16 квітня 2015 року відбувся виїзний семінар вчителів трудового навчання (технічна праця). Тема семінару: «Організація та проведення профільного та допрофільного навчання на уроках трудового навчання в співпраці з ПТУ, коледжами, іншими закладами професійної освіти».
Роботу семінару було організовано на базі Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка.
Чому саме в цьому закладі було вибрано проведення ? Тому що наші 2 освітні заклади, а саме: Михайлівський НВК і Багринівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, в 2014 році заключили договір про співпрацю з Вижницьким коледжем прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка.
![](/sem/stmtryd1604/vtekst/K800_DSC8784.jpg)
На семінарі було показано практичну спрямованість даного договору. Один із пунктів договору говорить, наприклад, що освітні заклади працюють над тим, щоб учні освітніх закладів Глибоцького району після закінчення школи продовжували навчання в Вижницькому коледжі прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка для отримання кваліфікаційної спеціальності, яка дозволяє здобути професію з наданням відповідного документу. Для цього, на уроках трудового навчання (технічна праця) підбираються відповідні модулі варіативної частини програми з трудового навчання для учнів 5-9 класів, які відповідають напрямку роботи і підготовки Вижницького коледжу.
На сьогоднішній день вже в районі здійснюють в Михайлівському НВК (допрофільну підготовку в 8-9 класах), а в Багринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів – допрофільну підготовку в 5-9 класах, профільне навчання в 10-11 класах.
Про те, як була організована і як проводиться робота в Михайлівському НВК – розповів директор Михайлівського НВК В.К. Каменюк. Своїми думками, присвяченими даній тематиці, поділилися вчитель трудового навчання (технічна праця) Багринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Карпюк Іван Іванович та вчитель трудового навчання (технічна праця) Михайлівського НВК Карпюк Юрій Іванович. Перед вчителями виступив директор Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка – Козубовський Дмитро Онуфрійович, який розказав про історію коледжу та його досягнення. Велику увагу приділив він набору учнів на І курс денної форми навчання на базі базової загальної освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» на 2015-2016 н.р. Розказав про основні спеціальності і спеціалізації, на яких учні можуть вчитися:
Декоративно-прикладне мистецтво:
- Художня обробка дерева
- Художня обробка металу (ювелірний напрямок)
- Художнє ковальство
- Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу
- Художнє ткацтво
Образотворче мистецтво:
- Образотворче мистецтво та креслення
Дизайн:
Для учасників семінару було проведено змістовні екскурсії по коледжу та музею виконаних робіт (дивись фото нижче).
За підсумками семінару ухвалено рекомендації, основний напрямок яких полягає в тому, що необхідно вивчити думку учнів ЗНЗ району щодо здобуття професії в житті, покращити роботу по профорієнтаційній роботі в школі, після чого кожному загальноосвітньому закладу винайти можливість заключити подібні договори з різними ПТУ, коледжами, іншими закладами професійної освіти. Всі ці заходи спрямовані на одну єдину мету – учень поряд з закінченням школи повинен отримати професію, яка йому допоможе в житті.
На семінарі було проаналізовано роботу методичного об’єднання вчителів трудового навчання (технічна праця) (керівник Гімчинський В.Г.) з серпня 2014 року по квітень 2015 року, виконання плану роботи по реалізації намічених заходів та накреслені шляхи по організованому завершенню 2014-2015 навчального року. Відмічено активну участь в жовтні-листопаді 2014 року в організації та проведенні Всеукраїнсько
...
Читати далі - тисни тут