Неділя, 07.03.2021, 05:39Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2019 » Квітень » 10 » Succesele tinerilor fotbaliști
11:52
Succesele tinerilor fotbaliști

     Сu 2 ani în urmă un nou stadion sportiv modern, dotat cu toate cele necesare, a fost deschis în satul Cupca. La construirea, amenajarea și darea lui în expluatare și-a adus contribuția nemijlocită deputatul român din Rada Supremă a Ucrainei, domnul Grigore Timiș.

Ca de obicei, când au loc asemenea evenimente importante, au loc și competiții sportive. Atunci, pe stadionul din Cupca, s-au întâlnit mai multe echipe sportive ale elevilor din raionul Hliboca și orașul Cernăuți.

Sincere mulțumiri aducem domnului deputat Grigore Timiș, care a contribuit la deschiderea unui asemenea stadion, unde în permanență se antrenează fotbaliștii noștri, care le-a ajutat și la procurarea costumelor sportive. Îi mulțumim antrenorului Nicolai Kovalenko din Cernăuți, care îi antrenează pe elevii noștri, părinților pentru procurarea formelor, susținerea morală și financiară, șoferului autobusului școlar Viorel Alerguș, pentru deplasarea lor la timp, la competiții, cât și pentru susținerea nemijlocită a elevilor noștri atât la antrenament, cât și la participarea la competiții. Fiul său Costel, elev în clasa 8-a la CIE Cupca, este și căpitanul echipei. De asemenea mulțumim direcției CIE Cupca, pentru susținere și înțelegere, profesorului de educație fizică și sport de la CIE Cupca Petru Marcu, primarului satului Aurel Alerguș, tuturor susținătorilor.

În permanență tinerii fotbaliști cupceni participă la competiții în diferite locuri și au succese deosebite.

Sperăm că în timpul vacanței de vară se vor putea antrena în Tabăra de vară cu specific sportiv din România.

Le dorim succese frumoase pe viitor și victorii cât mai strălucite. Sportul înseamnă putere și sănătate.

Eleonora Schipor

 

Переглядів: 150 | Додав: Ulia_RMC | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2021