два кроки.

1.                  Заповнити типову заявку на включення до нашого асортименту (скачати бланк заявки http://perspektiva.osnova.com.ua/)

2.                  Надіслати на нашу поштову скриньку perspektiva@osnova.com.ua заявку й відеоролик будь-якого свого виступу перед аудиторією тривалістю 5-10 хв.

   Якщо ваш матеріал зацікавить нас, ми зателефонуємо вам для обговорення деталей: створення медіа презентації, технічної підтримки, тренування та ін.

    Основна мета проекту: об'єднати зусилля прогресивних педагогів у сприянні розвитку успішної, творчої особистості наших школярів, зробити для них процес навчання цікавим і ефективним.

   Паперотворчість і бюрократія залишають обмаль часу педагогові для основної практики, професійного зростання й особистісного розвитку.

   Ми прагнемо дати можливість спеціалістам галузі освіти для творчості, розкриття внутрішнього потенціалу, пошуку нових, ефективних рішень у різних професійних ситуаціях, живого обміну досвідом і проведення онлайн-зустрічей.

  Сподіваємося, що ми для вас є відповідальним партнером, відкритим до порозуміння та співпраці.

 

*Стати спікером вебінару може тільки активний слухач наших заходів, який має не менше 2 сертифікатів.

Анонси вебінарів на квітень 2015:

... Читати далі - тисни тут
Проглядів матеріалу: 713 | Завантажив: Микола | Дата: 24.03.2015 | Комментарії (0)

   В Черепковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. вчителями біології Хаю О.В. та Топало М.В. була  проведена декада  біології – 11 по 20 березня.

11 березня на лінійці було оголошено про відкриття декади біології, вчителі бііології ознайомили учнів з планом проведення декади, а також з конкурсами і умовами їх проведення.

Почалася  декада    виступом агітбригади учнів 7 класу «Азбука здоров’я». Психологія і медицина давно вивчають явище кольоротерапії. Так і ми використали сім кольорів веселки для ведення здорового способу життя: це і режим дня, спорт, позитивні емоції, відпочинок на природі – це все заклики. А також намагались засудити шкідливі звички.

   Вдало проведений урок – тренінг в 8 класі «Формування навичок здорового способу життя». За допомогою різних форм і методів інноваційного навчання учні повністю відкрили зміст явища СНІДу та наркоманії, як для себе так і в цілому. Учні відкрились новим враженням, навчились працювати в групах, сприймали інших як себе були самими собою. Як підсумок кожен учень проголосив незалежність від шкідливих звичок, побудували вежу знань про шкідливі звички та шляхи їх подолання.

Свято «Зимуючих птахів» для учнів 1-6 класів, спонукало учнів задуматися над значення птахів у природі.  Під час свята учні дізналися про різноманіття зимуючих птахів, про їхню поведінку, послухали звуки птахів, розказували вірші. Найцікавішою для учнів виявелося було встановлення шпаківень у шкільному саді на деревах.

Інтелектуальна гра «Слабка ланка» (учні 9 – 11 класів) визначила індивідуальні знання кожного учня з біології, перевірила  кмітливість, увагу, фантазію, вміння зосереджуватися, діяти у нестандартних ситуаціях.

При підбитті підсумків було відзначено учнів, які активно брали участь у декаді біології і були нагородженні грамотами та дипломати.

По закінченню декади  проведено підсумкове засідання шкільного  методичного об’єднання  вчителів природничо-математичних дисциплін, де обговорили проведені заходи та вказали їх значення у формуванні загально - навчальних компетентностей учнів.

                                                                                             Вчителі біології: Хаю О.В.,  Топало М.В

 

Проглядів матеріалу: 566 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.03.2015 | Комментарії (0)

«Трудове виховання, - це, образно кажучи, гармонія трьох понять: треба, важко, прекрасно».

В.О.Сухомлинський.

  Праця - великий творець людської особистості,  справжнього духовного багатства, моральної чистоти. Одним з основних завдань, що їх розв'язують дошкільний заклад разом з родиною, є виховання у дітей самостійності, працелюбності, правильного ставлення до праці.  Щоб підтримувати в дітей інтерес до праці на різних етапах його формування, у  Черепковецькому ДНЗ з 16.03 по 20.03  пройшов тематичний тиждень з трудового виховання. Вихователі застосовували різноманітні методи та прийоми зацікавлення  дітей до праці. Водночас задіювили  розумові сенсорні,  рухові, психомоторні та вольові процеси дитини. Педагоги забезпечували  гуманний підхід до організації та педагогічного керівництва посильною працею дошкільнят.  При цьому створюючи умови для того, щоб виконання трудових дій викликало у дітей почуття задоволення, радості, сприяло формуванню в них основ особистісної культури, розвиткові індивідуальних інтересів, уподобань та здібностей.

 В процесі формування пізнавального інтересу до праці – доступно розкривали дітям її роль у житті та здоров’ї людини, спонукали малят до самостійних висновків про корисність, суспільну значущість праці, взаємозалежність різних її видів.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 490 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.03.2015 | Комментарії (0)

     В березні в Купському НВК №2 пройшов День відкритих дверей. Педагоги, які атестуються в цьому навчальному році провели показові уроки та заходи для учнів, колег та батьків.  

   Тема уроку з алгебри  в  9 класі «Елементи прикладної математики.»  Вчитель Кирстюк О.М., має великий педагогічний досвід і користується заслуженою повагою учнів. Основні завдання уроку були сформульовані педагогом чітко і зрозуміло. Вчитель показує приклади розв'язання вправ зрозуміло і доступно. Правильно підібрані вправи за рівнями складності дозволяють нарощувати складність у міру засвоєння матеріалу. Учні до занять ставляться з великим ентузіазмом, охоче вирішують завдання в зошитах, але відсутня мотивація для рішень завдань на дошці. Вступна частина уроку містила контроль над придбаними знаннями, і введення в новий матеріал, що готує дітей до основної його частини. Вчитель відноситься до дітей з повагою, розумінням, дотримується тактовність. Урок проводився згідно з програмою. 

   Під час уроку вчитель привертає увагу учнів, ставлячи питання, іноді виходить на рівень діалогу з учнями. Методи навчання і виховання досить результативні, не складні, скоординовані, діти швидко їх засвоюють. У процесі уроку вчитель виправляє помилки в рішеннях прикладів, у випадках ускладнень робить підказки. Викладач дотримується дидактичних принципів навчання та виховання: активності, наочності навчання, систематичності, послідовності, доступності. Привертає увагу дітей до аналізу виконаних завдань, самооцінцки. Учні ставляться до занять позитивно, по можливості виконують усі вправи уроку. Час уроку доцільно розподілено за рівнями складності. У заключній частині уроку закріплення основних моментів. Проводиться підведення підсумків уроку, дається домашнє завдання.

   Тема урок з української мови  у  6 класі «Займенник. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль».  Бойко М.І.  під час уроку  вміло створює позитивну мотивацію навчання, застосовує інтерактивні, проектні технології,  які сприяють активізації пізнавальної діяльності учнів. У процесі роботи прагне повністю задіяти інтелектуальний потенціал кожного учня.  На  уроці  панує творча, доброзичлива атмосфера, учні беруть активну участь у навчальному процесі.  Знаючий і творчий педагог. Проводить уроки з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів, відповідно до сучасних вимог організації освітнього процесу. Під час їх проведення вміло застосовувались  ігрові  та інтерактивні технології, що дало  змогу значно підвищувати ефективність уроку  та поліпшувало  якість знань учнів. Навчає учнів самостійного мислення та дій, створює атмосферу емоційного піднесення. Вимоглива і разом з тим доброзичлива.

Тема уроку всесвітньої  історії в 11 класі «Китай в ІІ пол. ХХ ст. початку ХХІ ст. ».  Урок спрямований на високі кінцеві результати, на підвищен­ня рівня якості й ефективності навчання, на всебічний розвиток осо­бистості. Під час уроку  Зеленівський Г.І.  застосовував  різноманітні форми проведення уроку, використовував нестандартні форми проведення уроку, здійснюються диференціація й індивідуалізація навчання. Для проведення уроку створені необхідні умови: матеріальні, морально-психологічні, гігієнічні, естетичні.

 День відкритих дверей був зігрітий не тільки першими сонячними промінчиками, а й спілкуванням з дітьми, колегами, батьками. Тому він назавжди залишиться у наших серцях.

Заступник директора з НВР Кирстюк О.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 513 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.03.2015 | Комментарії (0)

     За такою тематикою з 16 р. по 20 березня в Нижньосиньовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов тиждень біології та природознавства під керівництвом  Дамаскін Л.Г. та Гринчук А.Г.  Учні   показали гарні знання з різних компартиментів біології.  На протязі тижня з учнями  5-11 класів проводились усні журнали, вікторини, біологічні цікавинки, подорожі, килим ідей. У 7-му класі вчитель біології Дамаскін Л.Г. провела відкритий урок. Учні 5-го класу ознайомились з різними лікарськими рослинами нашої місцевості та легендами про них. Діти навчились, як поводитись на природі у разі виявлення отруйних рослин, грибів або зустрічі з небезпечними комахами та тваринами. Тиждень біології та природознавства виявився цікавим і досить повчальним для учнів.

     Біологія — це наука, що вивчає основи життєдіяльності та взаємодії живих організмів. Біологія важлива, по-перше, як джерело знань про навколишній світ. За допомогою цієї науки людина зможе дізнатися більше про живу природу навколо себе. Саме знання біологічних законів дає розуміння того, що в природі все взаємопов’язане, і необхідне збереження балансу різних видів істот. Не можна просто знищити один вид без того, щоб шкоди не було завдано всій системі. Такі знання можуть переконати людину в тому, що екологічний баланс необхідно берегти.

     Біологія стала теоретичною основою для медицини, давши їй можливість зрозуміти специфіку людського організму. Це допоможе краще розібратися в тому, як потрібно організувати своє життя з точки зору харчування, фізичної і розумової навантажень, раціональне використання власного організму здатне значно підвищити продуктивність праці.

    Більшість лікарських речовин отримують з рослин, грибів, тварин чи продуктів життєдіяльності бактерій. Важлива роль біології і у справі охорони навколишнього природного середовища.

     Отже, можна зробити висновок, що вивчення біології змінило багато сфер діяльності людини.  Розвиток біологічних наук відкриває нові можливості гармонійного поєднання інтересів людини із законами розвитку природи. Тому важко переоцінити значення біології для існування людства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 648 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.03.2015 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 964 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.03.2015 | Комментарії (1)

    Під час проведення  тижня  початкових класів  у  Тарашанській ЗОШ І-ІІІ ст.  відбувся виховний захід   « Весна пробуджує природу...». Учні приймали участь в конкурсі малюнків , декламували вірші , переглянули  фільм про весняний ліс ,  читали казки про весняні зміни у житті  тварин та на  завершення - виконали пісню про райдугу.

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 537 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.03.2015 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024