Вівторок, 07.05.2024, 18:45















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 270 271 272 273 274 ... 351 352 »

   В березні в Димківському НВК пройшов День відкритих дверей. Ті педагоги,  які атестуються в цьому навчальному році, давали показові уроки та заходи для учнів, колег та батьків.

День розпочався з уроку  обслуговуючої праці  «Вишуканий капелюшок» у 8-ому класі, який провела Команюк З.Л. Це був незвичайний урок: присутні побачили майстер-клас  і  взяли у ньому активну участь. За короткий відрізок часу учні навчилися виготовляти із тканини та підручного матеріалу подушечки для зберігання голок або прикрасу для волосся. За допомогою мультимедії було представлено презентацію «З історії капелюшків». Мета уроку була досягнута, всі присутні успішно справилися із завданням.

Незабутнім став урок в 6-ому класі з основ здоров’я «Види і наслідки конфліктів», проведений  Світик О.Ф.. Діти мандрували чарівними сходинками разом із Маленьким Принцем, який був у захваті від краси планети Земля, збагатився знаннями про людські стосунки. Всі присутні зрозуміли, що спілкування – найбільша насолода для кожної людини. Фізхвилинка підбадьорила учнів, дала їм заряд енергії і бажання працювати. Вони зрозуміли, що повинні дбати про власне здоров’я і оточуючих нас людей. Для цього необхідно позбутися шкідливих звичок, уважно і з любов’ю ставитися до інших.

З учнями 9-го класу соціальний педагог Паламарюк М.М. провела тренінгове заняття «Я – людина, моє життя прекрасне!». Метою заняття було формування активного усвідомлення учасниками широкого кола своїх можливостей, своєї активної позиції; навчання визначити власні духовні цінності та їх вплив на життя; підвищення самооцінки. На занятті діти відчували себе комфортно, із зацікавленістю виконували вправи. За допомогою експрес-тесту учні визначили свій рівень самооцінки. Запам’яталася присутнім притча «Про життя», основною думкою якої став вислів – «Кожна проблема – це камінь, який життя кидає в нас, але ступаючи цим камінням, ми можемо перейти бурхливий потік». Завершилося заняття вправою «Святковий салют»: учні висловили свої думки на зірочках і прикріпили їх на плакат із святковим салютом.

З педагогічним колективом практичний психолог Міхай А.П. провела тренінгове заняття «Галерея чудес».  Його метою було створення емоційно-сприятливого психологічного клімату в колективі та гармонію взаємин. Несподіванкою для всіх присутніх  стали уміло підібрані завдання на краще знайомство, на вироблення уміння малювати «чарівними» фарбами, на виконання ролей у театралізованій виставі «Казка із щасливим кінцем» тощо. Присутні  вдихнули свіжий аромат теплих стосунків, солодких спогадів дитинства, відчули себе необхідними, важливими, потрібними, найкращими. І все це сталося завдяки майстерності і кмітливості психолога.

День відкритих дверей був зігрітий не тільки першими сонячними промінчиками, а й спілкуванням з дітьми, колегами, батьками. Тому він назавжди залишиться у наших серцях.

  Гладкова В.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 526 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.03.2015 | Комментарії (1)

 Живи, поете,в бронзі  і  в  граніті,-

 Живи, поете, в  пам яті  людській,

 Живи  в  піснях, живи у «Заповіті»,

У  слові  праведнім, у  славі  віковій!

     Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові,чия душа сповнена високої любові до Батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу.   Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу. Своєю творчістю Т. Г. Шевченко відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом як гнівне звинувачення царизмові, як пристрасний заклик до активної боротьби за кращу долю. Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка – неоціненний скарб світової літератури – стали надбанням широких народних мас.

З метою  вшанування  пам’яті  Т.Г.Шевченка, виховання  любові  і  поваги  до  спадщини, яку  нам залишив  поет, сприяння  усвідомлення  учням  великого  вкладу  Кобзаря  у  розвиток  мистецтва  України  з  11.03.15р. по 13.03.15 р. у Нижньосиньовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів був  проведений  Шевченківський  тиждень.

Упродовж тижня  були проведені  заходи  згідно  плану, розробленого  вчителями  української   мови  та  літератури.

Розпочався  тиждень  виставкою  ілюстрацій  до творів Тараса Шевченка «Ми тебе не забули, Тарасе!» З метою  показу  багатогранності  творчої  особистості Великого  українського  поета, вчитель Педурару  А.Г. з  учнями 4-го класу провела урок позакласного читання «Тарас Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди».  Цікаво  пройшов літературно-музичний урок «Від Тарасика до Тараса», організаторами якого були учні 3-го класу під керівництвом учителя Панчук О.І.  Дзвінко  лунали  пісні «Садок вишневий  коло хати», «Реве та  стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи» при  проведенні  літературно-музичної композиції «Шевченко  не поет, а голос душі  українського народу»(вчитель  Мутеліка І.С.) 13 березня вчитель української  мови і літератури Лерка О.Є. провела урок-семінар  «Світова велич Тараса Шевченка»  з учнями 7-9 класів. Завершився тиждень тематичним вечором «Тарас Шевченко-духовний батько української нації».

      Тиждень пройшов  на  високому  рівні , усі  класи взяли активну участь у проведені заходів. Учителями української мови та літератури була проведена значна робота у підготовці до Шевченківських днів. На відкритих та позакласних заходах  використовували різні форми проведення ; використовувалися інформаційно- комунікативні технології , інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залученню дітей до глибин шевченківської мудрості, утвердженню його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства.

          Керівник МО суспільно-гуманітарного циклу: Педурару А.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 523 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.03.2015 | Комментарії (0)

     У Тереблеченській ЗОШ І-ІІІ ступенів вже стало традицією поєднати Шевченківські дні із проведенням тижня української мови та літератури. Цього року ці події охопили період від 10 по 16 березня. Всі проведені заходи були  різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції учнів.

Тиждень розпочався з оголошенням плану роботи тижня на загальношкільній лінійці  (вчителі Грицкан Л.Т., Панчук А.Д.) та з виставкою творів Т.Г.Шевченка (бібліотекар Заєць Л.В.)

Конкурси літературних кросвордів та техніки читання за творами Шевченка зацікавили всіх своєю новизною. Найактивніші учні  з усіх класів брали участь у конкурсі найкращих читців  творів Шевченка. З великим ентузіазмом і любов’ю вони читали на пам'ять вірші Великого Кобзаря  (вчителі Грицкан Л.Т., Панчук А.Д.)

Переважно учні середніх класів залучилися до конкурсу учнівських творів «Моя дорога до Шевченка».

Учні  5-11 класів брали участь у мовно-літературному КВК (вчитель Панчук А.Д.).  Команди  «Калина» та «Усмішка» змагалися між собою у десяти конкурсах. Учні отримали цікаві завдання, розгадували кросворди, загадки, виконували пісні на вірші Шевченка, розв’язували тестові завдання тощо.

Проведення турніру лицарів української мови між учнями 5 та 6 класів дозволило школярам продемонструвати на практиці свої знання з фонетики та з морфології.

І учні початкової ланки під керівництвом вчителів Панчук О.В., Савчук Л.Т. та шкільного бібліотекаря Заєць Л.В. об’єдналися у заході «Тарас Шевченко – великий син України».

Підвівши підсумки Тижня вчителі української мови і літератури нагородили переможців та найактивніших учнів грамотами.

ЗДВР              Чупрун В.Л.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 488 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.03.2015 | Комментарії (0)

     Серед багатства форм художнього мистецтва хореографія займає особливе місце. Хореографія, як жодне інше мистецтво, володіє багатьма можливостями для повноцінного естетичного удосконалення людини, для її гармонійного духовного та фізичного розвитку. У хореографічному мистецтві все більше знаходить застосування і розвиток сучасний танець, зі своїм розмаїттям стилів та напрямів.

  З метою розвитку та популярності сучасної хореографії, естетичного виховання дітей та молоді засобами хореографічного мистецтва, відкриття юних обдарувань та сприяння розвитку їх творчості 14 березня 2015року був проведений обласний конкурс сучасного танцю «У ритмах ХХІ століття». Конкурс проводився на базі Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», куди з’їхалась велика кількість колективів-учасників, які своїми виступами обтяжували журі у виборі переможців.

         Глибоцький район представляли три колективи-переможці районного етапу конкурсу:

  • Хореографічний колектив «A cool world», Коровійської ЗОШ, керівник Чорней М.К. (молодша вікова категорія);
  • Колектив сучасного танцю «Небесне сяйво», Глибоцького БТДЮ на базі Станівецького НВК, керівник Шова Д.Л. (середня вікова категорія);
  • Хореографічний колектив «Невгамовні», Молодійської ЗОШ, керівник Сідор О.Г. (старша вікова категорія).

Серед великої кількості конкурсантів призові місця вибороли талановиті вихованці колективів «A cool world», «Небесне сяйво», які зайняли  ІІІ місця у своїх вікових категоріях.

Вітаємо наших переможців та бажаємо подальших перемог!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 630 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.03.2015 | Комментарії (3)

Вже поле й гай

Прокинулось від сну.

Лелека бродить по зеленім лузі...

А ми стрічаємо

Красунечку Весну!

    У Валякузьминському ДНЗ було проведено свято «Добрий день, Весно-Красна». Вихованці мандрували весняними стежинами . Ніжні весняні квіточки кружляли у веселому таночку. Хлопчики старшої групи виконали танець із саксафонами під керівництвом диригента - Романюк Елізи. Маленькі бджілки - трудівниці завзято збирали нектар із квітів. Також на свято завітала непрохана гостя - бабуся Шапокляк, яка намагалася завадити малятам зустрічати весну. Проте добро перемогло! Весна весело кружляла у танку "Подоляночка".

 

 

 

Проглядів матеріалу: 519 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.03.2015 | Комментарії (0)

Прийшла весна,

Прийшла весна,

Нехай усе радіє

Нас усіх, усіх вона

Своїм теплом зігріє

 

Весняні свята – чудова нагода потішити найрідніших людей, і ще раз сказати їм про свою любов, проявити турботу.

З приходом весни у Волоцькому ДНЗ було проведено свято 8 Березня.

Подивіться у віконце:

Світить нам весняне сонце

Всіх голубить промінцями

 І вітає зі святом мами.

Хай дзвенять сьогодні в залі

Спів, і музика, і сміх,

Бо на свято завітали

Мами краші від усіх.

Мамине свято я зустрічаю

Я для матусі віршики знаю,

Я подарунок матусі роблю

Я свою маму дуже люблю.

 

     На святі були присутні всі мами наших діток. Концерт був проведений у святково оформленій  залі. В ході концерту були задіяні всі діти, вони розповідали вірші про матусь та бабусь,  співали пісні, танцювали жартівливі таночки.

По завершенні свята дошкільнята запросили  матусь на вальс, а в кінці  подарували подаруночки, який виготовили власноруч. Батьки отримали масу задоволення від переглянутого, та щиро дякували працівникам  за організацію свята. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 550 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.03.2015 | Комментарії (0)

     Ось і настала весна, що принесли з собою перші яскраві сонячні промені  та чудовий  настрій. Прихід весни  не можливо уявити без квітучих садків та різноголосого пташиного співу. У Старововчинецькому ДНЗ за традицією, кожного року діти з нетерпінням чекають той день, коли всі разом виносимо на ділянку дитячого садка шпаківні. Ця радість спонукає дітей до доброти, бажання допомогти пташкам, бережному відношенню до живої природи. Діти з цікавістю спостерігають за поведінкою пернатих: як вони весело заливаються різними голосами, як швидко клюють зернятка, як купаються в калюжах. Можна сказати, що птахи радіють сонечку, теплу і нашій допомозі. Адже вони летіли з далеких країв в надії знайти собі житло, що тут вони будуть у  безпеці і спокійно можуть продовжувати свій рід.

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 561 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.03.2015 | Комментарії (0)

    На базі РМЦ  відбувся семінар вчителів української мови початкових класах (шкіл з румунською мовою навчання) з проблеми:  «Система повторення вивченого на уроках мови, що сприяє збагаченню мови та поліпшенню правописної грамотності». Учасники смінару працювали   за таким планом:

1. Презентація « Повторення – необхідна складова навчального процесу»-    методист РМЦ

2. Творча лабораторія словесника -  керівник МО Оленюк В. О.

3. Презентація з досвіду роботи Купського НВК №1  - заступник з навчально- виховної роботи.

4. Пристендовий урок з проблеми семінару та виховний захід – вчитель Купського НВК №1  Овачук М. В.

5. Доповідь з елементами обговорення - всі члени МО.

6. Про апробацію підручників 4 класів – вчитель Опришенської ЗОШ І-ІІІст.   Петрович Т. Р.

7. Педагогічне читання –  власні вірші « Моя сповідь» - вчитель Просіцької   ЗОШ І-ІІ ст.Семенович О. І.

8. Різне

 Семінар пройшов повчально. Учасники семінару відзначили професіоналізм вчителя Купського НВК №1 Овачук М. В. , її відкритість, щире бажання поділитися своїм досвідом з колегами.

 Вчителі взяли для своєї роботи багато нового, поділилися своїми враженнями та пропозиціями, обмінялися досвідом роботи і визнали, що подібні семінари приносять велику користь у роботі за новим державним стандартом , підсумки семінару підвела методист РМЦ, яка ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо проведення ДПА в 4 класі. Учасники семінару завершили семінар  з гарним настроєм, з бажанням працювати та творити.

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 539 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 940 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (0)

   11 березня на базі Тереблеченської ЗОШ I-III ступенів №1  відбулося  чергове засідання ШМППС для психологів та  соціальних педагогів, які працюють на посаді менше трьох років.

Дане засідання носило практичний характер, де молоді працівники ПС мали можливість опанувати шляхи формування  особистісного та професійного зростання себе як фахівця - психолога(соціального педагога).

Відкрили засідання ШМППС директор школи – Німіджан А.О. та  заступник директора з виховної роботи Цибуляк С.В., які презентували  школу та побажали плідної праці усім присутнім

Продовжила засідання  методист-психолог РМЦ  А.І. Колесник, яка презентувала основні методичні та функціональні стратегії становлення монітору праці ПС. та ознайомила всіх присутніх з основними завданнями, які очікують психолога  та соціального педагога у ІІ семестрі 2015року.

Наступним етапом засідання ШМППС було практичне засідання «Шлях до себе-шлях до успіху», яке провела психолог Тереблеченської ЗОШ I-III ступенів №1 Аурите М.В. , метою якої було поглибити знання з практичної психології, розвинути  чіткі життєві орієнтири і вжити їх в життя.

За допомогою мультимедійної презентації, яку підготувала психолог школи «Особливості зростання працівника ПС-запорука професійного успіху » присутні психологи та соціальні педагоги мали змогу відмітити та обрати для себе шлях зростання особистості.

Підведення підсумків та зворотній зв'язок проведеного засідання ШМППС дали змогу обговорити актуальні проблеми, які виникають у роботі та навчанні та надихне молодих спеціалістів на продуктивну діяльність.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 466 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (0)

І мене в сімі'ї великій, 

В сімі'ї вольній, новій, 

Не забудьте пом'янути 

Не злим тихим словом.

Т. Г. Шевченко

    Такі слова великого Кобзаря стали епіграфом цього тижня у Волоківській ЗОШ І-ІІІ ст. У навчальному закладі проводились відкриті уроки, виховні заходи. Вчителями української мови та літератури були організовані читання творів Т. Шевченка. Під час перерв можна було послухати, прочитати поетові вірші. Всі бажаючи підходили до мікрофона і виконували улюблений твір. 

     Ми ще раз усі мали змогу доторкнутися до струн душі генія укрїнського народу, зачерпнути жменю цілющої живої води.

 

 

Проглядів матеріалу: 449 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (0)

Бібліотека – море книг,

Бібліотека – храм науки.

Переступайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки!

   Продовж всього життя ми звертаємось до книги. Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці – книги.

Книга – мудрий друг, який не вміючи говорити, розповідає про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ – близький і далекий, веде нас до країни знань.

Щорічно для учнів 1-х класів Карапчівського ліцею проводиться «Посвята в читачі». Для першокласників відкриваються двері в чудовий світ «Книжкового королівства». Фратовчан Віоріка Василівна -  бібліотекар та Зегря Віра Георгіївна – вчитель 1 класу, ознайомили  учнів з цими мудрими друзями, які ведуть всіх нас в країну знань. До цього свята вони готувались наполегливо і натхненно: зробили цікаву виставку книг, провели багато цікавих конкурсів на читацьку тематику. В ході свята учні розповідали  прислів’я та приказки, відгадували назви книг та доповнювали вірші. Жоден учень не залишився поза увагою, всі взяли активну участь у проведенні свята. По завершенні посвяти в читачі діти отримали море позитивних емоцій. Учні дали обіцянку виконувати всі правила.

                             Левчук Аліна Георгіївна – педагог-організатор

Проглядів матеріалу: 501 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (0)

«Не забуваймо, що в школі

Дитина не лише навчається,

В школі вона живе»

                       В.Сухомлинський

       Одним із найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Збільшення навчального навантаження на уроках примушує вчителя замислитись над тим, як підтримати інтерес молодших школярів до навчання.

Серед найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення ТИЖНЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ.

   У цьому навчальному році він проходився  з 9   по 13 березня.

   У проведенні тижня активну участь взяли молодші школярі 1 – 4 класів. Головна організаторська роль належала учителям. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити цей тиждень справжнім улюбленим святом як для дітей, так і для дорослих.

  Розпочався тиждень з урочистої лінійки, на якій діти познайомилися з планом проведення. Класам були видані маршрутні листи.

   Протягом тижня кожен учитель доцільно і важливо показував дітям, що він вірить у їхні сили, разом з ним радіє успіхові кожного. Для зацікавлення учителі 1 – 4 класів  знаходили відповідні заходи і форми, завдяки яким не лише привертали увагу школярів до них, але й викликали у дітей здивування.

Робота була  спланована так, щоб заходи охоплювали різні сторони діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини.

   "Забута казка - це золоте намисто, яке впало на морське дно" - кажуть старі люди. І щоб не втратили наступні покоління такого намиста, ми повинні зберігати у своїй пам’яті перлини народної мудрості, розшукувати народних мудреців, які зберігають в пам’яті безліч казок, народних оповідок, пісень, прислів’їв.

Мабуть, на Землі немає людини, яка б не любила казок. Адже змалку казка навчала нас уявляти та мріяти, радіти й сумувати. У казках уславлюється сміливість, мудрість, прагнення до справедливості.

Казка посідає важливе місце і у громадянському вихованні. У народних казках, на основі яскравих контрастних протиставлень, показано добрі і погані вчинки, Добро і Зло. Діти вчаться розуміти мораль казки, диференціюють Добро і Зло і приймають сторону Добра. Саме тому в рамках тижня початкових класів почесне місце займала КАЗКА. 1 - 3 класи інценували казку  «Ріпка». Крім казки учні відгадували загадки (класоводи Богданюк М.Р.і Богданюк Є.В.)

 В рамках тижня проведені відкриті уроки :

  • Образотворче мистецтво -1 клас , вчитель Богданюк М.Р.
  • Румунське читання – 2 клас , вчитель Зеленівська Ф.В.

 4 клас презентував виховний захід  «Primăvara cu ochi verzi, a ieșit de sub zăpezi.» - класовою Тарица С.Л.

  

Заступник директора з НВР Кирстюк О.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 438 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (0)

         12 березня 2015р. у  Михайлівському НВК вшанували пам'ять великого українського митця Тараса Григоровича Шевченка.  Свято розпочалося зі вступного слова вчителя, вікторини «Життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка». А далі прозвучали  твори «Кобзаря» 1840р. у виконанні учнів 7 – 9 класів.

             Ведучі ознайомили присутніх із довголітнім  і прекрасним  життям  безсмертної книги «Кобзар» - книги, твореної  горем і сльозами, гнівом і надією. В одному народному переказі говориться, що Шевченко усі людські болі списував у свій «Кобзар». І на любов народ відповідав любов'ю.

            Сьогодні кожен з нас може повторити, як свої власні, слова Миколи Бажана: «Я розгортаю томик «Кобзаря» і мені здається, що я кладу руки на трепетне гаряче людське серце - серце, що так багато пере­жило і так багато пізнало, і я відчуваю його потужний пульс у при­страсних ритмах Шевченкового вірша».

         Готуючись до свята,  діти переглянули літературу, пов’язану із «долею» книги «Кобзар», підготували стінгазети «Кобзар» - це книжка гіркої правди», «Пам’ятники Тарасові Шевченку» та ін..

Бібліотекар Гушул Д. В. підготувала виставку різних видань «Кобзаря» та актуальної літератури.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 474 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (0)

    Шевченкове слово протягом останніх двох століть об'єднує наш народ, пробуджує його волелюбну енергію та національну свідомість. Шлях до незалежності нашої Батьківщини проходив через Шевченкову спадщину, яка консолідує нас навколо утвердження вільної, заможної й демократичної України. 

      З метою популяризації творчої спадщини Т.Г.Шевченка, залучення до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства, як формування духовної культури, виховання почуття любові та поваги до традицій народу сьогодні, у Багринівській ЗОШ I-III ступенів розпочалася декада української мови та літератури. Перший день був присвячений Великому Шевченку.  

      Серед плеяди видатних діячів української культури Т.Г.Шевченку належить особливе місце. Як поет, художник і мислитель він всю силу свого мистецтва спрямував на службу рідному народові. Нев’янучий і всезростаючий інтерес до спадщини Кобзаря криється в народності його творів, в опануванні ним найсуттєвіших основ людського буття.

Проглядів матеріалу: 578 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (0)

В дні перемог і в дні поразок, 
В щасливі дні і в дні сумні
Іду з дитинства до Тараса,
Несу думки свої земні.

     Все йде, все минає... Та залишається  пам’ять, добра слава про людей, що вирушають у світи у пошуках істини та правди. В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство.

         Кожного року початок березня є особливим, бо з кожного куточку української землі  на крилах вітер несе пророчі слова Шевченка - слова в яких він висловив любов до рідної землі.

         Вшанували  пам’яті видатного українського Сина і в Йорданештській ЗОШ №2 в рамках проведення  Шевченківського тижня, який  проходив  в атмосфері творчості та співпраці.

        Особливим був  конкурс на кращого читця поезій Т.Г Шевченка  «Поетична свічка» .  Учні підготували на конкурс улюблені вірші Кобзаря, більшість з яких співзвучні нашому сьогоденню. У виступах переважала патріотична тематика. Конкурсанти представляли обраний ними самими твір Тараса Шевченка. Вони бралися за недитячі за своєю суттю твори Кобзаря і відкривали в них нове звучання, сповнене дитячої безпосередності та прямолінійності. Відмічений був  вірш "Русалка" у виконанні Шапки Марінели - учениці 7-го класу , "Мені тринадцятий минало" у виконанні Опаіць Миколи - учня 6-го класу та вірш прочитаний Мароз Анною - Марією - учениці 6-го класу, які постаралися по максимуму передати зміст обраного твору.

         Шевченкове слово – це коштовний діамант, який передавався з покоління в покоління. А ми, маємо змогу все життя милуватися ним. Нехай цей діамант ніколи не втратить свою цінність і вустами поколінь стане ще ціннішим.

Опаіць М.І. - педагог-організатор

Проглядів матеріалу: 512 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (0)

    Тарас  Григорович Шевченко. Великий українець. Великий поет. А великі поети мають два життя. Одне обмежене хронологічними рамками, а друге те, що  живе у пам’яті  нащадків.

  Доля розпорядилась так, що  день народження і день смерті поета поставила поруч: 9 і 10 березня. Між цими двома весняними датами – 47 років життя, яке стало славою і гордістю українського народу.

 Кожної весни на початку березня в нашій країні вшановують пам’ять Великого Кобзаря.- Т.Г.Шевченка.

 У Глибоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. стало традицією відзначати Шевченківські дні. З 2 по 14 березня у нашій школі відбулися різні заходи з метою поглиблення знань учнів та вияву поваги й любові до Кобзаревого слова.

 Приємно відзначити, що учні усіх класів активно  долучились до вшанування 201 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. У школі була організована виставка малюнків до творів Тараса Шевченка «Шевченко очима дітей». Під керівництвом вчителя української мови та літератури Романюк Н.П. було проведено конкурс із розгадування літературних ребусів.  Учні 6-10 класів переглянули документальний фільм «Дві долі», бібліотекар Цуркан М.Н. підготувала виставку «Не забуде Україна Шевченкове слово» та ознайомила читачів з новинками літератури. . Учні 11 класу розом з вчителем Крючко І.П. підготували для учнів молодших класів віртуальну екскурсію до художнього музею, де представлені картини Т.Г.Шевченка. Потім малюки відповіли на запитання вікторини «Я дізнався про…». Школярі 5-Б класу разом з учителем української мови та літератури Бошелюк А.О. підготували літературно-музичну копозицію «Дитячими стежками  поета», під час якої показали інсценівки про життя Тараса, декламували вірші поета, співали улюблені пісні поета, а також переглянули презентацію «Дитинство Т.Г.Шевченка».

  Учитель української мови та літератури Чугуєва Н.В. з учнями 9-Б класу провела інтелектуальну гру-конкурс «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Учні взяли участь у бібліографічному, літературному, творчому конкурсах, конкурсі капітанів, підготували презентації « Шевченко і Глибока» та «Шевченко любив…». Обидві команди показали глибокі знання з біографії й творчості Кобзаря, навчилися виразно й осмислено читати твори поета, формулювати головну думку, логічно мислити, ставитись з любов’ю до геніального поета і художника.

   До цікавих конкурсів були залучені і вболівальники: учні виразно декламували поезії Т.Г.Шевченка, відгадували ребуси, відповідали на запитання.

 12 березня відбувся конкурс читців Шевченкових поезій. До крилатого слова Шевченка долучились учні всіх класів. Кожен учень виразно, емоційно декламував улюблену поезію Кобзаря. Переможцем стала учениця 10-Б класу Мунтян Анна.

 Ім’я Тараса Шевченка – поета, художника – занесено до списку видатних людей. Це свідчення того, що його талант визнаний на світовому рівні, і здійснились бажання поета:

Не забудьте пом’янути незлим тихим словом.

 

Проглядів матеріалу: 512 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 16.03.2015 | Комментарії (1)

 
    Pe data de 14.03.2015 în incinta şcolii noastre a avut loc un eveniment cultural cu o valoare deosebit de importantă – 90 de ani de la naşterea lui Gheorghe Mihailiuc.
La această manifestare au fost invitaţi atât oaspeţi din România cât şi toţi cei care  l-au cunoscut pe Gheorghe Mihailiuc personal, cărora le-a fost prieten, coleg şi dascăl. Cu toţii ne-am adunat în curtea şcolii pentru a-l omagia pe acel poet, pedagog, patriot al neamului său. Din iniţiativa şcolii şi a familiei sale s-a dezvelit stela, acea placă comemorativă a lui Gheorghe Mihailiuc, care pe data de 13.03 ar fi împlinit 90 de ani. Pentru a dezveli placa, Nicolae Şapcă, redactor-șef la ziarul raional Monitorul de Hlliboca i-a invitat pe organizatorii acestei manifestări şi anume pe directorul Societăţii pentru cultura românească „Mihai Eminescu”, Vasile Bâcu, pe directorul şcolii din Dimca, Vasile Gumelnic şi pe fiica lui Gheorghe Mihailiuc, doamna Elena. Ei sunt cei care i-au invitat pe toţi la şcoală.

 

Проглядів матеріалу: 545 | Завантажив: margareta | Дата: 15.03.2015 | Комментарії (0)

     В Станівецькому НВК пройшли Шевченківські дні. Було проведено тематичні уроки «Значення творчості Шевченка», «Актуальність творів Шевченка».

       Вчитель Жиряда Сільвія Іванівна провела з учнями 5-х класів усний журнал на тему: «Т. Шевченко – син України».

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 482 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 15.03.2015 | Комментарії (0)

     13 березня 2015 року в Глибоцькому районі розпочав роботу ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з трудового навчання та правознавства. Олімпіада з трудового навчання проводиться на базі Глибоцького ліцею, а з правознавства – на базі Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів. На ІІ етап  Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання та правознавства, згідно даних реєстраційної комісії, з’явилось 32 учнів з загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступенів Глибоцького району:

  • Правознавство – 11 учнів;
  • Трудове навчання: 21 учнів (6 дівчат та 15 хлопців).

До учасників олімпіади з привітальним словом звернулись методисти РМЦ управління освіти Глибоцької РДА Бабій М.Г., Трошина Н.В. та Білан І.В., побажали успіхів та гарних результатів.

Для учасників олімпіади створено всі умови для успішного виконання завдань. 

1. Протокол перевірки робіт ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з правознавства

2. Протокол засідання журі по перевірці робіт учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (хлопці)

3. Протокол оцінювання учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (обслуговуюча праця, дівчата)

       

 

 

    

Проглядів матеріалу: 641 | Завантажив: Микола | Дата: 13.03.2015 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024