Середа, 15.05.2024, 17:06















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 298 299 300 301 302 ... 351 352 »

    Традиційно під час осінніх канікул в рамках тижня педагогічної майстерності на базі райметодцентру проходять науково-практичні семінари вчителів початкових класів. З 27 по 30 жовтня у професійному колі успішно працювали вчителі 1–4 класів району з проблем: «Здоров’язберігаючі технології» та «Розвиток творчих здібностей учнів». На семінарах  обговорено важливість використання інноваційних технологій навчання, мультимедійної техніки для успішної реалізації нового Державного стандарту початкової освіти. Методист райметодцентру Микитюк Т.О запропонувала педагогам до обговорення актуальні теми здоров’язбереження, розвитку творчих здібностей учнів початкових класів. Заівдуюча райметодцентру Намака О.С у вступному слові підкреслила, що професійна майстерність вчителя, творчий підхід до роботи та постійне самовдосконалення – запорука успішності навчально - виховного процесу, а початкова ланка навчання – фундамент, на якому формується особистість. На високому рівні продемонстровано пристендові  уроки вчителями Скрипкару А.В.( Молодійська ЗОШ І-ІІІ ст. ), Городник М.В.

( Корчівецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Косташ О.М.( Чагорська ЗОШ І- ІІІ ст.), Музичук О.І.( Старововчинецький ліцей), Богдан В.Д. ( Глибоцький ліцей), Откуль Г.В.

( Глибоцький ліцей), Паладій А.В. ( Коровійська ЗОШ І-ІІІ ст.), Вакарюк С.І.

( Старововчинецький ліцей), Гулей В.П.( Турятський НВК). В рамках майстер-класу проведено ділові ігри вчителями Панцир І.Г. ( Глибоцька ЗОШ І-ІІІст.), Тодорюк С.І. ( Глибоцька ЗОШ І-ІІІст.), колективом вчителів Кам'янської ЗОШ І-ІІІст. Царик М.М.(Глибоцька ЗОШ І-ІІІст.) продемонструвала виставку творчих  учнівських робіт.

     Презентували власний  досвід роботи вчителі Забуль Н.І. ( Валякузьминська ЗОШ І-ІІст.), Семенюк О.В. ( Чагорська ЗОШ І-ІІІ ст.), Білійчук О.В.

(Глибоцький ліцей), Челеняк І.А. (Глибоцька ЗОШ І-ІІІ ст.). Керівники районних методоб'єднань надали рекомендації з вищезазначених проблем та шляхи їх вирішення. До роботи семінару долучилися практичний психолог Стрільчук О.В.( Глибоцька ЗОШ І-ІІІ ст.) та методист інформатики та ІКТ Бабій М.Г., які провели з педагогами тренінгові навчання.

Таким чином, кожен вчитель початкових класів протягом Тижня майстерності мав змогу поспілкуватись з колегами, методистами та збагатитися новими ідеями.

                  Методист РМЦ Т.О. Микитюк

1. Матеріали семінару вчителів початкових класів (1 клас) проведеного на базі РМЦ 27.10.2014

2. Матеріали семінару вчителів початкових класів (2 клас) проведеного на базі РМЦ 28.10.2014

3. Матеріали семінару вчителів початкових класів (3 клас) проведеного на базі РМЦ 29.10.2014

4. Матеріали семінару вчителів початкових класів (4 клас) проведеного на базі РМЦ 30.10.2014

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 735 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 31.10.2014 | Комментарії (0)

   Хоча осінні канікули цього року нетривалі, проте для вихованців Глибоцького центру туризму і краєзнавства вони були насиченими та цікавими.

Наші гуртківці брали участь у Чемпіонаті Чернівецької області зі спортивного орієнтування «Парки Буковини». І, незважаючи на примхи жовтневої погоди, вони долали складні дистанції у лісопарковій зоні поблизу села Біла та у житлових кварталах міста Чернівці.

А вже наступного дня вирушили до Івано-Франківська. Готуючись до подорожі, ми поставили собі за мету дізнатись про заснування та розвиток цього міста, познайомитись з його історичними та архітектурними пам’ятками, дізнатись про видатних людей краю тощо.

Під час пішохідної екскурсії Івано-Франківськом екскурсовод Назар Розлуцький розповів нам багато цікавого про своє рідне місто. Засновник міста, польський шляхтич Анжей Потоцький назвав його на честь свого сина. Тож перша назва Івано-Франківська – Станіслав. Ми відвідали улюблені сквери та вулиці містян, любувалися архітектурою вірменської церкви, костелу Єзуїтів та храму Пресвятої Діви Марії, пройшлися широкими коридорами старого бастіону, побачили чимало кованих виробів, які були виготовлені і подаровані місту з нагоди щорічного свята ковалів.

Назар не оминув увагою також один з найвизначніших будинків у нашій державі (нині там функціонує готель «Дністер»). У період, коли Станіслав був столицею Західноукраїнської Народної Республіки, там працював уряд. І саме в цій будівлі у січні 1919 року перша сесія Української Народної Ради проголосила об'єднання ЗУНР та УНР в єдину державу.

Івано-Франківська ратуша подивувала нас неординарним архітектурним рішенням та історією: за час існування міста це вже четверта будівля ратуші – попередні три згоріли під час пожеж. На відміну від інших міст, у будівлі ратуші знаходиться не міська влада, а краєзнавчий музей.

Наша група відвідала також унікальні музеї. У своєму творі про осінні канікули Павло Дудка написав: «У музеї визвольного руху на Прикарпатті імені Степана Бандери нам розповіли, як постала та діяла Українська Повстанська Армія, якою зброєю користувались вояки, про їх помешкання та Головних командирів. Найбільше мене вразила сила духу, незламність, волелюбність українців та їх жертовність заради своєї держави України.

А в музеї Олекси Довбуша ми дізнались, що опришки – борці за справедливість. І щоб стати одним із них, потрібно було пройти три випробування: на спритність, хоробрість та чесність».

Наша подорож відбулася за сприяння Івано-Франківської станиці Національної скаутської організації України Пласт, яка гостинно прийняла нас на ночівлю у своїй домівці, за що ми їм щиро вдячні.

Повернувшись додому, діти ділилися своїми враженнями з друзями та батьками. Тож ми вже тепер плануємо наступні подорожі – на зимових та весняних шкільних канікулах. Адже такі екскурсії збагачують світогляд, примножують знання з історії та географії України, сприяють адаптації дитини в соціумі та формуванню міцного колективу гуртка.

 

Оксана Меленко методист, керівник гуртка Глибоцького ЦТКСЕУМ

Проглядів матеріалу: 607 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (0)

      За народним переказом, Осінь – старша дочка Сонця, вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: « Забирай все моє багатство, віддаю тобі все моє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе».

Осінь, виконує наказ Сонця і щороку дарує нам щедрі дарунки полів і садів, чарує нас своїм осіннім золотом.

І до нас в  Черепковецький дошкільний навчальний заклад завітала золота осінь. Діти радо привітали її, продекламували для неї вірші, грали з нею в ігри, а також діти старшої  групи зіграли казку.

 

Проглядів матеріалу: 686 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (0)

    Глибоцький район днями поповнив ще один шкільний музей – Михайлівський історико – етнографічний. Основним завданням його є формування у гуртківців та школярів національної самосвідомості, любові до рідної землі. Ідея створення музею належить вчительці початкових класів Д. Г. Григорович та випускникам 2005 року, які перші принесли різні експонати. На святі відкриття нового закладу були присутні гості з Глибоки та Чернівців, яких хлібом і сіллю зустріли учні. Музейний фонд вже налічує понад 200 експонатів, що розміщені в шести експозиціях.
Наш історико – етнографічний музей щиро дякує за своє народження всім, хто зробив для цього внесок, і гостинно запрошує відвідати заклад.
Ірина Семенюк – Федоренко, громадський директор Михайлівського історико – етнографічного музею.
Проглядів матеріалу: 545 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (0)

У жовтні для учнів 6-8 класів була проведена виїзна екскурсія в с.Товтри, що в Заставнівському районі.  

       Приїхавши на підприємство, учнів радо зустрів пан Олександр, який провів для дітей екскурсію по території. Усім присутнім розповіли, як через трубопостачання вони видобувають воду, під сильним натиском заливаючи її в пляшки та закорковуючи  під дією великого тиску повітря. Всі були досить зацікавлені  цією розповіддю, також їх захопив сам процес виробництва.

      Всіх дітей пригостили водою, яка була взята з спеціально облаштованого джерела, мабуть, тому вона здавалася нам смачнішою, аніж зазвичай! На завершення цієї екскурсії, ми сфотографувалися на фоні вантажівки, яка перевозить воду, а також мали нагоду погодувати рибок (форель).

     Заставна... Мальовничий куточок зеленої Буковини. Славиться вона не тільки своїми людьми, але й джерельною водою. Саме на північно-східній околиці села Товтри, на місці колишньої водокачки, розташоване мале підприємство «Супутник». Воно виготовляє воду для жителів, що проживають у зонах екологічного неблагополуччя та інших сіл району. Ця вода особлива тим, що має лікувальні властивості. Назва води, яку випускає «Супутник» - «Долина» відповідає місцю його знаходження.

      Свою діяльність  підприємство розпочало в 1992  році. В той час головним завданням було вирощування рослини ехінацеї, з якої виготовляли настоянку для компанії «Оболонь», а саме для напою «Живчик» (чим займаються і сьогодні).

       Але згодом вони почали розмірковувати над тим, якої якості воду люди вживають у містах? Чи відповідає вона стандартам? Тому  в 1999 році вони вирішили випускати воду «Долина плюс». Заради того, щоб кожен мешканець міста був переконаний в тому. Що він п’є воду, яка не шкодить його здоров’ю, а навпаки дає можливість піклуватися про своє здоров’я без зайвих зусиль.

     Вода випробувалась на клінічній базі кафедри терапії внутрішніх хвороб Буковинської державної медичної академії та третьої міської клінічної лікарні м. Чернівці. Вода «Долина» використовується при лікуванні хворих на хронічні гастрити, виразкову хворобу, захворювання жовчних шляхів та печінки, коліти, ентероколіти, та хвороби сечовивідних шляхів.

             Учні та вчителі  Коровійської ЗОШ І-ІІІ ступенів щиро вдячні організаторам поїздки, насамперед власнику автобуса Веренка Петру Дмитровичу. Повернувшись додому усі учасники екскурсії із захватом розповідали про неї батькам, учителям, учням та своїм друзям, адже це неабиякі враження на все життя.

   

Проглядів матеріалу: 522 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (0)

 28 жовтня 2014 року відбувся районний семінар – практикум вчителів хімії та біології Глибоцького району з теми «Технологічна культура планування педагогічної діяльності вчителя». Відповідальними за його проведення були вчителі Коровійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а саме : Рюхтіна Ю.В., Цехмістир А.І., Паладій Н.В.  (вчителі біології) та Худак І.І. вчитель хімії.

     У ході семінару була проведена екскурсія до музею патологічної анатомії Буковинського державного медичного університету. У музеї нараховується півтора тисячі мікропрепаратів. Це зразки печінки, легень, шлунка, людського ембріону… Експонатам, які розміщенні в музеї, понад сто років. Інформація про шкідливість куріння краще сприймається, якщо наочно продемонструвати органи, які постраждали внаслідок пагубної звички. У музеї патологічної анатомії  вчителям хімії та біології продемонстрували наслідки, до яких призводять шкідливі  звички, а саме які зміни відбуваються в легенях, якщо людина палить, в печінці – за надмірного вживання алкоголю, при вживанні наркотичних засобів – зміни в головному мозку та центральній нервовій системі.

         Також вчителі побували у Сторожине́цькому  дендропарку, у місті Сторожинці  Чернівецької  області.  Це пам'ятка природи загальнодержавного  значення площею 17,5 га, підпорядкована  Сторожинецькому  лісовому технікуму. Основне завдання і призначення заповідника після надання дендропарку статусу державного(1983р.) — науково-дослідницька робота в галузі інтродукції та акліматизації рослин

         Заснований парк (1912 р) з благословення та трудів власника панського багатого помістя, був  гордістю родини Оренштейнів. Первісно був природнім лісовим масивом. З приходом радянської влади перейшов у відання Міністерства лісової промисловості. На його базі почав діяти навчальний заклад. Парк став навчальним полігоном для студентів, адже вже тоді налічував чимало цінних порід дерев, чагарників, квітів. На території парку 980 різних видів і форм дерев чагарів. Понад 70% — екзотичних. Сьогодні відбувається постійне поновлення парку, його омолодження. Обмін насінням здійснюється за 170 адресами у різних кінцях світу. У відкритих вольєрах безпечно почуваються представники фауни.

У роботі семінару взяла участь Блисенко О.В., методист районного методичного кабінету відділу освіти, яка у своєму виступі наголосила на  важливості технологічної культури планування педагогічної діяльності вчителя. На завершення­ провели круглий стіл, де обмінялися­ досвідом природоохо­ронної роботи, поділилися­ враженнями­ від екскурсії та висловили свої побажання організато­рам, а результатом спільної роботи учасників семінарів стала розробка методичних рекомендацій.

   

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 637 | Завантажив: ToniaRMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (0)

    29 жовтня на базі Глибоцького ДНЗ «Сонечко» та Глибоцької ЗОШ I-III ст. відбувся спільний семінар вихователів старших груп та вчителів перших класів з проблеми: ««Сучасні проблеми наступності дошкільної та початкової ланок освіти, шляхи їх вирішення».

      Учасники семінару ознайомилися з роботою вихователів старших груп щодо формування мовленнєвої компетентності майбутніх першокласників. Інтегроване  заняття з розвитку мови провела вихователь Жижиян Світлана Костянтинівна. У другій групі ( вихователь Горпиняк Ольга Іванівна) під час проведення досліду діти мали змогу простежити за виверженням вулкану.

    Далі естафету перейняла Глибоцька ЗОШ I-III ст., де гостей зустрів директор Блисенко Юрій Дмитрович та заступник з навчально-виховної роботи Побережна Надія Олександрівна.

    Було переглянуто урок у першому класі з писемного мовлення, який провела вчитель Крайська Дарина Григорівна  на високому методичному рівні та поділилась з педагогами умінням, майстерністю та власним досвідом роботи.

 Завідуюча Глибоцьким ДНЗ Букатар В.Г.  завуч Побережна Н.О. , педагог Крайська Д.Г, презентували спільний  проект щодо здійснення наступності між початковою та дошкільними ланками освіти. Практичний психолог  Стрільчук О.В. розповіла про роботу, яка здійснюється для забезпечення психолого-педагогічного супроводу процесу адаптації дитини під час переходу  від дошкільного закладу в загальноосвітній навчальний заклад.

  За круглим столом, учасники семінару обговорювали актуальні проблеми наступності між двома ланками освіти, обмінялися досвідом роботи з даної проблеми.

   Всі учасники погодились з думкою, що головною умовою забезпечення наступності є тісна взаємодія педагогічних і батьківських колективів дошкільного та загальноосвітнього навчального закладів, а  основою такого зв’язку є довіра, взаємоповага, любов до дитини, увага до її індивідуальних особливостей, турбота про її гармонійний розвиток.

 

Петрик Л.В.    методист РМЦ

 

Проглядів матеріалу: 781 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (0)

     З метою виявлення обдарованих дітей і сприяння інтересу учнів до поглибленого вивчення комп’ютерних наук, зростання науково-технічної майстерності учнівської молоді 28 жовтня 2014 року на базі ОЦ НТТУМ було проведено обласний конкурс “Байт” на кращу комп'ютерну програму серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

Переможці районного етапу: Тарица Олександр, Нікора Марія та Сидоряк Юрій були учасниками і стали переможцями обласного конкурсу «Байт» на кращу комп’ютерну програму серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

У номінації ігрові програми та бази даних (створення анімації з використанням графічних можливостей мови програмування Pascal) Тарица Олександр, учень Купського НВК, кер Плеван І.В. нагороджений  грамотою за  ІІІ місце.

У номінації графічний редактор (Paint) – Нікора Марія, учениця Опришенської ЗОШ, кер. Жижиян М.П. нагороджена грамотою за  ІІ місце.

У номінації навчально-демонстраційні програми, які можна використовувати при вивченні предметів шкільного курсу (Power Point) Сидоряк Юрій, учень Старововчинецького ліцею, кер. Білійчук Ж.В. нагороджений  грамотою за  ІІ місце.


Проглядів матеріалу: 845 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 30.10.2014 | Комментарії (1)

   Міністерство  освіти  і  науки України сьогодні провело Всеукраїнський вебінар для методистів  з бібліотечних фондів обласних управлінь (департаментів) освіти і науки, фахівців інститутів післядипломної педагогічної освіти, методистів науково-методичних центрів, бібліотекарів «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти». За нашими спостереженнями, до вебінару приєдналися понад 180 учасників-слухачів.
Організатори вебінару забезпечили його запис, а також опублікували презентації, підготовлені до виступів, і з ними можна ознайомитись за цим посиланням.
Проглядів матеріалу: 631 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 29.10.2014 | Комментарії (0)

     Сьогодні, 29 жовтня 2014 року розпочався перший день чвертьфінальних інтелектуальних змагань Всеукраїнського турніру юних математиків ім. проф. М.Й. Ядренка, які триватимуть 2 дні. Змагатиметься 21 команда з усіх куточків України.  Глибоцький район представляє команда Глибоцького ліцею. Бажаємо  успіхів!

Проглядів матеріалу: 594 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 29.10.2014 | Комментарії (0)

       Питання організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання як інструмента об’єктивного оцінювання якості освіти випускників ЗНЗ обговорювалося під час обласної наради-семінару. Участь в семінарі брали: Оксана Палійчук, директор Департаменту освіти і науки, Тамара Богачик, заступник директора ІППО ЧО з науково-методичної роботи, працівники Групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ області на чолі з її начальником – Світланою Прінько та методисти РМК(ММК) – відповідальні за зовнішнє незалежне оцінювання в місті чи районі.

Аналізуючи минулорічні результати проведення ЗНО, директор Департаменту зауважила, що успіх зовнішнього незалежного оцінювання полягає у виявлені реального рівня навчальних досягнень випускників шкіл. «Результати ЗНО відкривають нові можливості для визначення рівня викладання навчальних дисциплін в навчальних закладах. А також незалежне тестування це ще й оцінка роботи вчителя: його фахової компетентності, методичного рівня, вміння забезпечити якість знань школярів», – наголосила Оксана Михайлівна.

Минулого року, за оцінкою громадської мережі «ОПОРА», ЗНО в Чернівецькій області відбулося на достатньо високому рівні: з чітким дотриманням відповідних нормативно-правових та процедурних вимог. Цьогоріч тестування  та державна підсумкова атестація проходитиме одночасно – у квітні місяці, тому потрібно ґрунтовно підготуватися та організувати проведення тестового оцінювання.

Нагальною потребою сучасної освіти є використання ЗНО як важливого показника для аналізу якості навчально-виховного процесу в старшій школі зокрема і всього періоду навчання в загальноосвітньому навчальному закладі в цілому. Як правильно аналізувати та використовувати результати ЗНО розповіла Світлана Прінько: «Оскільки якість освіти школярів залежить як від фахової підготовки кожного вчителя, так і від роботи педагогічного колективу, в кожному загальноосвітньому закладі повинна діяти чітка технологія, спрямована на конкретний реальний результат. Важливо, щоб адміністрації загальноосвітніх навчальних закладів виробили певний алгоритм аналітичних кроків (етапів) щодо оцінки якості навчально-виховного процесу, використовуючи результати ЗНО».

Світланою Іванівною було запропоновано наступний алгоритм: І етап – детальний аналіз навчальних досягнень випускників за результатами ЗНО з кожного предмета; ІІ етап – аналіз результатів ЗНО з профільних предметів;   ІІІ етап – вступ випускників до вищих навчальних закладів І-IVр.а.; ІV етап – аналіз результатів ЗНО учнів, які нагороджені золотими та срібними медалями(при можливості); V етап – проведення моніторингу щодо кількості випускників, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів. Запропонований алгоритм аналітичних кроків щодо оцінки якості навчально-виховного процесу, використовуючи результати ЗНО, дасть можливість ґрунтовніше оцінити роботу загальноосвітнього навчального закладу. Для цього необхідно: проводити внутрішкільний моніторинг якості навчально-виховного процесу в закладі, використовуючи результати ЗНО; вивчати досягнення кожного випускника, будувати його індивідуальну траєкторію розвитку; аналізувати якість навчання в класах з поглибленим вивченням предметів; здійснювати щороку порівняльний аналіз організації навчально-виховного процесу, виявляти недоліки, приймати відповідні управлінські рішення.
 Тамара Богачик окреслила методичні аспекти формування навчальної компетентності випускників у систему підготовки до ЗНО. «Методисти науково-методичних центрів суспільно-гуманітарних дисциплін, природничо-математичних дисциплін, іноземних мов та міжнародних відносин Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області проводять активну роботу щодо ознайомлення вчителів, викладачів та учнів з основними питаннями щодо підготовки до ЗНО-2015, зокрема: на серпневих інструктивно-методичних нарадах-семінарах обговорювалися питання ЗНО – проблеми та результативність під час написання тестів; на І-ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад будуть запропоновані типові завдання ЗНО; на курсах підвищення кваліфікації учителів внесено до навчального плану лекції та практичні заняття з методики підготовки учнів до ЗНО; надаються очні та онлайн-консультації для вчителів та учнів щодо підготовки до ЗНО з базових дисциплін», – зауважила Тамара Степанівна.

Загальні державні результати ЗНО у порівнянні міських та сільських шкіл показали, що абітурієнти, які закінчили сільські загальноосвітні навчальні заклади, продемонстрували значно нижчу якість освіти, ніж їхні міські однолітки. Частка абітурієнтів, що навчалися в сільських школах і показали результати в діапазоні від 100 до 150 балів, набагато більша, ніж випускників міських шкіл.

Метою органів управління освіти регіону має бути цілеспрямована робота над покращенням навчального процесу в загальноосвітніх закладах Чернівецької області. Однією із задач при досягненні цієї мети є запровадження якісної профільної освіти в старшій школі.

Вирішити проблеми профільної освіти в сільській школі покликаний освітній округ – добровільне об'єднання загальноосвітніх навчальних закладів різних форм власності з дошкільними, позашкільними й іншими навчальними закладами й установами.

Про психологічний супровід підготовки випускників до ЗНО розповіла завідувач НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППО ЧО Діана Романовська.

З нормативно-правовим забезпеченням проведення ЗНО-2015 ознайомила Любов Якименко, завідувач відділу тестових технологій та ЗНО Групи моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ області. Любов Володимирівна звернула увагу на особливості проведення ЗНО-2015.

... Читати далі - тисни тут
Проглядів матеріалу: 708 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 29.10.2014 | Комментарії (0)


   Відповідно до плану роботи Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді на 2014 рік, 28 жовтня 2014 року проведено обласний конкурс "Байт" на кращу комп’ютерну програму серед учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів віком до 14 років. 

     В фінальному турі конкурсу брали участь 37 учасників – вихованці гуртків інформаційних технологій Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, клубу юних техніків “Кварц”, збірна команда м. Чернівців, команди з усіх районів області, які були переможцями районних етапів конкурсу. 
     
     Наш ліцей гідно представляв переможець районного етапу Сидоряк Юрій (8 клас) в  номінації: навчально-демонстраційні програми (Microsoft Power Point) і за підсумками роботи журі посів ІІ місце та був нагороджений Грамотою Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Дізнатись більше

Обласний конкурс "Байт" (на сайті ОЦ НТТУМ)
Обласний конкурс "Байт" на кращу комп'ютерну програму (на сайті Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА)

Фестиваль кращих комп'ютерних програм (на сайті ОЦ НТТУМ)

Фестиваль кращих комп'ютерних програм (на сайті Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА)

Проглядів матеріалу: 505 | Завантажив: Жанет | Дата: 28.10.2014 | Комментарії (2)

Затверджено план заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді  Міністерство освіти і науки України наказом від 27.10.2014 № 1231 затвердило план заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді розміщено на офіційному сайті Міністерства.
Серед заходів МОН передбачено розробити методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді з урахуванням сучасних вимог; доопрацювати навчальну програму з предмета «Захист Вітчизни» з метою розширення змісту та забезпечення практичної спрямованості розділів з основ цивільного захисту, початкової військової підготовки; запровадити Всеукраїнську військово-спортивну патріотичну гру «Захисник України» тощо.
Проглядів матеріалу: 778 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 28.10.2014 | Комментарії (0)

   Перехід від дошкільного навчання до початкового шкільного стає досить важкою стресовою перешкодою у дитини. Щоб допомогти майбутньому школяреві, в Новововчинецькому НВК вчителі молодших класів та вихователі дошкільного підрозділу тісно співпрацюють і проводять ряд заходів, щоб допомогти дитині безболісно та  плавно перейти від дошкільного до шкільного життя. Діти вже звикли до своїх майбутніх вчителів, які  є частими гостями на заняттях і під час проведення виховних заходів.

    За ініціативи старшого вчителя Заболотнюк Т.М. в НВК вчителі початкових класів Козак І.М , Дещук М.П.  та вихователі дошкільного підрозділу 
Оленюк О.О. і  Чорней Д.В. провели спільне  свято «Золота осінь», в якому прийняли участь діти і дошкільного, і шкільного підрозділів. Школярі і дошкільнята з  задоволенням виступили в спільному дійстві, а присутні на святі батьки познайомились з роботою педагогів та  отримали задоволення від побаченого.

Проглядів матеріалу: 589 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 28.10.2014 | Комментарії (1)

Проглядів матеріалу: 1237 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.10.2014 | Комментарії (0)

     Більшість людей влаштовані так, що все життя прагнуть пізнавати, вчитися, відкривати й розвивати в собі нові й нові якості, можливості й здібності. Це можна сміло сказати й про вчителя, педагога-організатора Йорданештської ЗОШ №2, колегу й просто дбайливу маму – Опаіць Марію Іванівну. Осягаючи різні дисципліни й досягаючи усе вищих щаблів у своєму розвитку, вона запалює інших своїм прикладом, захоплює своїм неабияким умінням і майстерністю. Марія Іванівна легко вміє передати свої знання іншим, пояснити незрозуміле, знайти ключ до здібностей кожного учня. Це добра, щира, справедлива людина, яка усі свої сили, знання і час віддає учням та роботі.

Вчителька  приділяє багато уваги позакласній роботі та заходам у рамках тижня румунської мови і літератури проводить вікторини, ярмарки, спільні з учнями творчі конкурси, флешмоби, викликаючи в учнів стійкий пізнавальний інтерес до роботи.

Протягом шести місяців  співпрацює з сайтом «Освіта ua» та з журналом «Відкритий урок: розробки, технології, досвід". Всі її матеріали були надруковані в даному журналі та на сайті, а днями один з  матеріалів був вибраний  як "найкращий", за що і нагороджена  дипломом-відзнакою, також їй на персональну домашню адресу була надіслана рецензія на матеріал, підписана головним редактором Олегом Івановим.

Учні  Марії Іванівни займають призові місця у творчих конкурсах (на кращу поезію, літературний твір, малюнок, шкільну газету, творчий проект, тематичну композицію). У 2013-2014 н.р. була керівником обласного проекту «Школа сприяння здоров'ю», лауреатом Всеукраїнського конкурсу шкільної газети, керівником районних конкурсів «Байт», гуманітарний конкурс «Мирний космос», «Космічні фантазії», районного етапу форуму «До оберегів відродження" в напрямі "етнографічне краєзнавство" ", «ХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості», «Зоологічна галерея» , «Юний дослідник». Взяла участь у районному конкурсі «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» організований райкомом профспілки з власною збіркою «Моя душа до Тараса лине».

Як педагог-організатор та голова ПК,  Опаіць М.І., велику увагу приділяє створенню дружнього та згуртованого колективу, разом з учнями проводить роботу по вивченню культури рідного краю, хто б не звернувся, з різними проханнями, допомагає всім, встигає все. Тому вона не просто вчитель, а Учитель з великої літери.

Заступник ЗНВР Йорданештської  ЗОШ №2 Кирчу О.Д

Проглядів матеріалу: 599 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.10.2014 | Комментарії (2)

Подивіться нас багато,

Ми – сучасні барвінчата,

Послухайте нас.

Для дорослих ми маленькі,

А для школи вже великі

Любимо читати книги,

Краще всіх працюємо,

Ніколи не сумуємо!

   За традицією в жовтні місяці в Молодійській школі проводиться свято посвяти першокласників у дитячу організацію «Барвінчата». Учні 4-х класів підготували цікавий виступ. Звучали пісні про дружбу і цікаве шкільне життя. Першокласники вивчали правила і закони, за якими живуть «Барвінчата», відгадували загадки. В подарунок отримали емблеми і кольорові кульки.

Дитяча організація молодших школярів сьогодні поповнилася ще на 56 цікавих, енергійних та допитливих учнів.

Проглядів матеріалу: 883 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 27.10.2014 | Комментарії (0)

     Районний методичний центр - це школа для вчителів, де успішно проводяться семінари, наради, майстер – класи, тренінги, навчання тощо.

На базі методичного центру управління освіти Глибоцької РДА протягом жовтня проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня педагогів.
У рамках роботи Школи молодого фахівця психологічнї служби відбувся семінар-практикум «Особистісне зростання працівника психологічної служби – запорука професійного успіху». В роботі семінару взяли участь 20 молодих фахівців. Серед них нещодавно призначені практичні психологи та соціальні педагоги . Організували і провели засідання ШМППС – методист-психолог РМЦ Колесник А.І. та практичний психолог Тереблеченської ЗОШ№1 Аурите М.В. Основною метою семінару було введення молодих фахівців в професійне середовище, сприяння їх особистісному та професійному зростанню, допомога в подоланні проблем, з якими вони зустрілися на початку своєї професійної діяльності. Також на базі Червонодібровського НВК відбувся районний семінар практичних психологів ДНЗ, ЗНЗ та НВК, який працював над проблемою: «Психологічний супровід та організація роботи з дітьми в період переживання соціально-політичних конфліктних та постконфліктних ситуацій».
Було проведено семінар-нараду із відповідальними за роботу з обдарованими учнями з питань удосконалення системи підготовки школярів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін. Розпочала нараду завідувач районного методичного центру – Намака Олеся Сидорівна, котра наголосила на якісній організації І та ІІ етапів учнівських інтелектуальних змагань, проаналізувала актуальні проблеми використання варіативної складової робочих навчальних планів, ведення шкільної документації. Методист РМЦ Герчак А.І. ознайомила присутніх із результатами вступної кампанії в БМАНУМ. На нараді було розглянуто питання про організацію та проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2014/2015 н.р.
Методист РМЦ Леонтій Е.М. провела засідання МО вчителів української мови, які викладають в початкових класах ( шкіл з румунською мовою навчання) з проблеми «Інноваційні технології мовленнєвого розвитку молодших школярів».
Для вчителів основ здоров'я був проведений майстер-клас на тему «Формування культури здоров’я учнів в умовах сучасної школи». Розпочала семінар завідувач РМЦ О.С. Намака, яка закцентувала увагу присутніх на ролі вчителя у формуванні здорової особистості та побажала всім учасникам плідної праці. Методист РМЦ А.І. Герчак ознайомила присутніх з планом роботи. 
Вчитель Тереблеченської ЗОШ №1 Крижак В.І. провела пристендовий урок на тему «Поживні речовини. Значення води і харчування для розвитку і здоров’я людини». Далі естафету перейняла вчитель Тереблеченської ЗОШ І-ІІІ ст. Чупрун В.Л., яка провела з присутніми урок-тренінг «Хвороби цивілізації». Вчителі мали змогу відчути себе учнями та виконувати завдання, запропоновані вчителем.
Технологічній культурі планування педагогічної діяльності вчителя було присвячено районний семінар-практикум вчителів англійської мови. Під час семінару вчителям англійської мови методист з іноземних мов Віра Заяц розповіла про технологічну культуру педагогічної діяльності вчителя, її складові, підготовку вчителя до уроку, ведення шкільної документації тощо; керівник районного методичного об'єднання Валентина Чобан, говорячи про професійне вдосконалення кожного вчителя, наголосила на постійній роботі над підвищенням фахової компетентності педагогів; вчителі – учасники семінару мали змогу взяти участь у тренінгу зі складання календарно-тематичного планування та розробки плану уроку. Також вчителі англійської мови Луковицької ЗОШ Вікторія Гушуляк та Юліана Сафрюк презентували відкритий відео урок на тему «Україна – єдина країна, моя Батьківщина». 
Змістовним було засідання районної «Школи становлення педагога-дошкільника». У роботі школи взяли участь: Лариса Петрик – методист РМЦ, Олена Ропчан – керівник школи, вихователь-методист Молодійського ДНЗ, Олімпія Загудалова – вихователь Глибоцького ДНЗ та молоді вихователі дошкільних навчальних закладів району. Школа молодого вихователя покликана формувати життєву компетентність у молодих спеціалістів, які мають бути гарними послідовниками своїх наставників. 
Районний методичний центр пропонує вчителям різні форми підвищення фахового рівня і працює як школа для вчителів.

 

Методичний центр управління освіти Глибоцької РДА - районна школа для вчителів

Проглядів матеріалу: 706 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.10.2014 | Комментарії (0)

    Осінь за вікном дощить .А у Молодійській ЗОШ І-ІІІ ступенів затишно і ошатно, адже сьогодні – традиційне свято квітів – «Осінній вернісаж». Учні створили сонячний настрій за допомогою барвистих осінніх композицій із природного матеріалу.  Учасники здивували гостей, батьків та суддів своєю винахідливістю, творчістю, оригінальністю та майстерністю.

За гарну роботу – висока оцінка

І місце – 6-Б, 6-А.        І місце – 10-А, 10-Б.

ІІ місце – 5-Б, 8-А.      ІІ місце – 11 клас.

ІІІ місце – 7-Б.             ІІІ місце – 9-А.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

            

 

Проглядів матеріалу: 549 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.10.2014 | Комментарії (0)

    Мова йде про відомого буковинця, науковця, ювіляра  Іллю Попеску. Він завітав до учнів та вчителів Купського НВК. Спочатку  Ілля Васильович читав цікаву лекцію учням середніх класів про значення та роль мови у світі, а ще коротенько презентував свої власні книги.  

Потім відбулася зустріч шановного гостя з учнями старших класів та з вчителями. Багато цікавого він розповідав про літературу, життя, творчість, презентував свої книги, розповідав про свою діяльність на громадській посаді голови обласного товариства для репресованих «Голгофа». Ілля Васильович відповідав на запитання присутніх, подарував членам літгуртка «Лемиіца» та вчителям свої книги з автографом.

Ми дуже вдячні шановному гостю за цікавий виступ.

                                      ЕЛЕОНОРА СКІПОР

 

 

 

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 615 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 24.10.2014 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024