П'ятниця, 26.04.2024, 23:34















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 272 273 274 275 276 ... 351 352 »

    Мерцішор (рум. Mărţişor, з рум. martie - березень) - традиційне свято зустрічі весни. Святкують його 1 березня. Цього дня заведено дарувати  одне одному маленькі бутоньєрки з квітами та нитками білого та червоного кольору. Така прикраса також називається мерцішором. Що, власне, символізує собою Мерцішор?

За народними переказами, в перший день весни на лісову галявину вийшла красуня Весна і побачила, як з-під снігу, крізь терник, пробивається підсніжник. І вона вирішила допомогти квітці пробитися крізь колючки. Це побачила Зима і розлютилася на Весну, прикликавши сильний вітер, який мав знищити підсніжник. Слабка квітка поникла під сильним вітром. Весна вирішила його прикрити, але вколола руку до терника, з її пальця пішла кров, і квітка ожила. Так Весна перемогла Зиму. Колір мерцішора - червоно-білий - символізує червону кров на білому снігу. І хоча це лише легенда, у житті і справді добро перемагає зло, а після зими завжди приходить весна.

В Карапчівському ліцеї відбувся конкурс "Мерцішор". Участь у конкурсі взяли учні 2-11 класів  ліцею.  Кожен учень старався, щоб його робота була найкращою. Їхня уява сягає так далеко, що доводилося вдивлятися, яким чином вдалося виготовити ту чи іншу композицію.

 Учнівське самоврядування підготувало дуже гарну експозицію цих робіт, якою будуть милуватися цілий місяць. Оригінальність, естетика, творчий задум, відповідність темі – критерії, за якими обиратимуть найяскравішу композицію. Всі композиції, без сумніву, заслуговують на увагу, адже діти старалися і в ці роботи втілювали свої мрії. Отже, кожен клас отримував диплом, який вручили на шкільній лінійці.

Левчук Аліна Георгіївна – педагог-організатор Карапчівського ліцею

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 589 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.03.2015 | Комментарії (0)

       Вже вкотре Всеукраїнська гра «Соняшник» об’єднує школярів усієї  України, пропонуючи стати учасником Гри, перевірити свої знання та дізнатись чимало нового про Україну. 163 учні Глибоцької ЗОШ І-ІІІступенів теж виявили бажання стати учасниками Гри: старанно готувались та з нетерпінням чекали 3 березня.

    «Я народилася на прекрасній, квітучій, рідній мені землі. І зветься вона – Україна. Люблю я свою державу за її красу, природу, звичаї та обряди.  Я вболіваю за всі перетворення і важливі події своєї держави, хоча ще не є повноправною громадянкою України. Я стараюся добре навчатися, щоб стати успішною, і не шукати притулку за кордоном. А ще я переконана,що саме знаннями, силою духу та єдністю українці зможуть подолати усі негаразди та біди. Тож не лінуймося, навчаймося, бо бути українцем –надзвичайно відповідально. І особливо відповідально перед захисниками держави в зоні АТО, які воюють і гинуть за наше щасливе майбутнє», - такими словами звернулась до учасників Всеукраїнської гри «Соняшник» Писарук Ірина, переможець районних та обласних олімпіад та конкурсів. Саме вона разом з представниками адміністрації школи та батьківського комітету Стрельчук О.В. та Цуренко Н.Г. відкрила конверт із завданнями. Дітям одразу ж припала до душі жовто-блакитна гама оформлення збірничків. Сподобались і завдання, частина з яких укладена в межах шкільної програми з відповідних дисциплін. Є також істотна кількість завдань, які вимагають від учасників загальної гуманітарної ерудиції, уміння співвідносити знання й відомості з різних українознавчих дисциплін, а також, звичайно, почуття гумору. Такий підхід до формування корпусу завдань зумовлений провідною метою гри – показати учням нові, часом несподівані й завжди цікаві сторони звичних шкільних предметів, заохотити до самостійного пошуку нових знань, на які така щедра вітчизняна культура.

      Першокласникам було ще запропоновано взяти участь у акції «Зупинемо війну разом», в рамках якої потрібно було повідомляючи цікавий факт з історії чи культури  неньки-України, заліпити маленькими соняшниками  (саме ця квітка є символом сонця, праці й достатку, сили і добробуту; вона символізує Батьківщину: як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї  Вітчизни) картину з зображенням танка. Учні швидко справились із завданням, вкотре усвідомивши, що наша сила - в єдності.

     Загалом всі учасники справились із завданнями за визначений час, а ось хто найкраще – дізнаємось вже зовсім скоро.     

 

Проглядів матеріалу: 537 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.03.2015 | Комментарії (0)

        У Димківському НВК з 2 по 6 березня пройшов Тиждень румунської мови та літератури. Кожний попередній день заходу був не схожим на наступний, тобто програма Тижня була змістовною, цікавою, добре продуманою, охопила майже усіх учнів закладу.

        Понеділок відзначився проведенням конкурсу малюнків, присвячених життю і творчості двох друзів, корифеїв румунської культури, письменників І. Крянге і М. Емінеску.           

  Вівторок  запам’ятався урочистостями в пам’ять про М. Емінеску, якому у 2015 році виповнилося 165 років з дня народження. Найбільше сподобалося учасникам свята те, як учень 10 класу Зазуляк Антон в образі письменника дуже експресивно, майстерно читав напам’ять лист М. Емінеску до коханої жінки Вероніки Мікле.

Середа вразила тим, що шестикласники перемогли з відривом у 13 балів семикласників у мовно-літературному змаганні „ În pomul limbii noastre sunt atâtea de cules...

     Четвер нікого з учасників навчально-виховного процесу не залишив байдужим, адже учні 7-го класу інсценували казку І. Крянге „ Prostia omenească”, а восьмикласники разом з ученицею шостого класу Аделіна Сандуляк  провели суд над головним героєм автобіографічного роману І. Крянге „ Amintiri din copilărie” на якому було виправдано маленького розбишаку. 

У п’ятницю було підведено підсумки предметного Тижня і переглянуто кінофільм  за казкою І. Крянге „ Dănilă Prepeleac”.

 Учні не тільки гарно попрацювали  згадавши вивчене  на уроках румунської мови та літератури, а й поповнилися новими знаннями, отримали багато теплих вражень від побаченого і почутого.

  Вірші, пісні, написані на твори М. Емінеску і І. Крянге, інсценівки, конкурси, назавжди залишаться у пам’яті вихованців, рідною мовою яких є милозвучна, чарівна, багата румунська мова. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 559 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.03.2015 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 598 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.03.2015 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 879 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.03.2015 | Комментарії (0)

       Мабуть, немає на Україні, та й за її межами, де живуть українці, домівки, світлиці, у якій би не було «Кобзаря» Шевченка або його портрета. Це – наш національний геній, пророк.

Доброю традицією стало вшановувати у перші весняні дні пам’ять Великого Кобзаря у Глибоцькій ЗОШ  І – ІІІ ступенів. З 3 по 13 березня  з метою розширення пізнавальних інтересів учнів з української  літератури, історії, українознавства, виховання почуття патріотизму, національної гордості заплановано провести декаду Шевченківських днів.

Розпочали декаду учні 2-Б класу (класовод Царик Марія Михайлівна). Другокласники виготовили з природніх матеріалів композиції  та картини до творів Кобзаря, підготували виразне читання улюблених творів поета, а також провели міні-конференцію «Т.Шевченко – поет та художник».

Привертає увагу батьків, гостей, учнів велика кількість ілюстрацій до творів Тараса Шевченка, оскільки  у перші дні декади між учнями 5 -11 класів було проведено конкурс малюнків .

 До дня вшанування пам’яті генія світового значення, поета, художника, борця за волю – Тараса Григоровича Шевченка у школі проводився конкурс  на кращий учнівський твір «Полум’яне слово Шевченка». Захід було організовано з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей, активізації виховної роботи серед учнівської молоді. Більшість конкурсних робіт відзначається грамотністю, багатством мовних засобів відповідно до стилю і типу мовлення, наявний власний стиль письма. Такі конкурси спрямовані на тих, кому жити в  завтрашній Україні і  утверджувати українську мову як державну. А тому роботи оцінювались з урахуванням точності і цікавості викладених фактів,оригінальності  висловлених власних думок. Конкурс творів «Полум’яне  слово Шевченка» засвідчив про великий інтерес школярів до творчості поета.

Тарас Григорович Шевченко – видатний український письменник та поет, чия творчість зробила його не багато не мало, а символом українського народу та однією з головних колон, на якій тримається вся наша українська культура. У духовній історії України  Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Тільки Шевченків «Кобзар» є Біблією українського народу, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою. Тому наш обов’язок пам’ятати та шанувати слово Кобзаря.

Проглядів матеріалу: 496 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.03.2015 | Комментарії (0)

        Щороку відзначають українці на своїй землі і в зарубіжжі річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України. Геніальний поет цілком справедливо посідає перше місце серед ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ, був і залишається духовним батьком нашого народу. Автор безсмертного „Кобзаря” все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення. Мрія Тараса Григоровича про національне визволення стала реальністю 24 серпня 1991 року, коли Верховна Рада нашої держави ухвалила Акт проголошення незалежності України. А вже 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі 90 відсотків українців підтримали рішення законодавчого органу і сказали „так” незалежній Українській державі.

Поет пов'язав свою долю з долею України, яка постала перед ним поневоленою, сплюндрованою завойовниками з усіх сторін. Він виступив зі своїм полум’яним словом на її захист від поневолювачів, закликав до боротьби, залишив своїм «живим і ненародженим землякам» важливі дороговкази. Уявімо собі, що було б з нашим народом, з Україною, якби Господь не послав нам Шевченка, виразника голосу поневоленого народу.
Тарас Григорович Шевченко народився в сім’ї селянина-кріпака в с. Моринцях на Черкащині. Рано лишився сиротою. Грамоти навчився у дяка. У 14 років узятий «козачком» до двору поміщика П. Енгельгардта, з яким переїхав до Вільна, а потім до Петербурга.
В 1832 р. відданий у науку до художника В. Ширяєва. У 1838 клопотами К. Брюллова, В. Жуковського, О. Венеціанова, М. Вієльгорського, Є. Гребінки, І. Сошенка та інших Тараса Шевченка було викуплено з кріпацтва. Цього ж року його прийнято до Академії мистецтв, яку закінчив у 1844 р.. У 1843 і 1845 роках відвідав Україну, працював художником у київській Тимчасовій комісії для розгляду давніх актів.
У лютому 1847 р. затверджений на посаді вчителя малювання в Київському університеті. 24 березня 1847 р. за участь у Кирило-Мефодіївському товаристві та за антисамодержавні поезії заарештований і засланий солдатом до Орської фортеці Оренбурзького окремого корпусу з царською резолюцією про заборону писати й малювати.
На засланні Тараса Шевченка як художника включили до складу експедиції, завданням якої було дослідження Аральського моря. У 1857 р. завдяки клопотанням друзів Тараса Шевченка звільнили з заслання. У 1858 р. він прибув до Москви, потім до Петербурга. У 1859 р. приїхав в Україну, де перебував під наглядом поліції. Постійно проживати на батьківщині йому заборонили і зобов’язали виїхати до столиці. Тяжке десятирічне заслання, хвороби спричинилися до передчасної смерті поета. Поховали його спочатку на Смоленському кладовищі Петербурга, а в травні 1861 р. прах перевезли на Чернечу (тепер Тарасову) гору поблизу Канева.
Тарас Шевченко почав писати вірші у другій половині 30-х років. У 1840 р. у Петербурзі вийшла перша збірка його поезій «Кобзар», у 1845 р. — героїчно-романтична поема «Гайдамаки». В 1843—1845 роках написав цикл поезій «Три літа» (центральним твором якого є «Сон»), поему «Кавказ», послання «І мертвим і живим…», поезії «Чигирине, Чигирине», «Великий льох», «Стоїть в селі Суботові» та ін., в яких гостро виступив проти соціально-національного гноблення українського народу. В ув’язненні писав вірші, які згодом об’єднав у цикл «В казематі». У 1854—1858 роках написав російською мовою повісті «Музикант», «Художник», «Нещасний», «Капітанша», «Близнята».
Останніми прозовими творами Тараса Шевченка є повість «Прогулянка з задоволенням і не без моралі» (1856—1858) та щоденникові записи «Журнал». В Україні у 1859 р. написав низку високих зразків інтимної та пейзажної лірики. Кілька його творів цього періоду опубліковано в журналі «Основа» та альманасі «Хата» Тарас Шевченко був одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів (не збереглося більше 160).
У 1859—1860 роках виконав офорти з творів зарубіжних та російських художників, за які отримав звання академіка гравірування. Ім’я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам’ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім’ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім’я видатного сина українського народу — Тараса Шевченка.
Сьогодні Тараса Григоровича називають пророком, апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України.
 
 
Проглядів матеріалу: 1272 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 09.03.2015 | Комментарії (0)

   Щороку ми проводимо цей день у нашій школі. Цього року шість педагогів нашого НВК давали відкриті уроки та проводили заходи.

         «Відкрив» цей день вчитель хімії, старший вчитель нашої школи І. В. Плеван, який у 9-ому класі проводив урок на тему: «Узагальнення й систематизація знань про вуглеводні, взаємозв’язок між вуглеводами». Вчителька молодших класів Д. Д. Чоботар давала відкритий урок у 3-ому класі на тему: «Яку роль відіграють гриби у нашому житті». Вчителька української мови та літератури М. В. Овачук у 6 «Б» класі провела урок на тему: «Числівник. Загальне значення. Морфологічні ознаки». Вчитель математики В. А. Цугуй вибрав у 10-ому класі тему: «Розв’язування задач «Основи співвідношення між тригонометричними функціями одного аргументу».

         Вихователь ДНЗ Л. Г. Голунга організувала з молодшою групою захід «На гостини до зайчика». Цікавою була і її доповідь з досвіду роботи «Сенсорне виховання».

         Наприкінці всі послухали виступ літературного гуртка «Лемиіца». У першій частині члени літгуртка, учні 11-ого класу, підготували цикл віршів, присвячених весняному святу «Мерцішор». У другій частині кожен з них читав власні вірші. Після цього керівник гуртків «Лемиіца» та «Юні музеєзнавці» Е. Т. Скіпор підготувала доповідь (проект) «Відомі люди рідного села».

         Всі присутні отримали від членів гуртка у подарунок символ Весни -  Мерцішор, який причепили на груді. Від керівника гуртка всі вчителі школи отримали літературний мерцішор. Це буклет з віршами різних поетів, присвячений традиційному святу «Мерцішор».

         Атестаційна комісія провела круглий стіл, де всі обмінялися думками та давали потрібну оцінку проведеним урокам та масовим заходам.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 481 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.03.2015 | Комментарії (0)

Проглядів матеріалу: 1298 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.03.2015 | Комментарії (4)

Проглядів матеріалу: 996 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.03.2015 | Комментарії (0)

Мама! Найдорожче слово в світі
Де б не був ти, що б ти не робив.
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем відданим тобі!

       У двері вже постукала весна, принісши з собою перше весняне свято, свято ніжності, чарівності й краси. Весна і мати — вони так схожі між собою, бо обидві дають життя: весна — землі, а мати — дитині. Дорослішають діти, але лагідний материнський  спів продовжує засівати дитячу душу любов΄ю до людей, до природи, до усього  живого.

      З ніжністю та ароматом перших весняних квітів, сонячним теплом  завітало до дошкільнят Молодійського закладу  найдушевніше з усіх  свят -  свято Весни, свято Мами.    Вихованці двох старших груп: «Веселка» та «Барвінок» подарували батькам та гостям незабутню мить. Емоційні інсценівки, веселі таночки,  артистично виконані  пісні та вірші принесли задоволення усім присутнім. Подарунки, які малята виготовили власноруч, стали справжнім сюрпризом для мам та бабусь.

       Веселими, радісними, немов сонячними промінчиками засвітились дитячі серця від посмішок матусь. Тепле і сонячне свято залишило незабутній спогад у серцях дітей і дорослих. 

 

 

Проглядів матеріалу: 626 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.03.2015 | Комментарії (0)

    4 березня 2015 року у приміщенні Чернівецької обласної філармонії нагородили переможців і лауреатів регіонального конкурсу «Благодійна Буковина - 2014». Упродовж року конкурсна комісія спостерігала за діяльністю організацій і окремих людей, які свій час, гроші, зусилля віддають заради порятунку інших. Як ніколи актуально це зараз для нашої країни.

Переможцем у номінаціі «Благодійник року – фізична особа» став учень 10-А класу РОМАНЮК ОЛЕКСАНДР. Про його благодійні акції ми вже розповідали на сторінках нашого сайту. Як визнання добрих справ – головна нагорода конкурсу – благодійний «Оскар», унікальна бурштинова статуетка «Янгол добра» та диплом.

По закінченні урочистої церемонії, артисти філармонії дали дуже гарний концерт.

P.S. За рішенням регіональної конкурсної комісії, матеріали юного благодійника напрямлені на участь у Національному конкурсі «Благодійна Україна». Бажаємо успіху.

Проглядів матеріалу: 624 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.03.2015 | Комментарії (2)

               4 березня 2015 року був проведений районний етап обласного конкурсу сучасного танцю «У ритмах ХХІ століття», в якому прийняло участь 19 хореографічних колективів шкіл району.

            Мета  конкурсу - сприяння розвитку та популярності різних напрямів сучасної хореографії, естетичне виховання дітей та молоді засобами хореографічного мистецтва, відкриття юних обдарувань та сприяння розвитку їх творчої особистості. Конкурс проходив у трьох вікових категоріях: молодша – діти віком 9-11 років, середня – діти віком 12-15 років та старша – діти віком 16-18 років.

         Визначати переможців було дуже важко, адже кожен виступ заслуговував на увагу, був цікавий у постановці та виконанні. Яскраві виступи наших юних талантів - величезна заслуга керівників, вчителів та батьків, які підтримують своїх дітей у їхньому захопленні хореографією.

         Перші місця у конкурсі здобули:

  • хореографічний колектив Коровійської ЗОШ, кер. Чорней М. К. (молодша вікова категорія);
  • хореографічний колектив «Небесне сяйво» Глибоцького БТДЮ на базі Станівецького НВК, кер. Шова Д. Л. (середня вікова категорія);
  • хореографічний колектив «Невгамовні» Молодійської ЗОШ, кер. Сідор О. Г. (старша вікова категорія).

         14 березня 2015р. переможці будуть представляти Глибоччину на обласному конкурсі.

 

Бажаємо їм перемоги!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 613 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.03.2015 | Комментарії (0)

                Dulceața limbii materne o simțim atunci când ea ne încălzește sufletul și ne luminează inima.

         Săptămâna trecută elevii școlii № 2 Iordănești au avut posibilitatea să guste mai des din dulceața fructului limbii materne. În școală a fost organizată săptămâna limbii române, care a decurs conform planului întocmit de profesoarele Maria Opaiț și Marinela Cârciul. Elevii din timp au fost informați și au fost repartizate însărcinările pentru pregătirea de săptămână.

         În cadrul săptămânii a fost organizat concursul de declamatori pe tema "Feeria versurilor marilor clasici români" la care elevii au demonstrat măiestrie și artitism, fiecare vers răsunând  cu profunzime din sufletul gingaș de copil. Unele versuri au trezit lacrimi - lacrimi de durere sufletească. Câștigătoare  au devenit trei eleve - Cârciu Maria, Șapca Marinela și Cârciu Marinela care cu adevărat au pătruns în sensul versurilor eminesciene și a marelui clasic - Vasile Alecsandri.

         O altă ramură din arborele săptămânii a fost organizarea concursului-victorină "Unde-s mulți puterea crește", elevii claselor a 6-9 - a demonstrând creativitate și intelect. Din timp au fost aleși doi conducătorii a două echipe, fiind  însărcinați de a-și forma echipa, de a gândi asupra denumirii și asupra prezentării echipei, iar conform denumirii pregătind  embleme pentru fiecare. Elevii au fost foarte cointeresați, demonstrând că lucrul în echipă îi unește și mai mult. Câștigători au devenit cei mai isteți.

         Iar cei mai mici  - elevii clasei a 5-a au avut ocazia de a primi oaspeți, demostrând istețime și intelect în cadrul orei deschise de literatură română sub conducerea profesoarei Maria Opaiț, demonstrând  celor prezenți o serie de jocuri și metode ineractive, care trezesc interesul elevilor.

         O ramură din  arborele săptămânii a constituit-o concursul de mărțișoare și scrisori de felicitare cu prima zi a primăverii.  Elevii au răscolit amintirile părinților,cerându-le ajutor. Au fost confecționate cele mai originale mărșișoare și scriise cele mai calde cuvinte.

         Să nu uităm că limba română s-a născut odată cu poporul român , se dezvoltă odată cu acest popor și dacă va muri, va muri tot odată cu acest popor. Iar noi suntem acei ce trăim prin limba maternă și ne mândrim cu ea.

 Maria Opaiț - profesoară de limba română

Проглядів матеріалу: 533 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.03.2015 | Комментарії (0)

         З 23 по 27 лютого 2015р. в Нижньосиньовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів  проходив тиждень математики, організований вчителями Строїч К.Д., Азоїцей Л.В., Сташеску В.В. В рамках тижня було проведено конкурси стінгазет та кросвордів, відкритий мултімедійний урок на тему: «Квадратні корені. Перетворення іраціональних виразів».

          Не менш цікавими та пізнавальними для школярів були «Інтелектуальні змагання» для учнів 5-7  класів та математична гра «Найрозумніший» для учнів 8-9 класів. Для учнів 5 -11 класів були проведені змагання з шашок . 

      Математика – красива і неповторна, в ній і сьогодні здійснюються дивовижні відкриття – і хочеться, щоб у школярів, за безліччю формул і методів, через які доводиться продиратися на уроках, не втрачалася краса мети, не втрачалося захоплення від досконалого відкриття.

 

 

Проглядів матеріалу: 498 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 06.03.2015 | Комментарії (0)


   Збереження репродуктивного здоров’я дівчат та підлітків,  впровадження статевого виховання і підвищення рівня статевої культури, формування здорового способу життя у підлітків, підготовка їх до материнства – основні завдання розвиненого суспільства, виконання яких призводить до поліпшення демографічної ситуації, народження здорових дітей та зміцнення держави.

   3 березня соціальний педагог Каменюк В.В. спільно з медичною сестрою Старововчинецького ліцею Самушко С.Т. провели лекції з учнями 10 і 11 класів (окремо з хлопцями та дівчатами) про репродуктивне здоров'я та профілактику інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом. 

Проглядів матеріалу: 646 | Завантажив: Жанет | Дата: 05.03.2015 | Комментарії (0)

     Сьогодні, коли спотворено уявлення про добро, милосердя, патріотизм, проблема духовно-морального виховання набула особливої актуальності. І найбільшу відповідальність за формування  духовно-моральної культури несуть родина й дошкільний заклад.

З метою збагачення знань педагогів щодо духовно-морального виховання дошкільників, знайомства з сучасними формами, засобами й методами формування у дітей загальнолюдських моральних якостей та християнських чеснот,  на базі Кам'янського ДНЗ відбулось засідання методичного об’єднання вихователів старших груп ДНЗ та НВК.

 Перед початком роботи методичного об'єднання завідувач закладу В.І. Грижук провела огляд-екскурс ДНЗ , групових міні-музеїв. Педагоги також мали змогу переглянути виставку у холі ДНЗ  «Дерево мого родоводу».

Під час практичного перегляду роботи з дітьми вихователі Л.В.Дутка, О.Г.Карлійчук, Н.Д.Панцир запропонували увазі учасникам  інтегроване заняття  «Торкнися добротою», заняття за творами В.Сухомлинського «Що потрібно для щастя?» та заняття з використанням нетрадиційних технік зображувальної діяльності «Хліб – Божий дар, шануймо його».

Учасники методичного об'єднання мали змогу проявити творчість та знання з проблеми духовності в педагогічному тренінгу «Духовний потенціал педагога», який провела вихователь-методист закладу Д.І. Балан.

Під час майстер-класу (вихователь Л.Г. Баланюк) навчала присутніх елементам техніки «квілінг», виготовлення «квітки для душі».

 Завершуючи роботу районного методичного об'єднання, вихователі висловили свої пропозиції та окреслили перспективи роботи на наступний навчальний рік.

 

                                                Керівник методичного об'єднання  Домніка Балан

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 556 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 05.03.2015 | Комментарії (0)

    20.02.2015 р. вчителі школи, які атестуються у 2014/2015 н.р., провели відкриті уроки для своїх колег та всіх бажаючих. Так, ділилися досвідом своєї роботи:

- вчитель фізичної культури Лукашев Д.О. (відкритий урок у 8 кл. з теми "Волейбол. Техніка прийому, передачі м"яча в парах. Закріплення подачі. Навчальна гра";

- вчитель української мови та літератури Локовей М.І. (5-А кл. з теми "Україна часів Тараса Шевченка. Розповідь про поета, його дитинство (на основі оповідання С.Васильченко "В бур'янах);

- вчитель початкових класів Паладій А.В. (4-Б кл. з теми "Рідний край на території України");

- вчитель початкових класів Плугаторик Г.В. (2-Б кл. з теми "Зайчаткова казочка Ю.Ярмиша").

     За круглим столом відбулося обговорення відкритих уроків, яке розпочали з самоаналізів самі вчителі, які давали відкриті уроки, а вже потім долучилися колеги, які відвідували. Ніби в підтвердження слів Смоловик А.: "Пам"ятайте. Усі разом ми розумніші, ніж кожен окремо", скарбничка педагогічних ідей Коровійської ЗОШ І-ІІІ ст. збагатилася новинками.

  

  

  

  

  

Проглядів матеріалу: 551 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 04.03.2015 | Комментарії (0)

     1 березня у нашому закладі традиційно відзначають Мерцішор – свято зустрічі весни. Цього дня діти дарують одне одному маленькі бутоньєрки з ниток білого та червоного кольору. Прикраса, як і свято, називається «Mărțișor».

«Mărțișor» – весняний символ відродження природи. Дві його переплетені ниточки символізують добро, здоров’я, надію, кохання. Готовий мерцішор пришивають на одяг або причіплюють на грудях зліва, біля серця. Носять подарунок з першого дня березня до кінця місяця.

За легендою, у перший день березня вийшла на узлісся красуня Весна, озирнулась і побачила як на проталині, в заростях терну пробивається з-під снігу пролісок. Вона вирішила допомогти йому і почала розчищати навколо землю, звільняючи його від колючих гілок. Зима побачила це і осатаніла. Змахнула руками, закликала холодний вітер зі снігом, щоб знищити первоцвіт. Слабка квітка поникла під жорстоким вітром. Але Весна прикрила руками паросток і вкололася терном. Із її пораненої руки впала крапля гарячої крові, і квітка ожила. Так Весна перемогла Зиму. Кольори мерцішора символізують її червону кров на білому снігу.

Святкування даного свята не обминули і вихованці дошкільного підрозділу Грушівського НВК. 2 березня 2015 р. щасливі малята та працівники закладу вітали один одного зі святом весни – «Mărțișor». Вихователі розповіли про легенду Мерцішора, красуні весни, пташок, про символіку його кольорів тощо. Вихованці занурили у весняну казку, до них завітали гості: дівчинка-весна, ведмідь, весняні пташки. Приємною розвагою стало виготовлення власними руками від щирого серця мерцішорів, які вихованці подарували один одному, своїм вихователям та батькам.

Свято «Mărțișor» в дошкільному підрозділі закладу вдалося на славу й принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.

Заступник директора з ВР                                         Зінкевич Д.В.

Проглядів матеріалу: 541 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 04.03.2015 | Комментарії (1)

  Така у педагога робота,

Є в ній і радість, та є і турбота,

Є вічний пошук, безсонні ночі,

Та гріють душу дитячі очі.

      Змінюється час. Стають іншими вимоги до школи, учнів і педагогів. Проте значущість ролі класного керівника не знижується. Сьогодні він виконує три взаємопов'язані функції: організовує різноманітну діяльність у класі, піклується про розвиток кожної дитини, допомагає дітям у вирішенні виникаючих проблем. 

Днями в Йорданештській ЗОШ №2 в рамках засідання методичного об'єднання класних керівників класоводом Божеску Оленою Валер'янівною була проведена класна виховна година на тему: «Кожна дитина має право!». Діти були ознайомлені з їхніми правами, що  гарантуються законом, їм було надано різні ситуації і вони хоч і четвертокласники , але обговорюючи в групах дану ситуацію вирішили їх на відмінно, прекрасно знаючи, де було порушено одне чи інше право. Прекрасно декламували вірші про їхні права не забуваючи і про обов'язки.   

Вчитель постаралася  сприяти   формуванню  правового  світогляду, системи теоретичних  поглядів  на   права  дитини, формувати  активну  позицію  дітей  щодо  реалізації  себе  та своїх  прав  у житті, правову  свідомість. А патріотичний дух, який панував у класі додав до всього теплоту у серці та надію на світле майбутнє і мирне небо, бо кожен має право на життя в мирі.  

Опаіць М.І.

педагог-організатор

Проглядів матеріалу: 521 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 04.03.2015 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024