Крилаті вислови |
|
На сайті працюють |
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0 |
|
| | |
|
У розділі матеріалів: 1429 Показано матеріалів: 441-450 |
Сторінки: « 1 2 ... 43 44 45 46 47 ... 142 143 » |
Тема: батьки починають із себе. Психопрофілактика емоційних зривів
Психологічна мета: визначити причини, які прозводять до емоційних зривів; визначити засоби їх попередження.
Педагогічна мета: навчити батьків прийомам, які дозволяють знімати емоційне напруження.
Конспект заняття
Вступна частина.
Чи є у вашому тілі зараз напруження? У вашому розумі?, У вашій душі? Звідки воно? Що можна зробоити, аби його зняти? Саме про це зараз і піде мова: про причини та психопрофілаку емоційних зривів. Звичайно ж дитячих. Проте… причини реагування та способи поведінки у стресових ситуаціях (у ситуаціях емоційної напруги) у наших дітей – наші. Цьому вони навчились у нас: боятися, плакати, чинити істерики тощо. Це – наше, батьківське, сімейне, тому до того, як вчити дітей виходити з емоційно важких ситуацій. Потрібно почати із себе – самому навчитися керувати собой, коли діти приносять незадовільні оцінки, залишають брудний посуд, замість того, щоб бути слухняними відмінниками. А, в загалі то, і причини, і шляхи виходу із емоційного напруги одні й ті самі і для дітей, і для дорослих, - вони є універсальними, з тою лише різницею, що діти гостріше бачать, почувають, сприймають. |
На відміну від традиційного екзамену, де вчителі підтримують, контролюють та оцінюють учнів, педагоги-інструктори ЗНО – це тільки спостерігачі. Проте, крім контролю за виконанням процедури, одна з функцій інструктора – створення стабільної емоційної обстановки в аудиторії (класі), де буде проводитися тестування.
Інструктору слід пам’ятати, що серед зовнішніх факторів, що заважають роботі учнів, виявлені:
— шум в аудиторії;
— неголосна розмова організаторів проведення ЗНО в аудиторії;
— яскравий одяг організаторів проведення ЗНО в аудиторії;
— стук підборів.
Що можна зробити для створення атмосфери спокійної, творчої активності учнів? |
Що корисно знати про тести?
Недостатній досвід українського суспільства щодо зовнішнього незалежного оцінювання є стресогенним фактором для учнів в підготовчий період, оскільки ні батьки чи старші, ні вчителі не можуть заспокоїти учня, спираючись на власний досвід. Поки що ЗНО в нашому суспільстві є експериментом і, враховуючи його вплив на майбутнє учнів, тривога щодо можливої невдачі посилюються по мірі наближення часу екзамену. Тому в підготовці до незалежного оцінювання важлива фронтальна робота з учнями, надання їм необхідної інформації про правила і норми процедури незалежного оцінювання. Необхідно раніше познайомити учнів і батьків з нормативними документами і досвідом проведення незалежного оцінювання.
В психологічному сенсі традиційний екзамен має відмінності від ЗНО, зокрема такі:
- можливість під час екзамену “приховати” недоліки знань за рахунок розвитку усного мовлення;
- суб’єктивні взаємини з екзаменатором;
- заспокійливий фактор знайомої людини та знання вимог викладача з предмету на відміну від ЗНО, критерії оцінки якого відомі лише в загальному вигляді;
- можливість помітити та виправити помилку за рахунок зворотного зв’язку з екзаменатором під час усної розповіді;
- можливість одразу дізнатися результати;
- охоплення на екзамені лише певного фрагменту знань (теми, питання білету), в той час як тестування фронтально охоплює весь матеріал з предмету;
- процесуальні відмінності зокрема використання бланків під час ЗНО.
|
Мета заняття з елементами тренінгу: ознайомлення учнів з особливостями ЗНО, формування психологічної готовності учнів випускних класів до ЗНО.
Завдання заняття:
- Ознайомлення випускників з особливостями та умовами проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів.
- Підвищення стресостійкості через ознайомлення учнів випускних класів з способами боротьби зі стресом, підвищення впевненості у собі та власних можливостях.
- Розвиток навичок самоконтролю.
Заняття повинно базуватися на наступних положеннях:
- Створення на занятті умов для актуалізації особистісного досвіду.
- Забезпечення органічного взаємозв’язку між інформацією та почуттями, емоціями, які вона викликає.
- Забезпечення атмосфери психологічного комфорту у учасників заняття.
Заняття розраховано на весь клас (20-25 учнів)
Час тривання заняття – 1,5 години
Обладнання матеріали: папір, авторучки, дошка (флетчарт)
Конспект заняття
Розминка
Вправа «Асоціації»
Учасники отримують інструкцію: «Асоціація – це перше, що приходить в голову, коли ви чуєте яке-небудь слово або бачите предмет. Придумайте асоціації до слова екзамен, екзамен – це…» (відповіді учасників фіксуються на дошці або флетчарті).
Презентація теми. Інформування
Ведучий. Дуже скоро закінчаться ваші шкільні роки. Попереду у вас – екзамени. Вам їх треба буде складати у формі ЗНО. ЗНО – це система екзаменів з окремих навчальних дисциплін. Результати ЗНО одночасно вносяться до атестату та враховуються при вступі до вузу. При проведенні ЗНО застосовуються однотипні завдання, єдина шкала та критерії оцінки на всій території держави. В процесі складання ЗНО потребується: високий рівень організації діяльності; висока мобільність, перемикаємість; висока та стійка працездатність; високий рівень концентрації уваги.
Ситуація іспиту, непроста сама по собі, ускладнюється ще й тим, що людина, що складає іспит, і це цілком природно, хвилюється, непокоїться. Сильне занепокоєння заважає сконцентруватися, знижує увагу. Проте цей стан цілком піддається врегулюванню. Існують різні психологічні способи, які стануть вам у нагоді в ситуації екзамену.
Простий, але дуже ефективний спосіб – аутотренінг. Аутотренінг дозволяє людині створити підходящий настрій, досягти спокою. Формули аутотренінгу спрямовано на підсвідомість.
Вправа «Формула аутотренінгу»
Ведучий. Керуючись правилами, вам треба скласти формули аутотренінгу для себе. Ті, хто забажає, можуть прочитати складені ними формули.
Після виконання даної вправи відбувається обговорення:
- Важко чи легко було складати формули аутотренінгу?
- Що заважало, а що допомагало при складанні формул?
Презентація теми. Інформування
Ведучий. Занепокоєння – одна з головних причин поганої роботи пам’яті та концентрації уваги при складанні іспиту.
Стан тривоги звичайно пов’язаний з м’язовою напругою. Іноді, щоб досягти спокою, достатнім буває просто розслабитися. Такий спосіб боротьби з тривогою називається релаксацією. Можна проводити м’язову релаксацію або релаксацію за допомогою дихання. |
Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.
1.Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради вироблення навичок тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.
2.Поспішай. Тренуйтеся із секундоміром в руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування. |
З метою дистанційної підготовки до складання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови учасники тестування мають можливість скористатися відповідним сервісом онлайн підготовки до ЗНО з англійської мови, в якому містяться завдання, що були запропоновані для виконання абітурієнтам під час основних сесій ЗНО, а також варіанти тестів, що пропонувались абітурієнтам під час пробного тестування у попередніх роках.
Під кожним завданням з англійської мови ви знайдете посилання на опис правильного виконання завдання та схему його оцінювання.
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованих тестах ЗНО онлайн з англійської мови максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання всіх тестів вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.
Також після завершення тесту буде зазначено час, який ви витратили на його виконання. Ви можете завершити тест достроково натиснувши відповідну кнопку поряд із кожним завданням.
За останнім посиланням у списку тестів, ви можете відкрити повний список усіх тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови. У цьому варіанті проходження ЗНО онлайн ви отримуєте правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.
Перейти до тестів ЗНО онлайн з англійської мови >>>
Зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови відбудеться 7 червня 2016 року. З особливостями проведення тестування, зокрема, формами завдань тесту, кількістю завдань, часом відведеним на виконання завдань, критеріями оцінювання тощо можна ознайомитися за таким посиланням >>> |
З метою дистанційної підготовки до складання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з фізики учасники тестування мають можливість скористатися відповідним сервісом онлайн підготовки до ЗНО з фізики, в якому містяться завдання, що були запропоновані для виконання абітурієнтам під час основних сесій ЗНО, а також варіанти тестів, що пропонувались абітурієнтам під час пробного тестування у попередніх роках.
Під кожним завданням з фізики ви знайдете посилання на опис правильного виконання завдання та схему його оцінювання.
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованих тестах ЗНО онлайн з фізики максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання всіх тестів вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.
Також після завершення тесту буде зазначено час, який ви витратили на його виконання. Ви можете завершити тест достроково натиснувши відповідну кнопку поряд із кожним завданням.
За останнім посиланням у списку тестів ви можете відкрити повний список усіх тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання з фізики. У цьому варіанті проходження ЗНО онлайн ви отримуєте правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.
Перейти до тестів ЗНО онлайн з фізики >>>
Зовнішнє незалежне оцінювання з фізики відбудеться 13 червня 2016 року. З особливостями проведення тестування, зокрема, формами завдань тесту, кількістю завдань, часом відведеним на виконання завдань, критеріями оцінювання тощо можна ознайомитися за таким посиланням >>> |
З метою дистанційної підготовки до складання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з математики учасники тестування мають можливість скористатися відповідним сервісом онлайн підготовки до ЗНО з математики, в якому містяться завдання, що були запропоновані для виконання абітурієнтам під час основних сесій ЗНО, а також варіанти тестів, що пропонувались абітурієнтам під час пробного тестування у попередніх роках.
Під кожним завданням з математики ви знайдете посилання на опис правильного виконання завдання та схему його оцінювання.
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованих тестах ЗНО онлайн з математики максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання всіх тестів вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.
Також після завершення тесту буде зазначено час, який ви витратили на його виконання. Ви можете завершити тест достроково натиснувши відповідну кнопку поряд із кожним завданням.
За останнім посиланням у списку тестів, ви можете відкрити повний список усіх тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання з математики. У цьому варіанті проходження ЗНО онлайн ви отримуєте правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.
ЗНО онлайн. математика
Зовнішнє незалежне оцінювання з математики відбудеться 11 травня 2016 року. З особливостями проведення тестування, зокрема, формами завдань тесту, кількістю завдань, часом відведеним на виконання завдань, критеріями оцінювання тощо можна ознайомитися за таким посиланням >>> |
З метою дистанційної підготовки до складання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з біології учасники тестування мають можливість скористатися відповідним сервісом онлайн підготовки до ЗНО з біології, в якому містяться завдання, що були запропоновані для виконання абітурієнтам під час основних сесій ЗНО, а також варіанти тестів, що пропонувались абітурієнтам під час пробного тестування у попередніх роках.
Під кожним завданням з біології ви знайдете посилання на опис правильного виконання завдання та схему його оцінювання.
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованих тестах ЗНО онлайн з біології максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання всіх тестів вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.
Також після завершення тесту буде зазначено час, який ви витратили на його виконання. Ви можете завершити тест достроково натиснувши відповідну кнопку поряд із кожним завданням.
За останнім посиланням у списку тестів, ви можете відкрити повний список усіх тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання з біології. У цьому варіанті проходження ЗНО онлайн ви отримуєте правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.
Перейти до тестів ЗНО онлайн з біології >>>
Зовнішнє незалежне оцінювання з біології відбудеться 10 червня 2016 року. З особливостями проведення тестування, зокрема, формами завдань тесту, кількістю завдань, часом відведеним на виконання завдань, критеріями оцінювання тощо можна ознайомитися за таким посиланням >>> |
З метою дистанційної підготовки до складання тесту зовнішнього незалежного оцінювання з географії учасники тестування мають можливість скористатися відповідним сервісом онлайн підготовки до ЗНО з географії, в якому містяться завдання, що були запропоновані для виконання абітурієнтам під час основних сесій ЗНО, а також варіанти тестів, що пропонувались абітурієнтам під час пробного тестування у попередніх роках.
Під кожним завданням з географії ви знайдете посилання на опис правильного виконання завдання та схему його оцінювання.
Спосіб виконання всіх завдань у запропонованих тестах ЗНО онлайн з географії максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання всіх тестів вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.
Також після завершення тесту буде зазначено час, який ви витратили на його виконання. Ви можете завершити тест достроково натиснувши відповідну кнопку поряд із кожним завданням.
За останнім посиланням у списку тестів, ви можете відкрити повний список усіх тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання з географії. У цьому варіанті проходження ЗНО онлайн ви отримуєте правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.
Перейти до тестів ЗНО онлайн з географії >>>
Зовнішнє незалежне оцінювання з географії відбудеться 15 червня 2016 року. З особливостями проведення тестування, зокрема, формами завдань тесту, кількістю завдань, часом відведеним на виконання завдань, критеріями оцінювання тощо можна ознайомитися за таким посиланням >>> |
| |
| | |
|
Календар |
|
|