Ще донедавна для успішного батьківства цілком вистачало стихійних педагогічних знань. На cучасному етапі розвитку освіти актуальною залишається проблема психолого-педагогічної компетентності батьків. Вплив батьків на розвиток дитини надто великий. Діти, які ростуть у атмосфері кохання, і розуміння, мають менше проблем, пов'язаних із здоров'ям, труднощів із навчанням у школі, спілкуванням з однолітками і, навпаки, зазвичай, порушення дитячо-батьківських відносин веде до формування різних психологічних труднощів і комплексів. Для дитини сім'я – це цілий світ, коли він живе, діє, робить відкриття, навчається любити, радіти, співчувати. Будучи її членом, дитина входить у певні відносини з батьками (позитивні, негативні) . У результаті дитина росте або доброзичливою, відкритою, товариською, або тривожною, грубою, лицемірною, брехливою.
З метою підвищення рівня психологічної компетентності та на виконання наказу управління освіти Глибоцької РДА «Про виконання заходів щодо Програми розвитку психологічної компетентності батьків та педагогів у 2015 році» у Грушівському НВК 23 квітня відбувся семінар- практикум для батьків 3-4 класів.
Працівниками психологічної служби Албу-Букатар Л.М. та Роговей С.А. був проведений батьківський всеобуч «Стилі батьківського виховання». Заняття включало такі соціально-психологічні методи: вправа «Бінго», вправа «Галявина виховання», інтерактивні лекції «Стилі виховання», «Вплив інформаційного поля на формування внутрішнього світу дитини», моніторингове анкетування, мультимедійні презентації. На завершення роботи були врученні батькам буклети виготовленні адміністрацією НВК.
Сім’я особлива атмосфера, куди дитина несе свою радість і горе, роздуми і сумніви. Саме від сімейного спілкування віє теплотою і сердечністю, турботою про дітей, доброзичливістю і чуйністю. Психологи стверджують, що сімейне спілкування — запорука доброго настрою і душевного спокою. І з другого боку — ніде люди не ранять так боляче, як вдома, в сімейних конфліктах. Психологічний клімат родини дуже важливий для психічного здоров’я дитини, він суттєво впливає на дитину, спричиняє стан комфорту, або дискомфорту.
Шановні батьки, сьогодні, у зрілому віці, маючи певний життєвий досвід, власні помилки й невдачі, перемоги й поразки, ми повинні ростити й виховувати наших дітей. Це важко. Це відповідально. Головне – не нашкодити. Головне – виховати в маленькій людині Людину з великої літери.
|