26 квітня минуло 29 років від дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У пам'ять про мужніх людей, які ціною свого життя та здоров’я захистили людство, у Багринівській ЗОШ пройшов «Тиждень пам’яті». Учні мали можливість приймати участь у конкурсі учнівських творів «Безсмертна пам'ять Чорнобиля», конкурсі малюнків «Чорнобиль – очима учнів», вечері – спогаду «Дзвони Чорнобиля». У школі було проведено єдиний урок пам’яті, виховні години «Радіаційна безпека і захист населення у разі виникнення надзвичайної ситуації» ( 9-11 кл.), виставки книг, присвячених пам’яті жертв Чорнобиля, перегляди документальних фільмів: «Чорнобиль», «Чорнобиль-25 років після трагедії», «За хвилину до катастрофи».
Після вибуху на четвертому блоку станції небезпечна для здоров’я радіація поширилася на значні території України, Білорусі та інших країн Європи. Десятки людей загинули безпосередньо внаслідок участі в ліквідації наслідків аварії, обсяг шкоди десяткам тисяч людей та їхніх нащадків належно оцінити неможливо і зараз.
У своєму виступі директор школи М.Акатріні, сказав, що ліквідація наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - інтернаціональний подвиг, символ мужності і єднання людей перед лихом. На ліквідації було задіяні 40 міністерств і відомств колишнього Радянського Союзу. Вартість тільки консервації четвертого енергоблоку та будівництва об'єкта "Укриття" склала 6 млрд. Доларів США.
«Люди, яких ми згадуємо, заплатили за цю помилку власним життям. Я сподіваюся, що це ніколи не повториться. Дай Бог, щоб нинішні керівники не повторили тих помилок, які були зроблені перед Чорнобильською аварією».
|