Четвер, 25.04.2024, 21:09















Ви увійшли як Гість
Група "Гості"RSS
Освітній простір Глибоччини


          Головна                    Мій профіль          Вихід
Вхід на сайт

Наше планування
ЗНО 2019-2020
Олімпіади 2020
Закон "Про освіту"
Дошкільна освіта
Ліцензування
Меню сайту
Крилаті вислови
На сайті працюють

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
На сайті працювали
Вік сайту
Команда сайту
Архів записів
Головна » 2017 » Вересень » 15 » Знайомство з Горганами
14:15
Знайомство з Горганами

   Життя яскраве, а яскравими барвами його наповнює літо, адже це - пора канікул, на які кожен чекає з нетерпінням, це час, коли немає домашніх завдань, шкільних проблем, і ти почуваєшся вільною пташкою. Вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків Глибоцького ЦТКСЕУМ, що працюють на базі Кам’янської школи, в рамках наметового табору «Райдуга» здійснили пішохідний похід І категорії складності за маршрутом: ст. Дора - г. Пірс-Дора - г.Кливка - пол.Лазок - г.Шуваренка - г.Пасічанка - с.Пасічна - вдсп.Бухтівецький - г.Погарчина - вдсп.Манявський - пол.Малиновище - с.Стара Гута - р.Кузьминець Великий - р.Бистриця Солотвинська - пол.Рущина- г.Сивуля Велика - пол.Боярин - р.Салатрук - с.Бистриця - р.Довжинець - г.Плоска - пер.Столи - пол.Блажів - г.Синяк - г.Хом’як - р.Прутчик - с.Татарів.

Українські Горгани – це один з найдивовижніших масивів Карпат. Саме у Горганах збереглася казкова природа з величними скелями та вражаючими краєвидами. Мандрівка дала нам змогу опинитися в оточенні справжньої незайманої природи, відчути співи безтурботних птахів та насолодитися незабутньою атмосферою спокою та натхнення, відчути всі барви гірського життя. Майже кожну вершину доводилося «брати штурмом», проходити круті підйоми та спуски вузькими, зарослими гірською сосною та вільхою стежками. Більшу частину дороги довелося долати сипучими та слизькими кам’яними розсипами, в народі їх називають «ґерґотами» і «цекотами». Такі кам’янисті ландшафти не притаманні жодному іншому району Карпатської гірської системи. Кілька разів довелось переходити річку Бистрицю Солотвинську. Іноді з одного берега на інший йшли по колоді або через міст, але були і вброди – річка норовисто змінювала свій настрій, русло, знищувала переправи.

Ніби велетенськими сходами крок за кроком піднімалися на найвищу вершину нашого походу – Велику Сивулю (1836 м.н.р.м.), яка подарувати нам відчуття польоту! Ген-ген, куди сягав погляд, – гори. Ми змогли оцінити красу й велич Ігровця, мальовничість долини Бистриці Солотвинської, що з гірського перевалу тече до села Гута, зовсім близьку – Малу Сивулю (1818 м.н.р.м.). Надовго закарбувалося у пам’яті урочище Пекло. Це величезне скелясте урвище, яке вражає не тільки своїми розмірами, але й будовою. Краєвид – неймовірний! Чергову порцію неповторних кадрів додали вершини Малий Горган та Синяк, звідки з висоти пташиного польоту ми милувалися вершинами Довбушанка і Ведмежик та гірськолижним курортом Буковель.

Неймовірні враження отримали від мальовничих водоспадів цього багатого водою краю. Бухтівецький водоспад знаходиться на на річці Бухтівець – лівому допливі Бистриці Надвірнянської. Висота Бухтівецького водоспаду складає близько 8 м, ширина — 1–2 м. Водоспад складається лише із одного каскаду. Неподалік розмістився ще один водоспад — Крапельковий, який є одним із тих, що можна розгледіти і з іншого боку, ступивши крізь спадаючі струмені води всередину під навісну скелю. Манявський водоспад є найвищим у Карпатах. За різними оцінками, його висота складає від 18 до 20 метрів. Вид на водоспад дійсно вражає. Тільки уявіть собі: серед потопаючих у зелені прямовисних скель із двадцятиметрової висоти спадають каскадом сріблясті струмені води. Справді, чарівне видовище! Водоспад Салатручіль складається із двох каскадів. У свою чергу, нижній каскад розділений на два струмені. Загальна висота водоспаду складає 6 м. Його основою є невеликий лісовий потік, котрий стікає по схилах гори Тавпіширка та перетинає скельний виступ, а потім впадає до невеличкого озера, утвореного на річці Салатрук у гирлі потоку Салатручіль. Ці гірські водні артерії також частина річкової системи Бистриці Надвірнянської).

Для когось ця мандрівка була бажаним відпочинком, романтичною прогулянкою, для інших – випробовуванням на витривалість. Проте, кожен із учасників походу оцінив принади і складнощі Горган, їх неповторну красу та колоритну атмосферу, і з нетерпінням чекатиме наступного походу, щоб знову поринути у царство синіх гір, та відчути себе частинкою цього дивовижного світу.

Стрілак Надія Петрівна,

керівник гуртків Глибоцького ЦТКСЕУМ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 473 | Додав: Ulia_RMC | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Підсумки

Юна Еліта

Фінанси

ЛМТ

Реєстрація ДНЗ

Сокіл "Джура"

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Пройди тестування

SMS листування

Copyright MyCorp © 2024