У невичерпній спадщині духовної культури нашого народу є особлива, винятково важлива її частина – вишивка. Вишивка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.
З ініціативи ІППОЧО, методиста українознавства Мінченко Т. А. та з метою популяризації вишивки в сучасному світі 8 квітня на базі методичного центру управління освіти Глибоцької РДА відбувся ІІ етап дитячої мистецької акції «Над світом українським вишиванка цвіте». До участі були залучені вчителі українознавства, трудового навчання, учні ЗНЗ району, майстрині - вишивальниці. Свої таланти та вироби учасники акції презентували у персональних виставках, презентаціях і творчих роботах. Тематика робіт була різноманітною, адже кожна робота – це історія родини, події минулого, які закарбувалися в пам’яті та знайшли своє відображення на полотні.
«Для сучасної молоді, на жаль, вишита хустинка все частіше стає лише шматочком полотна в музейній експозиції. Але як багато спогадів вона навіює стареньким бабусям! Через завісу років до них повертається їхня молодість, внутрішні почуття, передані голкою на невеличкій хустині, яку вони і донині дбайливо зберігають у старій різьбленій шафі. І так хочеться їм, щоб сучасна молодь зберегла традиції та звичаї рідної землі», – закцентувала під час свого виступу вчитель українознавства Чагорської ЗОШ І-ІІІ ст.. Н. С. Козачок.
З вивчення традицій, дослідження історії, символіки, звичаїв свого народу і починається патріотичне виховання. Саме такі заходи формують у юного громадянина-патріота почуття любові до рідного краю і держави.
|