Неділя, 19.05.2024, 18:39















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 57 58 59 60 61 ... 351 352 »

     На календарі середина квітня. А погода зовсім не весняна. Вночі – до нуля градусів, у деяких місцях заморозки. У високогір’ї Карпат випав сніг – глибокий, лапатий, як у січні. І згадалось те, чим забули поділитись з усіма.

Цьогорічні зимові канікули для вихованців гуртка «Лижний туризм» Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, як завжди, були насичені подіями.

Одразу після нового року вирушили у засніжені Карпати на маршрут першої категорії складності. У складі групи були як новачки-лижники – Георгій Бабій з Коровії, Володимир Баловсяк з Михайлівки, Світлана Храновська з Луковиці, так і вже досвідчені спортсмени – Павло Дудка, Олександр Кушнір та Дмитро Ткач з Глибоки.

Маршрут був досить складний. Розпочинався у селі Долішній Шепіт Вижницького району. Звідти учасники перейшли Путильським низькогір’ям і через Лопушнянський перевал вийшли у верхів’я Білого Черемошу.

Південна окраїна Гринявських гір зустріла нас віхолою та морозами. Проте найскладнішим був перехід по Чивчинах, у верхів’ях Чорного Черемошу, де снігу навалило більше метра. Орієнтувались у тумані та заметілях здебільшого за допомогою прикордонних стовпчиків. У деяких місцях і вони були занесені снігом майже до верху, – а їх висота 180 см.

Ось де потрібна хороша фізична підготовка, адже перший лижник із рюкзаком потає у снігу на глибину до 40 см і більше. Тому зміна ведучого в таких умовах відбувається через кожні 10 хвилин.

Майже весь маршрут був прокладений у зоні лісу. Найвищою вершиною, на яку піднялись учасники походу, була гора Велика Будичевська в Чивчинах. Її висота – 1677 метрів. Складніше було з неї спуститись, ніж піднятись. Адже на окремих мегасхилах гори є лавинонебезпечні ділянки. На цій вершині за традицією заспівали Гімн України та сфотографувались із державним синьо-жовтим прапором та червоно-чорним – прапором борців за волю України.

За час подорожі учасники набули та вдосконалили навики виживання в екстремальних умовах, орієнтування у складних погодних умовах у гірсько-лісистої місцевості, пересування на лижах із вантажем по крутосхилах. А ще – навчились цінувати підтримку товариша і не боятись труднощів зимового походу. В Україні дуже мало осередків, де молодь займається лижним туризмом.

Група за 11 днів пройшла більше 130 кілометрів. Завершили маршрут у селі Шибене Верховинського району.

Що найбільше запам’яталось із подорожі? Звичайно, неповторні зимові Карпати, куди запрошуємо сміливих, готових до випробувань юнаків та дівчат. Глибоцький центр туризму допоможе гартувати свій характер.

А надворі весна. Тільки сніг у високогір’ї Карпат знову кличе у лижну мандрівку. Однак це буде вже наступного року. Нині ж насолоджуємось чудовими фотографіями зимових Карпат, і вас запрошуємо.

 

Керівник групи, інструктор туризму

Анатолій Дудка

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 391 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.04.2019 | Комментарії (0)

      «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття» – під такою назвою пройшла історико–краєзнавча конференція у Черкасах на початку квітня. Організатори конференції – Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді.

У роботі конференції взяли участь юні краєзнавці майже з усіх областей України. Чернівецьку область на заході представляв вихованець Глибоцького центру туризму і краєзнавства Дудка Павло.

У секції «Історичні постаті» Павло Дудка презентував пошуково-дослідницьку роботу «Імена, підняті з небуття» про створення та діяльність осередку ОУН на теренах Глибоччини у 40-х роках ХХ століття. У роботі висвітлена збройна боротьба боївки під керівництвом районового провідника глибочанина Паламарюка Георгія (псевдо «Зелений»). Завдяки архівним матеріалам, наданим Миколою Рубанцем, був досліджений бій з енкаведистами, у якому загинули керівники районового проводу Георгій Паламарюк та Семен Карлійчук з Камʼянки, а також звʼязкові – мешканці Купки Іван та Ревека Рипчуки. Основний посил, із яким Павло звернувся до своїх колег – учасників конференції: і в Глибоцькому районі, з поліетнічним складом населення, у далекі 40-і роки були справжні патріоти, які до останнього подиху боролися за Українську Державу. Наше завдання – берегти памʼять про цих героїв.

У програмі конференції була екскурсійна поїздка у Холодний Яр – знакове місце для багатьох українців. Саме там відбувалися події, які описав у своїй поемі «Гайдамаки» Тарас Шевченко. Це батьківщина борців за волю України різних епох – Гетьмана Богдана Хмельницького, керівника гайдамацького повстання 1768 року Максима Залізняка та отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака.

Ми побували біля дуба Максима Залізняка, відвідали Мотронинський монастир, тривожні дзвони якого повідомляли мешканців довколишніх сіл про наближення більшовицької орди і скликали до бою повстанців. Тут гайдамаки освячували зброю.

У райцентрі Камʼянка ми відвідали історичний музей, який розташований у родинному маєтку Давидових. Наукова співробітниця музею Лариса Висоцька розповіла, що у цьому будинку жила сестра Петра Ілліча Чайковського, тут часто бував і сам композитор. Нас глибоко вразила розповідь пані Лариси про Холодноярську республіку, яка існувала 1918 – 1923 р.р., її славних отаманів та козаків. Ми дізналися, що криївка – це «винахід» холодноярців, який пізніше запозичили вояки УПА. На жаль, ці сторінки історії України не висвітлені у шкільній програмі.

Учасники конференції з різних куточків України пройнялися духом спільності та відчули, що Україна – це одне ціле, а історія нас єднає, а не розділяє, та що історію нашого народу виносити за дужки не можна.

Оксана Меленко,

методист Глибоцького ЦТКСЕУМ

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 325 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 17.04.2019 | Комментарії (0)

     Із дитинства малюк починає цікавитися загадковим світом навколоземного простору, таємницями безмежного Космосу. Підростаючи, дитина все більше захоплюється можливістю пізнання й дослідження Всесвіту силами дорослого.

Сьогодні « 12 квітня» в Черепковецькому ЗДО був проведений тематичний день - «День космонавтики». В цей день вихователі закладу ознайомлювали та закріплювали з вихованцями знання про : Сонце, Місяць, планети Сонячної системи , зорі та Сузір’я , перших космонавтів. День був насичений різними видами освітньої діяльності. Дітям було дуже цікаво, найбільше їм сподобався нетрадиційний театр на камінцях «Подорож у космос» ( авторська казка Чорней Н.І.) , а в ІІ-молодшу групу завітав Максимко ( бесіда « Похід до планетарію» за методикою «Лялька як персона») .

 

Вихователь-методист Чорней Н.І.

Проглядів матеріалу: 318 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 15.04.2019 | Комментарії (0)

« Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності – це перша заповідь виховання.

У нас не повинно бути нещасливих учнів, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. спіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися».

В. О. Сухомлинський

12квітня відбулося методичного об`єднання вчителів української мови у початкових класах шкіл з румунською мовою навчання на тему «Створення ситуації успіху на уроках української мови в початкових класах».

Семінар відкрила методист РМЦ – Є. М. Леонтій , яка акцентувала: « Успіх – це здійснення мрій ,а мрія – це власне бачення бажаного майбутнього успіху в житті .Ситуація успіху – доволі тонкий педагогічний інструмент. Ним мусить володіти кожен учитель, адже він – майстер, який бере участь у творенні найголовнішого – Людини.

Отже, головний зміст діяльності педагога полягає в тому, щоб кожен учень був успішний, це сприяє розвитку впевненості учня в собі, підвищенню самооцінки, розвитку почуття власної значимості. І головне, що необхідно вчителю — створити оптимістичну установку дити­ни, забути на деякий час про її недоліки, побачити тільки перспективні лінії її розвитку».

Продовжувала цю думку психолог Глибоцької гімназії Стрельчук О. В. яка провела з вчителями заняття з елементами тренінгу «Створення ситуації успіху для формування ключових компетентностей молодших школярів».

Слід відмітити активну участь вчителів, а також високий рівень презентування виступів вчителя Нижньосинівецької ЗОШ І- ІІІ ст.- Педурару А. Г.( «Методи створення ситуації успіху на уроці»); досвід вчителів Карапчівського ліцею «Створення ситуації успіху на різних етапах уроку» презентувала – Міхай А. Ч.; своїми напрацюваннями та творчими ідеями (Методичний аукціон «Я роблю це так») - поділились вчителі: Мартинюк В. І. ( Сучевенська ЗОШ І-ІІІст.),Михайлюк Н. В.( ВолоківськаЗОШ І –ІІІст.),Кожокар Н. В. ( Опришенська ЗОШ І-ІІІст.).

Далі відбувся майстер-клас на тему: «Створення ситуації успіху на уроках української мови шляхом формування ключових та предметних компетентностей», який на високому рівні провів керівник МО вчитель Грушівського НВК Оленюк В.О.

Також обговорено питання про проведення ДПА у початковій школі в 2018/2019н.р.

Методист РМЦ Леонтій Є. М. підвела підсумки та надала методичні рекомендації з теми семінару а учасники переконалися, ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 340 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 15.04.2019 | Комментарії (1)

Фізика для нас не просто звук!

Фізика ― опора і основа

Всіх, як є, без винятку наук!

   У Валякузьминській ЗОШ І-ІІ ступенів Глибоцького району вже стало доброю традицією у квітні проводити Декаду фізики, мета якої підвищити зацікавленість учнями фізикою, розширити кругозір, поглибити уявлення про використання знань із фізики у повсякденному житті. Проведенню Декади передувала велика підготовча робота. У вівторок відбулася святкова лінійка, на якій було висвітлено сучасні світові здобутки в області інформаційних технологій, проголошені заходи і цікаві події, які відбуватимуться упродовж Декади. Упродовж Декади (з 02 по 12 квітня 2019 року) проведені такі заходи: Подорож у країну «Фізика» (6 клас), лекція «Вода та її властивості.

Значення води у природі» (6-7 класи), перегляд фільму «Створення сонячної системи» (6-8 класи), екскурсія до Чернівецького планетарію до Дня космонавтики (7-9 класи), перегляд фільму про М. Теслу (7-го класу). Відбулася виставка дитячих робіт (проектні роботи, стінгазети), відеопрезентація для учнів 6-го класу «Що таке фізика?» Учні школи отримали багато цікавої та потрібної інформації, яку зможуть використовувати та застосовувати в повсякденному житті. Проведено підсумкове свято для учнів 7-9 класів «Дізнайся про себе по зірках». Захід сприяв розвитку логічного мислення учнів, уважності, спостережливості, поглибленню знань із фізики, формуванню вмінь висловлювати власні думки, прагнення успіху. 3 квітня учні 7-9 класів взяли участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня 2019».

Під час проведення Декади були результативно використані інтерактивні види роботи, що спонукають до розвитку пізнавальної активності учнів, підвищення інтересу до вивчення фізики. На загальношкільній лінійці, присвяченій підведенню підсумків Декади фізики, відзначені найбільш активні та ініціативні учні, які отримали грамоти та подяки. Всі заплановані заходи у рамках Декади пройшли організовано. Вони продемонстрували зацікавленість дітей у проблемах, які постали перед народом, суспільством, планетою у даний час. Школярі продемонстрували творчий підхід до висвітлення теми у своїх виступах, газетах та під час уроків. Матеріали Декади фізики узагальнені та систематизовані, зберігаються в методичному кабінеті школи в окремій теці. Декада фізики була дуже насичена та цікава. Вчитель фізики Паламар С.Д. висловлює подяку найактивнішим фізикам школи та бажає успіхів у вивченні важкої, але цікавої науки.

С.Д. Паламар,

учитель фізики

Валякузьминської ЗОШ І-ІІ ступенів

Проглядів матеріалу: 495 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 15.04.2019 | Комментарії (1)

    Базовий компонент дошкільної освіти в Україні передбачає змістову лінію «Природа Космосу», до якої входить знання та елементарні уявлення дитини про простір, який існує за межами планети Земля. У першу чергу, це те, що дитина дошкільного віку може бачити: Сонце, небосхил, зірки, Місяць.

Головним завданням змістової лінії «Природа Космосу» є формування елементарних уявлень про Космос, без якого не може бути життя на Землі. За цієї умови у дошкільнят можливо сформувати основу цілісного сприйняття світу, усвідомлення зв’язку Землі та Космосу, свого зв’язку з єдиним світом.

Вже традиційно другий тиждень квітня в Камянському ДНЗ тематичний - «Я пізнаю Космос».

Ознайомлення дітей з природою Космосу педагоги здійснювали за такими напрямками:

1. Сонце — джерело світла і тепла.

2. Планета Земля — наш спільний дім.

3. Зоряне небо.

4. Сім’я Сонця.

З цією метою проведено спостереження, пошуково-дослідницьку діяльність, уявні подорожі з інопланетянами на планету Содон, читання художньої літератури про Космос, бесіди, дидактичні ігри, ігри фантазерів, розгляд картин, картинок, ілюстрацій, відгадування загадок.

Малята нашу планету Земля описували, як квітучу, рідну, гарну - спільний дім для всіх.

 

Вихователь-методист Домніка Балан

 

Проглядів матеріалу: 442 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 15.04.2019 | Комментарії (0)

«Людство не залишиться вічно на Землі,

а в гонитві за світлом і простором

спочатку несміливо проникне за межі атмосфери,

а потім завоює собі весь навколишній простір»

К.Е. Ціолковський

    Весна нас приваблює не тільки своєю красою, але й тим, що 12 квітня 1961 року, перемігши земне тяжіння стартував перший у світі космічний корабель «Восток» пілотований Ю. О. Гагаріним. Сьогодні виповнюється 58 років з дня першого підкорення людиною космосу. Першим космонавтом Юрієм Олексійовичем Гагаріним, що здійснив вікову мрію людства, зробивши свій перший виток навколо Землі. Політ тривав близько 2 годин (108 хвилин). Гагарін провів прості досліди у космосі поїв, попив, написав записку і повернувся на Землю.

Сотні мільярдів планет, зірок і галактик, тисячі світлових років - неймовірні, неймовірні простори відкрилися людству! З моменту першого польоту людини в Космос пройшло всього лише 58 років - нікчемний період часу в порівнянні з нескінченністю Всесвіту. Але тим значніше, тим грандіозніше досягнення людини, яка зуміла за земні півстоліття вийти у відкритий космос, висадити свій десант на Місяці, побачити інші світи, відправивши в космічний простір десятки чудо-апаратів, що виконують роль очей і вух людства на орбітах далеких планет і на безкрайніх марсіанських рівнинах.

Усвідомлюючи себе у Всесвіті, людина не тільки має право відчувати гордість за свої воістину великі досягнення, але і зобов'язана як ніколи раніше дбайливо ставитися до свого єдиного дому - матері-Землі. Люди, що побували в Космосі і бачили Землю з орбіти, підтвердять - наша планета не так вже й велика, як здається. Ці люди, як ніхто інший, розуміють, наскільки крихкий наш світ. Сучасна людина володіє не тільки технологіями, за допомогою яких можна виводити на орбіту багатотонні ракети, запускати супутники за межі Сонячної системи і виробляти мегавати електроенергії, але і технологіями, здатними багаторазово знищити власну планету і самих себе. З поглибленням технологічного прогресу на людство лягає велика відповідальність - якщо ми розуміємо, яке наше справжнє становище у Всесвіті, і наскільки ми незначні в порівнянні з Нескінченністю, ми не маємо права на помилку - на кону наше виживання і саме існування життя на Землі.

До святкувань приєднались і учні нашої школи. Було проведено ряд заходів.

Конкурс газет «Нас манить космічний простір». В конкурсі взяли участь учні 7-9 класів.

Виставка рефератів «Видатні сини України в ракетно-космічній галузі». 10-11класи.

Учні школи мали змогу ознайомитись з літературою, яка розповідає про відкритий космос, роботу космонавтів та космічних станцій.

Ми щиро віримо, що Україна займе вагоме місце в освоєнні космосу, оскільки дослідження в галузі космонавтики продовжують розвивати в незалежній Україні.

Зорепад

Заквітчалося небо зірками,

З ними місяць проводить розмову. ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 429 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 15.04.2019 | Комментарії (1)

    Учасники ЗНО дізнаються про місце тестування до 30 квітня. Час і місце проведення зовнішнього незалежного оцінювання буде вказано на інформаційних сторінках учасників тестування. Запрошення будуть розміщені не пізніше 30 квітня.

Затверджено план імплементації мовної статті закону «Про освіту». Дорожня карта містить10 пунктів, що мають сприяти імплементації статті закону, яка визначає державну мову мовою освітнього процесу в закладах освіти.

Школярів і студентів інформуватимуть про НАТО. Міністерством освіти затверджений план заходів МОН на 2019 рік щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 - 2020 роки.

П'ять областей можуть зірвати закупівлі для НУШ. За словами міністра освіти, без розподілу коштів місцеві органи самоврядування не можуть почати закупівлі, через що у деяких регіонах існує високий ризик зриву закупівель обладнання для класів НУШ до 1 вересня.

Кожна дитина може піти у найближчу школу, - МОН. У відомстві заявляють, що зарахування дитини до першого класу має відбуватись без проведення тестування, співбесід чи інших випробувань. Для першочергового зарахування треба тільки підтвердити місце проживання.

Держава виділила 50 млн на модернізацію училищ. Планується, що за ці кошти на базі 45 професійних закладів створять навчально-практичні центри, де учні працюватимуть із сучасною технікою та матеріалами.

Гриневич ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 375 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 14.04.2019 | Комментарії (0)

   11 квітня 2019 року народний депутат України Тиміш Григорій Іванович, голова районної ради Панчук Петро Володимирович разом з начальником управління освіти Глибоцької райдержадміністрації Барарюком Василем Івановичем та головою Стерченської сільської ради Будей Наталією Василівною завітали до Стерченської ЗОШ І-ІІІст.

Візит поважних гостей став справжнім святом, як для дітей так і для вчителів, адже народний депутат та очільники районної та місцевої влади для оновлення застарілої техніки в комп’ютерному класі вручили учням школи 11 новеньких комп’ютерів.

Директор школи Гафу О.Л. акцентувала увагу на тому, що нова техніка дозволить використовувати більш сучасні програми, а відтак, створювати всі умови для розвитку творчих здібностей школярів.

Адміністрація школи, весь педагогічний та учнівський колективи висловлюють щиру подяку депутату Верховної Ради України Григорію Тимішу та начальнику управління освіти Глибоцької РДА Барарюку Василю Івановичу за щедрий та довгоочікуваний подарунок.

Хай Вам Бог посилає своє благословіння за Ваші добрі діла !

Ї

 

Проглядів матеріалу: 363 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.04.2019 | Комментарії (0)

   Педагогічна наука й освітянська практика довели, що театралізована діяльність – це один з ефективних засобів соціалізації дошкільника.

Театр – це відображення душі, думок, ідей. Театральне мистецтво близьке та зрозуміле для дітей, адже в його основі лежить гра. Театралізована діяльність є ефективним засобом педагогічного впливу на розвиток особистості дошкільника. Вона передбачає формування в дошкільників умінь «входити в образ» та «утримувати» його впродовж усієї театралізованої діяльності; усвідомлювати мовленнєві та виконавські дії, передавати характерні особливості різних художніх образів; переносити здобуті уявлення в самостійну ігрову діяльність. Театралізована гра - один з яскравих емоційних засобів, який формує художній смак дітей.

Саме тому з метою виявлення і стимулювання творчих пошуків педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та з метою активізації творчого потенціалу дітей, виявлення і розвитку талановитих дітей дошкільного віку, поширення авторських театральних розробок для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку упродовж грудня-квітня 2018-2019 р.р. в районі відбувався фестиваль творчих ідей педагогів закладів дошкільної освіти «Фестиваль театральної ляльки».

 У Фестивалі взяли участь понад 40 педагогів з 17 закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів. Заключний етап пройшов 12 квітня 2019 року на базі РМЦ, де педагоги презентували свої авторські роботи. Ознайомитись з матеріалами учасників можна було на сайті управління освіти району у рубриці «Фестиваль театральної ляльки».

Джерелом натхнення для авторських робіт, які були представлені на Фестивалі, звичайно стали вихованці. Саме діти, яких вони так люблять, дали вихователям невичерпну енергію, життєлюбність, надихнули на творчість, оригінальність та фантазію.

За активну участь та креативність учасники були нагороджені грамотами, а педагогічний колектив Купського НВК отримав почесну відзнаку управління освіти Глибоцької райдержадміністрації за за оригінальність, новизну, креативний підхід та формування творчої уяви і фантазії дошкільників.

Базовим компонентом дошкільної освіти визначено, що театралізована діяльність є специфічним видом дитячої активності, одним із найулюбленіших видів творчості.

Набутий у дошкільні роки власний мистецько-комунікативний досвід – це запорука не лише загальнокультурного розвитку дитини, а й її розкутості, впевненості, особистісної активності в подальшому житті.

 

 

 

 

 

 

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 436 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.04.2019 | Комментарії (1)

       12 квітня учні Купського НВК № 2 відзначили День космонавтики.

Всі заходи, приурочені до цього свята, мали на меті ознайомити учнів з історією космонавтики, її творцями, розкрити роль українських вчених у розвитку космонавтики.

Цікаві конкурси, усний журнал «Дорога в космос», які підготували учні 9 - 11-их класів під керівництвом вчителя фізики Павлюк Ф. Г. дав змогу ознайомити учнів з історією першого польоту людини в космос. Побачивши землю з космосу, Юрій Гагарін пізніше сказав:

«Облетівши Землю в кораблі – супутнику, я побачив, яка прекрасна наша планета. Люди, нумо зміцнювати, примножувати цю красу, а не руйнувати.»

 

Проглядів матеріалу: 349 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.04.2019 | Комментарії (0)

    Відповідно до плану-графіку проведення виїзних методичних студій 12 квітня 2019 року Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області проведено засідання виїзної методичної студії для директорів ЗЗСО Глибоцького району.

 

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 356 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.04.2019 | Комментарії (0)

       Здоров’я – це найвище благо, дароване людині Природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. На жаль, досить часто ми бездумно розтринькуємо цей подарунок, забуваючи, що втратити здоров’я легко, а повернути – дуже важко, інколи неможливо.

Як не прикро, Природа дарує здоров’я з однією умовою: його потрібно належним чином підтримувати, зміцнювати, тренувати.

Здоров’я – це радість життя, бажання жити, працювати, робити добро. Здоров’я – це можливість милуватися красою природи, радіти зустрічі з друзями, відчувати любов до рідних і близьких людей, дізнаватися щось нове про навколишній світ.

“Твоє здоров’я у твоїх руках, тож бережи його щоднини” – саме під таким девізом у Волоківській ЗОШ І-ІІІ ст. був проведений Міжнародний тиждень громадського здоров’я. Всі заходи проведені в рамках цього тижня виявилися дуже цікавими та змістовними. Медична сестра Олер К.М. провела з учнями 5-го класу Всеукраїнський урок «Громадське здоров’я» під час якого були висвітлені питання громадського здоров`я,формування здорових навичок та відповідального відношення до власного здоров’я. Урок був проведений у ІІ етапи: перший включав у себе теоретичну частину, яку висвітлила медична сестра, і ІІ етап – практичний під час якого через інтерактивні методи учні були розділені на 2 групи, вони отримали завдання розробити плакати, на яких потрібно було висловити особисті враження від уроку та відобразити з чим у них асоціюєтьсяпоняття «здоров’я». Діти неперевершено справилися із цим завданням.

Також, в рамках цього тижня вчитель фізкультури Нікіта Д. П. провів з учнями 5-х, 8-х та 10-х класів майстер клас із виконання фізичних вправ для зміцнення свого здоров’я.

Вчителька основ здоров’я Пентелейчук Л.В. провела з 5-м класом виховний захід на тему: «В здоровому тілі – здоровий дух». Учні знайшли і прочитали народні приказки про здоров’я, підготували маленькі твори-роздуми, провели конкурс плакатів на тему: «Як зберегти власне здоров’я», закликали всіх присутніх дотримуватися режиму дня, вести здоровий спосіб життя, їсти вітаміни, більше бувати на свіжому повітрі, одним словом – дбати про своє здоров’я.

Дуже цікавий та своєрідний флешмоб провели учні 4-го класу під девізом «Ми за здоров’я».

«Здоров’я — найвища цінність», хочеться тільки, щоб людина починала замислюватись над своїм здоров’ям не тоді, коли захворіє, а значно раніше. Адже не так важко дотримувати режиму, щодня робити зарядку, стежити за вчасним і раціональним харчуванням. Бережіть здоров’я, зміцнюйте й примножуйте його! І пам’ятайте про те, що здоров’я — найцінніший скарб, і від вас залежить, чи зумієте ви зберегти його на довгі роки.

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 386 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 12.04.2019 | Комментарії (0)

      8 квітня на запрошення вчителя предмета «Захист Вітчизни» Іонця В.Г. гостем Йорданештської ЗОШ І-ІІІ ст. був керівник районного методичного об’єднання вчителів Захисту Вітчизни Урсу Валентин Михайлович (вчитель ЗВ Глибоцької гімназії). Метою зустрічі було надання практичної допомоги у розбиранні та складанні макета навчального автомата АК-74.

Протягом 3-х годин учні 10 -11 класів мали змогу вдосконалити свої вміння і навички, змагались між собою на швидкість розбирання та складання макета навчального автомата АК-74 та спорядження магазину автомата навчальними набоями.

Спільними зусиллями досягли виконання нормативів програми предмета "Захист Вітчизни". Учні отримали досвід та залишилися задоволені.

 

Проглядів матеріалу: 332 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.04.2019 | Комментарії (0)

Найвище завдання будь-якої

творчості – знайти незвичайне в

звичному і звичайне у фантастичному

Дідро

     Початок 2019 року для освіти Глибоччини безсумнівно можна назвати роком досягнень і перемог. Адже вихованці Глибоцького РБТДЮ та учні шкіл району взяли активну участь у обласних, всеукраїнських конкурсах. Неодноразово наші діти та їх керівники виборювали призові місця в природничому та декоративно-прикладному напрямках позашкільної освіти.

Зокрема, хочемо привітати переможців обласних конкурсів:

  1. ХІІ Міжнародний екологічний конкурс «Ось мій рідний край, ось мій рідний дім»

Абсолютні переможці:

  • Балан Олександра, учениця Глибоцького ліцею, кер. Богдан В. Д.;
  • Долинюк Юлія, вихованка гуртка «Народна творчість» Глибоцького РБТДЮ на базі Камʼянської ЗОШ, кер. Воробець В. Д.;
  • Мунтян Станіслав, учень Молодійської ЗОШ, кер. Невестюк А. В.;
  • Лупуляк Ірина, вихованка гуртка «Природа рідного краю» Глибоцького РБТДЮ на базі Глибоцького ліцею, кер. Балан Н. В.

Переможці:

  • Шмідт Аліна, Шмідт Ангеліна, вихованки гуртка «Природа рідного краю» Глибоцького РБТДЮ на базі Петричанського НВК, кер. Марусенко М. Г.;
  • Зегря Анна-Марія, вихованка гуртка «Вишиванка» Глибоцького РБТДЮ на базі Просіцької ЗОШ, кер. Шородок К. К.;
  • Григорчук Ярина, учениця Глибоцького ліцею, кер. Григорчук О. І.

Лауреати:

  • Мустяца Лілія, учениця Йорданештської ЗОШ, кер. Ігнатуш О. І.;
  • Войткова Катерина, учениця Купського НВК, кер. Олар Л. Г.;
  • Лодба Олександр, учень Молодійської ЗОШ, кер. Невестюк А. В.;
  • Чорней Олександр, учень Старововчинецького ліцею, кер. Воробець І. В.;
  • Цебуляк Софія, вихованка гуртка «Народна творчість» Глибоцького РБТДЮ на базі Камʼянської З ... Читати далі - тисни тут
Проглядів матеріалу: 420 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.04.2019 | Комментарії (1)

   З метою національно-патріотичного виховання підростаючого покоління, пошуку та підтримки обдарованих дітей, 09 квітня 2019 року проведено районний етап обласної виставки-конкурсу «Галерея мистецтв» на тему «Знай і люби свій край» («Декоративно-прикладне мистецтво»).

Роботи представили вихованці Глибоцького РБТДЮ та учні з 21 школи району, а саме: Йорданештської ЗОШ № 2, Привороцької ЗОШ, Молодійської ЗОШ, Новововчинецького НВК, Йорданештської ЗОШ І-ІІІст., Черепковецької ЗОШ, Кам’янської ЗОШ, Стерченської ЗОШ, Глибоцького ліцею, Багринівської ЗОШ, Старововчинецького ліцею, Корчівецької ЗОШ, Чагорської ЗОШ, Горбівецької ЗОШ, Опришенської ЗОШ, Михайлівського НВК, Димківського НВК, Сучевенської ЗОШ, Тереблеченської ЗОШ І-ІІІст. Нижньосинівецької ЗОШ, Коровійської ЗОШ. Представлені вироби відповідали вимогам та меті конкурсу.

Проглядів матеріалу: 325 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.04.2019 | Комментарії (0)

     Сu 2 ani în urmă un nou stadion sportiv modern, dotat cu toate cele necesare, a fost deschis în satul Cupca. La construirea, amenajarea și darea lui în expluatare și-a adus contribuția nemijlocită deputatul român din Rada Supremă a Ucrainei, domnul Grigore Timiș.

Ca de obicei, când au loc asemenea evenimente importante, au loc și competiții sportive. Atunci, pe stadionul din Cupca, s-au întâlnit mai multe echipe sportive ale elevilor din raionul Hliboca și orașul Cernăuți.

Sincere mulțumiri aducem domnului deputat Grigore Timiș, care a contribuit la deschiderea unui asemenea stadion, unde în permanență se antrenează fotbaliștii noștri, care le-a ajutat și la procurarea costumelor sportive. Îi mulțumim antrenorului Nicolai Kovalenko din Cernăuți, care îi antrenează pe elevii noștri, părinților pentru procurarea formelor, susținerea morală și financiară, șoferului autobusului școlar Viorel Alerguș, pentru deplasarea lor la timp, la competiții, cât și pentru susținerea nemijlocită a elevilor noștri atât la antrenament, cât și la participarea la competiții. Fiul său Costel, elev în clasa 8-a la CIE Cupca, este și căpitanul echipei. De asemenea mulțumim direcției CIE Cupca, pentru susținere și înțelegere, profesorului de educație fizică și sport de la CIE Cupca Petru Marcu, primarului satului Aurel Alerguș, tuturor susținătorilor.

În permanență tinerii fotbaliști cupceni participă la competiții în diferite locuri și au succese deosebite.

Sperăm că în timpul vacanței de vară se vor putea antrena în Tabăra de vară cu specific sportiv din România.

Le dorim succese frumoase pe viitor și victorii cât mai strălucite. Sportul înseamnă putere și sănătate.

Eleonora Schipor

 

Проглядів матеріалу: 340 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.04.2019 | Комментарії (0)

    Канікули – час відпочинку та розваг, позитивних вражень та зустрічей із друзями, а також можливість отримання нових знань за межами навчального закладу. Саме такими запам’ятаються весняні канікули для учнів 6-А класу, які разом з класним керівником Щерилею Людмилою Олександрівною, вчителем біології Цехмістир Аліною Іванівною та вчителем української мови Німіжан Галиною Дмитрівною здійснили поїздку до м. Чернівці. Приємно, що до колективу учнів, вчителів приєднались і батьки школярів.

Розпочалась екскурсія з прогулянки Парком культури і відпочинку ім. Т. Шевченка та візиту до Ботанічного саду Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, який є однією з найстаріших ботанічних установ України (засновано у 1877р.). Зараз тут працюють відділи дендрології, трав‘янистих рослин, тропічних і субтропічних рослин, паркознавства, також функціонують насіннєва лабораторія, наукова бібліотека та гербарій. Школярів (які цьогоріч були першою групою відвідувачів Саду) гостинно зустріли співробітники, Коржан Ксенія Валеріївна й Литвин Надія Георгіївна та провели захоплюючу екскурсію справжнім музеєм живої флори із різних еколого-географічних зон світу.

Оскільки природа зараз лише оживає, учні мали змогу спостерігати різні етапи вегетаційного періоду рослин, закріпити свої знання, отримані на уроках біології, та побачити кущі, дерева, які раніше не зустрічались їм у природі. Розповідь екскурсоводів містила цікаві факти й перепліталась із легендами й повір’ями, зокрема, про актинідію, родичку ківі, дику хурму, тюльпанове дерево. Школярі побачили, як росте тис ягідний, і дізнались, чим він небезпечний, а також довідались, які хвойні дерева скидають голочки на зиму та які листяні кущі є вічнозеленими. Яскравою прикрасою саду зараз є розквітлі магнолії та рододендрони, біля яких залюбки фотографувалися діти.

А далі помандрували у світ дитинства – розважальний комплекс «Країна мрій», де кожен зумів поринути в атмосферу розваг, простору та безтурботності. Учні стрибали та грали в різноманітні ігри на батутній арені, шукали вихід з лабіринту, потрапляли у басейни із кулькам та поролоновими кубиками, катались на тарзанці, досхочу витрачали енергію у першому в Україні ніндзя-парку, подорожували у найсучаснішій зоні віртуальної реальності, а також підкріплялись стравами з меню закладу.

Екскурсійний день промайнув швидко, але насичено: учні забули про свої смартфони на декілька годин, натомість спільно поринули у світ нових знань та розваг. Додому повертались переповнені емоціями та приємною втомою. На згадку про екскурсію шестикласники вирішили до Дня довкілля, який щорічно відзначається в нашому навчальному закладі, висадити тюльпанове дерево на території рідної школи, щоб вона стала ще красивішою та затишнішою.

... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 350 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.04.2019 | Комментарії (0)

    Перше, що хочеться не просто сказати, а вигукнути: “Море вражень! Океан емоцій!» А далі, як про наше буковинське весілля: «…Про це неможливо розповісти ВСЕ – це треба побачити!» І ми ЦЕ побачили! Ми – це делегація від зеленої Буковини у ІІ турі ІІІ Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу», який проходив у Тернополі 21-23 березня 2019 року. Тюфтій Олександра з Старововчинецького ліцею представляла екскурсію по окремих залах Старововчинецького краєзнавчого музейного комплексу імені Івана Касіяновича Топала «Немає музейної тиші».

Треба віддати належне тернополянам – вони себе проявили як справжні і дуже гостинні господарі. Все було організовано на високому рівні – від зустрічання усіх приїжджаючих на вокзалах і до організації проживання у гуртожитку Тернопільського вищого професійно-технічного училища ресторанного сервісу. Своєрідний професійний практичний іспит склали і студенти цього закладу, які смачно нас годували, обслуговували та ще й на наші прохання рецепти своїх смачнючих випічок роздавали!

Від оргкомітету ІІІ Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» учасники почули на свою адресу багато приємних слів з вуст директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергія Вікторовича Неділька. Всі учасники отримали прекрасну можливість насолодитися спогляданням майстерності, талановитості учнів і студентів Тернопілля на вітальному концерті з нагоди відкриття конкурсу на сцені прекрасної актової зали Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.

Двохгодинна пішохідна (у швидкому темпі) екскурсія показала нам Тернопіль сучасний, а захоплююча розповідь екскурсовода Тетяни Анатоліївни та демонстрування нею того, що містилося у «портфелі екскурсовода», дозволила заглянути у буремне минуле цього міста.

Незабутнім був театральний вечір цього насиченого дня – ми подивилися виставу Тернопільського обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка за твором Богдана Лепкого «Мазепа». Враження та емоції від цього дійства та занурення у ту епоху з оглядом на сьогодення – це окрема серйозна і болюча тема…

Другий день – це день конкурсний: напруження, хвилювання, відчуття відповідальності, бажання показати все те, заради чого так довго працювали і готувалися, представити свій край, де ти живеш у всій його красі і ще, і ще, і ще … , а виявляється, що все ж таки не можна охопити не охоплюване! Словом, порція адреналіну – відповідна!!!

Участь у конкурсі – це прекрасна школа майстерності! Кожен виступ – приклад того, як краєзнавці зібрали, зберегли у своїх музеях і представляють для загалу все те, що цікаве про їх рідний край. Нам чомусь здавалося, що ми з усіма учасниками – вже знайомі. Це дивне відчуття не полишало нас впродовж усього часу спілкування… В кінці зрозуміли: нас дуже-дуже багато чого об’єднує – почуття любові до свого рідного краю, бажання якнайкраще його представити, а ще те, що Україна – єдина країна!

Після заслуховування усіх виступів – ще майже доба тривожного, хвилюючого очікування на оголошення результатів. Щоб це очікування було легшим, нам організували екскурсію Тернополем вечірнім. Це було прекрасно!!! Наступного дня зранку нас гостинно прийняла Тернопільська українська гімназія імені Івана Франка, зокрема, група гімназистів-екскурсоводів музею історії гімназії. Було чого повчитися у них. А екскурсія до Тернопільського обласного історико - меморіального музею «Політичних в’язнів та репресованих» справила хоча гнітюче, але незабутнє враження, зокрема і тому, що проводив її один із репресованих …

І ось нарешті довгоочікуване оголошення підсумків: ми – перші у секції історичні музеї широкого змісту!!! І місце у ІІ турі ІІІ Всеукраїнського ... Читати далі - тисни тут

Проглядів матеріалу: 419 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.04.2019 | Комментарії (0)

   Всі учні школи завзято прийняли участь в акції та прибирали лівий берег річки Сірет. Роботи було багато, але результат був дуже гарним. Всі були задоволені своєю роботою, та своїм внеском в екологічний стан нашого села. Дана традиція буде зберігатися в школі і передаватися від покоління до покоління!

 

 

 

 

Проглядів матеріалу: 325 | Завантажив: Ulia_RMC | Дата: 10.04.2019 | Комментарії (0)


Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024