Дізнатись більше
Згідно плану заходів місячника виховання ціннісного ставлення до природи у Старововчинецькому ліцеї було відзначено 1 квітня - Міжнародний день птахів. Мандруючи відео-літературним журналом «Наші пернаті друзі», барвінчата (3-4 кл.) й веселята (5-6 кл.) мали можливість побувати на сторінках:
- «Народна мудрість про птахів»,
- «Поети про птахів»,
- «Загадка-відгадка»,
- «Вікторина»,
під час яких діти почули твори народної мудрості, вірші, пригадали і перевірили свої знання про життя птахів. Познайомившись з відео-сторінками журналу «Зимуючі птахи», «12 цікавих фактів про птахів усього світу», «Перелітні птахи», «Птахи України», «Спів птахів", учні збагатили свої знання.
Червоною ниткою всього заходу став заклик «Бережи природу - колиску життя».
|
Згідно листа управління освіти, щодо проведення виступів та лекцій медичних працівників в загальноосвітніх навчальних закладах для вчителів та учнів з питань надання першої медичної допомоги під час надзвичайних ситуацій 27 березня 2015 року о 14 годині у Старововчинецькому ліцеї було проведено семінар-практикум "Надання першої медичної допомоги". Учасниками тематичного лекторію стали: педколектив, учні-старшокласники та медпрацівник ліцею. Іван Степанович Кричковський - лікар місцевої амбулаторії разом з медсестрою ліцею Самушко Світланою Тодорівною у цікавій та доступній формі ознайомили ще раз всіх присутніх з правилами домедичної допомоги. Дізнатись більше
|
Дізнатись більше
Про природу
Люблю українську природу,
Зелений гай, прозору воду
І чисте небо на весні,
Пісні пташині голосні.
Ти озирнись лишень довкола:
Квітки цвітуть, жовтіє поле.
Яка чарівність і краса!
Але нема цього в містах.
На зараз люди стали забувати,
Що природа – наша матір.
Якщо далі хочем в світі жить,
То треба нам з природою дружить.
В. Кропівної
Саме так, але не лише у містах, а і в селах нам теж треба дружити з природою. Ліцеїсти Старововчинецького ліцею - справжні друзі природи. Вони не лише самі прагнуть берегти природу, а й пропагують бережливе ставлення до неї.
От і зараз наші ліцеїсти приєдналися до екологічного місячника, що триває на Буковині. У ліцеї було проведено ряд акцій - це і «Вулиці села у наші руки», і «Прибери своє подвір’я». Лишень від нас залежить, яке середовище буде нас оточувати, тому кожен ліцеїст знає і користується гаслом: "Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять".
Приєднуйтесь до нас!
|
1 квітня у Тереблеченській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся загальношкільний урок пам’яті присвячений трагічним подіям 1 квітня 1941 року у Білій Церкві. Перед учнями та вчителями школи виступила вчитель історії Габор Ганна Іванівна. Була оформлена і виставка літератури «Сльози Буковини».
Учні 6, 7 та 9 класу розповіли учням 5- 11 класів як у березні 1941 р. в селах Глибоцького та Сторожинецького районів невідомі особи агітували мешканців йти в Румунію, заявляючи, що нібито 1 квітня буде відкритий кордон та всі бажаючі зможуть безперешкодно перейти його. Люди повірили, сформувалася колона з кількох тисяч осіб, серед яких були і молодь, і літні люди. Величезна колона рухалася з церковними хрестами та хоругвами. На кордоні першу чергу з кулеметів та автоматів дали в повітря, а далі стріляли у всіх без розбору. Очевидці трагедії розповідають, що розстріляні тіла просто присипали землею, як це робили німці в Бабиному Яру. Й не всі були вбитими. Можна було спостерігати, як ґрунт «здіймався» від порухів ще живих людей. Однак вони так і залишились заживо похованими...
В кінці заходу всі вшанували пам'ять померлих хвилиною мовчання та запалили свічки.
ЗДВР Чупрун В. Л.
|
У Купському НВК №2 відбулася акція «День зустрічі птахів». Учні нашої школи разом з вчителями організували на високому рівні «День птахів», у якому були задіяні наші дошкільнята, учні 1 – 11 класів та класні керівники.
Учні презентували роботи у чотирьох номінаціях:
- конкурс на кращу годівничку
- конкурс на кращу стінгазету
- конкурс на кращий вірш, оповідання про птахів
- майстер – клас: «Шпаківні і дуплянки своїми руками»
Серед вчителів був оголошений конкурс на кращий сценарій свята або розробку заняття про птахів.
У школі була організована експозиція робіт: шпаківень, годівничок, штучних гніздівель. Учні та вихованці дитячого садка мали змогу переглянути стінгазети, малюнки, плакати, фоторепортажі, презентацій на тему: «День зустрічі птахів», які підготували наші учні та вчителі.
Акція передбачала залучення учнів до охорони перелітних птахів у період їх повернення із зимівлі до рідного краю.
Заступник директора з виховної роботи Купського НВК №2 Скутарь В.І.
|
Відомо, що сміх продовжує життя. 1 квітня випала нагода добре посміятися учням Тарашанської ЗОШ I-III ст. 6 клас під керівництвом свого класного керівника Станіцької Я.М., підготували свято «День сміху».
Його мета: ознайомити учнів з походженням та історією Дня сміху, розвивати почуття гумору, естетичні смаки; виховувати повагу до інших людей, любов до традицій українського народу.
Учні 6 класу підготували багато сценівок, інсценізацій віршів, співали та танцювали веселі танці у виконанні танцювальних гуртківців « Плай».
На кінець свята учні у вигляді порад - жартів нагадали присутнім гостям про важливість відповідального і серйозного ставлення до свого основного обов’язку – навчання.
Будьте завжди веселими, з посмішкою на обличчі, гарним настроєм, радійте кожному дню! І пам’ятайте, сміх – це здоров’я.
|
Ти, кохана книжко, учиш нас, навчаєш,
Про усякі дивні речі нам оповідаєш!
...Тож гукнімо, діти: «Нашій книжці – слава!
В ній наука і розвага, втіха і забава!»
Ю. Шкрумеляк
Починаючи з 1967 р., за рішенням Міжнародної ради дитячої книги, в день народження видатного датського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена — 2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Зазвичай до цього дня в Україні, а також у багатьох інших країнах, приурочене проведення Тижня дитячого читання. Святкування Міжнародного дня дитячої книги є наглядним показником того, що книга, яка створена саме для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як людини. Дитячі книги вбирають у себе дивовижний, невичерпний, чарівний світ, який дитина відкриває для себе саме завдяки книжці. Просто треба взяти в руки Книгу і ...опинитись в цьому світі...
Свято дитячої книги збирає в бібліотеках справжніх шанувальників літератури. Презентації окремих книжок та книжкових серій, зустрічі з авторами, майстер-класи по художньому ілюструванню дитячих видань, літературно-пізнавальні мандрівки, голосні читання — усі ці заходи спрямовані на популяризацію книги, прищеплення до неї любові і шани, зацікавленості і небайдужого ставлення.
|
27 березня у Валякузьминській ЗОШ І-ІІ ст. працівником психологічної служби Попеску Оленою Василівною проводилось заняття з учнями 2 класу на тему: «Права дитини очима дітей». За допомогою спеціальних карточок учнів ознайомили з їхніми правами. Розповіли про історію створення документів як «Декларація прав дитини» та «Конвенція про права дитини». Також було наголошено не тільки про їхні права, але й обов’язки.
|
Одним з основних моментів у формуванні особистості молоді, як свідомих та дієвих громадян сучасного суспільства є екологічна культура; формування у дітей усвідомлення того, що людина – частина природи, яка повинна знати закони природи, дотримуватись їх, жити у співдружності з усім живим на землі, оберігати і примножувати прекрасне.
Ця акція стала своєрідним змаганням класних колективів щодо збору пластикових та поліетиленових відходів на околицях села. Зібрано багато сміття: пластикові та скляні пляшки, поліетилен, порожні пакунки.
Найголовніше наше завдання – навчити дітей любити цей світ.
Левчук Аліна Георгіївна – педагог-організатор Карапчівського ліцею.
|
31 березня 2015 року у нашій школі відбулася зустріч з представниками благодійного фонду «Живи, Буковино!».
Наші дошкільнята та учні молодших класів були у захваті від спілкування з прекрасними людьми, які провели цікавий виховний захід на тему: «Пасха». Для того, щоб зацікавити дітей, використовували матеріали проекту «Книга без слів». Було проведено цікаві ігри, в яких діти брали активну участь.
Учні старших класів почули цікаву розповідь на тему: «Значення Пасхи». Діти дізналися звідки походить свято Пасхи і що вона означає.
Школярі були досить активними, гарно відповідали на запитання. Всім нам було дуже приємно спілкуватися з цікавими гостями і надіємося на подальшу співпрацю з ними.
|
З метою розвитку вміння застосовувати свої знання на практиці, триматися впевнено перед аудиторією; виховувати стриманість, доброзичливість, толерантність 30 березня 2015 року для учнів 5-го класу в приміщенні шкільної бібліотеки Тереблеченської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 було проведено конкурс "Найрозумніший".
По - перше, конкурс для дітей – це ще одна можливість повірити в себе і свої сили.
По - друге, саме конкурси та інші змагання допомагають учням ще змалечку зрозуміти, що знання – це перемога та найкращий скарб у житті.
По - третє, конкурс виявляє обдарованих дітей, що у свою чергу допомагає педагогам краще орієнтуватися в підготовці до проведення уроків.
Для учнів цього класу вже стало традицією проводити та брати активну участь у різних конкурсах, змаганнях та естафетах.
Цього ж разу діти змагалися з різних дисциплін, серед них були: математика, українська мова та навколишній світ.
У підсумку проведеного конкурсу переможцями стали:
Авріті Анастасія – І місце;
Кожокарь Марія – ІІ місце;
Боганюк Людмила – ІІІ місце.
бібліотекар Кожокарь Олена Василівна
|
|